Skocz do zawartości
CNCRob

[225l] Betta 680 made by CNCRob

Rekomendowane odpowiedzi

Zachu to ja w koncu kiedys musze zawitac w Twoje strony i pomarudzic troche o tych fajnych sklepach co tam wynalazles :):thumbsup:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob, bylem tydzien temu, nie moglismy uwierzyc z Grzeskiem jaka posucha byla. Albo sklep dobrze prosperowal i wszystko poszlo albo schodza na psy. Normalnie nic nie bylo poza paroma rybkami co uwielbiaja obgryzac korale.hehe. U mnie znicz bedzie za 4 dni. sprobuje przechwycic ogien a potem wsadza mnie do aresztu...hehe bedzie glosno :harhar:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no posucha u mnie na max i ceny skoczyly do gory, nie wiem czy tak wszedzie sie porobilo... do tego sklepik ktory byl naj, zostanie niebawem zamkniety, juz jest otwarty tylko 3 dni w tygodniu a jak cos chcesz to tylko na zamowienie, lipa... jak tak dalej pojdzie to ja do ciebie bede jezdził ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W Irlandii to samo. Na początku zeszłego roku koralowca kupowało się po 38 jurków miękasa, za 60eu jakiegoś full wypasa LPS/SPS. No to dziś 65 to cena przeciętna, a za fajną sztukę krzyczą sobie 110. Jeden morski zamknął się w zeszłym roku, a w tym roku widzę, że sieć Petmania zamyka działy z morszczyzną. Tam gdzie były szczepkarnie pływają pielęgnice, a w miejscu odpieniaczy stoją zamki z plastiku i napowietrzające nurki.

Wysyłkowe w UK też tak jakby ubożały... ciężkie czasy idą :rambo: trzeba będzie przemycać z PL zamiast papierochów :rambo::harhar:

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przejade się po moich sklepach i zobaczę co się porobilo bo zaczynacie mnie straszyć :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlatego ze ten przemyt złapali celnicy z manchesteru .....

a moze by tak cos z bali zamowic, wrzucam cennik w xls'u link do cen z importucennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie popracowalem nad moim sumpem i jestem w stanie zrobić dodatkowa komore. Tylko czy warto? Myśle nad zrobieniem małego refugium lub algae scrubbera. Co lepiej? Czy jakieś inne propozycje? Chciałbym aby mi to pomagało w przyszłych walkach z glonami lub wręcz uniemozliwialo ich pojawianie się.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Małe refugium nic nie da, chyba że jesteś fanem obserwacji życia robaczków ;)

To wtedy można sobie zrobić dla przyjemności.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to taka koncepcja ale monti talerzowe na samym szczycie to kiepski pomysł, jak urosna to ogranicza dość mocno światło w dolnych partiach zbiornika(chyba że tam mają byc lpsy)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monti są skierowane do tylu zbiornika a pod nimi nic w planach nie ma. Ale gdyby przeszkadzały to zrobię cięcie. Chyba, ze teraz jeszcze przemyśle ich umiejscowienie.

Ps. Czy monti moze mieć bardzo mocny strumień wody? Bo mam dla niej świetne miejsce ale tam dmucha pompa 5000l/h a nie bardzo mam już ja gdzie przestawić.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja (niestety nadal kiepski aparat, ktory za nic nie oddaje kolorow innych niz niebieskie):

gallery_13116_2015_182761.jpg

gallery_13116_2015_1084011.jpg

gallery_13116_2015_330266.jpg

gallery_13116_2015_597061.jpg

gallery_13116_2015_1809152.jpg

gallery_13116_2015_1253672.jpg

gallery_13116_2015_1658608.jpg

gallery_13116_2015_219432.jpg

gallery_13116_2015_2496927.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu :D very ladnie tylko a little bit pusto :D

Edytowane przez chodi (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, juz nie mam gdzie reszty mocowac :thumbsup: tylko czekac az sie rozrosnie :coffee:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz troche za niskiego kH ? :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam, dlatego zmienilem sol na taka z wyzszym kH przy okazji, gdy poprzednia sie skonczyla, ale zaczne dodatkowo dozowac czesc ballinga


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji urlopu na forum mialem troche czasu na przebudowe sumpa i dodanie malego refugium z DSB :)

IMG 0600

IMG 0599

IMG 0601

IMG 0598

IMG 0596

IMG 0602


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze te forumowe urlopy maja same plusy :D świetna piaskownica.

Robert jak będziesz sie wybierał w nasze strony to daj zna , przygotujemy jakieś robaki i jakieś "koparki bo coś musi "zagryzac" w tym DSB.

Juz żaden wieloszczet nie musi iść w kibelek, wszystko co wyhaczysz z głównego znajdzie swój azyl.

No i nie bój sie karmienia bo na samym detrytusie DSB nie pociągnie. Z raz w tygodniu zatrzymaj obieg i tak z pół kostki jakieś mrozonki drobnicy rozpyl nad piaskiem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek swiatelko juz wisi :)

DSC07687

PS Triton R2 i jestem z niego mega zadowolony, jakos swiatla co do poprzedniej lampy wymiata, ale znalazlem rowniez jak to u mnie wady, ktore omawiam juz z Przemkiem. :)

W akwa pracuja rowniez juz pompy dozujace GHL

DSC07684

Grzegorz, dzieki rowniez za nocne pogaduszki z piwkiem na podlodze przed refugium :) duzo mi wyjasnily i pomogly w dalszych decyzjach :) co do propozycji ekipy sprzatajacej mysle, ze skorzystam :clap:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, też nosze się z zamiarem zmiany w moim sumpie. Teraz mam same skały i trochę grubego żwiru oraz reaktor na ROWA. Chcę wkrótce założyć refugium w środkowej komorze a zwłaszcza że przegrody mam przygotowane pod DSB. Powiedz mi , czy jesteś zadowolony ze zmiany i co byś mi polecił , piach i glony czy skały i glony?

Pozdro


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja z wyboru jestem bardzo zadowolony, mam obecnie DSB, refugium i jeszcze dorobilem skrobaczke, plus odpieniacz i nic wiecej nie mam w systemie, mialem w glownym baniaku glony rowny rok czasu, cale pastwisko nitkowatych i teraz sie wszystkiie rozpuszczaja z dnia na dzien a rosna na scianach refugium, i w skrobaczce, jak dla mnie to idealna metoda i jak dalej bedzie tak dobrze to zostaje przy tym, nie posiadam teraz nawet zadnego adsorbera chociaz mysle czy nie wrzucic cos na silikaty na wszelki wypadek aby sie dino nigdy nie przypaletalo. skal juz w sumpie praktycznie nie mam, kilka kawalkow w komorze pompy ale do klejenia szczepek je tam trzymam.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , ja mam problem z tym koszmarnym osadem na dnie akwarium. Pojawia się zawsze koło południa i tak leży dopóki go nie ruszę rurką z dna. Przy każdej podmianie zasysam to g..no i przez 2 dni jest spokój , później na nowo. Mam absorber silikatów w pierwszej komorze sumpa na spływie ale nic to nie pomaga. Ju z nie wiem jak z tym walczyć.

A tak przy okazji jak zmieściłeś skrobaczkę w twoim sumpie? Ja mam trochę większy i bałem że nie zmieszczę:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=popQX60xdeM


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia skrobaczki wrzuce jutro bo do roboty zaraz jade i juz tylko z telefonu bede pisal. masz jak dla mnie idealna komore na refugium plus DSB i ja bym to robil, szczerze tylko nie wiem co u mnie bardziej pomoglo bo wystartowalem jedno i drugie razem. Jesli ten syf o ktorym piszesz jest tylko na dnie to mm jedyna rade: kupno babki :) ja przy swojej juz nigdy nie zastalem brudnego piasku, musisz sie jedynie przyzwyczaic do codziennej zmiany wygladu dna :) bo codziennie beda w innym miejscu dolki i gorki.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że babka kopiąca pomaga, ale słyszałem też że wszystkie korale na dnie są pokryte przez nią warstwą piachu? Jak to wygląda u ciebie? A skrobaczkę robiłeś czy kupiłeś gotową? Fajnie że wrzucisz zdjęcie , będę mógł ocenić. :smiling:


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.