Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tylko szyby z przodu wyczyść, łatwiej się zdjęcia robi podobno :)

też jestem za zrobieniem TOTM na naszym forum.

Kapituła zaproponowana - wg. mnie bardzo dobra.

Jeśli zaś chodzi o kilka kategorii co miesiąc - uważam że to zły pomysł - zrobi się chaos, lepiej TOTM - czyli akwarium miesiąca i np. z końcem roku - wydarzenie - np. w kategoriach które wymienił nanokaczor, ale nie co miesiąc.

Co miesiąc to my się skupmy na akwariach.

unworthy.gif


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobienie kilku kategorii konkursu np.: nanorafa, mikrorafa, roślinny zbiornik morski, akwakultura, produkt DIY. Różne kategorie będą promowały różne obszary akwarystyki a nie tylko wygląd zbiornika. Powinno to wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności konkursu i dało by szansę na start zarówno tym bardzo zaawansowanym akwarystom jak i tym początkującym, tym z grubym portfelem i tym z cienką kasiorką,

Proponuję też wprowadzenie corocznych wyborów komisji sędziowskiej.

co do kilku kategorii należy bardzo ściśle określić regóły... przynajmniej co do akwakultury i Diy... żeby to nie była tablica ogłoszeń komercyjnych, dzięki którym ktoś zarobi, by stracić mógł ktoś! w sumie to powiedziałbym, że wg mojej opinii te kategorie, które mogą pośrednio lub bezpośrednio być związane z "biznesem" powinny wypaść! jak ktoś chce się reklamować to ma inne możliwości, tym bardziej, że wyciąga z tego konkretne wymierne korzyści!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totm to totm nie rozdrabniajmy tego na podkategorie. Dla DIY czy innych osiągnięć można jakieś "Best of..." zrobić. A co do jury może oprócz uznanych autorytetów przy każdej nominacji automat losowalby np. 5 aktywnych użytkowników forum którzy glosowaliby razem z jury ale byliby incognito;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mieszacie :)

tu nie chodzi o konkursy czy o kategorie - tylko o nasze POLSKIE wyróżnienie na akwarium miesiąca z angielskiego zwane TOTM :) tu reguły są raczej proste i sprawdzone...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze nie ma sensu rozrabniac. Malo to zbiornikow o malum litrazu ktore powalaja kolarami. Nominowac mozna kazdy zbiornik. Natomiast pomysly roziwan technicznychczyczy sukcesow chodowlanych przykleic w dedykowanych dzialach.

Najwzniejsze by tak promowac zeby zlot w Dzydzach za kilka lat przypominal Mragowo :thumbup:

Ze polskiego skrotu Akwarium Miesiaca wyjdzie logo Aqua Medic :whistle:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris Amen.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacne jury by było dobre, ponieważ ankiety lubią nieraz wypatrzyć wynik. Co do nagród, mogę sam też się dorzucić. Aczkolwiek, lepiej, żeby było bez nagród rzeczowych, które to mogłyby stać się ością niezgody... że daje się wygrywać znajomym/dziwne podejrzenia o kumoterstwo etc. co już pokazały różne inicjatywy wcześniejsze. Natomiast fajnie byłoby pomyśleć jak twórczo wypromować/docenić zwycięzców np poprzez wydanie kalendarza (12 zwyciezców)... ważne żeby chodziło o pasję i jakiś tam prestiż, a nie o stricte same nagrody. Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw, będę zazdrosny :thumbup:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Każde wyróżnienie można podciągnąć pod komercję... Dlaczego więc wyróżnienie za ładny zbiornik ma być lepsze od wyróżnienia za sukces w hodowli jakiegoś zwierzaka.

Jak ocenić to kto zasługuje na to żeby być sędzią? Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ocenić kto zasługuje na to żeby być sędzią?

Damy radę.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem za nagrodami najlepiej takimi wypasionymi...

- najnowsza lampa "Metis Hyperion R2 - 8 channels" za 3 miejsce,

- mercedes i jacht dalekomorski za 2 miejsce oczywiście dodatkowo lampa...

- a pierwsze miejsce premiowane jakąś małą wyspą na Adriatyku, mercedesem, jachtem i oczywiście wspomnianą lampą ;)

wiecie co zaczyna się już z samego pomysłu jarmark robić... i sorry za złośliwe skwitowanie tego pomysłu.

Ktoś ostatnio odświeżył temat dot. braku "solidnych" nowych tematów na forum! tylko targowisko lub jak to było opisane "powtarzające się pytania nowicjuszy", czy uważacie, że przy dziale "Nasze akwaria" potrzebny jest nam jeszcze dział "Nasze akwaria fragmenty wybrane"? dobre akwa jak i jego właściciel są cenieni! Ich wpisy, jeżeli prowadzą "dzienniki" cieszą się powodzeniem... czy naprawdę potrzeba aż TOTM???

Ja rozumiem, to ma się taka konkurencja i rywalizacja rozwijać na forum? Tylko oby ona była zdrowa i nie prowadziła do tego wszystkiego co można szybko sobie wyobrazić - kłótni...

Czy po paru miesiącach nie dojdziemy do etapu... wybierzmy tą miernotę bo już wszystkie super baniaki brały udział i wygrały? Więc nie ma z czego wybierać?

Pomysł szczytny ale czy w tak nielicznym gronie ma to sens? nie jest nas tysiące... więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Skoczek ja wiem że zawsze można dać radę w takich kwestiach. Tylko rzecz polega na tym że jeśli komisja będzie stronnicza to taki konkurs nie ma sensu. A jeśli komisja będzie wybrana przez użytkowników to wydaje mi się że będzie miała większy "szacunek" wśród uczestników a to może się przełożyć na udział morszczaków którzy nie udzielają się w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż.... :wallbash:

@ nanokaczor - masz rację, my już tu uknuliśmy kto będzie wygrywał.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skoczek ja wiem że zawsze można dać radę w takich kwestiach. Tylko rzecz polega na tym że jeśli komisja będzie stronnicza to taki konkurs nie ma sensu.

się już jarmark zrobił...

każda będzie stronnicza! bo ja nie lubię użytkownika XXX a użytkownik XXX nie lubi użytkownika yyy, no a poza tym to wszyscy wiemy, że:

- użytkownik GGG zostawił w firmie QYQJ milion pińcet sto dziewińcet a jeden z jurorow który na niego głosował jest udziałowcem firmy HYTHJK która jest właścicielem QYQJ...

tylko czekać takich wpisów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dało by się zrobić coś takiego jak tu http://www.discusforum.pl/zdjecie-miesiaca-vf41.htm tylko z akwarium miesiąca a nie zdjęcie miesiąca


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

nie chodzi mi o knucie... wcale nie mam tego na myśli,

Chodzi mi o to żeby przyciągnąć jak najwięcej ludzi i żeby nie opowiadali głupot i nie wymyślali dziwnych teorii... Zresztą jeśli nawet jeden z sędziów będzie stronniczy to co z tego jeżeli głosowanie będzie co roku i sędziowie będą się zmieniać.

Dyskusja polega na rozważaniu różnych pomysłów. Dlatego przedstawiam pewne propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ja mogę swoje 3 grosze to też był bym za podziałem kategorii : nanorafa, 100-300litrów i powyżej 300 litrów to tyle z mojej strony.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Lepiej przecież przyklasnąć a potem mieć dziwne pretensje że jest źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor - jacy sędziowie - jaki konkurs - daj spokój - tak się składa, ze dostałem TOTM i nawet nie wiem kto mi ją przyznał - nie szukałem - nikt nie zgłaszał problemów, że wybierający był stronniczy - nie czuję się lepszy - nie dostaje telefonów - nie udzielam wywiadów - nawet pucharu nie mam (no jakbym dostał to bym się dopiero wstydził pokazać :))))

to nie walka o nagrody w konkursie - to tylko zwykłe wyróżnienie - ładne akwarium to dostanie tytuł akwarium miesiąca np w maju - w czym problem? po co zazdrość, zawiść, szukanie dziury w całym - ani te wyróżnienie nie jest jakoś wiele warte... raczej fajna zabawa i promocja hobby - i chwalenie się przed "światem", że Polacy nie gęsi i swoje fajne akwaria mają :)

Skoczek - nie ma sensu :) już jesteś Donkiem!

ps

widziałeś kalendarz, który rok temu zrobiłem? sam wybrałem akwaria w nim znajdujące się i cieszę się, że to wypaliło - co z tego, że byłem stronniczy? jak robiłem ankiety, pytania to dopiero burza była - a tak mamy fajną pamiątkę i tyle...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To po co pytanie "co wy na to" skoro to ma być kopia konkursu z RC? Zrobić konkurs i nie pytać o zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł całkiem fajny, czemu nie? :) Z nagród raczej bym zrezygnował, chyba że jakiś symboliczny dyplomik czy zrobienie kalendarza z TOTMami. Edycja co miesiąc to może ciut za często, ale co dwa powinno być w sam raz. Aż takiej strasznej bidy w kraju (i wśród Polonii of coz) chyba nie ma, żeby tylko co kwartał można było ładny baniaczek nagradzać :) Jury proponuję ok. 8-10 osób, część wybranych "na stałe", a część z losowania jak proponował Qlfon (bo fajnie byłoby, gdyby wszystkie TOTMy nie były na jedno kopyto - mieszany skład ciała wybierającego ;) w tym pomoże).

Poza tym bezapelacyjnie zrobiłbym konkurs na najlepszego hodowcę. Na forum cała masa ludzi się tym zajmuje, więc na pewno rywalizacja będzie wielce ekscytująca. Zwycięzcy przyznałbym tytuł morszczaka dziesięciolecia i MVP na forum :whistle:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz starczy tej piany. Gadania zawsze duzo a potem d*pa. Pewna doza dyktatury musi byc.

Zamkamy temat i jedziemy z koksem. Luty ma tylko 29 dni


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.