Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej przecież przyklasnąć a potem mieć dziwne pretensje że jest źle...

ja mysle, że lepiej wprowadzić pomysł w życie i dopiero wtedy oceniać, czy to idzie dobrze, czy coś można poprawić. Pewne rzeczy lepiej brać lekko i czerpać pozytywne emocje, bez zakładania, że może coś byc nie tak - bo to nie pomaga. Czytam Wasze opinie nt comiesięcznych TOTM, jakże różne, skrajne, jednym się podoba, innym nie - dany baniak. Wielki konkurs jakim jest TOTM pozbawiony jest nagród, stąd moja propozycja by zapomnieć o nagrodach :) Nagrodą samą w sobie dla każdego z nas jest własny baniak i słona woda, która łączy nas w różnorakiej burzy mózgu. Skorzystam z cytatu Skoczka "człowieki sa jakieś dziwne" :) To o nas :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafal -- rob comiesieczna edycje. Nie wiem czy pamietasz ale w KM byl zbiornik miesiaca i bylo sporo chetnych !! Coz byc moze jakis baniak nie zostanie baniakiem lutego to bedzie mial szanse na bycie baniakiem marca. A na koniec roku baniak roku z wszystkich 12 sztuk. Glosy ten ladniejszy, tamten ladniejszy olewac ;) Proste ze gdzie Polakow trzech tam zdan ...dwanascie ;) Wrocilbym tez do konkursu fotograficznego -- tematycznego. Czyli rzucamy temat - Mandaryny i jedziemy z koksem, rzucamy temat euphylie i jedziemy... jak nie bedzie zainteresowania trudno. Ankieta moze byc calkiem anonimowa - jakis mod odbiera zdjecia wrzuca je na forum w postaci ankiety - miesiac glosowania - i dopiero wyniki. Ja moge poprowadzic taki konkurs fota miesiaca (pod warunkiem ze bede mogl wziasc w nim udzial ;P) ;) Fotografow mamy sporo !


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem troche temat i moge podzielic sie swoimi wnioskami.

Jak widac 52 posty w temacie zalozonym "pare" godzin temu swiadczy ze ludzie sa zywo zainteresowani tematem. Jednak te 52 posty pokazuja jak my Polacy podchodzimy do pewnych spraw. Jesli 'szefostwo" zdecyduje sie na Polskiego TOTMa to mocno im gratuluje odwagi i jednoczesnie wspolczuje ilosci PW od niezadowolonych morszczakow. Zreszta czlonkom JURY rowniez. Dlatego uwazam ze organizatorzy powinni sami ustalic zasady i ogolnie je oglosic. Tak samo jak z zasadami forum NR. Trzeba zaakceptowac i koniec bo za duzo demokracji to niezdrowo. Zreszta podejrzewam ze sami organizatorzy maja na tyle doswiadczenia ze plamy nie dadza, a ewentualne korekty beda robili " w locie". W koncu jak chcemy TOTMa to nie na jedna edycje.

Co do samego konkursu to uwazam ze najwieksza jego zaleta bedzie popularyzowanie naszego hobby w Polsce. Ludzie zobacza ze piekne zbiorniki to nie tylko domena "Zachodu" i ze Polacy "nie gesi..." Regularne edycje polskiej edycji TOTMa spowoduje rowniez ze i nasze forum zostanie zauwazone za granicami i nie bedziemy biala plama na mapie swiatowej akwarystyki morskiej :D Na razie slyniemy z marki PS :)

Co do nagrod.. Kris ma racje. Tu chodzi o prestiz i marke. Strasznie chcialby wygrac TOTMa tylko dla swiadomosci ze moja praca i serce wlozone w hobby sie komus podobaja. Kris na pewno wie o co chodzi. Ja wygralem tylko miesieczna edycje POTMa (czyli cos co jest nieporownywalnie mniej wazne od TOTMa) ale uwiezcie ze bylo mi bardzo sympatycznie. Uwazam wiec ze nagrody sa kompletnie zbedne i wprowadza tylko dodatkowe ryzyko klotni i nieporozumien. Mozna ewentualnie pomyslec o kalendarzu, kubkach itp .

PS

Ktos wspomnial o konkursie na fote miesiaca. Mysle ze to tez dobry pomysl. zwlaszcza dla tych ktorych akwaria jeszcze dojrzewaja - jakby co to moge zorganizowac co nieco:)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu TOTM. Przeciez ma byc polski zbiornik czyli: NAM - najlepsze akwarium miesiąca:)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl bardzo dobry jestem ZA :thumbup:


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, na pewno zmobilizuje kilku użytkowników do odświeżenia dzienników. Bez nagród, wystarczy np zdjęcie baniaka i krótki opis autora na stronie głównej forum wyświetlane przez cały miesiąc. Jury wybiera i informuje o nominacjach, pod koniec miesiąca ogłaszany jest zwycięzca i wsio! Do roboty Panowie, czyściki w łapy i focimy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... piszecie trochę od rzeczy! Próbowałem Wam to zasugerować ale... chyba nie zrozumieliście aluzji zawartych we wcześniejszych postach!

Piszecie, już któraś osoba, o wielkiej reklamie, popularyzowaniu hobby, itd... sorry największym problemem tego hobby są koszty co dowodzą liczne wpisy na targowisku "sprzedam wszystko"! Konkurs nic na to nie zaradzi!

piszecie jak "schizofrenicy" świetny pomysł... ale jak to będzie przecież będą same awantury... czyli jednak nie taki świetny...

Przecież aktywni użytkownicy forum już mają swoje typy na TOTM... jest kilka akwa, którym bez wahania można przyznać taki tytuł, a co dalej???

konkurs bez nagród ma zmobilizować tych których do tej pory nic nie potrafiło zmobilizować by wstawili opis i zdjęcia??? ha raczej tzw "wolne żarty"

po co organizować konkurencyjne konkursy tłumacząc je propagowaniem polskiej morszczyzny... gdzie ma ją propagować taki konkurs? w zamkniętym gronie obecnych użytkowników, którzy i tak znają te baniaki??? może lepszym motorem do takiej "reklamy" byłby udział, szerszy udział, Polaków w międzynarodowych konkursach chociażby wstawianie baniaków do TOTM (tego pierwotnego, a nie kopii)!

poza wszelkimi rodzajami "rywalizacji" i sprawdzania się polscy morszczacy pomyśleliby o stworzeniu leksykonu zwierząt w języku ojczystym lub ustawicznej pracy nad tym co już jest na reeflexie i nazywany jest polskim, a większość opisów po niemiecku... no i proszę tej propozycji nie traktować jako kontry! konkurs może być (chociaż nie bardzo rozumiem argumenty za nim przemawiające) ale dodatkowo powinniśmy szerzyć wiedzę (popularyzować morskie) nie tylko w "konkursowy" sposób!

mam jeszcze jedną obawę, że bez podstaw, bez minimalnej wiedzy, nikt kto zachłyśnie się fotkami konkursowymi nie poradzi sobie przy prowadzeniu akwarium! Zaraz ktoś napisze taką "piekną" maksymę, że wiedzę można posiąść czytając opisy TOTM... ale nie o taka wiedzę mi tu chodzi... owszem można zgapić wszystko tylko nie zgapi się rozwiązania problemów, które mogę być nowe i pojawić się znikąd... poza tym jeszcze jest inny problem można sobie wyobrazić, że ktoś będzie chciał skopiować obsadę ale już nie technikę... bo nie będzie wiedział, że obsada ma takie, a nie inne wymagania i budowniczy TOTM'a uzyskał je dzięki takim to a takim rozwiązaniom.

a i nie jestem przeciwnikiem, tylko sceptycznie podchodzę do tego tematu, a szczególnie sceptycznie do tego "sukcesu" polskiej morszczyzny jaki się maluje z postów, który to ma być rezultatem takiego konkursu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma tchnienia bo normalnie same pesymistyczne dlugie posty :harhar:

Jezeli czegos nie da sie zrobic, potrzebny jest ktos kto o tym nie wie, przjdzie i to zrobi. :thumbup:

Kuba nadwca odpowiada za nadanie wiadomosci. NIe odbiorcy iluzjonisci


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jeszcze się nie zaczęło a już się skończyło :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nic nie pisać.... ale.

Kubek_77 - nie bój się, NASZ pomysł, MY zrobimy, MY poświęcimy swój wolny czas.... a potem jak NAM wyjdzie to nas przeprosisz a jak NAM nie wyjdzie to będziesz się śmiał i mówił " A nie mówiłem"

Porażki w życiu są też poniekąd naszymi sukcesami, jak wyjdzie... za***iście, jak nie wyjdzie trudno. Przynajmniej próbowaliśmy ruszyć towarzystwo.

EOT

PS: NASZ, MY, NAM ...... czyli klubowicze - forumowicze i ci którzy lubią zabawę.

PS1: Pisze to z przekorą a nie żeby Cię obrazić, to tak tylko dla jasności. :coffee:

PS xxxx: Tak czy siak..........zrobimy to i będzie to wielki sukces akwarystyki morskiej :ice::animier: :animier:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAM, NAM, NAM, NAM się nie kończy :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie skonczylo :sleeping:

Mam wrazenie ze gdybym byl modkiem rypalbym bany za pesymizm :popo:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to działajmy ,nie gadajmy :) "Człowieki są jakieś dziwne" :rofl:


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Polacy nie gęsi swojego TOTOMa mieć powinni.

@Kubek_77 Nie wiem dlaczego ja Polak mam poświęcać swój czas na tłumaczenie niemieckiego serwisu o akwarystyce morskiej?? Za pieniądze bym tego nie zrobił a co dopiero za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh chyba się ktoś urażony poczuł ;) no no pięknie! to tak jakby pierwsze głosy oddane w konkursie ;) palma pierwszeństwa ;) heheheh i w sumie pierwszy zostałem laureatem ;-) jak widać dowiodło to tylko jednego... nie należy mieć "swojego" zdania tym bardziej jak jest to zdanie krytyki ;)

@SkoczekPL nie obraziłem się... nawet trochę uśmiałem... tak czy siak nie mam za co Cię ani innych WAS przepraszać... bo chyba złem nie jest mieć inne zdanie... a i być może napisałem za długiego posta... bo moja krytyka dotyczyła argumentów z wcześniejszych wpisów, nie samego pomysłu!

co do pomysłu to:

BAWCIE SIĘ

...lub może mniej odważnie: bawmy się? hehehe

ps. dziękuję za wszelkie (-) bardzom rad z takich "nominacji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba swoje mozna miec, baaa nawet nalzy miec odwage je wyrazac, ale pesymiz i aluzje w gronie pozytywnie nastawionych, ktorym sie chce zawsze zostana zrownane z ziemia. Chyba nie jestes zaskoczony. Na forum potrzeba atmosfery i skoro samemu sie nic nie chce po co podcinac skrzydla innym. Tym bardziej ze robi sie to wszystko bezinteresownie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Paweł mi mów ;)

i powiem Ci nie jestem zaskoczony, że na moją "krytykę" tak zareagowaliście, przecież inaczej nie można było!

pesymizm i aluzje ok... może za ostro, może za złośliwie...

...może dobrze to ująłeś, tylko nie trafiłeś ze sformułowaniem "skoro samemu sie nic nie chce"... jakby się tak nic nie chciało to bym olał ten temat jak wielu posiadaczy fajnych zbiorników olewa... hmmm można więcej powiedzieć jak olewają to forum...

Jestem rad, że w końcu na forum pojawi się inny temat niż "jaką komórką obecnie jeździsz, i dlaczego moja żona nie lubi różu...?" tylko przejawiam niedosyt... jeden, pierwszy od dłuższego czasu i niestety nie do końca taki "niekontrowersyjny" temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl swietny a organizacyjnie tez prosty :) jury to my ! W dziale nasze akwaria dodac guziczek "glos na totm". Kazdy uzytkownik forum moze oddac jeden glos miesiecznie. Zadnych danch o aktualnej ilosci glosow zeby nic nikomu nie sugerowac. Pierwszego dnia nowego miesiaca wladca guziczkow juz wie czyj temat zdobyl najwiecej glosow i zaprzega biedaka do krotkiego opisu, ktory to laduje na glownej :) w temacie o akwarium zwyciezcy znika mozliwosc oddawania glosow na jego akwarium na np kolejny rok. I jedziemy :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli każdy będzie mógł oddać głos to albo wzrośnie liczba "nowych" albo serwery proxy bedą miały zwiększony ruch :) Pomysł zacny i nazwa NAM jak najbardziej, niech TOTM pozostanie zagraniczny a NAM nasz, polski :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym NAMem nie wiem czy to najlepszy pomysl. TOTM jednak bedzie generowal wiecej trafien z Googla a uzycie "NAM" jednak bedzie izolowalo nasze forum wsrod miedzynarodowej spolecznosci. W koncu srodek ciezkosci tego hobby lezy w Stanach wiec moim zdaniem powinnismy tutaj rownac do wiekszosci. Poza tym i tak hobby przesiakniete jest angielszczyzna i zeby daleko nie szukac zerknalem do "SUMPa" :harhar:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek_77 - o moim kalendarzu dowiedzieli się również akwaryści zagraniczni - i to oni zgarnęli najwięcej zamówień - a był polski - proponował polskie akwaria - choć nazewnictwo było po angielsku - więc można jak się chce

TOTM brzmi fajnie - nie widzę z tym problemu - na bank ciężko byłoby się chwalić wyróżnieniem NAM za granicą gdzie nikt by tego nie zrozumiał :) wole TOTM z dopiskiem - polskie - czy akwarium miesiąca po polsku

no i pisze po raz ostatni - NIE KONKURS - to żaden konkurs - po prostu wyróżnienie/tytuł - a dla nas fajna forma na ożywienie i ubranie portalu w fajne artykuły ze zdjęciami... żadnej rywalizacji...żadnych nagród... fun i satysfakcja :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam czekam na NAM - wyróżnienie to nie tylko splendor, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi nas wszystkich w danym miesiącu nad wytypowanym baniakiem - przestudiowanie całego opisu, baniaka, sprzętu, podejscia, obsługi...

NAM jest bardziej potrzebne nam morszczakom niż samemu baniakowi :) W ten sposób widzę postęp - doceniamy sukces autora i komentujemy go, podobnie jak czynimy to na NR wobec wyróżnionych TOTM. Każdy może wyrazić swój zachwyt oraz pokusić się o ewentualną konstruktywną krytykę np "baniak mnie nie powala ponieważ...".

Nie wyobrażam sobie, że NAM zostanie wybierany na podstawie samych zdjęć :) ale całokształtu podobnie jak przy TOTM.

pozdrawiam

Mariusz

edit:

co do marketingowego użycia nazwy TOTM to Kriss ma racje. No ale moze kiedyś NAM też bedzie marką samą w sobie :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem - za.

Jednak nie powinno być nagród - tam gdzie są nagrody, jest chora konkurencja itd. (można się, z tym nie zgodzić ale to moje zdanie). Ewentualnie jakiś mały bon (max 100zł) na jakieś zakupy czy coś - nazwijmy to symbolicznie. Może jakiś malutki puchar, zamiast tego bona.

Uważam, że fajnie by było z tych zbiorników, które wygrają zrobić kalndarz na kolejny rok.

Ps. swoją drogą można go by rozprowadzać za pośrednictwem sklepów z akwarystyką morską

Pozdr,


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę, że puchar za wygranie rocznego konkursu to bardzo dobry pomysł - zawsze zostanie jakiś ślad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.