Skocz do zawartości
luft

Falowniki/Cyrkulatory porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ok mam pytanie w związku z tym treningiem Tunze.

Mam 6015 o znalazłem że można w niej usunąć dławienie. Ale czy po takim zabiegu Tunze zawsze startują prawidłowo?

Jeżeli mowa o tym samym co w 6025 to w moim przypadku startuje normalnie.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ akurat na "Naklejce znamionowej" - tak to mogę ująć, na 6025 pobór jest 6W a na 6045 5-7 W, nie wiem jak jest z rzeczywistym poborem.

Problem rozwiązany, kołnierz dławiący w 6025 jest nieco bardziej wysunięty w stronę wirnika, co tak na prawdę dławi pompkę z około 4500 l/h do 2500l/H, reszta dokładnie wszystko to samo co w 6045 wirnik obudowa itp, no nie liczyłem jeszcze ilości tych ząbków filtrujących na obu pompach.

Podsumowując, kupując 6025 kupujemy tak naprawdę mocniejszą pompę - wystarczy tylko ten kołnierz dławiący wyciąć by mieć jakieś zamiast 2500l/h, 4500l/h na wylocie pompy, założę się że gdyby wyciąć ząbek filtrujący jak w popmkach JVP, pompa będzie jeszcze mocniejsza. :)

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, kupując 6025 kupujemy tak naprawdę mocniejszą pompę - wystarczy tylko ten kołnierz dławiący wyciąć by mieć jakieś zamiast 2500l/h, 4500l/h na wylocie pompy, założę się że gdyby wyciąć ząbek filtrujący jak w popmkach JVP, pompa będzie jeszcze mocniejsza. :)

Co masz na my myśli mówiąc kołnierz dławiący???

Zaraz wyciągam swoje Tunziaki i robie upgrade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi dokładnie ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - wieczorkiem będzie wir w zbiorniku :robo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że 6015 i 6025 mają ten sam wylot

http://www.tynwaldpetcentre.com/store/product/11204/Tunze-Spare-6025.130-~-Nanostream-6015-%26-6025-Pump-Front-Cage/

Podziałam dziś z moim tunziakiem. Może będzie dmuchać troszkę szerzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ecotecha posiadalem mp10 i mp40. Możliwości kontroli są nieograniczone to duży plus do cichych nie należą zwłaszcza w trybie wave. Kolejny minus brak możliwości kierowania strumieniem wody no i kolejny minus to cena. Dlatego tez zaryzykowalem i kupiłem chinczyka jabeo wp40 pompa ciekawa bo z kontrolerem nie to co ecotecha ale jest. Okazało się że wp40 to zbyt dużo jak na moje akwarium i została zamieniona na 2 x wp25 od 3 miesięcy ładnie mieszają wodę są ciche można je ustawić pod dowolnym kontem no i opcje regulacji tzn programu w jakim mają pracować jak też mocy z jaką mają pracować.

Udało się komuś wpasowac w niszę pomiędzy drogimi ecotech, tunze a tanimi jvp. Do chwili obecnej jak najbardziej jestem z nich zadowolony.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostanę do pompy koralia 4 porcelane na której chodzi wirnik?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostanę do pompy koralia 4 porcelane na której chodzi wirnik?

Zakup sobie pręt węglowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na my myśli mówiąc kołnierz dławiący???

Zaraz wyciągam swoje Tunziaki i robie upgrade :)

To nie jest kołnierz dławiący, a usunięcie go pogarsza strumień. Ale żeby takie coś wypracować potrzebne jest laboratorium, a nie cęgi. Pomysł skrajnie niebezpieczny dla jakości tego produktu. Usunięcie tego zwyczajnie pogorszy strumień wylotowy przez "wymywanie" wody do kratki gdzie powinno być zasysanie. Działanie pomp Tunze jest zbliżone do sterów strumieniowych i wyjęcie tego kołnierza zakłóca zwyczajnie laminarny przepływ wylotu.

Ja - odradzam tą modyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam problem z pompami padły mi KORALIA-8 2szt. i sterownik też w akwarium prawie 2600L. , i nie wiem co mam teraz niedrogiego kupić :/ Polecicie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl poszukaj informacji na temat Jebao WP60


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś opinię na temat tego falownika :

ca430de58cbb3587ab351390f79016a3.jpeg

Jebao Falownik WP 40 + sterownik, 28W, 13000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Jebao jest cały odrębny wątek.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - co to za producent - AquaSyncro?

Właśnie przeglądałem ofertę w jednym ze sklepów internetowych i natknąłem się na -->

Aqua Syncro Wavemaker HWM4000

Proszę o odp.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu.ale muszę się poradzić co wybrać?mam na falownik przeznaczone 400zł,do zbiornika o długości 80cm,zastanawiałem się nad Jebao WP25 jest jednak-ALE- głównie chodzi o całą procedurę gwarancyjną nie wiadomo w sumie jak to do końca wygląda,no i ewentualny czas tej gwarancji oczywiście druga sprawa to czas przesyłki itd...,Druga pompa jak mi przyszła na myśl to jest bliźniak Jebao czyli erybkowy Blau8000,Nie wiem jak ta pompa się sprawuję bo bardzo mało ludzi o niej piszę,brak konkretnych opinii...Ale plusem jest to,że pompa jest z erybki i gwarancja,i serwis w razie ewentualnej awarii był by max 24h,Co byście wybrali?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Od kolegi Gnom otrzymałem zapytanie, czy nowa przyssawka JVP pasuje do falowników Resun

odpowiedź brzmi nie ponieważ bagnet JVP jest grubszy od bolca Resun

ale

postanowiłem zamienić te bagnety i co się okazało:

- łatwo zdjąć obie zakrętki mocujące bagnety na kulowych mocowaniach w obu zestawach

- kulka Resun jest większa od JVP i z lekkim wysiłkiem po zamianie można zakręcić mocowanie kulki (w JVP kulka chodzi luźno i pompa by "spadała")

- operacja jest możliwa, przy czym regulacja kąta położenia chodzi ciężko, ale daje radę jako w pełni przydatne mocowanie falownika

poniżej zrobiłem zdjęcie po zamianie kulek (w palcach trzymam przyssawkę JVP z bolcem Resun)

20140113_213803.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, czy ktoś z was używał/używa Rossmont MOVER ??


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy opinii na temat Rossmont Mover.

Z opisów i z szybkiej analizy testów/opinii wydają się dobre.

Tylko pytanie czy warto tyle płacić za nie?

Czy nie lepiej coś tańszego albo sprawdzonego w tej cenie?

Nikt na tym forum chyba się nie chwalił z posiadania tych cyrkulatorów (mogę się mylić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mialem Jebao RW i nie narzekam, duza moc, ladne fale itd itp. ale parciejace gumki w podstawie to czesty problem i poki na gwarancji to mamy spokoj a potem ?? mi sie udalo sciagnac komplet gumek z Chin ale tez nie chetnie to wysylali i to powiem ze nie za darmo :) teraz uzywam CP-40 i jest rownie dobrze jak w serii RW ale wieksza powierzchnia jest wymywana z syfu, swietne sterowanie przez aqualink i jak narazie odpukac nic nie parcieje :) Konstrukcja Mover wydaje sie swietna sterowanie bajka ale wiadomo praktyka czyni mistrza:) moze ktos sie jednak odezwie co testowal lub posiada:)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fOe napisał:

Wygląda jak wp-60 jota w jote

No tak i cena jest niższa!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.