Skocz do zawartości
imperator

Słone Imperium

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos tak juz mial na forum cala banda zoltkow. Ja chce miec duze kolorowe pomakatowce, bo to nadal rzadkosc w domowych baniakach. U mnie woda juz krysztal, kleje teraz skalki i przenosze po woli zycie ze starego zbiornika. Jak pokleje cala skale to wrzuce foty.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, założenie tak dużego baniaka to naprawdę duże przedsięwzięcie :respect: . Trzymam kciuki i życzę powodzenia.Z niecierpliwością czekam na fotki gdy skała będzie poklejona a obsada ze starego szkiełka przeniesie się do nowego domu ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxgolonek, jakieś pół roku wyjęte z życiorysu, ale jak teraz patrzę na to wszystko to było warto.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Rybki już pływają, na razie boją się same zapuszczać na drugi koniec akwarium, więc pływają całym stadem ;) Na razie mam jeden słupek ze skały sklejony, będą jeszcze 2-3 takie a przestrzeń pomiędzy wypełnię skałą luzem.

post-11401-0-83191700-1347791143_thumb.jpg

post-11401-0-35961900-1347791156_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperator , jeśli mogę Tobie coś doradzić , to talerzyk daj na sam dół , szybko będzie rósł na górze i zasłoni Tobie połowę przestrzeni.

Ułożenie skały bardzo fajne.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ten środkowy filar troszkę za wysoki i jak byś go bardziej rozgałęził było by extra :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie uczyłem się kleić skałę, zawsze można dokleić więcej półek. Po lewej i prawej jest gruzowisko, z którego będę kleił kolejne filarki. Ten jest taki wysoki, żeby małe szczepki na górze szybciej rosły :)

Fal, talerzówka jest tam tymczasowo, nie jest przyklejona więc można dać w inne miejsce.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałka już poklejona, teraz trzeba zasiedlić koralikami...

post-11401-0-30757900-1348184726_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że poszedłeś w ostatnio modny wystrój :) ja to nazywam "góry stołowe". Będę obserwował rozwój tego kubika. :thumbup:


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante, taki wystrój daje kupę miejsca na szczepki i dla ryb do pływania. Następny etap to światło bo teraz śweci obudowa z 400ki i boki są mocno niedoświetlone.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie gruzu rewelacja, super to wygląda przy tej długości :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pożyczyć jakąkolwiek lampę na T5?, długość obojętna. Właśnie sprzedałem swoje poprzednie akwarium wraz z pokrywą, którą używałem w nowym baniaku tymczasowo. Nowy zbiornik jest przykryty szybami więc na lampę nie spadnie nawet kropelka wody. W przyszłym tygodniu przyjedzie nowe światło, więc oddam za tydzień plus sześciopak - dowolnej marki.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Na dniach zakładam jeszcze dwie niebieskie świetlówki na tył zbiornika i powinno być git.

post-11401-0-01155600-1352314036_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bracie toś poszedł po całości :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow naprawde wow! Niech pieknie zarasta

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bracie toś poszedł po całości :D

Sebastek, po całości ściany, bo dłuższe by nie weszło a 240cm to akurat dwie świetlówki T5-54w po długości. Teraz trzeba ryb i korali dokupić bo pusto strasznie a potem jeszcze jakiś aparat, bo jedynie komórka mi się ostała...

Za miesiąc następny update, powinno coś więcej już pływać w zbiorniku.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem... serio... podaj prosze kosztu utrzymania miesiecznego... naprawde mnie to interesuje ile kosztuje utrzymanie takiej morskiej wanny :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@śledzik, Jeszcze za krótko mam i nie policzyłem ale to nie są jakieś zawrotne sumy. Myślę, że ok. 300 zł miesięcznie w moim przypadku i to głównie przez to, że mam akwarium w przyziemiu i grzałka 250w chodzi praktycznie całą dobę, ale za to w lecie nie mam problemu. Sam prąd w zeszłym miesiącu wyszedł 140zł, do tego 8 kilo soli to jakieś 80 zł, 3-4 m3 wody po 7 zł to jest 28 zł, zostaje chemia i jedzenie dla ryb - jakieś 50 zł ale przy ostrym nawożeniu samej chemii może pójść za parę stów. Powiem tak, gdyby nie iść w sps tylko LPS+ryby to za 300 zł obleci, w przypadku sps kwota x2 przez suplementację i więcej światła. Co do kosztów całkowitych to bez bajerów typu IKS czy lamp ledowych, spokojnie mozna się zamknąć w 10 tysiącach bez życia. Mało czy dużo - jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kiszka wyglada lepiej niz myslalem a dlugosc dla doktorkow jest rajem. :thumbup:

"Gory Stolowe" pozostawia nawet po zarosnieciu koralami sporo kryjowek.

I co teraz panowie ? Jednak dlugosc tez robi... :respect:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka po prostu :thumbsup: , super się ogląda jak rybcie płyną i nie muszą zawracać, bo końca nie widać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, nie doktorek a Hepatus jest najbardziej zadowolony, zapierdziela jak orient express z jednego końca na drugi. Tak, długość ma znaczenie ;)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowanie nowego aparaciku

post-11401-0-19124000-1354158747_thumb.jpg

post-11401-0-67672500-1354158748_thumb.jpg

post-11401-0-92938500-1354158749_thumb.jpg

post-11401-0-22333700-1354158751_thumb.jpg

post-11401-0-20053700-1354158753_thumb.jpg

post-11401-0-67129200-1354158754_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia super :clap:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia extra jak i akwarium :thumbsup: Japonicus super !!!

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.