Skocz do zawartości
imperator

Słone Imperium

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się ;) Powiem tak, mam mieszane odczucia. Światło jest teraz słabsze niż było poprzednio, więcej jest niebieskiego niż białego (wcześniej mialem na odwrót) i mam możliwość regulacji barwy płynnie. Przedtem korale super rosły ale kijowo wyglądały, zobaczymy teraz. Powiem tak, przydały by się jeszcze z 2-3 takie lampki, wtedy było by super ;)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża rodzina miękkich dodaje uroku zbiornikowi :) pięknie to wygląda jak wszystko się spokojnie buja. Można by patrzeć godzinami :)

Brawa :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach świecenia led-ami jest duuża poprawa. Widać stożki wzrostu na montiporach i inne korale powoli nabierają kolorków. Te lampy mają mniej białego światła niż poprzednio miałem, ale o wiele więcej niebieskiego. W sumie akwarium jest jaśniejsze o jakieś 30% niż poprzednio i barwę światła właściwą. Wczoraj zamontowałem nocne oświetlenie - przykleiłem z tylu lamp pod skosem paski led-owe. Naprawdę fajny efekt, nie za mocne tak, że calaustree wypuszczają polipy i pokolce nie buszują tylko grzecznie idą spać. Wcześniej skręcałem na noc na potencjometrach na minimum niebieski, ale i tak było za dużo światła.

Tak, błazny i pterapogon poszły do głównego zbiornika. O dziwo w głównym olały ukwiała i pływają sobie po całym baniaku.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze światło z czasem możesz dołożyć :) - dokupić jeden/dwa moduły :) - jak będziesz szedł np, bardziej w SPS, albo jak Ci miejsca zabraknie na oświetlonych filarach - bo korale się rozrosną :D

Zbiornik BOMBA! - jak dla mnie idealne wymiary :D


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na częste wyjazdy służbowe zastanawiam się nad likwidacją baniaka lub przynajmniej zmianę na Fish Only, który łatwiej utrzymać.

Póki co mama została przeszkolona w czyszczeniu odpieniacza i karmieniu ryb, więc na razie bez zmian.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na częste wyjazdy służbowe zastanawiam się nad likwidacją baniaka lub przynajmniej zmianę na Fish Only, który łatwiej utrzymać.

Póki co mama została przeszkolona w czyszczeniu odpieniacza i karmieniu ryb, więc na razie bez zmian.

O kurczę, takiej informacji bym się nie spodziewałam... Przy obsadzie z rybek, którą ostatnio widziałam, akwarium piękne - rybki niesamowicie energetyczne :D Oby tylko za korale się nie brały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auryga podskubuje to tu to tam, ale na razie nie widać większych szkód, bo polip odrasta. Baniaka jeszcze nie przekreślam, może znajdę kogoś, kto będzie mi go doglądał w czasie mojej nieobecności.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem. Baniak póki co dalej jest ;) na dowód fota. Auryga tylko przekręciła się z niewiadomych powodów ale w końcu po 4 próbie udało mi się z białobrodym :animier: Wprawdzie dostał od sohala pierwszego dnia taki łomot, że na każdej stronie miał z 10 nacięć od kolca ale wszystko zagoiło się i nie ma śladu. Z parametrów to mierzę już tylko temperaturę raz w tygodniu bo reszta jest w normie i nie zmienia się. Podmianki - co 2-3 tygodnie. Koraliki rosną sobie jako tako, czasem ryby coś pozwalają ze skał to trzeba ułożyć ale teraz coraz więcej szczepek kleję do skał.

post-11401-0-44833200-1377136261_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artek moze jakis up :) pokaz co nowego w baniaku :) dawno nic nie pisales :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnych zmian w baniaku nie było, miałem wymianę grzejników w domu i ocieplanie. Jedyna zmiana - wprowadziłem się do salonu i teraz mieszkam z rybami :) Dzisiaj składałem meble a jutro przenoszę swoje graty. W tygodniu trochę pozmieniam aranżację skały - dorobię kolejne dwa filarki, bo nie ma gdzie szczepek kłaść, mimo dużego litrażu. Jak pokleję skałę to wrzucę foty.

post-11401-0-36760300-1385319218_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z cyjano skończona, w końcu biały piaseczek widać. Dokupiłem też trochę skały, bo nie było gdzie szczepek kłaść. Mam też jeżowca - czyści szyby i pompy cyrkulacyjne z glonu wapiennego. Uruchomiłem ballinga ale wkrótce i tak będę musiał odpalić reaktor wapnia. Może jakieś nowe rybki pojawią się niedługo.

post-11401-0-63362800-1388933367_thumb.jpg


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, jest mrok i tajemniczość. Fajna rafka, nie poddawaj się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowi mieszkańcy i kilka fotek z komórki ;)

Idolek wcina mrożonki i suchy (spirulinę), czasem skubnie gąbkę, ale też grzybka czy polipa sinularii. Nie interesuje się sps czy lps na szczęście.

post-11401-0-47762300-1389589122_thumb.jpg

post-11401-0-72904800-1389589124_thumb.jpg

post-11401-0-04655000-1389589126_thumb.jpg

post-11401-0-60937100-1389589127_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junior13, Ja mam 3 lampy 120w ale jeszcze dwie muszę dokupić, ew. dwa razory 300w

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. jak mocno masz skrecone białe?

fajne akwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe mam na 1/3-1/2 mocy, niebieskie full.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam ustawione, ale ostatnio podkreciłem na jakies 3/4 i mi euphylie paraancora poparzyło, górne polipy zrobiły sie białe/wyblakłe.

te lampy maja moc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium BARDZO fajne a jak dołożysz oświetlenie będzie lux.

Zastosowałem twój patent z gumką z rękawiczki i działa najlepiej z wszystkich metod :thumbup: jedynie jednak muszę mieć wysoki poziom w kominie żeby nie chlupało -- mocna pompa w obiegu


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce dorzucam dwie kolejne lampy i reaktor wapna. Obecne zużycie ballinga to ponad pół litra dziennie każdego roztworu, prawie jak dolewka. Koraliki za to rosną jak na sterydach :)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki z komórki, chyba muszę jakiś aparat kupić ;)

Dołożyłem też jedną lampę, czekam tylko na linki, póki co leży na szybie.

Chyba pokombinuję z kolorowymi ledami, w kanale z białymi dam czerwone i zielone ledy. , zobaczymy co z tego wyjdzie.

post-11401-0-68978600-1391058094_thumb.jpg

post-11401-0-59601100-1391058098_thumb.jpg

post-11401-0-41390900-1391058100_thumb.jpg

post-11401-0-22425300-1391058102_thumb.jpg

post-11401-0-18679600-1391058104_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.