Skocz do zawartości
thomas kay

Kompilacja T5 po raz -enty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie dobierania świetlówek do nowego akwarium. Będzie świecić 4x24W. Operuje świetlówkami firmy ATI, choć nie wykluczam kupienia innych. W tej chwili mam do dyspozycji blue plus, aquablue, actynic i purple plus, zamierzam jeszcze sprawdzić nową color plus jeśli będzie dostępna. Nie chodzi mi jednak o efekt wizualny bo wiadomo że to rzecz względna tylko o potrzeby świetlne koralowców, generalnie żebym nie wybrał kombinacji która mi wizualnie odpowiada ale nie dostarcza koralowcom światła w odpowiednich widmach(czy to w ogóle możliwe??)Jakie 4 świetlówki założyć? Jakieś propozycje? Z góry dzięki pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie mam komplet z sylvanii 15k i aktynica aquaarc i coralarc. Robiłem próby i najładniejszy efekt był jak do tego zestawu dołożyłem jeszcze jedną aktynike i 10k. Ale do fiji purple mnie ciagnie... no i tego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 białe, 2 niebieskie blue plus

białe że sensie aqua blue?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował dwóch opcji jeśli idzie o ATI - 2xbluplus, aquablu special + purple lub bluplus, 2xaquablu special + purple. Podobną do kombinacji nr 1 mam u siebie(obczaj galerię w moim profilu - u mnie świeciło na czas tych zdjęć 3xbluplus, 2xaquablu special + purple, wszystko oczywiście ATI)

Możesz też w podobnej cenie zamiast aquablu special dać 15k aquamedica, zamiast bluplus akrynikę AM a za zaoszczędzone pieniądze zainwestować w purpla KZ(Widać różnicę między nią a tą ATI :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja te świetlówki ati mam już kupione, właśnie na nie patrzę, więc będę musiał jeszcze tylko dokupić jedną blue plus żeby mieć dwie do tego 1 aquablue i 4 ostatnią, któraś z trzech pozostałych ati.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole bardziej iebiesko więc proponuje

2 bluplus]

1 aqua special

1 coral plus.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że przeważa propozycja 1xaquablue 2x blueplus + "coś" i tak chyba zrobię, ewentualnie porównam z 2xblueplus + 2xaquablue.

ja wole bardziej iebiesko więc proponuje

2 bluplus]

1 aqua special

1 coral plus.

o jakiej świetlówce piszesz jako trzeciej? KZ coral light czy ATI color plus?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati ma nową białą świtlówke niebieskim widmem coral plus, takie coś po środku :D

http://sklep.acropora.pl/Coral_Plus_39_W-1545.html


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa mój błąd Coral Plus a nie Color Plus. Najważniejsze że już wiem co założyć. Już się nie mogę doczekać.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które masz w tej chwili do dyspozycji (napisałes w pierwszym poście) będzie i miło dla oka i dobre dla korali, wynagrodzą to kolorkami :welcome:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xblue 2xwhite

lub

2blue,purple,white

To drugie będzie dla mnie ładniejsze ale z purple jest roznie w baniakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zdecydowałem się na 2xblueplus 1xaquablue oraz czwarta jedna z tych opcji które najczęściej wymienialiście, teraz mam jeszcze pytanie jak je rozmieścić patrząc od przodu baniaka? pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać kolejnego tematu to się podczepie :harhar:

Właśnie bawie się ustawieniami świetlówek w mojej ATI 6x39w

do tej pory miałem ustawienie(od przodu):

1)Aquablue Special

2)Blue Plus

3)Aquablue Special

4)Blue Plus

5)Blue Plus

6)Aquablue Special

Ale było zbyt biało i zrobiłem układ:

1)Blue Plus

2)Blue Plus

3)Aquablue Special

4)Blue Plus

5)Blue Plus

6)Aquablue Special

i jest znośnie

Natomiast zalecane konfiguracje świetlówek ATI to:

Dla 6 świetlówek.

1. Blue Plus

2. Aquablue Special

3. Purple Plus

4. Blue Plus

5. Aquablue Special

6. Blue Plus

i jak tak dałem (zamiast purple plus blue plus) to było najlepiej, tylko że ATI ma 2 świetlówki (2ga i 4ta) włączane osobno którymi świece 2h dłużej rano i 2h wieczorem

I jak to jest dłużej powinny świecić biebieskie, białe czy to bez znaczenia?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłużej niebieskie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, ponieważ piszecie częśto 2x blueplus + Aquablue + 'Coś'. O ile to coś to może być ta nowa ATI Coral Plus lub Purple to ja mam pytanie: czemu nie zawieracie w zestawach zamiast jednej blue plus aktyniki? Czy według Was aktynika nie jest koralom potrzebna? :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np z niej zrezygnowałem bo mi sie zachciało zeby było bardziej niebiesko, pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem aktynika ładny ma kolor ale dopiero jak dałem blue plus zrozumiałem dlaczego nigdy nie kupie super aktyniki.

Światła daje połowe mniej , po 3 miechach nie ma praktycznie żadnej siły przebicia.

Reasumując nieopłacalna za to cenę lepiej walnąć fiji jeśli ktoś chce mieć odcień czerwonego ale tu musi być wiecej blue plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem actynic jako jedna z pierwszych i chyba tylko dlatego ja trzymałem, sa lepsze świetlówki, przy mniejszej ilosci swietlowek raczej mozna ja pominac, jak ktos ma nad akwa powiedzmy z 8 szt to pewnie i dla aktyniki znajdzie miejsce


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej radziliście Dla 6 świetlówek.

1. Blue Plus

2. Aquablue Special

3. Purple Plus

4. Blue Plus

5. Aquablue Special

6. Blue Plus

czy może zamiast jednej blue dać actinic? no i są też coral plus, które są zamiennikiem aquablue i blus, to może same coral starczą teraz ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coral plus - bardzo fajne światło.

Dziwię się tylko że to jest określane jako połącznie blue plus z blue special, bo kolor tej rozgrzanej świetlówki jest taki blado fioletowy.

Z aktyniki zrezygnowałem i zastąpiła ja właśnie ta wspomniana. Miałem ją w poprzedniej lampie i jak tu już ktoś słusznie zauważył, po 3 miesiącach zero mocy przebicia. To daje efekt jak pali się w parze z blue plus na start. Wtedy faktycznie wszystko co fluorescencyjne fajnie świeci. Jak dojdzie więcej niebieskich i blue special, to jakby jej nie było. Oczywiście jakąś tam część energii świetlnej dostarcza, ale wizualnie to lipa.

Generalnie to mam zamiar poeksperymentować i kupić jeszcze jedną coral plus w miejsce purple. Jak nie przypasuje to wyląduje jako rezerwowa.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.