Skocz do zawartości
Artur___

bieleją algi wapienne ... i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu mam kłopot :(

może coś poradzicie

Nie wiem dokładnie od kiedy (pewnie z tydzień, dwa) ale wygląda na to, że coś niedobrego dzieje się u mnie w zbiorniku

Ogólnie jakoś się kręci ale np. Caulastrea nie pompuje sie tak jak kiedyś, a i dziwnie bieleją algi wapienne

parametry z wczoraj to:

Ca - 450ppm (red sea)

Mg - 1300ppm (red sea)

KH - 8

PH - 8

PO4 - 0,05-0,1ppm (JBL)

NO3 - 10ppm (JBL)

zasolenie 1,024

-akrarium 100x40x50 (200l) funkconuje w takiej formie od początku paździrnika, w większości było uruchamiane na używanej wodzie i skale (z poprzedniego zbiornika) - głównie miękkie + kilka LPS'ów i ze dwa SPS'y, do tego trochę rybów

-w sumpie opieniacz Coral tool na NJ2500

-węgiel

-Seachem Phos Guard (1,5 miesiąca)

-oświetlenie:

39W Philips 03 (od października),

39W 10000 (ma pewnie z rok :( )

2x24W aktyniki (jedna ATI, a druga nie pamiętam :) ) - jedna od października, druga od połowy grudnia

-do akwarium trafia balling (całe 5 ml dziennie) Ca, Mg, KH, sól bez NaCl

-1xdziennie JBL Coral fluid - 1 pipeta

-2ml wódki

-1x w tygodniu nakrętka Seachem Reef Trace

-karmienie 2-3 kostki dziennie (w tym karmienie LPS'ów do pyska pipetą raz dziennie)

-sól to Reef Crystal na wodzie RO/DI

zmiany jakie zaszły w zbiorniku to:

jakiś miesiąc temu do soli RC dodałem Kenta i wymieszałem i zacząłem dodawać JBL Coral fluid i Seachem Reef Trace

do tego podniosłem zasolenie z 1,020 do obecnego (odparowaną wodę uzupełniałem solanką, a nie RO)

tak wyglądają moje algi:

thumb_algi1.jpg

thumb_algi2.jpg

thumb_algi3.jpg

no i Caulastrea

thumb_c1.jpg

thumb_c2.jpg

a tak wgląda po zgaszeniu światła :(

thumb_c3_noc.jpg

a jeszcze jakiś czas temu wyglądała tak:

thumb_13660564045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałeś kH wcześniej? Algi lubią bieleć jak jest mało potasu i przy wahaniach kH.


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś było 10 ale od miesiąca na pewno niezmienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz ,bo nie kapuje ,jak dolewasz wode odparowaną,solanką ,a nie ro ,przecież sam napisałeś ,że podniosłeś zasolenie ,a z tego wynika ,że cały czas podnosisz zasolenie ?


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podniesieniu zasolenia oczywiście nadal leję RO

chodziło mi o to, że zasolenie nie bylo podniesione poprzez jedna dolewkę, tylko trwało kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podniesieniu zasolenia oczywiście nadal leję RO

chodziło mi o to, że zasolenie nie bylo podniesione poprzez jedna dolewkę, tylko trwało kilka dni

no teraz ,to jest jasne


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął węgiel na wstrzymanie... nie widzę tu żadnej katastrofy ;) a jak zaczniesz teraz wykonywać gwałtowne ruchy bo wydaje Ci się, że coś leci to poleci... ale przez te właśnie "mieszanie". Naprawdę nie zmieniałbym za wiele poczekał, przestał wsadzac łapy i uspokoił system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a lejesz wódkę? Tak z ciekawości pytam, bo ja w zeszłym tygodniu zrobiłem masakrę w akwa tzn wlałem 2x50 ml wódki zamiast jednego z płynów do ballinga, na szczęście wszystko (no prawie wszystko) uratowane, ale teraz widzę, że własnie te wapienne glony mi zbielały w dużej części...

pozdr

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a lejesz wódkę? Tak z ciekawości pytam, bo ja w zeszłym tygodniu zrobiłem masakrę w akwa tzn wlałem 2x50 ml wódki zamiast jednego z płynów do ballinga, na szczęście wszystko (no prawie wszystko) uratowane, ale teraz widzę, że własnie te wapienne glony mi zbielały w dużej części...

pozdr

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wódkę leję ale niewiele - na dzień dzisiejszy jest pewnie ze 2-3ml - w momencie bielenia alg był to 1ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caula moim zdaniem wygląda, jakby coś ją poparzyło i to jest bez związku z wodą, a algi... hmmm ciężko powiedzieć, ale ja bym z ich powodu nie panikował tak od razu. Trochę się zmieniły parametry i może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.