Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

widzisz :)

a oto tu chodzi :)

Gegen was alles ist den ihr Vater allergisch?

Mit freundlichen GrĂźssen / Best regards

Thomas Pohl

///

Wir wissen nicht, was wir für 3 Jahre. Wir denken, dass dies möglicherweise etwas, was wir direkten Kontakt haben jeden Tag sein. Also dachten wir, dass das Aquarium und die Mittel, die es nutzt, und die meisten KZ Coral Vitalizer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ale składu nie podali :)

po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytali, czy ojciec jest uczulony na wszystko, ja odpisałem, że nie wiemy, że przyczyny szukamy od 3 lat i codziennie zajmuje się akwarium morskim korzystając z ich produktów. Najczęściej z KV. - czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale składu nie podali :)

po sprawie :)

Pytanie trochę dziwnie wygląda :D ojciec pije CV ? naciera się nim?

Trzeba się powołać na jakiś przepis o jawności stosowanych środków, które moga mieć wpływ na zdrowie lub życie, jakieś karty charakterystyki. Środki tego typu nie podchodzą pod REACH, ale mają jakieś swoje przepisy. W końcu na produkcie powinien być skład, czyż nie?

EDIT:

Lizard można dopisać że na etykiecie produktu nie doszukaliśmy się składu. :D ciekawe czy coś więcej odp.

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

EDIT:

Lizard można dopisać że na etykiecie produktu nie doszukaliśmy się składu. :D ciekawe czy coś więcej odp.

mógłbyś ich tłuc a i tak składu pełnego nie podadzą :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś ich tłuc a i tak składu pełnego nie podadzą :harhar:

A Gdyby tak przez jakiś polski organ się tego domagać, jeśli nie od producenta w Niemczech, to od dystrybutora w Polsce ? :D

Nie bardzo wiem pod co to podciągnąć, chyba pod odżywki dla zwierząt, a to już chyba Państwowa Inspekcja Sanitarna?

Jeśli chodzi o środki chemiczne mam więcej wiedzy, a tu musi ktoś inny pomóc.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ich glaube nicht, auf der Verpackung und Zutaten nach EU-Richtlinien sehen, sollten diese Informationen dort zu sein. Dies ist notwendig, um die weitere Behandlung meines Vaters zu führen, so geben Sie bitte das Lager."

Podałem się na unijne przepisy które mówią, że każdy produkt winien zawierać skład na opakowaniu i że ta informacja jest niezbędna przy dalszej kuracji ojca heh :whistle:

ODPOWIEDŹ Z KZ:

"Das Produkt enthält nur Aminosäuren und Fettsäuren, das sollte kein Problem sein ." :thumbdown:

Wyczerpująca odpowiedź, produkt zawiera tylko aminokwasy i kwasy tłuszczowe które nie powinny być problemem ...

NIE DAŁEM ZA WYGRANĄ:

Ich rief der Arzt war sehr überrascht, verstehen nicht, warum das Produkt für den Handel auf polnischem Gebiet genehmigt wird, ist nicht die chemische Zusammensetzung des Pakets, und warum nicht wünschen, um die Zusammensetzung zu geben. Wenn Sie nicht in der Lage sind zu helfen, das Krankenhaus wird die Provision Forschungszentrum im chemischen Labor. // Co w wolnym tłumaczeniu powinno znaczyć "Skontaktowałem się z lekarzem, był bardzo zdziwiony, nie rozumie dlaczego produkt dopuszczony do handlu na terenie Polski nie ma składu chemicznego na etykiecie ani dlaczego nie chcą Państwo ujawnić składu. Jeśli Państwo nie są w stanie udzielić nam tej informacji, szpital zleci przebadanie środka w laboratorium chemicznym.

Jeśli teraz nie podadzą - odpuszczam :geek:

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester - widzę że twoja wiedza na temat korali jest marna

masz dokształć się kolego potem pisz - nie ssij z palca wiedzy

miałem tej strony nie podawać - nie liczni o niej wiedzą

masz jak nie które koralowce rosną - i to jest bardzo ważne

http://www.garretts-acropolis.com/

Ave

AnT

AnT jestem daleki od klotni ale chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Moja wiedza nie ma tutaj nic do rzeczy. Napisalem tylko o kolorze stylophory na zdjeciach od sebastka. dla mnie na pierwszym zdjeciu jest bardziej rozowa. Na podstawie tego mozesz mi zarzucac daltonizm ale nie brak wiedzy.

Ja nie podwazam jakosci tej soli ani jej nie promuje. Po prostu chce sie opierac na faktach. Dlatego pytalem Marka o te bakterie probiotyczne i rowniez dlatego analizowalem zdjecie sebastka. Owszem przyrosty sa ale wedlug mojej opinii wyzej wspomniana stylo stracila kolor, albo musze sobie kupic nowy monitor.

Twoja agresywna reakcja jest nie adekwatna do tresci mojego posta. Albo ja czegos nie rozumiem i mi to prosze wytlumacz (grzecznie ) albo daruj sobie pieniactwo i zlosliwosci bo forum nie jest od tego.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Artur , AnT i Imperator.

Podajcie jakie macie chłopaki oświetlenie. plizzz, ta lampa działa z sola w zestawie rewelacyjnie :unworthy:

Ja mam 4x54w na 400 litrów ale to stary zbiornik, teraz będę miał mieszane LED + T5 po godzinach szczytu.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie sollten das Produkt zurĂźck geben, lassen Sie sich das Geld zurĂźck zahlen, oder Sie schicken es hierher dann zahle ich das Geld zurĂźck.

Niemand hat eine komplette Inhaltsangabe auf einem Produkt oder haben Sie die Zusammensetzung von Coca Cola?

Mit freundlichen GrĂźssen / Best regards

Thomas Pohl

/ Takiej odpowiedzi nie spodziewałem się :whistle:

W wolnym tłumaczeniu, jeśli coś się nie podoba mogę oddać produkt w sklepie- oddadza mi kase, albo wysłać do nich oni mi ją zwrócą. Nikt nie podaje pełnych informacji o składzie, czy coca cola to robi?

:wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak się czyta to co piszemy w tym poście to przypomina mi się post o ledach, tam tez było to samo non stop kłutnia że ledy hinskie bee a te cry good, proponuje niech każdy się skupi na swoim baniaku i jak ma w nim wszystko dobrze to niech jedzie na tym co jechał, a nie że testuje np. sól Aquaforesta i nic się nie zmienia to sól be, wielu ludzi jest zadowolona z tej soli a to oczymś świadczy.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta sie ten temat od dluzszego czasu i wnioskuje ze troche jest jak z tymi brazylijskimi serialami (niektorym sie podobaja takie seriale i sa fanami ale i sa tacy co nie lubia tego)

Sorry mam nadzieje ze nikogo nie urazilem


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę zalewam prawie 1000 litrowy zbiornik na soli Aquaforest. Używam ją od pół roku w zbiorniku 400 litrów i w tym czasie nie było żadnych negatywnych objawów czy plag. Mam korale miękkie, LPS, SPS i wszystkie rosną i polipują.

Nie stosuję żadnych absorberów fosforu czy azotu, jedynie malutkie refugium plus pożywka probiotyczna zawarta w soli AF - mam azot i fosfor śladowy a rybek to z 10 pływa i daję dwie kostki dziennie plus spirulinę.

Po pół roku używania soli nie mogę nic złego powiedzieć na jej temat a przyrosty korali to widać i ciągle są opisywane z fotkami u mnie czy innych kolegów.

Nie jest prawdą, że sól sama w sobie przeszkadza miękkim koralom jednak zawarte w niej probiotyki potrafią w mało zarybionych zbiornikach usunąć z wody azot i fosfor na tyle, że te korale miękkie nie mają z czego budować tkanki (one nie budują z wapienia jak sps-y) więc trzeba wtedy odpowiednio zareagować. Czasem wystarczy zwiększyć karmienie suchym żeby podnieść azot czy mrożonką żeby fosfor poszedł w górę.

Generalnie sól bardzo fajna, tania, powoli zdobywa polski rynek. Coraz więcej osób się do niej przekonuje i możemy być dumni że w końcu nam Polakom udało się coś wyprodukować a nie tylko sprowadzać z Chin czy Europy. Po zmianie dystrybutora (teraz zajmuje się tym Olivier z Akwa-Marin z Krakowa) nie powinno być problemu z dostępem na terenie kraju.

Niestety zawsze znajdzie się kilka osób, którym obecność tej soli na polskim rynku nie jest na rękę z tych czy innych względów i oni zawsze będą pisać negatywne posty i atakować wyrażających pozytywne opinie mimo, że soli nawet nie widzieli na oczy lub zrobili co najwyżej kilka podmianek (wszyscy wiemy o kogo chodzi). Przekazuję im znak pokoju (sami się domyślcie jaki).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeginacie pałę, na prawdę, piszcie co chcecie, ale nie obrzucajcie się gnojem, bo wątek zostanie zamknięty :coffee:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Przeginacie pałę, na prawdę, piszcie co chcecie, ale nie obrzucajcie się gnojem, bo wątek zostanie zamknięty :coffee:

to ja odrazu przepraszam wszystkich ktorych uraziłem

@Tester a ciebie wszczególnosci

Ave

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw była nagonka na ledy od Przemka teraz na sól z Aquaforesta.Można już chyba być pewnym,że Polskie nikomu nie pasuje.Ja wierzę naszym dlatego mam Polską lampę Pandorę,Polskie pompy dozujące i komputer sterujący Aqua Trendu i mam Polską sól i wszelkie preparaty jakie stosujemy w akwarystyce.Lampa już jest trzecia generacja,nie obyło się problemów,ale jest teraz dobrze.Sprzęt Aquatrendu już mam kolejny a wcześniejsze pracują u naszych kolegów a chemii Aquaforestu dopiero się uczę,oczywiście z pomocą producenta taką jaką mają użytkownicy KZ.Od mometu stosowania tej chemii nie zdechła mi żadna ryba i żaden koral,nawet nie stracił barwy od włożenia.Mam młode akwarium,w którym tak naprawdę nie powinno być jeszcze żadnego SPS-a a mam ich ponad 60 sztuk.

Może na tym forum umówimy się,że jeśli nie stosowałeś DŁUGO czegoś nie wypowiadaj opinii ? Jak pisałem wcześniej po krótkim stosowaniu nie powinno się wypowiadać w obie strony,bo też jestem zdania,że jedna czy nawet kilka podmian niczego nie wnosi,czasem akwarium musi mieć czas na przestawienie się i czasem nie dzieje się w tym czasie coś dobrego.Oczywiście inne produkty też są dobre,nie było Aquaforestu i też było dobrze,ale dlaczego sobie nie poprawić.Auta mamy dobre a potem je zmieniamy,dlaczego ?

:unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Wpierw była nagonka na ledy od Przemka teraz na sól z Aquaforesta.Można już chyba być pewnym,że Polskie nikomu nie pasuje.Ja wierzę naszym dlatego mam Polską lampę Pandorę,Polskie pompy dozujące i komputer sterujący Aqua Trendu i mam Polską sól i wszelkie preparaty jakie stosujemy w akwarystyce.Lampa już jest trzecia generacja,nie obyło się problemów,ale jest teraz dobrze.Sprzęt Aquatrendu już mam kolejny a wcześniejsze pracują u naszych kolegów a chemii Aquaforestu dopiero się uczę,oczywiście z pomocą producenta taką jaką mają użytkownicy KZ.Od mometu stosowania tej chemii nie zdechła mi żadna ryba i żaden koral,nawet nie stracił barwy od włożenia.Mam młode akwarium,w którym tak naprawdę nie powinno być jeszcze żadnego SPS-a a mam ich ponad 60 sztuk.

Może na tym forum umówimy się,że jeśli nie stosowałeś DŁUGO czegoś nie wypowiadaj opinii ? Jak pisałem wcześniej po krótkim stosowaniu nie powinno się wypowiadać w obie strony,bo też jestem zdania,że jedna czy nawet kilka podmian niczego nie wnosi,czasem akwarium musi mieć czas na przestawienie się i czasem nie dzieje się w tym czasie coś dobrego.Oczywiście inne produkty też są dobre,nie było Aquaforestu i też było dobrze,ale dlaczego sobie nie poprawić.Auta mamy dobre a potem je zmieniamy,dlaczego ?

:unworthy:

Marek :clap: :clap: :clap:

Wiec używam od Grudnia produktów AF - jestem zadowolony

takie :

sól , aminokwasy,witaminy,coral B , coral food , probio F , componet A , componet K .

tyle mój baniak potrzebuje na chwile obecną

każdy wie jak mój baniak wygląda - jak co link jest w stopce

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w końcu coś konkretnie :) czekam jeszcze na jakieś fotki potwierdzające pozytywny efekt (oprócz Ant'a :) bo jego wątek śledzę na bierząco).

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomioo, o koralach już było tu napisane więc nie będę powtarzać, zobacz jak wygląda ukwiał quadri na tej soli, średnica talerza stołowego czyli ok. 30 cm, rozmnaża się średnio co 2-3 miesiące czyli jemu też ta sól spasowała. Nie łazi i pięknie się pompuje. Wczoraj ku mojej uciesze odkryłem też że mam pod skałami stadko ok. 30-50 małych krewetek, jedne większe, inne malutkie.

post-11401-0-06856200-1343674561_thumb.jpg

post-11401-0-58148600-1343675877_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Ok. ale Imperator: nie samą solą akwarium żyje.

Sam tej soli pewnie spróbuję, ale nie róbmy z niej świętego graala i panaceum na wszystkie problemy!

Reasumując: sól nie jest zapewne tak zła, jakby chcieli niektórzy i tak dobra jak twierdzą nieliczni :)


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, w ciągu dnia podczytywałem tu i tam to co się w tym wątku dzisiaj wyprawia i ręce mi opadły? przyjaciele maja się na siebie obrażać z powodu soli? Czy kogoś tu pokręciło zupełnie? Ludzie, o sól sie będzie cie kłócić? Jak ktoś z Was woli Żywca nad Tyskie/Łomże/Kasztelena to tez sobie do oczu będziecie skakać? Szemrany marketing ktoś uprawia? - niech uprawia, jak ma ładny baniak i wie dzięki czemu to niech się pochwali. Wszystkim z nas chyba zależy na tym żeby mieć ładnie za szkłem, tak? Czy naprawdę musi tak być, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę? Ilu z nas na forum zajmuje się tą branżą zawodowo i z tego żyje? 5%? chyba i tak przesadziłem.

Jak to w pewnym filmie było:

"Pax, Pax między chrześcijany"


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw była nagonka na ledy od Przemka teraz na sól z Aquaforesta.Można już chyba być pewnym,że Polskie nikomu nie pasuje.Ja wierzę naszym dlatego mam Polską lampę Pandorę,Polskie pompy dozujące i komputer sterujący Aqua Trendu i mam Polską sól i wszelkie preparaty jakie stosujemy w akwarystyce.Lampa już jest trzecia generacja,nie obyło się problemów,ale jest teraz dobrze.Sprzęt Aquatrendu już mam kolejny a wcześniejsze pracują u naszych kolegów a chemii Aquaforestu dopiero się uczę,oczywiście z pomocą producenta taką jaką mają użytkownicy KZ.Od mometu stosowania tej chemii nie zdechła mi żadna ryba i żaden koral,nawet nie stracił barwy od włożenia.Mam młode akwarium,w którym tak naprawdę nie powinno być jeszcze żadnego SPS-a a mam ich ponad 60 sztuk.

Może na tym forum umówimy się,że jeśli nie stosowałeś DŁUGO czegoś nie wypowiadaj opinii ? Jak pisałem wcześniej po krótkim stosowaniu nie powinno się wypowiadać w obie strony,bo też jestem zdania,że jedna czy nawet kilka podmian niczego nie wnosi,czasem akwarium musi mieć czas na przestawienie się i czasem nie dzieje się w tym czasie coś dobrego.Oczywiście inne produkty też są dobre,nie było Aquaforestu i też było dobrze,ale dlaczego sobie nie poprawić.Auta mamy dobre a potem je zmieniamy,dlaczego ?

:unworthy:

Marku potwierdziłeś moje zdanie które napisałem kilka postów wyżej Polak nigdy nie będzie z niczego zadowolony,

no chyba że będzie sól która sama będzie robiła podmianki uzupełniała mikroelementy itd wtedy będzie gut!!.

I tak jak napisałeś powinni się wypowiadać tylko ci którzy faktycznie wnoszą coś do dyskusji czyli używali tej soli i mogą coś na jej temat powiedzieć, oczywiście mówię tutaj o obu stronach tych negatywnych i pozytywnych.

Negatywne po to aby firma AF mogła doprowadzić swoje produkty do idealnych a moim zdaniem już takie są.

No i dobre porównanie do Lamp Led od Przemka też wszyscy po nim jechali a jednak wyszło że Polak też potrafi zrobić produkt na światowym poziomie :thumbup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.