Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Też się zastanawiam nad próbą z solą,ale jaka sól się nada do mojego baniaka?z tego co widzę są 3 rodzaje,mam przewage LPSów,i kilka spspów podmianki robię często bo co 3/4 dni 10litrów.Dodaję bakterie,i NO3PO4X red sea,jest ktoś z firmy i mógł by coś polecić?Którą wybrać?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory jechałem na RC .. zła nie jest ale troszkę bogatszą wdrażam.

U mnie same LPS i SPS


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober jeżeli są w zbiorniku koralowce sps czy lps to sól rafowa czyli stare opakowania to ReefSalt lub FSRS sól z nowej linii to ReefSalt oraz Probiotic Salt . Sól SeaSalt nie jest przeznaczona do zbiorników z koralowcami twardymi ,jednak nie jest solą która może zaszkodzić ona po prostu jest pozbawiona mikroelementów oraz niektórych makroelementów jak np mniejsza ilość potasu którego jest mniej niż w soli rafowej. Jest solą przeznaczona dla zbiorników z rybami lub zaawansowanych hodowców którzy samemu dozują pierwiastki śladowe. Często firmy serwisujące używaja jej do startu nowych zbiorników oraz jest stosowana do zbiorników FO jeszcze nie popularnych w Polsce.

Co do różnicy między ReefSalt a Probiotic Salt to pierwsza jest pozbawiona bromków oraz bakterii probiotycznych jest to klasyczna sól rafowa bezpieczna dla osób stosujących ozonizator. Probiotic Salt (FSRS) natomiast jest solą dla bardzo obciążonych systemów oraz dla systemów ULNS .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i jest jeszcze bardziej bogata z probiotykami.... ale ta jest ok.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,szkoda tylko że ta nasza część Polski jest tak uboga w tą sól...trzeba sprowadzać z daleka.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,szkoda tylko że ta nasza część Polski jest tak uboga w tą sól...trzeba sprowadzać z daleka.

Źle szukasz :)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle szukasz :)

Macie konkretnie tą o której pisałem?Jak tak to gitara.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostepny jest pełen asortyment produktów aquaforest


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober Wasz region zużywa najwięcej soli AF w Europie np Arkady czy Afrykarium , więc czy ten region jest ubogi w tą sól. Sprzedaż detaliczna tez jest na wysokim poziomie ,wydaje mi się że źle szukasz .Niestety sam Wrocław nie ma sklepu z morszczyzną, ale okolice jak najbardziej .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę zamącę w tej solance...

Co to jest SBS (Sól Bez Soli) i co to Mikroelementy, bo straciłem rachubę ;-), powiedzmy.

Co jest w soli do podmianek i co w SBS? Jaka różnica?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól bez soli to makro i niektóre mikroelementy znajdujące się w klasycznej soli rafowej oprócz chlorku sodu ,czyli dokładnie to co poza NaCl jest w soli do podmian .Mikroelementy to to co sama nazwa mówi pierwiastki śladowe w ilościach micro . Dlatego mogą się nie znajdować w soli bez soli czy soli rafowej ,a jednak należy je podawać .Ich minimalne stężenia jeżeli przekroczone zostaną to mogą nam wyrządzić krzywdę w zbiorniku(np miedż czy molibden), dlatego dostarczane są w postaci płynów jako uzupełnienie balinga a nie w postaci proszków które mogą być nie wymieszane dokładnie ,dlatego mamy sól bez soli oraz mikroelementy w metodzie balinga .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, wszystkie sole(sea salt,reef salt i probiotic salt) do sprzedaży detalicznej będą wyłącznie pakowane we wiaderkach 22kg, 10kg oraz 5kg. Sól w kartonach nie będzie już dostępna do sprzedaży detalicznej .

Kiedy to nastąpi?

Pytam, bo teraz za ok 3,5 kg trzeba zapłacić 59 zl. Jak nowe opakowanie 5kg będzie za 59 zł to będzie git.

Mówię tu o AFRS

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy stosowaniu soli FSRS i dozowaniu No3Po4X i dozowaniu bakterii,mogą wystąpić jakieś kłopoty?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już stosował bakteie z AF do tej soli.ProBioS,ProF i ja jeszcze stosuję drugą pożywkę ProBioF.Zakupiłem komplet w styczniu i dopiero teraz kupuję nowe butelki.Parametry NO3-0 a PO4-0,02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak fajnie powiedzieć ale czy nagła zmiana szczepów bakterii nie zrobi mi młynu w zbiorniku?Zostane przy tych co mam póki się nie skończą potem będę powoli zaczynał dozować te które polecasz.Może Damian coś dopowie...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakie te bakterie bo jak się orientuje to NO3Po4x to jest VSV czyli pożywka nie bakterie. Więc tu akurat nie ma to żadnego znaczenia i nie będzie żadnego konfliktu .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nite Out II

teraz dozuję


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, zapytałem wątku o afrykarium, kiedy będą dostępne nowe wiaderka, z nowymi cenami.

Jest już coś wiadomo?

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego tygodnia będą dostępne w sklepach . Na pewno w pierwszej kolejności Warszawa,Bielawa i Katowice oraz Kraków .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

W przyszłym tygodniu idę na zakupy.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamieniłem Red Sea coral pro na aqua forest bo jest ⅓ tańsza i żadnych zmian nie zauważyłem, obsada 'zwykła'.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam Wrocław nie ma sklepu z morszczyzną, ale okolice jak najbardziej .

No tu się mylisz, co 3 weekend bywam we Wrocku, ostatnio stwierdziłem że połażę po sklepach i nawet 2 sklepach dostałem to co nie było w Krk. Są morszczyzny we Wrocku dość ładne i nawet jeden spory sklep wchodzi też w morszczyznę i to dosyć ładnymi cenami gdzie np. sól Kent cena jest około 20 zł mniejsza (6kg) niż w innych regionach.

Sorry za off top. :)


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trzeba upomnieć Oliviera,że mógł czegoś nie mieć na sklepie .

ps. zaniżona cena soli nie świadczy o prężności morszczyzny we Wrocławiu ,co nie zmienia faktu że Wrocław jedno z większych miast w Polsce powinien mieć poważny sklep z morszczyzną .W każdym razie super, że na Dolnym Śląsku coś się dzieje


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzymonH, dzisiaj wyjechały pierwsze palety soli dla odbiorców więc już po weekendzie sól powinna być dostępna w sklepach.

kDXf.jpg


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.