Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro kupiłeś sypką i teraz masz kostkę to jaki z tego wniosek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś sypką i teraz masz kostkę to jaki z tego wniosek? :)

To ja odpowiem moge mogę....

Dostała się wilgoć u Ciebie i się zbryliła....

Więc nie ma co szukać winy tam gdzie jej nie ma...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chlopaki dzięki. Nie wpadłem na to.

To jeszcze poproszę o radę. Jak mam traktować sól, jeśli sole wodę ok 30 sekund, wysysam powietrze z worka i na to dekiel z wiadra.

Wcześniej miałem sól w kartonie i nic się nie działo zlego przez rok.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wiadrze masz ją bez niczego, czy jeszcze w worku?

Moim zdaniem w wiadrze powinna być w szczelnie zamkniętym (gumką czy czymś) worku. I dopiero potem pokrywka. Ja jak dałem grotecha do wiaderka bezpośrednio to też się zbryliła, pomimo, że w ogóle jej przez ten czas nie otwierałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

bober6662 dla Ciebie poszukałem nie złość się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sól może się zbrylić nie zależnie od marki czy rodzaju . Są to bardzo higroskopijne substancje. Ma wpływ na to wiele czynników między innymi temperatura otoczenia która w okresie letnim była bardzo wysoka, a co za tym idzie wilgotność powietrza była dość wysoka.

Dlatego trafiło się kilka opakowań soli które niefortunnie były transportowane w największe upały i sól ta miała tendencję do szybkiego zbrylania się . Oczywiście sól, która była zbrylona i została reklamowana została wymieniona przez naszą firmę . Dla porównania skali zbrylonej soli to zareklamowano u nas 7 wiaderek (5 i 10kg) na wyprodukowane ponad 200 ton soli okresie letnim.


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielone odpowiedzi nie zawierają w sobie treści merytorycznej, nikt nie odpowiada dlaczego się zbryla (ja miałem zbryloną od razu jak kupiłem jeszcze przed otwarciem), co się osadza itp. Same nic nie znaczące wypowiedzi. Ne będę tego komentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

bober6662 dla Ciebie poszukałem nie złość się.

Dzięki Grzeniu...obiecuję wziąść to sobie do serca.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zużyłem ostatnio kilkanaście kartonów 25kg soli,ale zawsze od razu przesypywałem do wiadra i nigdy się nie zbryliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielone odpowiedzi nie zawierają w sobie treści merytorycznej, nikt nie odpowiada dlaczego się zbryla (ja miałem zbryloną od razu jak kupiłem jeszcze przed otwarciem), co się osadza itp. Same nic nie znaczące wypowiedzi. Ne będę tego komentował.

Bartek dokładnie to wyjaśnił ,a co do zbrylonej soli to problem jest taki że nasza firma nie stosuje antyzbrylacza i czasem może zbrylenie wystąpić. Jednak zazwyczaj to jest wina uszkodzonego opakowania, złych warunków przechowywania czy jak ostatnio się zdarzyło,że w transporcie prawdopodobnie sól została przegrzana i po ochłodzeniu się skropliła i zawilgotniała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielone odpowiedzi nie zawierają w sobie treści merytorycznej, nikt nie odpowiada dlaczego się zbryla (ja miałem zbryloną od razu jak kupiłem jeszcze przed otwarciem), co się osadza itp. Same nic nie znaczące wypowiedzi. Ne będę tego komentował.

Jak już BSOD napisał - a raczej zacytował to ja jeszcze dodam że wielokrotnie było tu poruszane że jak sól jest wystawiona na promienie słoneczne to tez się zbryli i w poście 964 ( na tej stronie ) masz napisane że trafiło się że kilka wiaderek było transportowane w ciężkie upały i że ja były reklamowane to były od razu wymieniane.

Co do otwartych już wiaderek, ja się ma wilgoć w domu to można oprócz szczelnego zamykania soli w woru i wiaderku ( co nie zawsze pomaga bo wilgoć dostaje się do soli wówczas kiedy j otwieramy, a że sól szybko absorbuje wilgoć to ..... to można wkładać do takiej soli woreczek z ryżem. Będzie wchłaniał tą sól.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielone odpowiedzi nie zawierają w sobie treści merytorycznej, nikt nie odpowiada dlaczego się zbryla (ja miałem zbryloną od razu jak kupiłem jeszcze przed otwarciem), co się osadza itp. Same nic nie znaczące wypowiedzi. Ne będę tego komentował.

Jak już BSOD napisał - a raczej zacytował to ja jeszcze dodam że wielokrotnie było tu poruszane że jak sól jest wystawiona na promienie słoneczne to tez się zbryli i w poście 964 ( na tej stronie ) masz napisane że trafiło się że kilka wiaderek było transportowane w ciężkie upały i że ja były reklamowane to były od razu wymieniane.

Co do otwartych już wiaderek, ja się ma wilgoć w domu to można oprócz szczelnego zamykania soli w woru i wiaderku ( co nie zawsze pomaga bo wilgoć dostaje się do soli wówczas kiedy j otwieramy, a że sól szybko absorbuje wilgoć to ..... to można wkładać do takiej soli woreczek z ryżem. Będzie wchłaniał tą wilgoć.

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja soli AF używam od około miesiąca(oczywiście dostałem ja za udział w konkursie). Zrobiłem coś około 8 podmianek na soli AF Reef Salt i wydaje mi się, ze wszystko w akwarium pompuje i polipuje dużo lepiej. W dodatku wydaje mi się też, ze i kolory są bardziej intensywne. Niedługo będą zdjęcia na moim temacie z prowadzenia 30 to i Wy będziecie mogli porownac, bo może mi się tylko wydaje hehe

Wcześniej akwarium prowadziłem blisko 11 miesięcy na soli Red Sea. Przesiadka na nową sól przebiega jak do tej pory bezboleśnie tzn nie ma wysypu glonów.

Za jakiś czas znów się wypowiem czy nadal jest tak różowo jak mi się wydaje, ze jest.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz uzywam ozon to interesuje mnie juz poruszona sprawa ubocznej "produkcji" bromianow. Czy ta duza ilosc bromu w soli probiotycznej jest juz na takim poziomie, ze powstale z niej bromiany moga byc szkodliwe dla zwierzat i domownikow ? Pytanie jest pewnie dosyc trudne ze wzgledu na braki w literaturze.

Ozon podaje do odpieniacza. Wegla nie uzywam.

Sama idea uzywania soli probiotycznej jest super, ale czy uzytkownicy ozonu, sa ze wzgledu na te nieszczesne bromiany, "skazani" na Reef Salt (ktorej parametry sa zreszta jakby "przyjazniejsze" sps-om) ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie da się jeździć na dieslu w benzynowym aucie . Chodzi o to,że ozonując wodę nie da się utrzymać populacji bakterii probiotycznych dlatego sól probiotyczna nie nadaje się do systemów gdzie ozonowana jest woda. Dlatego powstała sól ReefSalt, która ma bardzo zbliżone parametry do soli probiotycznej poza oczywiście pożywką ,bakteriami, witaminami i bromem .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, czy włącznie ozonatora 2 x po 15 minut dziennie aż tak negatywnie wpływa na populacje bakterii ? I co za tym idzie, czy przez ten czas "wyprodukuję" się aż tak dużo bromianów ?

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozon jest bardzo agresywnym gazem czyli wchodzi w reakcje z każdym napotkanym pierwiastkiem, a w pierwszej kolejności z bromem i tu nie ma znaczenia czas ozonowania tylko ilość ozonu. Jeżeli chodzi o bakterie to po to się ozonuje wodę żeby ja sterylizować głównie zabijając bakterie czy usuwa związki organiczne rozpuszczone w wodzie.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu zadal trafne pytanie to i ja sprobuje :blushing:

Czy ozon ma az taki wplw ze wybijaa wsztkie bakterie nawet te ze substratu? Bakterie zyja glownie na powierzchni skaly, piasku i i kazdej mozliwej powierzchni. Te w kolumnie wody oczywiscie nie maja szans. ALE.....

Teoretycznie woda po wyjsciu z odpieniacza do ktorego podpiety jest ozonator powinna byc juz "bezpieczna". Oczywiscie pomijajc wspomniane bromiany.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie nitryfikacyjne tak ,probiotyczne nie do końca, jest to głównie bakterioplankton i on jest zabijany ozonem. Oczywiście też jest usuwany odpieniaczem jednak odpienacz ma na zadanie usuwać żywy nie martwy bakterioplankton .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też wtrące swoje 3 grosze odnośnie opinii o w/w soli. Na razie 2 podmiany koralowce wyraźnie bardziej napompowane, woda kryształ no prawie bo babki kopią.... parametry zgodne z certyfikatem wewnątrz wiadra.. Gorąco polecam tę rodzimą sól... pozdrawiam i chłopaki oby tak dalej...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R33, Seicodriver bardzo dziękujęmy za opinie. Dzięki Wam zadowolonym akwarystom naprawdę chce nam się pracować i ciągle doskonalić nasze produkty. Fajnie jest mieć pracę jako pasje. Nawet kiedyś coś takiego usłyszałem ze jak się w pracy realizuje swoje pasje to do do końca życia nie przepracujesz juz żadnego dnia. Cały zespół Aquaforest dziękuję Wam za to :)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis otworzylem moja pierwsza sol AF probiotyczna 10kg i kamien. Nie moglem nawet wyrwac z niej kubka. Zareklamowalem do sklepu.


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sklep pozytywnie rozpatrzy Twoją reklamacje. Niestety czasami (bardzo rzadko) zdarzają się takie sytuacje ze sól się potrafi zbrylic zanim się jeszcze ją otworzy. Przy dużej różnicy temperatur przechowywania czy transportu. Nie wpływa to na jakość soli ale faktycznie może być to uciążliwe przy robieniu solanki łupac kilofem. .. ;) oczywiście Aquaforest wymienia taką sól na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości to sklep wymienia sól od ręki czy klient czeka kilka dni na rozpatrzenie reklamacji ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.