Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Aquaforest Reef Salt (bez probiotyków) ktoś stosuje? Do jakiej obsady się nadaje ta sól? Zastanawiam się nad zmianą właśnie na nią. Do tej pory używałem Red Sea Salt. Obsada miękkie+lps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ta sama obsada miękkie+lps jak nie będzie chodzić to się zgłoszę do tablicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aquaforest Reef Salt (bez probiotyków) ktoś stosuje? Do jakiej obsady się nadaje ta sól? Zastanawiam się nad zmianą właśnie na nią. Do tej pory używałem Red Sea Salt. Obsada miękkie+lps.

Ja stosuję.

U mnie sps/lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, od dwóch podmian :-) a w akwarium mam wszystkiego po trochu, z przewagą lps/sps.

Wcześniej przez rok mialem Red Sea.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zacząłem używać ta bez probitykow i jest ok parametry trzyma

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja

90% SPS 10% LPS + 1 sarco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet w tej bogatej rafowej probiotycznej czy tej bez promianow nie ma niczego nad stan.

Co prawda dopiero raczkje z SPS-ami i mam ich nie wiele ale nadmiar mikro nie pokazuje sie w zaden sposob.

Owszem ktos by moglby od razu powiedziec ze mam wielkie refugium i jest konsumpcja, ale oprocz podmian stosuje pelnego Ballinga.

Sol trzyma parametry a swieza solanka ma takie jak mam w zbiorniku. Wiec nawet duza podmiana nie zaburza parametrow i dawek Ballinga.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra rozpuszczalność a sprawiała inne wrażenie po ziarnistości.

Lepiej się rozpuszcza od IO, po IO zawsze mam na dnie biały osad chyba wytrącone wapno czy magnez.

Zrobiłem podmiankę w skalniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz używałem tej soli z probiotykami byłem zadowolony więc postanowiłem do niej wrócić tym bardziej , że cena była naprawdę dobra.

Uważam , że jest to świetny produkt , chyba jest to jedyna sól po której nie spada tak drastycznie redox , dla przykładu reef cristal dla sps redox z 440 spadał do 320 i podnosił się dwa tygodnie na aquaforest redox spada do 410 i w dwa dni podnosi się do wartości 450.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię sie ludziom ze chcą przepłacać dwukrotnie za inną sól gdzie AF juz używam z półtora roku i żadnej wpadki. Mam sporą obsadę ryb, spsow, lpsow i wszyscy wyglądają na mega zadowolonych. Korale wybarwione, rosną jak na drożdżach. Parametry trzymają mi sie dobrze (oprócz mojej wpadki z testem saliferda na Mg, gdzie sam z łapy dosypywalem aż do 1700). Rozpuszcza sie w 10-15min. Cena dobra, jakość świetna, polska firma... Ja nie mam żadnych dylematów. Kiedyś stosowałem preisa (tez bardzo dobra sól), za którego płaciłem ponad 300 teraz mam to samo z AF (moze i lepiej- przynajmniej nie muszę dobę mieszać) tyle ze płace połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jak się tak wszyscy pootwierali to ja też napiszę:)

Moje akwarium innej soli nie widziało:)

I jestem zadowolona:)

dkdi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, jesteś pewna, ze innej soli nie widziało...??

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem żle nastawiony do AF ale po namowie jednego z forumowiczów innej soli już nie kupię.Bardzo dobra sól za super niską cene. Osobiście prowadzę 6 akwari na tej soli i wszystkie w super kondycji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez jestem zainteresowany tą sola ale w jednym z Bardzo znanych sklepów w Polsce z akwarystyka morska usłyszałem że to mieszanka z betoniarki i raczej kicha.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmień sklep :) bo ciekawe po czym tak sądza ?. Niestety sprzedawca może polecić swój produkt ale stwierdzenie przez sprzedawce takiego określenia że to sól z betoniarki i jest kicha jest nie fair i tyle skąd taką informacje posiada sklep ? był u producenta? .Pewnie mają nawalone całe magazyny Red sea lub Preisa i teraz tylko ją zachwalają :( .Powiem tak miałem RS i było o.k teraz mam AF i jest o.k tylko cena jest znacząca więc po co przepłacać? .To samo że świetlówkami w sklepie twierdzą że sylvania się nie nadaje a ja mam i chwalę @Stani nawet używa osram 67 i też jest o.k więc bierz średnią z tego co ludzie mówią i co sklepy mówią bo sprzedawca chwali to co ma :)

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy udało by się wam osiągnąć takie baniaki na innych solach...

Ja nie widzę związku.

Niewątpliwie Polska i sprawdzona to zdecydowanie jeden z kilku bestsellerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby Preisy, Kenty i inne Red Sea zrobiły taką promocje, to "używalność" by wzrosła i zbiorniki wyglądałaby podobnie. Sól to nie wszystko.

Pomijam sól z betoniarki i drogową.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i ja. Do tego czasu używałem głównie preisa, teraz pomieszam a w przyszłości chyba wybiorę tańszą AF ;) - o ile jeszcze będzie tak tania po naszych pochwałach ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jade na soli AF i inne produkty z AF mam nadzieje ze nie poglupieja z cenami ;)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historię o betoniarce też słyszałem... Prawdopodobnie w tym samym znanym sklepie. Oczywiscie nie ma on AF w swojej ofercie. Zastanawia mnie skąd taka postawa... ale cóż jak nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o kasę... AF mocno weszło na Polski rynek i ma mnóstwo zadowolonych użytkowników ich produktów. Jak ktoś sprzedaje inne produkty to byłoby dziwne gdyby chwalił konkurencje. Tyle że są pewne granice zdrowej konkurencji i pozostawiam taką postawę bez komentarza. Szczerze mam to gdzieś czy jest to mieszane w betoniarce (choć to niemożliwe fizycznie) czy reaktorze jądrowym. Ważne jest dla mnie jak wygląda po soli moje akwarium. Zgadzam się z przedmówcami że sól to jeden z elementów naszego posolonego hobby. Byłem zadowolony po Preisie i jestem zadowolony po AF. Nie widzę żadnego logicznego powodu żeby za podobnie działający produkt przepłacać. Podmieniam co tydzień 120l i z grubsza idzie mi około 25kg na miesiąc. Prosta kalkulacja 170 zostaje w kieszeni dodatkowo mam probiotyki , które przy moim przerybionym akwa bardzo pomagają zachować w ryzach NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól jak Sól, jak wiele innych albo i nie :)

Dla mnie najważniejsza jest powtarzalność, a nie jedno wiadro ma takie parametry a drugie tej samej firmy inne - czasami to poprostu masakra i nawet RSCP zliczyło taką wpadkę. jedyna solą na jakiej sie jeszcze nie zawiodłem jest IO ( Ale żeby nie było to AF jeszcze nie używałem - więc jej nie zaliczam do swojej statystyki ).

Domeną polaków jest to że zawsze są podejrzliwi - i jeżeli AF wprowadziło tanią sól to nie ważne czy jest dobra czy nie - ale z pewnością musi być z nią coś nie tak skoro jest taka tania - tak uważa większość Polaków ( nie wszyscy oczywiście co można przeczytać w tym temacie )

Ja osobiście się nie wypowiem na temat samej soli - bo jeszcze jej nie używałem.

Będę mógł się na jej temat wypowiedzieć ( bo zamierzam ją w niedługim czasie kupić ) dopiero jak skończę drugi karton - bo wcześniej raczej chyba nie ma sensu


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za gwarancje powtarzalności parametrów (plus minus parę procent) chętnie płaciłbym nawet więcej za sól. Ostatnie dwie sole jakie kupiłem to dwa opakowanie po 10kilo Tropic Maric Pro reef, jedno wiadro ma KH grubo ponad 12 , drugie wiadro ledwie 5. Aquaforest miałem tylko jedno opakowanie , miało parametry ok, nie wiem jak z powtarzalnością tego.

Edytowane przez ninepm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

W temacie kilku pisało że zgłaszali sprawę do AF i bez problemu dostali nowe opakowanie soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.