Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ty nie tęsknisz za starymi a ja za nowymi. W stolicy nie kupowałem soli, tylko na wysyłkę. Ja skorzystałem z lepszej oferty bo AF wpuszczając nowy produkt nie poczekał aż sprzedawcy sprzedadzą stary, korzystam z promocji. Jeśli ciebie stać na nowe wiadra to faktycznie banał ale cieszy.

Mowa o soli a nie C,D,E.

Jakiś nowy produkt wypuścili na rynek??? Chyba nie masz na myśli kalendarzy ;-)

Dobra teraz na serio - Adam chyba nie złapałes przekazu. Ciesze się bardzo że kupujesz taniej. Zapewne jeszcze udało Ci się gdzieś dorwać pozostałosci po słynnej promocji AF na sole która trwała ponad pół roku. Wszyscy wtedy pisali ze robią zapasy a na koniec zabrakło soli w sklepach i trzeba się było zapisywać jak za komuny na pralki ;-). Ale to była promocja a teraz jest cena normalna i kogo stać ten kupuje kogo nie to nie - nie rozumiem Twojej wypowiedzi tymbardziej że odnosi się ona niejako personalnie do mnie. Ja Ci do portfela nie zaglądam i bardzo Cię proszę aby to było z wzajemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jeśli cie uraziłem, nikomu nie chce zaglądać w portfel .Cena to główne kryterium przy wyborze soli.

Te 2,5 kg wychodzi przy cenie sugerowanej przez producenta przy już nie produkowanej soli FSS. Teraz cena jest taka sama, no chyba że kilka lat temu była inna o czym nie wiem.

EDIT:

Adam bardzo Cię proszę abyś zamiast edytować po czasie swoje wypowiedzi tak aby Ci bardziej pasowały zachowywał ich chronologię, w przeciwnym wypadku wątek traci sens i robi się nieczytelny.

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wątki przed chwilą zauważyłem że ten wątek ma więcej odsłon niż ten o o akwarium Krzysztofa... ( Krzysztof to nic do Ciebie ... ;) ) Kurcze to jest coś ;)

Akurat ten wątek był jeden pod drugim ;) taki mały OT ...

Oczywiście że czytamy co piszecie. Pelety - pracujemy nad nimi ;)

Siedem (7) szt. reklamacji to 0,00 coś procenta ogólnej produkcji wiaderek w tym roku. Ludzie o czym my tyle piszemy. Temat reklamacji chyba powinniśmy zamknąć też jestem zdania że sklep internetowy powinien odesłać przesyłkę na własny koszt do klienta. Tyle że ten temat należy załatwić ze sklepem a nie tutaj. Aquaforest jako jedyny w Polsce tego typu reklamacje rozpatruje bez szemrania. Spróbujcie taką sól innego producenta zbryloną zwrócić to się zdziwicie. Sól zbrylona nie jest jego wadą. Zanim używałem soli AF Preis mi się zbrylił. Do głowy mi nie przyszło tego reklamować. Czymś to rozdrobniłem i rozpuściłem, tyle. Rozmawiamy o promilach produkcji.

Ben 12,5 x2 to 25kg. Obecne wiaderka mają po 22kg. Czyli róznica jest 3kg nie 5. Poza tym świat się zmienia , koszty rosną, ceny surowców rosną itd. Nadal Aquaforest ma bardzo atrakcyjną cenę soli. Będziemy chcieli utrzymać taki stan rzeczy.

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:spam:

Oj, ale dyskusje. Panowie, zeby Wam od rana bylo weselej i w dyskusji nie bylo ostrych, osobistych wycieczek, pozwole sobie zacytowac slowa, po ktorych moja tastatura troche ucierpiala:

"może mamy wady, ale chyba nie mniejsze od reszty tzw europejczyków."

No jeszcze nie moge sie opanowac :thumbup::thumbsup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:spam:

Dyskusje są, bo można się bezpośrednio zwrócić do producentów - tak by nie było tematu, do tego chłopaki czasem zakręcą się w odpowiedziach a naród lubi chwytać za słówka - i stąd niuanse, reszta odwiedzających wątek, to bierni obserwatorzy mający rozrywkę czytając przekomarzanka - tak jak np ja :queen:

Sól jak sól, lubi stwardnieć, ciekawe co robią Ci którzy kupią duże wiadro i po jednej podmiance mają kamień ? Bo ja mam tłuczek od żony z końcówką do cięcia kości - coś jak siekiera - i napierdzielam jak drwal w sobotnie popołudnie aż wióry lecą :yes

I teraz już bezpośrednio w kierunku producentów, jak to jest z tymi antyzbrylaczami, czy one faktycznie są dobre czy złe ? Mam pomieszczenie sampowe i w nim jest podwyższona wilgotność, jedne sole po otwarciu zawsze są sypkie, AF nie koniecznie - wiem że to środowisko nie do trzymania soli - pytam bardziej z ciekawości o antyzbrylacze a nie sobie ponarzekać, sól powinna być gdzie indziej trzymana. Teraz jak już inwestuje w wasz produkt, kupuje opakowanie 5kg co starcza mi na jedną podmiankę i problem z głowy tylko drożej wychodzi.

Stachu, my mamy wszystko większe, silniejsze, mocniejsze od reszty europejczyków nie tylko wady :evil:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek mam swoje uwagi do polityki marketingowej AF to również jako między innymi przedsiębiorca muszę się wypowiedzieć że skoro produkt podlegał reklamacji to ewentualnych zwrotów kosztów należy dochodzić od sprzedawcy a nie od AF. Koniec i kropka w mojej opinii. AF dostaje tu niesłusznie rykoszetem w myśl zasady "wyszedł na ring to dostał w pysk"

ps. Maciek - co prawda nie AF ale swoją sól trzymam w garażu, w sumpowni itp - nigdy nic mi się nie zbryliło, a "kilka" wiader już przerobiłem. Średnio wiaderko 25kg idzie mi na jakiś miesiąc i w międzyczasie kilka razy jest otwierane - jakoś specjalnie się z nim nie cackam.

Przykład co prawda z internetu, gdzie różne treści się znajdują ale chyba zgodny z prawdą.

http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/reklamacja/268455,Kto-ponosi-koszty-transportu-przy-reklamacji.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox dokładnie podobnie jak Ty przetrzymuję sól w garażu nawet ponad rok i mi się nigdy sól AF nie zbrylila. Mam parę wiaderek w garażu i nawet teraz podszedłem zobaczyć jak się mają. Mam jedno wiaderko otwarte (nie było szczelnie zamknięte a worek miał dziurę ). Leży u mnie od sierpnia (jest w środku data produkcji wraz z parametrami soli) reef salt bo kiedyś użyłem ze dwa razy. Nie miałem akurat probiotycznej. Oczywiście jest sypka zero nawet małej brylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer - przypuszczam że raz w czas każda może się zbrylić jak złapie wilgoć - jest to dość typowe zachowanie dla soli :) Ma się rozpuszczać w wodzie..

Głównie chciałem się odnieść do tej idiotycznej przepychanki p.t. kto mi zwróci za kuriera.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Fox, tez mam podobne zdanie w tym temacie co Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy sól Sea Salt będzie dobra jak mam same twardziele czy lepiej Reef Salt?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tigr123 do twardzieli to zdecydowanie Reef Salt. Jeśli chcesz aby PO4 i NO3 były na niższym poziomie to polecamy Probiotic Reef Salt. Ta sól zawiera dodatkowo bakterie probiotyczne wraz z pozywką dla nich. Są też tam aminokwasy i witaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tigr123 do twardzieli to zdecydowanie Reef Salt. Jeśli chcesz aby PO4 i NO3 były na niższym poziomie to polecamy Probiotic Reef Salt. Ta sól zawiera dodatkowo bakterie probiotyczne wraz z pozywką dla nich. Są też tam aminokwasy i witaminy.

Ok dziękować :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:spam:

Oj, ale dyskusje. Panowie, zeby Wam od rana bylo weselej i w dyskusji nie bylo ostrych, osobistych wycieczek, pozwole sobie zacytowac slowa, po ktorych moja tastatura troche ucierpiala:

"może mamy wady, ale chyba nie mniejsze od reszty tzw europejczyków."

No jeszcze nie moge sie opanowac :thumbup::thumbsup:

fakt poprawiłem teks, chodziło mi :nie większe ani nie mniejsze :fun:

Co do reklamacji, to zawsze w Polsce niosą ze sobą dużo emocji bo całe podejście sprzedawców do reklamacji jest różne.

Sól reklamowałem dwa razy w swoim akwarystycznym życiu, zawsze było to na linii ja-sklep-dystrybutor. Raz sól została wymieniona, na drugą dostałem rabat. Klient zadowolony, dystrybutor zadowolony, sklep zadowolony, dalej tam kupuję i kręci się. Są sklepy, gdzie koszty przesyłki biorą na siebie, bo jak sewer napisał są to sytuacje w części promila spotykane, także nie warto podchodzić do tego po szkocku, sklep nic nie traci, najwyżej na danym opakowaniu nie zarobi, a zazwyczaj takim sposobem rozwiązywania problemu, klienta przywiązuje, a po wtóre co dla producenta ważne, klient swojego niezadowolenia nie kojarzy z danym produktem i firmą.

Więc chyba warto.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wątki przed chwilą zauważyłem że ten wątek ma więcej odsłon niż ten o o akwarium Krzysztofa... ( Krzysztof to nic do Ciebie ... ;) ) Kurcze to jest coś ;) ...

Sewer, żarty sobie robisz? Nie bardzo rozumiem, czemu o tym piszesz? Miałbym mieć za złe firmie Aquaforest, ze ma wiecej odsłon niz mój prywatny wątek? Nigdy tego nie porównywałem, zapewniam Cię, że nie biorę udziału w żadnym "wyścigu szczurów", więc nie mam o co się gniewać.

Pozdrawiam serdecznie,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof oczywiscie ze żarty sobie robie :) chodziło mi o to ze przez taka napierdzielankę wątek jest bardziej popularny niz wątek o bardzo pięknym akwarium... tylko tyle. Dlatego napisałem ze to nie ma nic wspólnego z Tobą. Podałem Twoj watek tylko jako przyklad bo jak napisałem akurat były na liście jeden pod drugim :) Pozdrawiam

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep zwróci mi koszty reklamacji. Czuje sie usatysfakcjonowany. Zatem przy następnych zakupach być może zakupie ja ponownie. Nie zrobiłem podmian na soli AF jeszcze ale widzę pozytywne efekty po zakrapianiu bakterii od 3 tygodni. Odnośnie Producenta AF to cieszę sie bardzo ze mamy polski akcent w morszczyznie i będę trzymał kciuki. Rzeczywiście reklamacja rzeczy kupionych od zachodnich producentów może być bardzo trudna ale to nie znaczy ze to standard. Sprawne załatwienie sprawy może być Waszym wyróżnikiem. Chciałbym w przyszłości wydawać u was pieniądze za dobrej jakości produkty, dobra obsługę i za to ze placicie podatki w Polsce. Powodzenia.


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep zwróci mi koszty reklamacji. Czuje sie usatysfakcjonowany. Zatem przy następnych zakupach być może zakupie ja ponownie. Nie zrobiłem podmian na soli AF jeszcze ale widzę pozytywne efekty po zakrapianiu bakterii od 3 tygodni. Odnośnie Producenta AF to cieszę sie bardzo ze mamy polski akcent w morszczyznie i będę trzymał kciuki. Rzeczywiście reklamacja rzeczy kupionych od zachodnich producentów może być bardzo trudna ale to nie znaczy ze to standard. Sprawne załatwienie sprawy może być Waszym wyróżnikiem. Chciałbym w przyszłości wydawać u was pieniądze za dobrej jakości produkty, dobra obsługę i za to ze placicie podatki w Polsce. Powodzenia.

Co to za pozytywne oznaki?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober najpozytywniejsze sa spadki no3 i po4 :). To chyba kazdy zauwaza :p


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju, ale jak podmieniasz wodę, to powinno spadać niezależnie na jakiej soli chyba że masz membranę walniętą :police:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macieju, ale jak podmieniasz wodę, to powinno spadać niezależnie na jakiej soli chyba że masz membranę walniętą :police:

Tak tylko ja np. Moim rybkom jesc nie zaluje i podmianami mi sie za bardzo nie zbijalo. A odkad przeszedlem na sol i bakterie to no3 z 20 zeszlo na 2 a po4 praktycznie sie nie barwi (salifert) wiec chyba cos tam dziala :)

Bezpieczniki ci nie wyleciały ? strach może warto pogadać z jakimś ogarniętym elektrykiem bo to może być niebezpieczne nie tylko dla ciebie ale twoich bliskich.

Do kabelka od pompki chyba nie warto elektryka wolac :) wiem ze powinno wywalic korki ale ja tez mialem takiego sylwestra przy mieszaniu jvp.

Pozdrawiam mobilnie

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardziej wypadało by napisać, odkąd stosuje bakterie a nie, że po używaniu soli ( oczywiście mając na myśli tą nie probiotyczną ) :-)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wlasnie pisalem o bakteriach a pozniej o soli.

Pozdrawiam mobilnie

Tak w ramach wytlumaczenia.

... Nie zrobiłem podmian na soli AF jeszcze ale widzę pozytywne efekty po zakrapianiu bakterii od 3 tygodni. ...

Co to za pozytywne oznaki?

Bober najpozytywniejsze sa spadki no3 i po4 :). To chyba kazdy zauwaza :p

Pozdrawiam

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sklep pozytywnie rozpatrzy Twoją reklamacje. Niestety czasami (bardzo rzadko) zdarzają się takie sytuacje ze sól się potrafi zbrylic zanim się jeszcze ją otworzy. Przy dużej różnicy temperatur przechowywania czy transportu. Nie wpływa to na jakość soli ale faktycznie może być to uciążliwe przy robieniu solanki łupac kilofem. .. ;) oczywiście Aquaforest wymienia taką sól na nową.

A co jak się zbryli po paru podmiankach?

Kupiłem dwa razy za pierwszym mówię źle przechowywałem, za drugim napchałem ryżu do wiadra i nic to nie dało, wyrzuciłem pół wiadra niebieskiej twardej soli, mam jeszcze trzecie wiadro zrobiłem na nim trzy podmianki, może cztery, we wiadrze 2kg ryżu i sól się robi niebieska pomału i kamień trzeba skrobać gdybym nie dostał jej za konkurs to na pewno bym nie kupił.

Wczoraj kupiłem i wróciłem do IO, bo AF już strasznie słabo się rozpuszcza choć nie jest taka niebieska jak te poprzednie.

Sól przechowuję zawsze z największą dbałością, we wiaderku,we woreczku, związanym i spiętym gumką, szczelnie zamkniętą, sypię do wody suchą miarką.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.