Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

ja najpierw podgrzewam do 25 i dopiero solę.

do tej pory nie miałem żadnych problemów z tą solą -czyli niecałe 3 lata.


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15 minutach mieszania jak bym wlał do baniaka to by ryby miały burzę śniegową, najkrócej mieszałem 24h AF.

Z tymi okrzemkami się zgodzę nie mogę się pozbyć od paru miesięcy, absorbenty nie wiele dają.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpuszczam w świeżo nalanej z RO czyli ok 18 stopni , jest ok . Do następnego dnia pompa nagrzewa mi wodę do 25 i do akwa ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuje baniak 5l wody w careforze, sypie sol i po 10-20 minutach do akwarium.

Sniegu nie ma. Wda moze jest lekko metna, ale po ok 20-30 minutach - krysztal. No i korale lepiej mi rosna na tej soli.

Pozdrawiam.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balbym sie rozpuszczac w zimnej wodzie. Pewnie cos mogloby sie wytracic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuje baniak 5l wody w careforze, sypie sol i po 10-20 minutach do akwarium.

Sniegu nie ma. Wda moze jest lekko metna, ale po ok 20-30 minutach - krysztal. No i korale lepiej mi rosna na tej soli.

Pozdrawiam.

oj ta woda ma od 008-010 tds mierzyłem a my już zmieniamy żywicę itp.jak jest 001


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balbym sie rozpuszczac w zimnej wodzie. Pewnie cos mogloby sie wytracic.

I może dlatego muszę ją mieszać 2 dni.

Następnym razem pierw podgrzeję wodę i wyspie sól.

Tylko gdzie ją schować aby się spokojnie mieszała i maluch nie pchał tam rączek, balkon był idealnym miejscem ale tam za zimno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystarczy 15minut mieszania- maluch do opanowania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne czym wy mieszacie ta wode .... moja sol AF rozpuszcza sie w 15 minut a temp wody pokojowa ok 22 , 23 stopniew wiadrze pracuje pompka cyrkulacyjna po 15 min woda krysztal wg instrukcji


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ta woda ma od 008-010 tds mierzyłem a my już zmieniamy żywicę itp.jak jest 001

I stad zapewne u mnie te zielone glony nitkowe gdzieniegdzie;)

pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My napełniamy beczkę 45 lub 90 w zależności od potrzeb, grzejemy grzałką wodę do 24-25 stopni, wsypujemy sól i mieszamy wodę pompką cyrkulacyjną aby dobrze się wymieszało :) Zasolenie mierzymy elektronicznym refraktometrem Milwaukee.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimnej wodzie pomiar zasolenia nie będzie dokładny w przypadku spławika.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga dla tych co im się sól zbryla nie pozostawiajcie zmoczonej miarki w suchej soli ,nie nabierajcie jej ponownie mokrą miarką

Edytowane przez grzesiek wo (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15 minutach mieszania jak bym wlał do baniaka to by ryby miały burzę śniegową, najkrócej mieszałem 24h AF.

Z tymi okrzemkami się zgodzę nie mogę się pozbyć od paru miesięcy, absorbenty nie wiele dają.

Takie herezje, że nie da się uwierzyć ;) ale fajnie - poprawiłeś mi humor i chyba nie tylko mi ;)

Ja osobiście używam od 3 lat i nigdy nie miałem z nią żadnego problemu


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof oczywiscie ze żarty sobie robie :) chodziło mi o to ze przez taka napierdzielankę wątek jest bardziej popularny niz wątek o bardzo pięknym akwarium... tylko tyle. Dlatego napisałem ze to nie ma nic wspólnego z Tobą. Podałem Twoj watek tylko jako przyklad bo jak napisałem akurat były na liście jeden pod drugim :) Pozdrawiam

lepiej spójrz kto założył ten poczytny temat, ha

powinniście mi wysłać wiadro soli albo dwa

i fluor z jodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:no

Takie herezje, że nie da się uwierzyć ;) ale fajnie - poprawiłeś mi humor i chyba nie tylko mi ;)

Ja osobiście używam od 3 lat i nigdy nie miałem z nią żadnego problemu

A ja miałem same problemy :wallbash:

Albo mam jakiegoś *** pecha :crybaby: albo nie wiem skoro wszyscy piszecie, że sól jest super :shock:

bo raz już dostałem i też wywaliłem błękitny kamień o wadze 3,5kg

Ps trzeba być kompletnym idiotą, żeby wsadzać mokrą miarkę do soli :harhar:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie soli.

Po 2 latach od upadku poprzedniego akwarium odpalam nowy projekt i w łazience w wiaderku znalazłem 10 kg soli

Sól naciągnęła wody z powietrza i była w stanie lekko płynnym bez bryłek, przelewała się przez palce.

Sprawdziłem - rozpuszcza się bez problemu - nie zostawia w toni syfu

Co w takiej soli może się zepsuć ??


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - Która to sól?

Mojzesz - juz kilkanaście postów temu napisałem, że skoro Twoja sól jest niebieska to znaczy ze chłonie wilgoć. Masz albo nieszczelny worek albo miejsce gdzie przechowujesz ma duże wahania temperatury. A jest jeszcze trzecie wyjście.. Jesteś pechowcem :-D

Wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - Która to sól?

Mojzesz - juz kilkanaście postów temu napisałem, że skoro Twoja sól jest niebieska to znaczy ze chłonie wilgoć. Masz albo nieszczelny worek albo miejsce gdzie przechowujesz ma duże wahania temperatury. A jest jeszcze trzecie wyjście.. Jesteś pechowcem :-D

Wysłane przez tapatalk

Nie wiem co to za sól była, worek był rozerwany i na bank to woda z powietrza.

Ale czy coś jej się stało czy jeśli się rozpuściła to nic mi nie zatruje?


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę parę zdan na temat soli rafowej w wiaderku 10kg. Sol kupiłem w sierpniu, przez pierwsze trzy miesiące sol był sypka, ladnie się rozpuszcza, niestety stopniowo zaczela się zbrylac. W chwili obecnej jest twarda jak kamien i nie nadaje się do użytku. Sol przechowywana jest w oryginalnym opakowaniu plastikowym wraz z workiem foliowym.Stosowalem kilkanaście roznych soli ale z podobnym bublem nigdy się nie spotkałem, odradzam jej zakup.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zraziłem. Poprzednie 2 pudełka używałem zwykłej soli af. Koleje kupiłem z probiotykami i od czasu jej stosowania tylko miękasy się nie pompują a quadri jest prawie biały z krwistoczerwonego.

Teraz kupiłem kenta.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie z tym zbrylaniem . Ja pierwszą sól kupiłem w 2012r na Euro. Skończyła mi się po dwóch latach w 2014r. Przez ten czas sól stała we wiaderku w pokoju i nic do końca się nie zbryliło.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam drugie wiadro 20kg (pierwsze 10kg) i zero problemów ze zbrylaniem (a zdarza mi się nawet czasem wrzucić lekko wilgotny kubek do wiadra).


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez koncówka wiadra troche sie zbrylila ale zrobilem 3 podmiany i zadnych zmian.Zreszta chlopaki pisali ze to zbrylenie wynika z braku badz malej ilosci antyzbrylaczy i nie wplywa w zaden sposob na jakosc soli.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.