Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku używałem tej z probiotykami, obecnie po trzeciej podmianie na nowej,

jeszcze trudno ocenić zmiany,

- to może zrzutka i kupimy tonę - powinno być taniej - i nie trzeba po nią lecieć do USA czy Izraela ;-)

pozdrawiam znikające posty

Mariusz


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też nad tym myślałem Hetman żeby kupić z 100kg z cenami producenta a nawet taniej jak producent :)

Wspieramy Polską produkcję to raz a po drugie P.Damian chętnie pomaga i odpowiada na pytania więc podejscię AF do klienta wzorowe

Oby tak dalej :)

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesięcy używam tej z probiotykami i do tego bacterie BioS narazie wszystko jest na dobrej drodze zeby kupic jeszcze pare produktow z seri AF.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm od dłuższego czasu nikt nie napisał nic złego o tej soli.

Można by z tego wnioskować że to faktycznie przyzwoity produkt.

Może i ja poeksperymentuje z tą solą przy okazji startu nowego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a

hmm od dłuższego czasu nikt nie napisał nic złego o tej soli.

Można by z tego wnioskować że to faktycznie przyzwoity produkt.

Może i ja poeksperymentuje z tą solą przy okazji startu nowego zbiornika :)

Albo ktoś powoduje że nie pojawiają sie negatywne posty na temat soli, bądź polityki firmy :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a

Albo ktoś powoduje że nie pojawiają sie negatywne posty na temat soli, bądź polityki firmy :)

A nie sądzisz że jako moderator widział bym te wywalone posty? Ręce opadają jak się czyta takie teorie spiskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tej soli.

Pozdrawiam

Grzegorz

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak Grzegorzu, ukryłem Twój edytowany wyżej post (jest on również pomówieniem i jakby się uparł to też podchodziłby pod jakiś bzdurny przepis prawa więc dajmy sobie spokój na forum z takimi tanimi akcjami, na które nie było i nie bedzie zezwolenia - dlatego nie ma tamtego tematu, którego szukałeś na NR, ani takich postów jak Twój ukryty)

Wierzyć, ufać możemy tylko sobie, zwłaszcza jesli otrzymujemy rady na odległość. Również polecam zloty i spotkania na żywo, gdzie można o wszystkim porozmawiać, o głupotach i o konkretach... zmienić stolik jeśli nam się nie podoba, usiąść tam, gdzie interesujący temat słyszymy etc.

Tymczasem proszę tutaj nie uprawiać polityki.

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregior a czemu nie polecasz?

Griegori nie ocenił produktu, którego nie wypróbował ze względu na to, że nie podoba mu sie polityka firmy (dlatego post ukryłem, stąd "dziura").

luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałeś tej soli ?

czy tylko po opiniach innych osób piszesz

co ja tam wiem też nie używałem tej soli ;) - faktycznie kicha - trzeba pisać tylko negatywnie - to będzie git :wallbash:

Niestety nie mam możliwości wyrażenia swojej opinii. Napisałem wyżej dlaczego nie polecam ale jak już luft napisał. Mój post został ukryty.

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi się to nie podoba ukrywanie postów i kasowanie ponieważ każdy ma prawo do wypowiedzi :)

Zresztą jeśli produkt jest dobrej jakości to i tak sie utrzyma na rynku.

Ja tam wolę kupować polskie produkty bo nie mam zamiaru by moje dzieci pracowały u chinczyków za parę lat :)

No to dobrze że Luft ukrył taki post bo niestety Grzegorzu to jest temat o soli AF a nie o polityce firmy więc Twój post w tym wątku nic nie wnosi.

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam z Aquforest

- soli reef

- balling pełny

- pokarmy

- "rowa" aquaforest

- bakterie bios

niedługo pewnie kupię ich odpieniacz

firmę sobie cenię bo robi dobre produkty i jest POLSKA i nawet jeżeli ceny będa porównywalne to i tak wybiore rodzime.

Co do promocji, z definicji jest to krótki zabieg marketingowy majacy na celu zachęcić do spróbowania i tak jest.

Jeżeli sól aquaforest kosztuje tyle samo co kent to nie znaczy, że trzeba brać kenta bo zachodni, bo jest oceniany jako lepszy tylko dlatego, że jest zza zachodniej granicy.

Cudze chwalicie....

ostatnia rzecz

Pytanie do moderatorów

Dlaczego co niektórzy z Was starają się traktować forumowiczów jako bezmózgie istoty, które nie są sami w stanie odsiać chłamu.

Prawda zawsze się sama wybroni.

pozdr

Zawsze najpierw kupuję produkt rodzimy, a jak nie mam innej możliwości, wtedy zaglądam do innych koszyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól jak sól, początkującemu nie zrobi różnicy czy wsypie TM czy IO bo jak ma wywalić baniak to rodzaj soli nie ma wpływu więc nie piszcie bzdur. Z tego co wiem są teraz 3 rodzaje soli AF: fish only, normalna bez probiotyków czy bajerów oraz sól full wypas. Każdy znajdzie coś dla siebie. Produkt polski świetnie konkuruje z markami zachodnimi czy chińskimi i ciągle rozwija się.

Generalnie to zawsze lepiej wybrać polski produkt, bo pieniądze zostają w kraju, ale już za późno bo prócz branży budowlanej, w której jeszcze trzymamy się jakoś to 99% sprowadzamy od skośnookich kitajców zabijając swoją gospodarkę.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś gorąco na forum się zrobiło ;-) . Ja używam AF z probiotykami od początku . Na niej startowałem i jestem jej dalej wierny. Przede wszystkim extra się rozpuszcza . Po 15 minutach mieszania można ją spokojnie lać do zbiornika . Nigdy nie miałem z nią żadnych kłopotów. Gorąco polecam :-) . No a jeżeli chodzi o ukrywanie postów to nie powinno mieć to miejsca . Wszystko powinno być jawne. Ponoć forum jest dla ludzi.

Edytowane przez jurko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo polskości firmy Aquaforest "..AQUAFOREST was established in 1995 in the UK. Initially the company mainly dealt with the production of substrates and fertilizers for aquatic plants. Our products have been used in institutions such as zoos, Aquariums, professional plant farms. In 2006 part of the production was moved to Poland, where we grew aquarium plants, which expanded to fish breading and corals cultured, mostly SPS. With the development of our company and growing needs of our clients on marine animals increased maintenance costs. We started production of chemicals required for salt water aquariums, for purpose of costs reduction. After the research and numerous tests, we found the most effective configurations to make coral farming easier and most importantly, much cheaper. To meet our customers needs, at the beginning of 2011 we started production under the own brand name AQUAFOREST ™ intended for retail customers..."


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, wszystkie polskie sklepy w UK sa angielskie :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_s, tak się porobiło że Aquaforest jest polskie a Biedronka portugalska. Telekomunikacja Polska jest francuska, Bank Pekao włoski a Lenin przewraca się w mauzoleum widząc, że huta w Krakowie nazwana kiedyś jego imieniem jest hinduska. Zobacz do kieszeni, tam masz koreański telefon i telewizor w pokoju też od skośnookich, nawet Policja jeździ Hyundaiami z braku polskiego samochodu. Ale to nic, ja boję się zalania nas przez muslimów jak krajach zachodnich. Póki jesteśmy biali to możemy jeszcze odbudować kraj i gospodarkę ale jak meczety postawiają a oni zaczną się mnożyć jak króliki to będzie koniec. Póki nie mamy socjala i najniższe zarobki w Uni turbany trzymają się daleko. To chyba jedyny sukces tego rządu. Kurcze, miało być bez polityki, ale to tak dla rozładowania napięcia.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Af ma siedzibę w Nowym Saczu a z tego co wiem to leży w Pl. Po drugie produkty są o.k i ja będe stosował je dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól jak każda inna, cudów nie robi.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry bo to mój pierwszy wpis. Po przeczytaniu tego tematu mam już totalny zamęt w głowie i choć nie łudzę się że dostane jasna odpowiedź to może jednak... Właśnie zalewam RO nowy zbiornik - jakieś 370l, na suchej skale 100%, planowana obsada to typowy mieszaniec miękkie, lps - bez wielkich szaleństw. Chciałem zacząć od soli AF bo promocja fajna ale nigdzie jakoś nie zalazłem czy ktoś startował na tej soli na suchej skale i czy to dobry pomysł/wybór...


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystartujesz na tej soli AF i suchej skale :yes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zbiorników wystartowało na soli AF i suchej skale więc śmiało możesz to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem w takiej opcji jak piszesz.

Wszytko ok, tyle, że polecam zacząć od nie dedykowanej koralowcom tylko rybą - jest uboższa i na start będzie ok.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - to jeszcze jedno pytanie przepraszam że nie w temacie ale myślę że mi nikt głowy nie urwie - czy odpieniacz ReefOctopus NW150 przynajmniej na początek uciągnie tej wielkości akwarium (460l w obiegu całkowicie) - już kupiłem i w sumie po ptokach ale może nie był to zły wybór...


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla jednego nemo to wystarczy , a tak na poważnie to słabizna jak na taki litraż


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.