Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie. Ile TOTMów wyrosło od początku do końca tylko na tej soli?

Mój :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hybryda może być do tej soli bo ja zamówiłem T5+Ledy?


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totet ale oświetlenie ,sól,cyrkulacja to całkiem inne sprawy więc spoko.Plus taki ze masz led + T5 bedziesz zadowolony tyko kup sobię AF bez probiotyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzymamy się tematu

a hybryda może być do tej soli bo ja zamówiłem T5+Ledy?

Jane że może oni tylko wymieniają wzajemne "uprzejmości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, Krzyśkowi po prostu humor dopisuje:)

a hybryda może być do tej soli bo ja zamówiłem T5+Ledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - już po prostu czasem głowa pęka - na forum piszą inaczej, w sklepach mówią jeszcze inaczej i bądź tu mądry bez 10 lat praktyki. Ok spróbuje czy dam rade na tej soli - już się nie wcinam dzięki za odpowiedzi.


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dasz radę bo to sól dobra jak każda inna i zła jak wszystkie pozostałe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja napiszę troszkę przewrotnie sól AF. jest dla leni do takich się zaliczam. Odkąd stosuję odeszły wszelkie problemy z plagami, typu cyjano, dino, okrzemki, Skałka bielutka czyściutka i nareszcie mogę skupić się na oglądaniu, a nie ciapkaniu w baniaku i dochodzeniu że coś jest nie tak.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora AF Robercie stosujesz?

pozdr

W.

Witam

Od listopada probiotyczną, a idzie do mnie zamówienie tej nowej bez probiotyków i spróbuję stosować na przemian.

Pozdrawiam

Robert

Proszę moderatora o usunięcie jednego postu poszło dwa razy nie wiem dla czego

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego dieter25 radzisz mu brać tą bez probiotyków ?? Ja startowałem na suchej skale i AF z probiotykami i wszystko było i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do soli to tak, testowalem ja. Dawno temu z kolega Zachu wymienialismy sie na produkty z AF za szczepki i mam dosyc spory zapas preparatow tej firmy w domu.

A i tak jak nie zobaczymy pewnie zbiornika Darecky'ego bo gdyby dzialal dobrze to fotki dawno by sie pokazaly tak samo pod adresem siedziby firmy AF Google pokazuje sklep rybny.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak do sprzedaży wchodził 1-szy model skody octavii było szereg glosów, że to śmieć bo z bloku wschodniego oraz że jest to produkt czeski to powinien być dużo tańszy.

Życie zweryfikowało, że dzisiaj jest to najlepiej sprzedające się auto w Polsce - sam nim jeżdżę i nie wstdzę się, że nie mam z przodu znaczka BMW.

Wielu akwarystom widzę wystarczy fakt do ganienia soli, że jest Polska, chociaż jej nie używało.

Padają słowa, że nie zaryzykowało by swojego baniaka, żeby testować tej soli.

Powiem więcej nie zaryzykowałbym żeby testować cokolwiek.

Jakoś obawa przed testami nie przeszkadza wielu na hura ho jak pojawiła się np Red sea.

Jak ktoś z nowicjuszy zapyta jaka sól wybrać, zazwyczaj pada 5-6 nazw i wszyscy maja racje, bo tak naprawdę nie ma złej soli.

Bo kazdy baniak jest inny.

Trochę mi przykro było słuchać najeżdżań na kolegę Sewera, jak stwierdziło wielu, jeżeli używa produktów Aquaforest i ich odpieniacza to na pewno ma z nimi układ, bo przecież jak koleś ma kasę to powinien kupić BK, GHL, jeśli chemia to TM albo inny zachodni produkt.

Patrz, a tu koleś kupuje Polskie produkty, więc chyba ma coś nie tak pod czapką...(raki).

Na Auaforest produkty przeszedłem po dlugich rozmowach z Jędrzejem, który jako jedyny pomógł mi skutecznie wyprowadzić baniak z bagna.

jeszcze nie ma się czym chwalić, ale za pół roku sądzę coś zawieszę.

Nawet jezeli ktoś pokaże roczny fajny baniak na AF to padną slowa, pewnie wyrósł wcześniej, he he.

Stosuje ich produkty od 2 miesięcy: NO3 i PO4 spada, KH stałe, Mg i Ca stałe.

Zacząłem stosować bo jest Polska.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra powiem wam prawdę :ninja: ,a jest tak ,ze wyszła na rynek skopana partia i nikt się do tego nie przyzna ,wysadzała banki mało brakowało i mój bym wywrócił ,teraz PODOBNO jest ok ,ale ja bym nawet ,za darmo nie wziął ,eksperymentować można ale nie na moich zwierzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmę za darmo każdą ilość soli AF, bo na 1 podmiankę idzie mi 5 kilo :) Nawet zapłacę za przesyłkę. Z probiotykami czy bez, może być zbrylona, po terminie itp. Mam na niej super przyrosty i kolorki SPS (tam gdzie mocne światło), LPS, miękkich a nawet makroglonów, których wyciągam garściami z sumpa. Ryby to "trudne" pokolce jak Sohal, białobrody, dwie zebry i inne. Woda zawsze krystalicznie czysta, czasem po podmiance przez probiotyki lekko mętna ale po 1 dniu robi się znowu kryształ. Jadę od zalania czyli Września 2012 wyłącznie na tej soli. Nie zgodzę się, że kto stosuje tą sól nie będzie miał plag, bo miałem poważny problem z cyjano, ale znalazłem jego przyczynę i wyeliminowałem - cyjano znikło. Oprócz karmienia ryb i podmianek co 2 tygodnie 10% nic z baniakiem nie robię. Aha, czyszczę jeszcze szyby i dolewam osmozy :)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze cicho bo testowalem i koledzy tez testowali.

Baniaki ktore rok temu polecialy objezdzilem, bo w UK takie cos jest nie do przyjecia.

Z producentem pozarlem sie ze 3 razy

Teraz zamowilem 3 tony.

Jak powiadal Nikos Dyzma......mi nie brakuje, niech i wam nie zabraknie.

A jak :-D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. krótkie pytanko.

Zapuściłem wieczorem wodę do mieszania i mi się przysnęło. zaspany stwierdziłem ze rano zmienię wodę, wyłączyłem pompę i poszedłem spać. dziś rano woda na podmiankę biała. Wiem bakterie. Ale lepiej teraz zakręcić nową czy może ta mleczna się nadaje? czy może się wyklaruje? A może podmieniać na mlecznej?

Zanim RO nakapie to znowu bezie wieczór i jest ryzyko ze mi się przyśnie. hahaah

edycja

wyczytałem ze wszelakie zmętnienia ustępowały po 24h wiec strzeliłem szybko podmiankę na mojej białej wodzie,

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej solanki nie zostawia sie bez cyrkulacji, bez znaczenia czy AF, TM czy IO.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nie zostawia się solanki bez cyrkulacji?

jak jeszcze nie miałem RO i kupowałem w sklepie rozrobioną wodę to stała u mnie po 2 tygodnie bez żadnej cyrkulacji i nigdy nie zmętniała.

po wlaniu mleka do baniaka, korale od razu wywaliły polipy, zmętnienie zeszło po niecałej godzince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nowa partia soli reklamuj ja


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nie zostawia się solanki bez cyrkulacji?

jak jeszcze nie miałem RO i kupowałem w sklepie rozrobioną wodę to stała u mnie po 2 tygodnie bez żadnej cyrkulacji i nigdy nie zmętniała.

po wlaniu mleka do baniaka, korale od razu wywaliły polipy, zmętnienie zeszło po niecałej godzince

Bo niedokldanie rozpusznona moze sie stracic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.