Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie jest nowa sól. Rok jej używam. Nigdy nie było biało po mieszaniu, ale zawsze robiłem podmiankę zaraz po tym jak się rozpuściła.

Wczoraj mi się przysnęło i tak dziwnie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz biały nirozpuszczający sie osad to wytrącił sie weglan wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisałem o zadnym osadzie, tylko o mleczno białej wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do producenta albo przedstawiciela AF dlaczego kh tej soli to 6,00 pomimo deklarowanego na opakowaniu dKH - 7,4 - 8,0 ? Wyszła taka partia czy ja źle trafiłem ? Przy dużej podmianie jednak jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sprawdziłem przed chwila swoją przygotowaną do podmiany wodę i selifert pokazuje 7.7. Woda miesza się od wczoraj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Tester pisze ważne żeby zawsze kilkukrotnie poobracać wiadrem czy tam kartonem aby dobrze ją wymieszać bo za niedługo kolego 7220481 będziesz pisał że masz kH 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tego wniosek że ja popełniłem błąd w sztuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tego wniosek że ja popełniłem błąd w sztuce.

A tam zaraz błąd w sztuce, rutyna Cię zgubiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też przeszedłem na sól AF z priobiotykami na przemian bez priobiotyków zero innych dodatków nawet węgla nie mam w zbiorniku wata codziennie wymieniana i siporax parametry ok wszystkie plagi poszły won

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem podmiankę 120l i tez sprawdziłem Kh. Saliferd pokazał 7,3 czyli dokładnie tyle ile mam w zbiorniku. Juz jadę na tej soli ponad rok i nigdy mnie nie zawiodła. Jedyny problem jaki z nią mam to to ze NO3 mi probiotyki mocno zbijają. Muszę obficie karmić zeby mieć te 2. Moja banda rybek sie cieszy raczej z tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba trafiłem na jakąś trefną partię. Zakupiłem karton Reef salt, przesypałem ją do wiaderka (czyli już mniej więcej się wymieszała)sól normalna, sypka, nie zbrylona,

tydzień temu robiąc podmianę zmierzyłem jej parametry... Kh- 6 , Mg 1110... Ca nie tak tragiczne bo 390, dzisiaj czytając wątek poszedłem za radą i zacząłem turlać, kołysać, obracać, trzepać innymi słowy wymieszałem sól... Sprawdzam na dwóch wiadrach do podmiany.

Kh - ok 7.3, Ca bez zmian 390 na obu, Mg również ...1110. Temp wody 25C, zasolenie 1,025, jedno wiadro test 15 min po rozpuszczeniu, drugie po 8h. Test saliferta na 100% dobry. Zgłaszać to gdzieś, reklamować sól? Bo szczerze powiedziawszy kupiłem ją na próbę i chciałem dokupić z 50kg na zapas, ponieważ cena bardzo atrakcyjna, ale teraz to już sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zgłosić to producentowi chocby jako informacja dla niego.Ale rozpuść jeszcze jedną podmiankę i zobacz żebyś był w 100% pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się jeszcze czy nie ma błędu w pomiarze zasolenia.

To ja chyba trafiłem na jakąś trefną partię. Zakupiłem karton Reef salt, przesypałem ją do wiaderka (czyli już mniej więcej się wymieszała)sól normalna, sypka, nie zbrylona,

tydzień temu robiąc podmianę zmierzyłem jej parametry... Kh- 6 , Mg 1110... Ca nie tak tragiczne bo 390, dzisiaj czytając wątek poszedłem za radą i zacząłem turlać, kołysać, obracać, trzepać innymi słowy wymieszałem sól... Sprawdzam na dwóch wiadrach do podmiany.

Kh - ok 7.3, Ca bez zmian 390 na obu, Mg również ...1110. Temp wody 25C, zasolenie 1,025, jedno wiadro test 15 min po rozpuszczeniu, drugie po 8h. Test saliferta na 100% dobry. Zgłaszać to gdzieś, reklamować sól? Bo szczerze powiedziawszy kupiłem ją na próbę i chciałem dokupić z 50kg na zapas, ponieważ cena bardzo atrakcyjna, ale teraz to już sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji,że mam dużą Hankę to wielu kolegów wpada zrobić pomiar fosforanów wtedy często sprawdzam zasolenie i wierzcie mi,każdy ma inne a rozbieżności bardzo duże i każda z osób wierzy w swój pomiar,aż sam ostatnio pomyślałem by sprawdzić swój reflaktometr Knopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar, myslalem o tym wczoraj, tak jak Ty, że roznice w kH moga wynikac z niedosolenia. Roznica kH, a w zasadzie alkalicznosci 0,5mmol/l, przy deklarowanym na pudelku alk=2,64, daje niedosolenie ok 8g/l. No nawet wziąć salinity factor 0,8, to i tak 6g/l. Nie wiem, czy takie roznice mogą byc powodowane roznicami temperatur przy pomiarze splawikiem. Nie mam przy sobie aquacalculatora, zeby to sprawdzic.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarło do mnie wiele informacji że pomiar zasolenia może być błędny. Mierze refraktometrem H2ocean, skalibrowanym w sklepie i sprawdzonym na kilku akwariach, ale nie wykluczam błędu. Ma ktoś sondę lub inne precyzyjne urządzenie na 100% dobre w okolicy Katowic żeby porównać lub ewentualnie skalibrować mój refraktometr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możliwe,że będę jakoś popoludniu w tym tygodniu w Katowicach to możemy się gdzieś umówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam jeszcze, ile stoi RO przed wsypaniem soli i jakie jest pH tej RO, pobranej bezposrednio i "po odstaniu".


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna RO przestała całą noc i trochę dnia około 16h a druga może z 6. Ph nie mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta solanka z RO co stala krócej miala wyzsze kH, mniemam.

Czyli jednak CO2+H20=H2CO3


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu planuje zmienić sól właśnie na AF ( do tej pory się nie zdecydowałem choć używam innych produktów tej firmy ), mówię tu o tej bogatszej soli bez probiotyków Reef salt, aczkolwiek martwią mnie te niskie parametry zwłaszcza Ca i Mg ? Czy aby się coś się komuś nie pomyliło i nie przykleił innej etykiety na tej uboższej soli ? Napisał bym coś więcej ( aż mnie kusi ), ale jeszcze zaczekam.

Napisze tylko jedno - ostatnio w handlu pojawiło się dużo bubli ( jeżeli chodzi o sole ), nawet FM i bynajmniej nie wydaje mi się żeby te sole w takim składzie jak do nas trafiają wychodziły z fabryki - a może ? Nie wiem, ale nauczyłem się juz sprawdzać każdą solankę przed podmianką. Sprawdzam Mg, Ca, Kh, No3 i Po4. Do tej pory nie sprawdzałem PH, ale chyba powinienem.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jedna solanka miała wyższe KH, ale było to w granicach odchylenia testu salifert czyli 0,2 więc uznałem że obie mają podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji,że mam dużą Hankę to wielu kolegów wpada zrobić pomiar fosforanów wtedy często sprawdzam zasolenie i wierzcie mi,każdy ma inne a rozbieżności bardzo duże i każda z osób wierzy w swój pomiar,aż sam ostatnio pomyślałem by sprawdzić swój reflaktometr Knopa.

Dotarło do mnie wiele informacji że pomiar zasolenia może być błędny. Mierze refraktometrem H2ocean, skalibrowanym w sklepie i sprawdzonym na kilku akwariach, ale nie wykluczam błędu. Ma ktoś sondę lub inne precyzyjne urządzenie na 100% dobre w okolicy Katowic żeby porównać lub ewentualnie skalibrować mój refraktometr?

Nie dalej jak wczoraj bylem u Bartka (Tester) i przy okazji porownalismy swoje refraktormetry oba H20.

Pomijajac fakt ze moj jest skomapny i nie da sie go skalibrowac na punkcie 35ppt to pokazywaly inne wyniki gdzie niby skalibrowane.

Bartek Swoj kalibrowal na plynie referencyjnym 35ppt ja na wodzie RO w punkcie ZERO.

Potem doszlismy do ladu ale stracilem calkowicie zaufanie. Nie chodzi o brannd bo Pan Saxby tego nie robi a ogolnie jakosc refraktrometrow.

Bez dokladnosci pomiaru zasolenia ciezko wypowiedziec sie na temat jakiejkowleik soli czy poprawnosci w wynikach testow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.