Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Sklep powinien wymienić od reki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytam na temat waszej soli i nie pierwszy raz zdarza się komuś że jest zbrylona,usprawiedliwiacie to różnicą temperatur,przechowywaniem ale gdzie u was czy w sklepach?.Uważam że w sklepach wszystkie sole przechowywane są tak samo i ja kupując przez jakieś 8 lat różne sole jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło aby była zbrylona,chyba że waszą sól sklepy trzymają gdzie indziej i inaczej ją transportują

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest nie dyskutuje jeśli coś takiego się zdarzy. Jest to tak mały procent (promil) ogólnej sprzedaży ze nie ma co tym się specjalnie przejmować.

@syngen sol zbryla się w podobnym stopniu Aquaforest jak i innych producentów. To jest ułamek procenta ogólnej sprzedaży. Tobie się nie zdarzyło i pewnie gdybyś miał sól Aquaforest tez by Ci się nie zdarzyło. Mi natomiast zdarzyła się kiedyś (jak jeszcze używałem ) zbrylona sól Preisa ale to było ze trzy lata temu. Nie robiłem z tego halo tylko wsadzilem do wody brylki i roznieszalem. Oczywiście nic złego się nie stało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest nie dyskutuje jeśli coś takiego się zdarzy. Jest to tak mały procent (promil) ogólnej sprzedaży ze nie ma co tym się specjalnie przejmować.

@syngen sol zbryla się w podobnym stopniu Aquaforest jak i innych producentów. To jest ułamek procenta ogólnej sprzedaży. Tobie się nie zdarzyło i pewnie gdybyś miał sól Aquaforest tez by Ci się nie zdarzyło. Mi natomiast zdarzyła się kiedyś (jak jeszcze używałem ) zbrylona sól Preisa ale to było ze trzy lata temu. Nie robiłem z tego halo tylko wsadzilem do wody brylki i roznieszalem. Oczywiście nic złego się nie stało ;)

ok tylko z wielu doświadczeń zaleca się wymieszać sól przed dodaniem do solanki a mianowicie dlatego że biorąc sól z góry opakowania będzie np.zawierać wapnia 350 a na dole ze 480 lub innego pierwiastka który podczas transportu przemieścił się na górę opakowania lub odwrotnie.A ze zbryloną tego się nie uczyni i czasami może to być odczuwalny skok jakiegoś parametru w solance i po acroporach :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w innych solach ale wiem ze solą Aquaforest nie są potrzebne tego typu zabiegi. W procesie produkcji jest bardzo dokładnie mieszana. Wapno i jakiekolwiek składniki mają tą samą granulacje wiec są równomiernie rozprowadzone. Nie trzeba turlac czy potrzasac soli AF żeby były w całym wiaderku takie same parametry. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech niech już tak będzie,zawsze jest coś bardziej sypkie(miałkie)co podczas wstrząsów opada na dno


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zakupiłem 10 kg soli AF (RS) na próbe :p pierwszy pozytyw po otwarciu wiadra brak kamienia w środku :)

zobaczymy jeszcze co SPS-y powiedzą na zmiane ;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin jak na początek to niezły start ;) trzymam kciuki żeby sól spełniła Twoje oczekiwania. Dzięki za zaufanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer jak sam wiesz phosphate minus spełnił moje oczekiwani o czym pisałem na forum więc nie widzę powodu aby nie sprawdzić kolejnego produktu. Jak sam wiesz dobry produkt sam się obroni :)

Miałem chęć na opcje probiotic ale nie wiem jak to zadziała w połączeniu z pelletsami ?

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysmienicie zadziala

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin, dobry produkt się zawsze obroni ale dla nas lepiej żeby wcześniej niż później ;) jeśli chodzi o peletki + probiotyczna sól czy bakterie to nie ma najmniejszego problemu. Sam używałem bardzo długo ten zestaw. Teraz zrezygnowałem z peletek bo mój system juz ich nie potrzebuje. Okazało się nawet ze po odłączeniu jest lepiej niż przed... ;) Tylko pytanie czy spadek parametrów pod zero to lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem może faktycznie zbryla się niektórym osobą sól AF a wcześniej nie mieli z innymi solami takich przygód,ale podobno to wina małej zawartości antyzbrylacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten antyzbrylacz gdzies czytałem ,ze korzystnie nie wpływa na baniak.Zresztą pewnie macie niezły zapierdziel w tej firmie bo nie jest ustabilizowana jeszcze i ciagle sie buduje.A to ,ze sie zbryli a za pare dni ma się nową to poszkodowany bym sie nie czuł.

Mam do was pytanie.Pływak do mierzenia zasolenia mi sie pokruszył przy otwarciu :(Woda wraz z solą była juz zamieszana i użyłem tej miarki.Moge spać w miare spokojnie?30 L odmierzyłem według miarki aby uzyskać zasolenie 1.024 .Mam nadzieje ,ze chociaz w przyblizeniu ona ratuje bo jak nie to jutro kaplica może być,ale zaufałem miarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miarka jest dokladna takze spokojnie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miarka jest w dość dokładna.

Jesli chodzi o zbrylanie soli to jeszcze raz napiszę ze przy tak dużych ilościach jakie sprzedajemy to są pojedyncze przypadki. Nie jest to większy odsetek niz w przypadku innych soli. Z tym ze my gdy juz cos takiego sie komus przytrafi bez dyskusji wymieniamy sol na nowa. Nie wiem czy inni producenci tak robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zbrylona sol została wymieniona. Pytanie do producenta kto pokryje moje koszty reklamacji bo sklep milczy w tej sprawie?


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sklep wymienił sól (uznał reklamację) to troszkę nie rozumiem pytania .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jobberwalker@ to ja zadam inaczej pytanie:

Jak masz samochód na gwarancji i jedziesz z nim do serwisu celem naprawy uszkodzenia to producent zwraca ci za paliwo ??

sorry ale bez jaj :p

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli sklep świadomie wysłał zbryloną sól (bo uznał reklamację)to chyba raczej nabywca nie powinien pokryć dodatkowych kosztów zwrotu,często miałem reklamacje i zawsze transport pokrywał sklep i nie miałem problemów.Najczęściej bylo tak że przywiózł kurier nowe opakowanie i zabral stare na koszt sklepu.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się wyobraźmy sobie paczkę wysyłaną kurierem 25-30zł odesłanie i kolejna wysyłka. Jeśli towar miał uznaną reklamację to chyba dodatkowe koszty wysyłki powinien pokryć sklep. Jeśli sklep każe płacić klientowi to z automatu bym podziękował i zmienił. Nieważne czy świadomie czy nie świadomie dlaczego klient ma płacić za wysyłkę badziewnego towaru podwójnie.

Jak masz samochód na gwarancji i jedziesz z nim do serwisu celem naprawy uszkodzenia to producent zwraca ci za paliwo ??

sorry ale bez jaj :p

Jak samochód się psuje nowy na gwarancji to się kupuje AC z pakietami i masz lawetę.

Jak kogoś stać na nową brykę to i stać na inne bajery.Często usterki naprawia się też w ramach badań kontrolnych.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat powinien się znaleźć w dziale sklepu który obsługiwał tą wysyłkę .W regulaminie sklepu też na pewno jest odpowiednia informacja odnośnie kosztów wysyłki reklamacyjnego towaru .To raczej nie ma nic wspólnego z solą AF. Ryzyko towaru kupowanego przez internet zawsze jakieś istnieje ,dlatego polecam odwiedzać sklepy stacjonarne zwłaszcza jak są w tym samym mieście .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To postaram sie wytłumaczyć 137pln sol + 20 odesłanie czyli 157 PLN za 10kg. Za 40pln więcej mógłbym mieć 25kg grotech. Jeśli zbrylona trafia sie często to więcej jej nie kupie jeśli mam dokładać za reklamacje.


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech tez Ci się może zbrylic. Jak juz tak bardzo przyciskacie to w tym roku mieliśmy dokładnie 7 reklamacji na zbrylenie soli. Nie chce się tu przechwalac ale to jest już procent po drugim zerze po przecinku (0,00 coś tam%) ogólnej sprzedaży soli. Spróbujcie zareklamować zbrylona sól np. Kenta czy red sea ;) to ze się sól zbryli (jeśli juz) to nie wpływa na jej jakość . To że to reklamujemy to tylko ze nam szkoda czasu na tłumaczenia bo jest tego tak mało. Co lepsze nie ma to nic wspólnego z solą AF ale ze sposobem przechowywania czy transportowania każdej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce porównywać ale w grotech jest 2x plastiku w opakowaniu. Pancerne wiadro. Jeśli macie tylko 7 reklamacji to oczywiście nie warto tu nic pogrubiac. Ja raczej sie waham czy wysylkowo AF jeszcze raz zamowie. PS. Nie mam czasu na wypady do sklepu.


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.