Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

No i super. Dzięki Hernio, bo już zacząłem się rozglądać.

Może trzeba będzie spróbować.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOTM-a jeszcze na tej soli nie było, ale kto wie ? .. wcześniej czy później pewnie będzie ...

Podobno produkt powinien bronić się sam .. więc wkleję 2 zdjęcia baniaka od początku na tej soli.

Widzę to akwarium co tydzień, więc jakiś ogląd na jego temat mam.

Aha ... akwarium ma MIESIĄC !!!

Trochę korali doszło w tym czasie, ale ogólnie ... sami oceńcie :w00t:

gallery_9028_1785_59917.jpg

gallery_9028_1785_55956.jpg


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia zawędrowały już nawet na fora do UK za sprawą dwóch kolegów z nr.pl :)

Najlepszy polew był gdy wychwalili sól jako "kokainę dla koralowców" i okazało się że żaden jeszcze jej nie używał...

Czy ty kolego wiesz co to znaczy "gay"? :D

To weź sprawdź i od nastepnego razu pisz do ludzi "guys" a nie "gays", bo Angole już nie wiedzą co się dzieje :rofl:

Ludzie opanujcie się. Chwalić coś czego się nigdy nie używało...

tak ja to napisalem bo mialem okazje sobie zorganizowac ta sol na podmianke 20 litrow i majac tylko trzy male szczepki moge powiedziec ze faktycznie zareagowaly jak na "kokaine". Nie napisalem niczego zlego. Faktycznie cos tam rowniez musi byc. nie sadze ze zawiera jakies bakteryjne zarodniki ale pewnie pozywka dla probiotycznych bakterii pewnie jest i mozliwe ze to wlasnie skutek cofania sie cyjano jesli nie ma duzych inwazji. Nie napisalem niczego nie zgodnego z prawda. Soli juz nie mam bo nie mam gdzie kupic wiec nie stosuje. Niestety tak wygladajacych szczepek nie mam juz od dwoch miesiecy a chcialbym zeby tak bylo znowu. Niczego w akwa nie zmienilem, nadal jest dominujaca skala i ryby. Zrobilem cos zlego?

Tak przeliterkowalo mi sie i wyszlo to z czego sie smiejesz ale akurat jestes pierwszy ktory zwraca na to uwage, inni wiedza ze to mala potyczka klawiszowa i nie robia z tego halo poza toba chyba. No ale to tez powod zeby wyszydzic polski produkt.

Powiedz mi co zlego jest w tym ze ktos chce to rozprowadzic w UK? Przeciez zachu nie zachwala tej soli. I powiem ci jeszcze jedna sprawe bo znam ja od podszewki, w chwili kiedy pisal ten post na innym forum zachu nawet nie bylo najmniejszej intencji aby to wogole gdziekolwiek sprzedawac poza krajem. Poza tym podajesz zarzuty wieloosobowo odnoszac sie do wstawiania fotek. Kogo masz na mysli? Podaj chociaz dwoch a bede wdzieczny.

Co do kwestii handlowania w UK od 1995 roku. Gdzie tak jest napisane i kto podal w watpliwosc ten handel? Bo wiesz jak sie mowi ""a to trzeba powiedziec tez "b" bo ludzie to czytaja i wysuwaja falszywe wnioski. Podane jest jak na tacy po angielsku i po polsku ze firma rozpoczela dzialalnosc w 1995 r w UK. Nie podaja nic o sprzedawaniu produktow akwarystycznych.

O co ta burza? Ludzie uspokujcie sie. Sam mam zamiar postawic zbiornik tylko na tej soli i miejmy nadzieje ze za pare tygodni bede mial te sol w rekach bo zamieniam na wieksze. Podpadne komus jak sie okaze ze ta sol mi odpowiada?

Proponuje sie wystudzic, przeciez kazdy chce jak najlepiej dla swojego zycja w akwarium i wybiera na rynku produkt jaki mu odpowiada. Pisalem o tym wczesniej kilka postow wyzej.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syf się robi w tym temacie :thumbdown:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syf się robi w tym temacie :thumbdown:

Bo to jest właśnie takie nasze pisanie na temat :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOTM-a jeszcze na tej soli nie było, ale kto wie ? .. wcześniej czy później pewnie będzie ...

Podobno produkt powinien bronić się sam .. więc wkleję 2 zdjęcia baniaka od początku na tej soli.

Widzę to akwarium co tydzień, więc jakiś ogląd na jego temat mam.

Aha ... akwarium ma MIESIĄC !!!

Trochę korali doszło w tym czasie, ale ogólnie ... sami oceńcie :w00t:

gallery_9028_1785_59917.jpg

gallery_9028_1785_55956.jpg

Na pierwszy rzut oka wiecej swiatla no i piasek. Patrzac na niektore korale to w naturze nie ma takich przyrostow (15cm rocznie) a tu w miesiac od zastosowania soli czy akwarium ma miesiacwhistle.gif i korale zostaly wstawione.

Bakterie probiotyczne w proszku bardzo ciekawe. Chetnie poslucham.

A moze jakis enzym wiazacy No3 czy Po4 ktory wywala odpieniacz, albo cos jak Zeospur tylko ze juz w soli. Korale pozbywaja sie zooksantelii i sa kolory.

Tak czy inaczej wszystkim uzytkownikom jak i dystrybutorom czy producentowi zycze powodzenia. Osobiscie sol nie dla mnie, nie mam SPS-ow, nie stosuje probiotykow i nie chce, cena nieatrakcyjna.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastek pomijając sól to dla mnie jesteś średnio wiarygodny. Co do zdjęć dodać raz więcej światła to nie sztuka..

Edit. Sory za offtop.

Edytowane przez JanuszD (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku "bardziej wiarygodnych" forumowiczów używa tej soli od dłuższego czasu więc może oni też dorzucą swoje 3grosze na jej temat.

Wysłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym widać, że w tym baniaku obsada się zmienia, znikają korale, pojawiają się nowe, nie widzę żadnej różnicy w wybarwieniu, ani nic. Tak jak [DżejDi] zauważył dodano więcej światła i piach, wsio. Bardziej skłonny jestem podyskutować tu o profesjonalizmie osoby zakładającej baniak i czasie postawienia takiego baniaka, zdjęcia o soli niewiele mówią :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzcie na ta rozowa stylo (chyba) na pierwszym zdjeciu. Jest nad zielonymi zoaskami i na godzine 14:00 od zoltka. Porownajacie kolor ze zdjeciem nizej - jest w tym samym miejscu. Jakies tam przyrosty sa ale trudno znalezc cos konkretnego bo jest duza zmiana w ustawieniu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uważacie, że ta dyskusja zmierza w jakimś dziwnym kierunku?

Jak ktoś chce, to kupi, użyje i się przekona. A jak nie, to nie.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

TOTM-a jeszcze na tej soli nie było, ale kto wie ? .. wcześniej czy później pewnie będzie ...

Podobno produkt powinien bronić się sam .. więc wkleję 2 zdjęcia baniaka od początku na tej soli.

Widzę to akwarium co tydzień, więc jakiś ogląd na jego temat mam.

Aha ... akwarium ma MIESIĄC !!!

Trochę korali doszło w tym czasie, ale ogólnie ... sami oceńcie :w00t:

gallery_9028_1785_59917.jpg

gallery_9028_1785_55956.jpg

chyba wiem czyj to baniak :smoke:

poznaje niektóre swoje sps

Syf się robi w tym temacie :thumbdown:

i tu się z tobą Sebastian zgodzę :clap:

ale to już sprawa mod. co z tym zrobią :)

Spojrzcie na ta rozowa stylo (chyba) na pierwszym zdjeciu. Jest nad zielonymi zoaskami i na godzine 14:00 od zoltka. Porownajacie kolor ze zdjeciem nizej - jest w tym samym miejscu. Jakies tam przyrosty sa ale trudno znalezc cos konkretnego bo jest duza zmiana w ustawieniu

a wiesz że kralom się szuka miejsca w akwa sam nie kiedy przestawiałem sps po 4 razy w baniaku za nim trafiłem z dogodnym miejscem

nie bronie tu ni kogo ,może koleś też tak robi

A nie uważacie, że ta dyskusja zmierza w jakimś dziwnym kierunku?

Jak ktoś chce, to kupi, użyje i się przekona. A jak nie, to nie.

tu masz zdecydowaną racje :D

AnT

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Spojrzcie na ta rozowa stylo (chyba) na pierwszym zdjeciu. Jest nad zielonymi zoaskami i na godzine 14:00 od zoltka. Porownajacie kolor ze zdjeciem nizej - jest w tym samym miejscu. Jakies tam przyrosty sa ale trudno znalezc cos konkretnego bo jest duza zmiana w ustawieniu

@Tester - widzę że twoja wiedza na temat korali jest marna :wallbash:

masz dokształć się kolego potem pisz - nie ssij z palca wiedzy

miałem tej strony nie podawać - nie liczni o niej wiedzą

masz jak nie które koralowce rosną - i to jest bardzo ważne

http://www.garretts-acropolis.com/

Ave

AnT :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - mozesz rozwinac ta kwestie? Jakie probiotyki?

Bartek,mogę powtórzyć za tym co słyszałem,że sól zawiera bakterie priobiotyczne,które namnażają się własnie po rozpuszczeniu w wodzie i lepiej by to odbywało się w akwarium a nie w beczce co z powodu dużej ich ilości może spowodować przy długim mieszaniu zmętnienie wody i traciły to co najważniejsze.W soli są przetrwalniki bakteri w postaci suchej.Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć,że bakterie są wszędzie,w kosmosie,w skałach,wulkanach więc dlaczego nie mogły by być w soli.Dokładniejszych wiadomości nigdy nie dostaniemy bo to tajemnica producenta.

Ja postawiłem tylko na jedną firmę i padło na Aquaforest bo w przeszłości jak Pamiętacie co chwilę coś zmieniałem,kombinowałem i zaliczałem kolejne wtopy.Start nowego baniaka też zaliczył wtopę,ale teraz jestem bardzo zadowolony.Jak pisałem wcześniej,co miesiąc robię fotki i na pewno Wam pokarzę.Korale są przyklejone więc nie będzie żadnego przestawiania,może jedynie coś dojdzie.

Proszę się mi tu nie kłócić.:coffee:

Ps.Kostka w pracy typowo miękasowa też ma się dobrze na tej soli.Zapraszam do siebie do domu na oględziny,morszczaki są u mnie mile widziani.:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel sorki ale musze stanc w obronie Bartka. Nie bede wazyl czy Ty wiesz wiecej czy on, ale wystraczylo jedno piwo w Tarnowie by dowiedziec sie ze ta "ekslozja barw" nie wynika tylko z soli czy waszego doswiadczenia. A dowiedzialem sie to nie tylko od Ciebie.... ze dzieki koledze z Aquaforestu ktroy oodwiedza Was patrzy na wasze akwaria i wprost wam mowi czego macie za malo. Dlatego masz kolory w zbiorniku, dlatego zbiornika Inmara wyszed na prosta jak i w kilka zaczelo wygladac lepiej. ALE nie wasza to zasluga i nie do konca soli tylko dzieki chlopakow z Aquaforestu ktorzy maczali przy wielu baniakach i od razu widac to na zdjeciu. Po co ta piana?

Dlatego nie dziwie sie za tak bardzo staracie odwdzieczyc i rozpropagowac sol. Z reszta gdybym sam dostal taka pomoc i kupowla sol po cenie promocyjnej tez bym chwalil.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Grzegorz - milo jest jak ktoś wstąpi na kawę po drodze i doradzi :) - nie tylko powie kup to i to i cie skasuje i szuka dalej co by tu wcisnąć

Ale baniaka sam muszę pilnować i to jest ważne

Nie jednemu z forum się mówi co ma robić i tak baniaka na prostą nie może wyprowadzić

Co do produktów nie kupuje w promocji tylko normalnie :)

Braknie to zamawiam :)

I co bardzo ważne chłopaki z AF ani razu nie zamoczyli ręki w moim baniaku tylko oglądali i wystawiali opinie

Czasem sami się pytali czym tam dodatkowo koksuje :)

Ale sam wiem ile testowałem nie które rzeczy na swoim baniaku

A szkoda wymieniać ale wie co lubi mój system a po czy ma czkawkę

Sam z resztą z się przyznałeś że na temat Balinag i sps to raczkujesz

Ale niefoto to się znasz - to ja wiem :)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sam widzisz ze pisanie komus na temat jego wiedzy ze jest marna troche nie przystoii


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to po co to pisze ja by się chyba kapnął

że jak baniak miesięczny to i zmiany też zachodzą :)

trochę na forum siedzi - to by się domyślił - widzisz jak łatwo :)

p.s

Mam pomysł :)

Ty ale bo Tester napiszcie do KZ

niech wam podadzą skał np. coral Vitalizer - ciekaw jestem co odpiszą :)

sam jestem ciekaw co to za skład ?

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel sorki ale musze stanc w obronie Bartka. Nie bede wazyl czy Ty wiesz wiecej czy on, ale wystraczylo jedno piwo w Tarnowie by dowiedziec sie ze ta "ekslozja barw" nie wynika tylko z soli czy waszego doswiadczenia. A dowiedzialem sie to nie tylko od Ciebie.... ze dzieki koledze z Aquaforestu ktroy oodwiedza Was patrzy na wasze akwaria i wprost wam mowi czego macie za malo. Dlatego masz kolory w zbiorniku, dlatego zbiornika Inmara wyszed na prosta jak i w kilka zaczelo wygladac lepiej. ALE nie wasza to zasluga i nie do konca soli tylko dzieki chlopakow z Aquaforestu ktorzy maczali przy wielu baniakach i od razu widac to na zdjeciu. Po co ta piana?

Dlatego nie dziwie sie za tak bardzo staracie odwdzieczyc i rozpropagowac sol. Z reszta gdybym sam dostal taka pomoc i kupowla sol po cenie promocyjnej tez bym chwalil.

Używałem tą sól i wyraziłem swoją o niej opinię dużo wcześniej.

Nie zabierałem potem głosu w dalszej dyskusji, bo przeraził mnie ogrom przepychanek słownych i problemów jakie z niej wynikały.

Nie chciałem bić piany i tracić przyjaciół, podczas niepotrzebnych utarczek.

Zastanawiała mnie jednak skala problemu.

Wyglądało i nadal wygląda to tak, jakby jakiejś grupie osób ogromnie zależało na tym aby powstało jak najwięcej szumu wokół tej soli.

Niezależnie od tego czy wypowiedzi te będą pozytywne czy nie- i efekt osiągnięto, a sprawa przekroczyła nawet granicę kraju !

Tak dzisiaj robi się reklamę – typowy marketing.

Jeśli to prawda co pisze Grzegorz, to abstrachując od tego, czy ta sól jest coś warta, czy nie- efekt zamierzony osiągnięto kosztem nieświadomych swojej w tym roli foromowiczów „Nano- Reef”.

Gratuluję pomysłu ludziom którzy to zorganizowali – naprawdę mistrzostwo świata !!!

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Używałem tą sól i wyraziłem swoją o niej opinię dużo wcześniej.

Nie zabierałem potem głosu w dalszej dyskusji, bo przeraził mnie ogrom przepychanek słownych i problemów jakie z niej wynikały.

Nie chciałem bić piany i tracić przyjaciół, podczas niepotrzebnych utarczek.

Zastanawiała mnie jednak skala problemu.

Wyglądało i nadal wygląda to tak, jakby jakiejś grupie osób ogromnie zależało na tym aby powstało jak najwięcej szumu wokół tej soli.

Niezależnie od tego czy wypowiedzi te będą pozytywne czy nie- i efekt osiągnięto, a sprawa przekroczyła nawet granicę kraju !

Tak dzisiaj robi się reklamę – typowy marketing.

Jeśli to prawda co pisze Grzegorz, to abstrachując od tego, czy ta sól jest coś warta, czy nie- efekt zamierzony osiągnięto kosztem nieświadomych swojej w tym roli foromowiczów „Nano- Reef”.

Gratuluję pomysłu ludziom którzy to zorganizowali – naprawdę mistrzostwo świata !!!

Pozdrawiam. :welcome:

widzisz dlaczego tyle nie piszą o :

IO ,TM,Kent ,Preis,Aquel,Ati,DB,KZ i tak dalej ????

SIĘ PYTAM _CZEMU ???????

Ave

AnT

p.s

Ale rozrywka przednia :thumbsup:

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z niemieckim średnio, ale udało się skleić coś takiego.

"Hallo, Ich schreibe Ihnen in einer sehr ungewöhnlichen Fall. Mein Vater hat immer Probleme mit Allergien und wir sind ständig auf der Suche nach Gründen. Mein Vater ist leidenschaftlicher Meerwasseraquarium und Einsatzmöglichkeiten Ihrer Produkte. Der Arzt fragte uns über die Zusammensetzung der einer von ihnen, z. B. Coral Vitalizer. Können Sie die ungefähre Zusammensetzung dieses Produkts, um es von der Liste der Allergene auszuschließen geben? Vielen Dank im Voraus für Ihre Antwort und viele Grüße."

Poszło do info@korallen-zucht.de

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Lizard - Czy możecie podać przybliżony skład tego produktu ????

chodzi by podali skład - nie przybliżony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard - Czy możecie podać przybliżony skład tego produktu ????

chodzi by podali skład - nie przybliżony :)

Proporcji nikt Ci nie poda, ale zawartość mają obowiązek, to nie jest objęte tajemnicą produkcyjną. AnT zobaczymy czy w ogóle odpiszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Proporcji nikt Ci nie poda, ale zawartość mają obowiązek, to nie jest objęte tajemnicą produkcyjną.

widzisz :)

a oto tu chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.