Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Darekb30 myślisz ze ta sól składa się tylko z kilku pierwiastków? Myśle ze jest w niej wiecej niż Maria Sklodowska miała w swoim laboratorium. Przeważnie w solach jest ~ 70 ale tego się nie wspomina bo zbyt długa lista by ja czytać. No jak morze bez jodu? Bez jaj :)

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darekb30 myślisz ze ta sól składa się tylko z kilku pierwiastków? Myśle ze jest w niej wiecej niż Maria Sklodowska miała w swoim laboratorium. Przeważnie w solach jest ~ 70 ale tego się nie wspomina bo zbyt długa lista by ja czytać. No jak morze bez jodu? Bez jaj :)

Myślę że gdyby był to byłby pewnie też opisany :welcome:

po co mam zgadywać jest czy nie, skoro nie jest opisany to moim zdaniem go nie ma

zazwyczaj opisuje się pierwiastki które występują w "znaczących" ilościach a ilości śladowe się pomija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek. jeśli w opisie czegoś nie ma to wcale nie znaczy że tego tam niema.

Poniżej masz opis Kenta. Czy po przeczytaniu go będziesz twierdził że nie ma w tej soli magnezu, potasu i innych. :whistle:

Po czwarte - odpowiednie substancje wzbogacające. Większość mieszanek soli morskiej, choć jest wysokiej jakości, zawiera pierwiastki śladowe w ilościach odpowiadających naturalnej wodzie morskiej. W warunkach naturalnych zwierzęta morskie mają do dyspozycji wiele metrów sześciennych wody, z której mogą czerpać potrzebne substancje. Organizmy żyjące w ograniczonej przestrzeni akwarium bardzo szybko zużywają niezbędne im pierwiastki i cierpią z powodu ich niedoborów. Sól KENT ma podwyższone właściwości buforujące oraz zawiera zwiększone ilości takich składników jak wapń, stront, jod, żelazo, kobalt, rubid, lit, i in. Są one także obecne w preparacie Coral - Vite, razem z witaminami niezbędnymi do prawidłowego wzrostu morskich bezkręgowców. Jeden z wytwórców zarzekał się, iż mieszanina soli jest zbyt aktywna chemicznie, aby znajdujące się w niej witaminy zachowały swoją stabilność. To prawda - ale wyłącznie wtedy, gdy sól zawiera zbyt dużo wilgoci, a preparaty witaminowe nie mają odpowiedniej, stabilnej postaci (kosztują wtedy więcej, ale są znacznie trwalsze).

Opis to nie książka, tylko podstawowe informacje często bardzo oszczędne.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek. jeśli w opisie czegoś nie ma to wcale nie znaczy że tego tam niema.

Poniżej masz opis Kenta. Czy po przeczytaniu go będziesz twierdził że nie ma w tej soli magnezu, potasu i innych. :whistle:

Bau

przeczytaj jeszcze raz mojego posta uważnie:

"Myślę że gdyby był to byłby pewnie też opisany

po co mam zgadywać jest czy nie, skoro nie jest opisany to moim zdaniem go nie ma

zazwyczaj opisuje się pierwiastki które występują w "znaczących" ilościach a ilości śladowe się pomija"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku. Czyli w Kencie nie ma magnezu? A jest to pierwiastek znaczący.

Czy zgadujemy ze on tam jest. I dla odmiany opisany na opakowaniu.:question:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darku. Czyli w Kencie nie ma magnezu? A jest to pierwiastek znaczący.

Czy zgadujemy ze on tam jest. I dla odmiany opisany na opakowaniu.:question:

oczywiście że jest, :welcome:

producent przecież podaje wartości Mg jakie powinny być w ich produkcie

http://www.kentmarin...ts/sea-salt.htm

otwórz zakładkę Directions bo domyślnie jest ukryta

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamietajcie że za duze ilosci pierwiastków śladowych mogą mieć bardziej negatywny wpływ na korale niz ich niedostateczna ilosc w wodzie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja po Twojej stronie.

Ja akurat używam Kenta, stąd moja polemika.

Na temat soli z tytułu nie mam zdania.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Racja po Twojej stronie.

Ja akurat używam Kenta, stąd moja polemika.

Na temat soli z tytułu nie mam zdania.

BAU

Mi nie chodzi o to zeby miec racje

Dla mnie pewne rzeczy sa poprostu oczywiste, albo sa i sa opisane albo ich poprostu nie ma bo po co pisac o czyms czego nie ma lub jest ale jest to nieistotne.

Ja np jak jak kupuje auto a w opisie nie jest napisane ze jest klimatyzacja to nie zakladam ze ona tam jest tylko zakladam ze jej tam po prostu nie ma...

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU

Mi nie chodzi o to zeby miec racje

Dla mnie pewne rzeczy sa poprostu oczywiste, albo sa i sa opisane albo ich poprostu nie ma bo po co pisac o czyms czego nie ma lub jest ale jest to nieistotne.

Ja np jak jak kupuje auto a w opisie nie jest napisane ze jest klimatyzacja to nie zakladam ze ona tam jest tylko zakladam ze jej tam po prostu nie ma...

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

A ja kupilem auto w ktorym jest klima a wlasciciel nawet o tym nie wiedzial i w opisie nie bylo o niej wzmianki. Zakladalem ze jej niema a ta jednak jest :)

:harhar:

A ze znikajaca Xenia to tez mi w baniaku zniknela 2 razy, raz na tmc pro reef i raz na DD H2Ocean... na ale to raczej brzydal ja zjadł:rofl: a nie brak jodu w wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A ja kupilem auto w ktorym jest klima a wlasciciel nawet o tym nie wiedzial i w opisie nie bylo o niej wzmianki. Zakladalem ze jej niema a ta jednak jest :)

Szczesciarz :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem kilka postów wyżej zdjęcia na dowód tego że xenia i miękkie łądnie rosną na tej soli. Jeśli komuś nie rosną to robi jakiś błąd i tyle. Za chwilę pojawi się post: zrobiłem podmiankę na AF i Achilles, którego trzy dni temu wpuściłem do ReefMax-a właśnie zdechł, czyli ta sól jest do kitu.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę że gdyby był to byłby pewnie też opisany :welcome:

po co mam zgadywać jest czy nie, skoro nie jest opisany to moim zdaniem go nie ma

zazwyczaj opisuje się pierwiastki które występują w "znaczących" ilościach a ilości śladowe się pomija

Jod można zmierzyć i w ten sposób sprawdzić czy tak jest. Zresztą jod można dodawać w prosty sposób - zwykła jodyna wystarczy,

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam tej soli + Coral ABC od dwóch podmian, i widzę znaczną różnice, korale się duuużo bardziej pompują niż na samej IO.

Polecam

Ps. mieszam 15 minut przed podmianom, jak się tylko wyklaruje, to siup, do akwarium.


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mieszałem 15 minut i wszystko OK, żadnych negatywnych skutków.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mieszania soli to ten Pan robi podmiany mieszając 4 rodzaje i raczej źle na tym nie wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem dać skały które zaatakował chwast zwany xenią na samo dno zbiornika, żeby trochę zahamować jej wzrost na soli AF. @Rumun, dorzuć więcej światła i nie pisz bzdur że to przez sól. A propos, masz akwarium zalane niecałe 3 miesiące więc jeszcze różne rzeczy będą się działy.

Skoro uważasz że bzdury to ok....... Twoja sprawa.

Xenia rosła u mnie w pierwszym baniaku 50l i potem przeniesiona do aktulanego baniaka. Rosła bez problemu. Dopiero po podmiankach na nowej soli zauważyłem zanik. Światło cały czas to samo. Żadnych innych zmian więc wniosek nasuwa się jeden. A mało się pisze na forum że xenia lubi błotko?

U mnie po podmianie też jakby delikatnie, krótkotrwale woda mętniała.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena soli dobra ale no niestety u mnie xenia marnieje Briareum asbestinum 01 - nie polipuje jak zawsze pseudo gorgonia kaprysi pomarańczowa fungia kaprysi i wszystko po jednej podmianie czyżby zbieg okoliczności a może temperatura za wysoka 28st więc powrót do starej sprawdzonej soli


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy upały to całkiem możliwe,w mojej kostce w pracy korale też słabo się otwierają,duża euphylia praktycznie od tygodnia jest skurczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upały upałami ja twierdze 1 sól nadaje się wyłącznie jak dla mnie tylko dla sps ,lps-y marnieją u mnie to samo zaobserwowałem z eufiliami zaczynają się kurczyć wymiana poszła całe i jak zakończę wiadro zaczynam się zastanawiać do powrotu na starą sól ale to jeszcze potrwa do skończenia zasobu i wtedy decyzja zapadnie jak na razie nie ma szału sól jak sól ,fakt kolory inne się robią spsy ładnie polipują i tyle a co dalej to się obaczy za czas jakiś :whistle:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez podano ze sol jest preparowana do zbiornikow sps-owych.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie LPSy chulają, jestem już po 3 podmianach.

Obstawiam że raczej od wysokiej temperatury LPSy Ci marudzą

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś u Oliviera wiadro 25 kg (pozdrawiam :thumbup: ) będę testował na sobie :) Jak skończę wiadro to się wypowiem.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś kolejną podmiankę,dziś z nowego wiadra.Zbrylenie nie ma wpływu chyba na jakość,woda w pojemniku też była mętna i to chyba powinno być dopisane na opakowaniu bo jest to normą.Po podmianie woda w baniaczku miała zmętnienie przez pół godziny.Po podmianie Ph skoczyło mi z 7,8 na 8,05 i teraz urosło do 8,30.PO4 w baniaczku 0,01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół godziny robię kolejną podmianę, zobaczymy co "powiedzą" nowi lokatorzy :thumbup:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.