Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie podmiana po obiadku :thumbsup:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cena jest zachęcająca , ale czy naprawdę warto ? W sumie jadę na soli Deep Blue jestem z niej bardzo zadowolony , ale z ceny już mniej , jak sobie pomyślę że za 40 kg zapłacę mniej niż za 20 kg DB to mam wielką ochotę z nią spróbować. Martwią mnie tylko tak wysokie fosforany , chyba że już coś się w tej kwestii zmieniło ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden aspekt - to jest w 100% sól produkowana w Polsce, dokładnie w Nowym Sączu. Wspierając rodzimy produkt pieniądze zostają w kraju i kiedyś wrócą do nas w innej postaci a nie jadą do Chin czy Francji, bo Chińczyk raczej nic polskiego nie kupi. Róbmy tak ze wszystkim a z czasem będziemy bogatsi. Zgadnijcie czemu żyd kupuje tylko koszerne (czyli zrobione przez innego żyda?). Właśnie dlatego, żeby pieniądze zostały w danej społeczności.

ale popłynąłeś tym postem kolego :p

Warto wspierać polską myśl, pomijając pokrętną filozofie tego co polskie, a co nie. Koszerne może być zrobione przez nieżyda, ale pod nadzorem rabinatu. Wszystko jest polityką... mnie cieszy to, że sól aquaforest ma szansę na konstruktywną krytykę i rzeczowo opisywane są jej walory przez faktycznych użytkowników. Dobry produkt obroni się sam (w kontekście długofalowym), a przy takiej promocyjnej cenie to Mistrzostwo Europy :)

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wysokie fosforany ? Ja mam po RO 0,02 a po rozpuszczeniu soli 0,04,czyli by wychodziło,że ta sól ma 0,02.Wysłałem moją dużą Hankę do kalibracji do Hanna Polska bo wiecznie mi zawyża,nigdy nie pokazała mi 000,a jak u Ciebie Fal z Twoją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wysokie fosforany ? Ja mam po RO 0,02 a po rozpuszczeniu soli 0,04,czyli by wychodziło,że ta sól ma 0,02.Wysłałem moją dużą Hankę do kalibracji do Hanna Polska bo wiecznie mi zawyża,nigdy nie pokazała mi 000,a jak u Ciebie Fal z Twoją ?

U mnie z hanką raczej jest ok , zrobiłem mały test , najpierw zgodznnie z instrukcją zawartość fiolki z wodą wyzerowałem , później dodałem zawartość saszetki , zmierzyłem jakie mam PO4 odczytałem wynik , nie wyciągałem fiolki ponownie wyzerowałem i po trzech minutach sprawdzilem wynik pokazał 0,00 więc sądzę że wszystko jest z nią ok. Pewnie opisałem to zawile :).

Jeszcze jedno pytanko , jaka jest normalna cena tej soli ?

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjdzie z serwisu to się okaże,dowiem się czy była kalibracja potrzebna.Sól kosztuje 199zł 25kg jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Jest jeszcze jeden aspekt - to jest w 100% sól produkowana w Polsce, dokładnie w Nowym Sączu.

Pojechales... :D

Tekst normalnie jak bys sam pracowal przy produkcji tej soli :ph34r:

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu studiowałem zarządzanie na uniwersytecie ekonomicznym :welcome:

Luft, z tym koszernym to był przykład, francuz też kupuje francuskie, niemiec niemieckie, a my...mamy gdzieś naszą ekonomię, patrzymy na własną kieszeń i kupujemy najtańsze (czytaj chińskie) dlatego jako naród jesteśmy biedni, bo nic sami nie produkujemy ani nie wspieramy naszego przemysłu. Ale strasznie płaczemy że pracy nie ma i plujemy na system, a przecież sami go tworzymy. Daj zarobić polakowi to on stworzy miejsce pracy i będzie się kręcić.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Po prostu studiowałem zarządzanie na uniwersytecie ekonomicznym :welcome:

Luft, z tym koszernym to był przykład, francuz też kupuje francuskie, niemiec niemieckie, a my...mamy gdzieś naszą ekonomię, patrzymy na własną kieszeń i kupujemy najtańsze (czytaj chińskie) dlatego jako naród jesteśmy biedni, bo nic sami nie produkujemy ani nie wspieramy naszego przemysłu. Ale strasznie płaczemy że pracy nie ma i plujemy na system, a przecież sami go tworzymy. Daj zarobić polakowi to on stworzy miejsce pracy i będzie się kręcić.

jak tu nie dać +

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polak potrafi :thumbsup: i tak ma być oby oszczędności nie szukał i za dużo nie kombinował z recepturą baniaki mnóstwo kasy kosztują ,na razie wszyscy zadowoleni


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem pierwszą podmiankę 10l na nowej soli. Zobaczymy jakie będą efekty i jak zareagują miękkie.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamowilem wiadereczko 19 kg zobaczymy co powiedza na to miekkasy, zdam relacje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po podmiance, różnicy w reakcji nie widzę poza fungią , która ładniej się pompuje, , wszystko żyje , tam gdzie było trochę cyjano , jakby go mniej jest , soli też weszło troszkę mniej do zrobienia solanki , więc w połączeniu z ceną nie jest źle. Nie określę ile w gramach mniej tej soli bo bam własny system odmierzania, a mianowicie na szklanki :thumbsup:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mieszaniem 15min to napewno bezpieczne?

Dzisiaj do mnie dojedzie sól i zastanawiam się czy nie dać się jej pokręcić dłużej, żeby korali nie popalić..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam poczekałem dłużej :whistle:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem tą sól, na razie czekam na skompletowanie akwarium i na niej spróbuję ruszyć, z tego co pamiętam (a nie mam jej teraz przed sobą) to na naklejce jest napisane, że mieszać co najmniej 15 min a nie równo 15min więc spodziewam się, że można równie dobrze i nockę mieszać, ja też wolę dłużej ją przebełtać. Myślicie że 15 minut będzie zdrowe dla obsady? Większość soli z tego co wyczytałem miesza się znacznie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

kupiłem kiedyś wiaderko tej soli tak na próbę

zrobiłem 4 podmiany i reszte oddałem znajomemu

po akwarium widze jakie sole sie u mnie sprawdzają a jakie nie,

wolę zostać przy "swoich" mieszankach soli :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam , oj tam :thumbsup:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że im dłużej mieszasz tym sól traci na wartości.Cała "aktywacja" soli ma się odbywać w akwarium a nie w beczce,tak się dowiedziałem i tak ją stosuję.Inne sole mieszałem dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz , to już nowa informacja , za tydzień tak zrobię:thumbsup:

Człowiek się cały czas uczy.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym mieszaniem to Marek ma racje, z własnego doświadczenia nigdy nie mieszałem soli dłużej niż max. do 1h i potem chlup do baniaczka-mam na myśli inne sole


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kiedyś wiaderko tej soli tak na próbę

zrobiłem 4 podmiany i reszte oddałem znajomemu

po akwarium widze jakie sole sie u mnie sprawdzają a jakie nie,

wolę zostać przy "swoich" mieszankach soli :harhar:

Może coś więcej napiszesz , coś było nie tak ,że oddałeś koledze ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Może coś więcej napiszesz , coś było nie tak ,że oddałeś koledze ?

po podmianie przez długi czas woda nie była taka klarowna jak wcześniej,

cały czas miałem wrażenie że woda w akwarium jest mętna :wallbash:

kupiłem tę sól w lutym i od tamtej pory już jej nie używałem tylko wróciłem do wcześniejszej mieszanki DeepBlue z IO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.