Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

hah to fajnie na moim wiaderku pisze co najmniej 15 minut ,o co chodzi ?

Chodzi o to żeby mieszać co najmniej 15 minut :harhar:

Oczywiście mam na myśli mieszanie przez potrząsanie zbiornikiem, pompką cyrkulacyjną. Jak tylko zamiast mleka zacznie się woda krystalizować i sól rozpuści to chlup do baniaka. Robię tak od 4 miesięcy i jest ok.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki :thumbup: pytanie raczej dlaczego na każdym wiadrze pisze co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie w imieniu firmy Aquaforest wyjaśnić pierwsze zdjęcie przedstawia sól sprzedawaną na poczatku roku i była to ostatnia partia soli z tymi parametrami oraz dużo większą ilością bakteri probitycznych wraz z pożywka .Od kilku miesiecy receptura uległa nieznacznej zmianie oraz obniżyliśmy ilość bakterii wraz z pożywką ,dlatego są inne parametry podane na starej etykiecie a aktualne podane na nowej oraz na stronie www.Ta receptura nie ulegnie zmianie gdyż jest najoptymalniejszym składem syntetycznej soli rafowej dostępnej na rynku.

pozdrawiam


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie w imieniu firmy Aquaforest wyjaśnić pierwsze zdjęcie przedstawia sól sprzedawaną na poczatku roku i była to ostatnia partia soli z tymi parametrami oraz dużo większą ilością bakteri probitycznych wraz z pożywka .Od kilku miesiecy receptura uległa nieznacznej zmianie oraz obniżyliśmy ilość bakterii wraz z pożywką ,dlatego są inne parametry podane na starej etykiecie a aktualne podane na nowej oraz na stronie www.Ta receptura nie ulegnie zmianie gdyż jest najoptymalniejszym składem syntetycznej soli rafowej dostępnej na rynku.

pozdrawiam

no to wszystko jasne, a ja moge spytac czy bedzie mozliwy zakup w UK tej soli? Na stronie widoczny jest adres dystrybutowa jedynie w Krakowie. Moze sprzedaz wysylkowa jest mozliwa?

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmm, tyle lat badan i testow jak tu pisano i .... co sklad nagle okazal sie nieoptymalny ? Mam wiaderko dzieki jednemu koledze, robie podmiany na tym wiadereczku na zmiane z RC - roznicy nie widze... cena fajna, produkt polski ale od strony marketingowej strzelacie ciagle sobie po stopach i kolanach :( :(


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wersja testowa soli jaka była wysyłana po kosztach transportu to jeszcze "ta stara" partia?

Pytam bo dla moich miękkasów ta sól robiła "za czystą" wodę natomiast dla akr i montipor było miodzio a teraz jestem ciekaw czy ten nowy skład nie byłby optymalny dla mojego mieszanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomiooo, prawda jest taka, że nie mam pojęcia co może się stać po zbryleniu soli,

no ale jeżeli po przesiadce z miękkich na SPS'y z równoczesną zmianą soli (między innymi)

patyki zaczynają mieć przyrosty to czym się martwić

thumb_11601765922.jpg

thumb_11286091543.jpg

wprawdzie na fotkach są łatwe korale ale i acry ładnie oblewają stopy i zaczynają mieć przyrosty,

po za tym PO4 ostatnio mierzona hanką pokazało 0, więc i poprzednie wpisy o zawarości fosforanów w soli nie do końca sa trafione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jadę na tej soli już ponad pół roku i jest dla mnie :thumbsup:

tyle ode mnie

tak sobie - baniak wygląda na tej soli

po co si rozpisywać :D fota mówi sama za siebie :harhar:

gallery_8687_2137_418695.jpg

AnT :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Pozwolę sobie w imieniu firmy Aquaforest wyjaśnić pierwsze zdjęcie przedstawia sól sprzedawaną na poczatku roku i była to ostatnia partia soli z tymi parametrami oraz dużo większą ilością bakteri probitycznych wraz z pożywka .Od kilku miesiecy receptura uległa nieznacznej zmianie oraz obniżyliśmy ilość bakterii wraz z pożywką ,dlatego są inne parametry podane na starej etykiecie a aktualne podane na nowej oraz na stronie www.Ta receptura nie ulegnie zmianie gdyż jest najoptymalniejszym składem syntetycznej soli rafowej dostępnej na rynku.

pozdrawiam

Z czego wynikala ta korekta zawartosci?

Byly problemy z ta partia z poczatku roku, ktora ja mam

czy to tylko korekta "ekonomiczna"?

pytam bo kupilem w lutym wiadro 25 kg na probe ale po 4 podmianach zrezygnowalem z dalszego uzywania ze wzgledu na "zmetnienie"wody

Teraz znajomy bedzie chcial wystartowac z akwarium na tej soli ktorej nie zuzylem, czy mozemy jej uzywac bez obaw?

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Darek po co mieszasz sole jedz na jednej nie na paru tak to do ładu z baniakiem nie dojdziesz

po 3-4 podmianach już takie teorie ?

co do pytania - śmiało

znajomemu odpaliłem na tej soli i wszystko gra :)

sam przeszedłem z IO na AF

i jetem mega zadowolony -z resztą sam odkupiłeś ode mnie wiadro IO której się pozbywałem :) w styczniu bo mi zalegała w piwnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berserk, miękkie jak i LPS-y też fajnie rosną na tej soli. Wrzucam kilka fotek moich miękkasów. Jak brałem od chłopaków 3-4? miesiące temu clavularie miały po kilka polipów, dziś już oblewają całe skałki. Xenia to istna plaga a lobopythony i sarco ładnie polipują, grzybki rozmnażają się więc wszystko jak powinno być. Jak komuś innemu nie rosną to niech szuka przyczyny gdzie indziej, bo najłatwiej na sól zwalić.

PS, to jest jeszcze ta "stara" partia soli kupiona w lutym bodajże, powoli kończy mi się 25 kilowe wiaderko.

post-11401-0-59103800-1340560568_thumb.jpg

post-11401-0-48645600-1340560570_thumb.jpg

post-11401-0-44683100-1340560572_thumb.jpg

post-11401-0-84912700-1340560574_thumb.jpg

post-11401-0-84771800-1340560576_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek po co mieszasz sole jedz na jednej nie na paru tak to do ładu z baniakiem nie dojdziesz

po 3-4 podmianach już takie teorie ?

co do pytania - śmiało

znajomemu odpaliłem na tej soli i wszystko gra :)

sam przeszedłem z IO na AF

i jetem mega zadowolony -z resztą sam odkupiłeś ode mnie wiadro IO której się pozbywałem :) w styczniu bo mi zalegała w piwnicy

AnT moze to nie moja sparawa ale do jakiego ładu z baniakiem ma Darek dochodzić???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te moje takie wybredne :) Wiem, że jadąc na tej soli wywaliłem chemipure elit i purigen a nadal mam niewykrywalne po4 i ciągle spadające no3(karmię sporo bo i koralowce i mandaryny i armarus). Faktem jest, że każdy kto u mnie jest śmieje się, że twarde rosną mi szybciej niż u nich miękkie ;]

Zobaczę teraz tę now partię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto już stosuje Aquaforesta niech wpisuje się do ankiety:

http://nano-reef.pl/topic/45964-jaka-sol-uzywasz-ankieta/page__p__447529__hl__%2Bjakiej+%2Bsoli__fromsearch__1#entry447529

Berserk, sól solą ale ja leję jeszcze mikroelementy ABC też z Aqaforesta. Może o to chodzi...

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W jakich miastach można juz kupić sól w detalu???

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich meila info@aquaforest.eu teraz mają promocję 130zł za 19kg soli z przesyłką

Wiem widzialem baner.

jutro znajomy jedzie do uk i chcialem zeby przywiozl mi male wiaderko. jakby sklep byl po drodze to kupi jak, niestety nie ma juz czasu na zamawianie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię podmianę zrobiłem testy solanki

temp 27 st

CA 400 salifert

MG 1200 salifert

PO4 00 salifert


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 cotygodniowych podmianach po 10l. Jak na razie to xenia tylko zanika a reszta w normie.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem dać skały które zaatakował chwast zwany xenią na samo dno zbiornika, żeby trochę zahamować jej wzrost na soli AF. @Rumun, dorzuć więcej światła i nie pisz bzdur że to przez sól. A propos, masz akwarium zalane niecałe 3 miesiące więc jeszcze różne rzeczy będą się działy.

post-11401-0-11595400-1341338019_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuje właśnie na partie soli AF :D a xenie miałem sam i jechałem na IO i RC i mi xenia znikła sama po woli zanikała po prostu u mnie nie chciała mieszkać :realmad:


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki, poszukajcie na forum o xenii, że ona potrzebuje jodu i kupę światła to wam nagle zacznie pięknie rosnąć niezależnie od soli. Pisanie bzdur że na jednej soli coś rośnie a na innej nie to takie pie...nie kotka za pomocą młotka.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po dwóch podmianach, nie widzę większych zmian, troche przyciemniały montipory.

Zauważyłem jednak że po podmianie jest lekkie zmętnienie które ustępuje po kilku godzinach.

Może za krótko mieszam, około 2h, bo 15min to minimum i wydawało mi sie że za krótko.

Ile czasu Wy mieszacie?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki, poszukajcie na forum o xenii, że ona potrzebuje jodu i kupę światła to wam nagle zacznie pięknie rosnąć niezależnie od soli. Pisanie bzdur że na jednej soli coś rośnie a na innej nie to takie pie...nie kotka za pomocą młotka.

Od zawsze miałem Xenię i od zawsze z nią problem a właściwie z jej nadmiarem.

Zarastała mi wszystko i wszędzie. Nawet cieszyłem się że Brzydal jej trochę skubał.

Zauważyłem że Xenia potrzebuje jodu , ale tyle ile jej potrzeba. Niedomiar jest zły i nadmiar też.

Przy małej jego ilości nie pulsuje a przy nadmiarze rozpuszcza się.

Praktykowałem również dozowanie jodu.

Teraz nie mam już Xenii znikła całkowicie przez okres ok. 3 tygodni, akurat zbiegło to się z rozpoczęciem podmianek na soli A.F.

Może to tylko zbieg okoliczności, ale Xenia znikła przy stabilnym zbiorniku bez żadnych zmian w parametrach wody.

Nie to jednak mnie dziwi- dziwi mnie z jaką zajadłością na każdy przejaw, nawet niewielkiej krytyki tej soli reaguje – Imperator ??? , wystarczy prześledzić nawet ten wątek.

Nie należy pisać że ktoś pisze bzdury. Albo o kotku i młotku jak w innym poście !

Przypomina mi to batalię o Siporax.

Trochę pokory by się przydało.

Jest tu na forum wielu doświadczonych akwarystów i prawie każdy ma jakiś swój styl prowadzenia akwarium, ale nie próbują go narzucać innym.

Jeśli mają swoje zdanie na temat tej czy innej soli, to należy to uszanować.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ej chłopaki, poszukajcie na forum o xenii, że ona potrzebuje jodu i kupę światła to wam nagle zacznie pięknie rosnąć niezależnie od soli. Pisanie bzdur że na jednej soli coś rośnie a na innej nie to takie pie...nie kotka za pomocą młotka.

Masz sporo racji, tak jak piszesz ksenia potrzebuje Jodu do życi a skoro w tej soli (według danych producenta) go nie ma

to logicznym jest że nie będzie rosła :welcome:

więc teoria że na jednej soli coś bedzie rosło a na innej nie jest jak najbardziej właściwa a nie tylko zwykłe bzdury :welcome:

http://www.aquaforest.eu/pl/produkty/sol-morska/54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.