Skocz do zawartości
flaczak

Brak pradu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć ile oze wytrzymać życie morskie jak wysiadzie prąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, przy jakiej obsadzie/rodzaju obsady, wielkości zbiornika, parametrach ogólnych. 2-3h bez problemu, potem zaczyna się deficyt tlenu. U mnie miękkie i LPSy przeżyły bez prądu 8 godzin, ale przy SPSach bym na takie szczęście nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akwa 112l z dwoma błazenkami i z 20-30% objetości to korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie korale, ile... Jakie parametry - pH, NO3, PO4, czy znasz redox? Czy masz ustabilizowany cykl azotowy? Jesteś w stanie zmierzyć zawartość tlenu w wodzie? I tak dalej... bez podstawowych danych życiowych oszacowanie szans to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie rzecz biorac organizmy rafowe sa przyzwyczajone do wysokiego nasycenia wody tlenem - na plytkich rafach nawet siega ponad 8 mg O2/L. QW akwarium przy dobrym odpieniaczu trudno uzyskac wynik powyzej 6mg/l natomiast wyniki okolo 4mg/l w akwarium sa do zaakceptowania. Jesli ilosc tleny spada ponizej 2,5mg/l nastepuje przyducha. Ponizej 2mg/l ryby zaczynaja sie dusic.

Im wiecej organizmow (nie tylko ryby) zwlaszcza chodzi o male skorupiaki i mikroorganizmy (bo ich biomasa jest z reguly najwieksza) tym szybsza konsumbcja tlenu. Przy rozbujanym cyklu azotowym, a zwlaszcza przy stosowaniu metod typu Carbon Dosing przyducha moze nastapic juz po pol godzinie.

Jesli masz duzo glonow (np zbiornik przechodzi kryzys) to sytuacja troche bedzie lepsza ale tylko przy oswietleniu zbiornika (np w dzien bo swiatla nie bedzie)

Zostaje ci przelewanei wody kubkiem albo wstrzykiwanie wody duza strzykawka. 5- 10 razy i 5 minut przerwy :) kiedys tak, jeszcze w slodkim 6 godzin napowietrzalem :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze brzęczyki na baterie - fajna sprawa jak braknie prądu.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej zamontować ups komputerowy, zawsze można go przerobić i wsadzić większy akumulator.

podpiąć pod niego pompy obiegowe i jakąś małą pompeczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego lepiej ? po pierwsze droższy nabytek a po drugie po co kupować coś tylko po to aby od razu to przerobić ?

Tutaj podłączać do gniazdka co tylko chcesz, dokupujesz akumulator żelowy jaki chcesz i będzie działać o wiele dłużej w zależności od akumulatorka :) dodatkowo samo ci go naładuje w przypadku rozładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sting ta przetwornica z linku się za bardzo nie nadaje, lepiej trochę dopłacić i kupić z czystym sinusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i się nie nadaje, tylko pytanie dlaczego ?! ...

Nie za bardzo wiem, być moze się nie znam na elektryce tak dobrze dlatego chciałbym poznać konkretne za i przeciw temu rozwiązaniu ? być może są jakiś tańsze rozwiązania problemu braku prądu ale ja na taki nie wpadłem ?!

ps. z pełnym sinusem również sa dostępne: http://allegro.pl/przetwornica-ups-300w-ladowarka-10a-pelny-sinus-i2156842078.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy aproksymowanej fali sinusoidalnej ( tzw modyfikowana , filtrowana )pompy buczą, mają słabszą wydajność i ponoć mogą nie zaskoczyć a nawet się popsuć. Elektrykiem nie jestem, tak tłumaczył mi szwagier (elektryk). Sprawdzałem New-jet na takiej przetwornicy i faktycznie buczy, wydajność też spada. Sam przymierzam się do przetwornicy, ale z czystym sinusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko agregat prądotwórczy !!!! taki do 1,5 kW dajesz na balkon i tyle !np w bloku może być mniej ciekawie ale tam szybko przywracają zasilanie


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taka jak poniżej będzie już w porządku?

http://allegro.pl/przetwornica-ups-300w-ladowarka-10a-pelny-sinus-i2156842078.html

ps. co do agregatu, fajne rozwiązanie ale tutaj raczej chodzi o to aby zasilanie załączało sie automatycznie kiedy nie ma nas w domu a agregat z automatycznym włączaniem kosztuje już większe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ciepło w domu temperatura zejdzie nie bardziej jak 21-22C i będziesz mieszać łyżką to pożyje długo.

Natomiast jak kolega powiedział wróżyć się nie da ale ja bym powiedział proste życie koło 8-10 godzin.

Po długim śnie bez prądu oczekiwałbym przykrego widoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko agregat prądotwórczy !!!! taki do 1,5 kW dajesz na balkon i tyle !np w bloku może być mniej ciekawie ale tam szybko przywracają zasilanie

ta... a po 1 h masz wybite szyby w mieszkaniu :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, przy jakiej obsadzie/rodzaju obsady, wielkości zbiornika, parametrach ogólnych. 2-3h bez problemu, potem zaczyna się deficyt tlenu. U mnie miękkie i LPSy przeżyły bez prądu 8 godzin, ale przy SPSach bym na takie szczęście nie liczył.

A jak to się ma do transportu? Przecież jak zwierzaki podróżują PKS/PKP to często są dłużej w mniejszym opakowaniu i też bez żadnego sprzętu.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakimkolwiek ruchu z tlenem sobie poradzi w pociągu woda cały czas ma ruch , chodzi bardziej o zastój wody gdzie sól się oddziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Oxydator pomaga w sytuacji braku prądu? On podnosi Redox.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim słodkowodnym aqwa mam pompkę powietrza podłączoną do lampy awaryjnej która automatycznie się włącza po "zaniku" prądu w gniazdkach. Działa to do 45 minut. Kostka napowietrzająca jest w rurce ustawionej skośnie w akwarium. Ruch bąbelków powietrza dodatkowo wymusza jakiś obieg wody (od góry do dołu niewielka cyrkulacja jest, widze po roślinach ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat z UPS. Nie wiedziałem o pełnej sinusoidzie i w swej naiwności, kupiłem po atrakcyjnej cenie na allegro, zasilacz awaryjny (komputerowy). Jakże było moje wielkie roczczarowanie, gdy okazało sie że ani odpieniacz ani żadna z pompek cyrkulacyjnych nie poszła (jedynie buczenie). Natomiast oświetlenie(T5) poszło. Kupiłem mały agregat powystawowy, chodzi jak złoto. Tylko trzeba być w domu i go odpalić :thumbsup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.