Skocz do zawartości
adam_s

Zamiana 1500L ze słodkiego na słony

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie brał bym żadnej firmy, bo Firma to Firma w większości patrzą tylko na swój zarobek ( choć są wyjątki ). Bardziej bym postawił na pomoc jakiegoś doświadczonego Morszczaka,który zrobi to z pasją i wielka satysfakcją, a nie dla faktury.

Klamka zapadła, podjąłem decyzję o nie zatrudnianiu firmy, bo jak zakładałem "słodkie" to właśnie przez "firmę" i jedyne o co nie musiałem prosić to odebranie zaliczki. :huh:

Przekopuję forum i na podstawie tego co już posiadam to jest do zrobienia, a i widzę że "towarzysze" na forum nie jeden problem w mądry życiowy sposób rozwiązali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trzymam kciuki i będę obserwował temat bo zapowiada się bardzo ciekawy projekt i jestem ciekaw co z tego wyjdzie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakbym był na twoim miejscu z takim akwarium, to zrobiłbym np 2 wyspy je tylko oświetlił i tam korale dał nie jest powiedziane że całe akwa ma być oświetlone to korale potrzebują światłą, a przecież zawsze można jakieś ledy dać na boki by nie było ciemno, pomysłów może być masa jeśli cie stać to czemu nie tylko zawsze trzeba pamiętać że może się stać coś nie oczekiwanego w naszym życiu np. strata pracy itp. a akwarium trzeba prowadzić tak samo czy masz kasę czy nie tyle odemnie na temat tego, życzę podjęcia dobrej decyzji i żebyś ty był zadowolony.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakbym był na twoim miejscu z takim akwarium, to zrobiłbym np 2 wyspy je tylko oświetlił i tam korale dał nie jest powiedziane że całe akwa ma być oświetlone to korale potrzebują światłą, a przecież zawsze można jakieś ledy dać na boki by nie było ciemno, pomysłów może być masa jeśli cie stać to czemu nie tylko zawsze trzeba pamiętać że może się stać coś nie oczekiwanego w naszym życiu np. strata pracy itp. a akwarium trzeba prowadzić tak samo czy masz kasę czy nie tyle odemnie na temat tego, życzę podjęcia dobrej decyzji i żebyś ty był zadowolony.

Po bokach coś muszę wymyśleć z żywą skałą aby trochę przykryś kwadratowe kominy bo psują widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bokach coś muszę wymyśleć z żywą skałą aby trochę przykryś kwadratowe kominy bo psują widok.

tak myślę że dobrze by było je czymś okleić by przyspieszyć osiadanie się na nich glonów, wtedy ładnie zarosną i nie będzie ich widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...dopoki akwarium masz suche,mozesz "oblepic" kominy zywica epoksydowa (do stycznosci z produktami spozywczymi)dobrze wymieszanej z piaskiem,mozesz tam sobie nawet te metoda polki skalne zrobic,choc z dwoch stron to samo...hmm...akwarystyka morska nie lubi symetri...taki "cement" zywiczno piaskowy nakladasz na komin,czekasz az wyschnie a nastepne warstwy az do zadowolenia...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślę że dobrze by było je czymś okleić by przyspieszyć osiadanie się na nich glonów, wtedy ładnie zarosną i nie będzie ich widać :)

a nie można podciąć żywej trochę na płasko i ją podkleić?

...Hej...dopoki akwarium masz suche,mozesz "oblepic" kominy zywica epoksydowa (do stycznosci z produktami spozywczymi)dobrze wymieszanej z piaskiem,mozesz tam sobie nawet te metoda polki skalne zrobic,choc z dwoch stron to samo...hmm...akwarystyka morska nie lubi symetri...taki "cement" zywiczno piaskowy nakladasz na komin,czekasz az wyschnie a nastepne warstwy az do zadowolenia...Pozdrawiam...

przy długim baniaku coś by się wymyśliło aby zgubić symetrię szkło ma prawie 3,2 metra :geek:

Upominam, edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos takiego pokombinujesz ? Ten zbiornik jest za dlugi i za waski, zeby zrobic 3 m usypisko wzdluz tylnej szyby.

7Rr0I.jpg

Zakryjesz kominy skala a jak nie zakryjesz to za rok zarosna wapiennymi, postawisz ze 3 kolumny, zbudowane z plyt zywej skaly i sie okaze, ze 100 kg skaly wystarczy oraz 3 lampy nad nimi. Tam ustawisz korale twarde, pod spodem lps-y i miekkie i urzadzone.

Bedzie fajny zbiornik i sam tez dasz rade. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos takiego pokombinujesz ? Ten zbiornik jest za dlugi i za waski, zeby zrobic 3 m usypisko wzdluz tylnej szyby.

Zakryjesz kominy skala a jak nie zakryjesz to za rok zarosna wapiennymi, postawisz ze 3 kolumny, zbudowane z plyt zywej skaly i sie okaze, ze 100 kg skaly wystarczy oraz 3 lampy nad nimi. Tam ustawisz korale twarde, pod spodem lps-y i miekkie i urzadzone.

Bedzie fajny zbiornik i sam tez dasz rade. :welcome:

U mnie w baniaku przednia i tylna ściana to ściany widokowe (akwarium jest pomiędzy dwoma pomieszczeniami). Więc usypisko muszę zrobić po obu bokach gdzie mam kominy. Nie chcę niczego na stałe np. na żywicy wklejać na szybę. Patrzę na forum na wątki i sposoby ustawiania płyt bo chyba na tym się skończy. Płyta jeszcze musi być tak zrobiona, aby wlot przy grzebieniu się nie zatykał lub zanieczyszczał.

PS. Ciekawy masz baniaczek, ja już nie mogę się doczekać swojego :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze środek dla ryb może jakaś mała wysepka i będzie pięknie i inaczej :thumbsup:


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

U mnie w baniaku przednia i tylna ściana to ściany widokowe (akwarium jest pomiędzy dwoma pomieszczeniami). Więc usypisko muszę zrobić po obu bokach gdzie mam kominy. Nie chcę niczego na stałe np. na żywicy wklejać na szybę. Patrzę na forum na wątki i sposoby ustawiania płyt bo chyba na tym się skończy. Płyta jeszcze musi być tak zrobiona, aby wlot przy grzebieniu się nie zatykał lub zanieczyszczał.

PS. Ciekawy masz baniaczek, ja już nie mogę się doczekać swojego :crybaby:

żywica epoksydowa nie przyklei się do szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywica epoksydowa nie przyklei się do szkła.

...Bardzo sluszna uwaga,ale wystarczy zrobic z dwa,trzy zagiecia i cala konstrukcja zawisnie na kominie,tym bardziej ze autor nie chce niczego na stale kleic...ja bym robil zywica...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mamy juz grono "ustawiaczy" :whistle: to przypminam tylko ze 3,2 m trzeba bedzie jakos "zawiac" i troszke pod cyrkulacje bym ustawial skalki ... moje kominy nawet zarosniete glonami wapiennymi nie wygladaja ladnie ale juz zamaskowane pseudogorgoniami lepiej a duza acropora jeszcze lepiej:)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mamy juz grono "ustawiaczy" :whistle: to przypminam tylko ze 3,2 m trzeba bedzie jakos "zawiac" i troszke pod cyrkulacje bym ustawial skalki ... moje kominy nawet zarosniete glonami wapiennymi nie wygladaja ladnie ale juz zamaskowane pseudogorgoniami lepiej a duza acropora jeszcze lepiej:)

do zawiania 4 Tunze z regulacją (pod Profiluxa) w każdym rogu. Poza tym ja tak bardziej ascetycznie preferuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz możliwości finansowe ale naprawdę tańsza a wcale nie gorsza opcja bedzie FO z "miękkimi" chwastami. Wcale nie będzie wyglądać gorzej niż większość baniaków,a roboty przy tym mniej niż sps i rachunki mniejsze. pozdrawiam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz możliwości finansowe ale naprawdę tańsza a wcale nie gorsza opcja bedzie FO z "miękkimi" chwastami. Wcale nie będzie wyglądać gorzej niż większość baniaków,a roboty przy tym mniej niż sps i rachunki mniejsze. pozdrawiam

Moja wizja solniczki krystalizuje się proporcjonalnie do ilości przeczytanych wątków na forum. :thumbsup: Nie tęsknie za twardymi i miękimi, poczekam na zalanie i wrzucenie żywej skały. Czytając wątki na forum widzę, że po dojrzaniu skały i wprowadzeniu rybek i krewetek niektóre baniaki wyglądają fantastycznie.

Dzisiaj poczyniłem kolejne kroki w wyzbyciu się zawartości wersji słodkiej oraz dokupiłem elementy do filtra RO bo brakowało mi żywicy i miernika TDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace likwidacyjne trwają przy słodkim, ale w międzyczasie jest kompletowanie do słonego i porządki. Więc mam pytanie:

Mam elementy do czujnika poziomu wody, które znalazłem w kartonie po "firmie" instalującej zbiornik. Na zdjęciu są części do czujnika, czy ktoś poda mi sposób połączenia z Profiluxem i gdzie to umieścić? :whistle:

post-14073-0-01612900-1330772393_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...nie posiadam profiluxa ale na pewno musisz czujnik poziomu wody umiescic w ostatniej komorze sumpa,tam gdzie jest pompa powrotna.Woda parujac obniza poziom wlasnie w tej komorze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...nie posiadam profiluxa ale na pewno musisz czujnik poziomu wody umiescic w ostatniej komorze sumpa,tam gdzie jest pompa powrotna.Woda parujac obniza poziom wlasnie w tej komorze...Pozdrawiam...

OK, jeszcze mam do tego elektrozawór przed RO i ponoć po właściwym podłaczeniu ma uruchamiać dolewkę przy odparowaniu. A czy ktoś z Was na forum posiada taki osprzęt z Profilux'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz rzecz ważna, czy ma ktoś na forum doświadczenia z takim modelem Bubble King DeLux Internal 300. Chodzi mi o wydajność w dużym systemie pow.1500 l w obiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz rzecz ważna, czy ma ktoś na forum doświadczenia z takim modelem Bubble King DeLux Internal 300. Chodzi mi o wydajność w dużym systemie pow.1500 l w obiegu?

Ja doświadczenia nie mam ale w sprawie odpieniacza proponuję udać się do Gienka lub Sebastka na pewno pomogą a może i zrobią jakieś tańsze równie mocne DIY :lol:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pasek - w DIY - się wolę nie przać bo przy "awarii" straty mogą być dużę

@DarekB30 - przejrzałem wątek i jest tochyba rozsądny wybów do tego baniaka

Dzięki za odpowiedź

Popatrzyłem trochę na strony zagramaniczne i nie powinno być z BK problemu. I rzeczywiście jest cichy tak jak piszą.

PS. Dzięki dla Marcina z Aleksandrowa za podpowiedź do do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają słodkie opróżnione, rybki pojechały do znajomych :unworthy:

Założyłem właśnie filtr RO (DI dopiero się składa) wyniki testu następujące :

Po montażu filtra:

- wlot 384 ppm

- ro 13 ppm

- ściek 452 ppm

- stosunek RO/ściek = 100/1100ml(1/11)

Po 10 minutach pracy

ro/ściek = 6/487 ppm

ro/ściek = 275/1000 ml (1/3,63)

Przy membranie 125 akwarium napełni się po 4 dniach :thumbsup::rant:

Po podłączeniu DI (dwie kolumny) mam 0 ppm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.