Skocz do zawartości
Andrar

180l i Deltec APF600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuje porady.Zamierzam zrezygnować z kubła i dodać sump.Potrzebuje porady.Jaka wielkość sumpa jaka pompa.Dodam że sump będzie połączony ze szkłem (180 litrów) przez pudełko przelewowe.Acha jeszcze jedno czy Deltec APF600 nie będzie za mocny?Z góry dziękuje.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden odpieniacz nie jest za mocny ;p Jeszcze na jaką wysokość ma ta pompa wode podnosić ?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze sump muszę umieścić na ziemi za akwarium.. szerokość szkła 91cm...nie chciałbym aby sump wystawał poza szafkę..chodzi o estetyke...czyli pompa Eheim Compact 1000 jest za słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno..czy przy zmianie z kubła na sump nie podskoczą paramerty?chciałbym dodać trochę skały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mysliscie czy sump 2 komorowy bedzie ok?ten odpieniacz do bydle...czy szklo o wymiarach 51x31x63 nadaje sie na sump...wymiary odpieniacza Wysokość: 60cm Długość: 28 cm Szerokość: 21cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Sump musi Ci się:

1. zmieścić w szafce

2. pomieścić odpieniacz

3. grzałkę

4. jakieś filtry, reaktory czy co tam planujesz mieć.

Zaplanuj jaka będzie filtracja i będziesz wiedział czy to szkło jest ok.

Pewnie będziesz tam miał filtr z pelletkami i drugi z adsorbentem fosforanów?

Pamiętaj że jak masz wysoki sump a niską szafkę to będzie problem wyjąć odpieniacz do czyszczenia na przykład.

Jakie masz parametry na kuble, co w nim masz i czym testujesz? Takie pytanie z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba majac Delteca APF 600 na jakies 200 l wody, zadnych pelletek juz nie bedzie potrzeba. :welcome:

To szklo bedzie na sump ok (2 komory), chyba ze 63 cm to wysokosc ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam ciemna masa jestem, ale wydaje mi się, że jakoś wszyscy przeoczyli fakt, że akurat APF600 może pracować zewnętrznie, więc nie trzeba go upychać do sumpa. Inna sprawa, że przydałaby mu się dodatkowa pompa zasilająca, chociaż da się bez niej obyć przy odrobinie hydrauliki.

Co do pompy obiegowej to wszyscy radzą patrzeć na to, jak wysoko będziesz podnosić wodę z sumpa. "Pi razy oko" Pompa 2000l/h na 1m w górę ma już tylko połowę wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co jak odpieniacz przeleje a stoi na zewnątrz :/ APF ładnie "przepuszcza" wodę przez rurkę i wtedy zalewa cały pokój - nie montowałbym go na zewnątrz.

Co do "Żaden odpieniacz nie jest za mocny" to chyba też tak nie do końca ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec...dzis stałem się posiadaczem owego skimmera...odpowiem pierwsze na pytanie..nie sprawdzałem parametrów na kuble...a mam w nim purigen i chemi pure elite...czyli jeżeli dobrze rozumem musze dokupić jeszcze 2 pompy... jedna do odpieniacza (czy Eheim Compact 1000 nadaje się?) i drugą aby pompowała wode do góry..i teraz tak...czyli przelew wody w pudełku powinien być taki sam jak na pompie odprowadzającej..czy mogę podłączyć pudło przelewowe od razu z odpieniaczem?z góry dziękuje za porady...acha przewidywane wymiary sumpa wys 51 szer 31 dlug 63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spływie z obiegu, czyli tej rury z pudełka przelewowego możesz podłączyc zasilanie Delteca, oczywiście z zaworem do regulacji ilości wody podawawnej do odpieniacza czyli tzw. bajpas (zwykły trójnik dołączony do rury spływu) no i wtedy nie trzeba pompy zasilajacej Delteca. Obiegówka może byc Aqua Medica OR2500 jest cicha i wydajna.Odpieniacz będzie trochę mocny ale obsadę ryb większą wytrzyma, zawsze można go przykręcic na suchą piane jest bardzo elastyczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, zeby bylo spokojniej, to podlaczylbym jakas cicha pompke ok 1000-1300 l/h bezposrednio do odpieniacza, a obieg niech sobie osobno chodzi. Wiem, to "strata" pradu, ale wygoda tez sie nam nalezy. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.