Skocz do zawartości
grzegorz.k

Mętna woda po wsypaniu piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam pytanie jak długo może utrzymywać się mętna woda po wsypaniu piasku?

Poprzednio miałem żwirek, tera zasypałem do solanki 18kg bioactiv aragonit, żywy najdrobniejszy i jest już prawie dwie doby mleko.

Na noc nawet wyłączyłem cyrkulację. Chodzi odpieniacz i pompa obiegowa. Piasek zbiera się też w sumpie i wywala odrobiny odpieniacz.

Czy to normalne?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo intensywnie go wsypywałeś. Zaleca się wyłączyć całą cyrkulację i delikatnie kubkiem lub z butelki wysypywać przy dnie. W takim wypadku po 24 godzinach powinno być klarownie. Jeżeli nie wyłączyłeś cyrkulacji i cały pyłek się wzbił, to możesz jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przy włączonych cyrkulacjach :( nie byłem też zbyt delikatny :).

Moze wyłączyć wszystkie pompy i niech opadanie ?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wylaczaj. Niech sie odpieni i czesc. Bedzie dobrze :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to załóż pomiędzy komorami sumpa tymi w kształcie U gąbkę mi pomogło. Dałem też mały filtr od słodkiego w który włożyłem watę, po tym wszystkim woda wyklarowała się po 12 godzinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to załóż pomiędzy komorami sumpa tymi w kształcie U gąbkę mi pomogło. Dałem też mały filtr od słodkiego w który włożyłem watę, po tym wszystkim woda wyklarowała się po 12 godzinach

Ja również włożyłem pompke Aquaela i do dołączanej końcówki upchnąłem watę. Po dobie i dwukrotnej wymianie waty było czyściutko. Ja również przenosiłem życie do nowego akwa i rozpoczęło się dojrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy ,

Chciałbym się podłączyć pod wątek. W zasadzie mam bardzo podobny problem,ale  z tym wyjątkiem, że w wodzie słodkiej. Wiem, że forum jest dedykowane dla morszczyzny, ale na forach słodkowodnych ludziska nie mają tyle obycia z piaskiem koralowym :-) Do rzeczy - Postanowiłem zasypać swój zbiornik tymże piaskiem w celu podwyższenia twardości wody i ph w akwarium przygotowywanym do Tanganiki  Zanim trafił do akwarium, był płukany przez wode z układu filtracyjnego ( poniżej specyfika układu) . Po umieszczeniu go w akwarium ( 5 kwietnia ) woda była mleczna jeszcze na drugi dzień  . Na trzeci dzień zaczeła się klarować , ale daleko jej było do kryształowej. Postanowiłem zrobić próbę czy piasek  dalej pyli i bardzo delikatnie, po samym wierzchu przesunąłem po nim palcem . W miejscu przetarcia zaczął wydobywać się biały "dym" jak ze zgaszonego ogniska ... Dziś mija 8 dni od wsypania go do akwarium i dalej "kopci" chociaż już mniej niż na początku. Co może być przyczyną?

Wiem, że wielu z Was nie ingeruje i czeka aż się ustabilizuje, ale w moim przypadku nie mogę, bo piasek będzie non stop przekopywany przez piaskówki.

W tej chwili jest w zbiorniczku testowym 100l , ale przymierzam się do umieszczenia reszty do 1000l. Najpierw jednak chciałbym się dowiedzieć czy możliwe jest połączenie piaskówek z tego typu piaskiem i czy po prostu po czasie wróci do normy i nie będzie pylił. Wole popełnić błąd w 100l niż w 1000l . Jeżeli ktoś z Was ma taką wiedze to bardzo proszę o pomoc.

 

Wyniki testów wody z 11 kwietnia -

PH- 7

GH- 8

KH- 6

(cykl azotowy jeszcze się nie skończył)

A tak swoją drogą... zastanawia mnie czemu twardość nie wzrosła przez te 6 dni. To też normalne?

 

Układ filtracyjny to  3 korpusy ( sedyment/sedyment/węgiel aktywowany w bloku spiekanym)  i membrana kapilarna.

Edytowane przez ReefMan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powinieneś na dno dać piasek kwarcowy dostępny np w castoramie worek 25kg  cena około 9-10 pln .Wielkość około 08-1,5mm. Kilka płukań i nie latał by ci po baniaku.Twardość wody możesz podnieść stosując np.jako wystrój baniaka wapień .Miałem tak u siebie ph powyźej 8.Xenotilapie będą przekonywać dno , więc syf będzie jeszcze jakiś czas latał po szkle.Jako filtracji używałem filtrów zewnętrznych wypełnionych grysem koralowym wielkości 2-2.5cm Widzę że szykujesz się na większy litraż . wiec kamieni możesz trochę kilogramów tam wsadzić.

Pozdrwiam 

Edytowane przez Bonio86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Zamierzałem zrobić dokładnie tak jak napisales z ta roznica,  ze chciałem dodatkowo zrobić podloze,  które mialo by buforowac twardość. Jednak mimo dymu nie widze zadnego wzrostu chociazby PH bo w kranie mam.dokladnie tyle samo. 

Ile czasu potrzebuje piasek koralowy, zeby mogl wplynac na twardosc wody? 

Z tego co napisales zrozumiałem,  ze połączenie Xen i piasku koralowego jest w ogole nie mozliwe. W takim razie czeka mnie zwrot... jeszcze.nie napoczetych workow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.