Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Akwarium wystartowało 16 Marca

akwarium Opti White 91l brutto szyba 6mm

sump ma ok 20-30l:

grzałka 100W,

odpieniacz AquaMedic Turboflotor 500,

pompa Eheim,

Automatyczna dolewka Aqua-Trend,

Oświetlenie lampa 60 W led


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Bardzo fajna kosteczka. Właśnie taką mam w planach (lub bardzo zbliżoną) :thumbup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Twoje pierwsze akwarium, to po ponad 3 latach bytności na forum na pewno nabyłeś tyle wiedzy że sobie poradzisz śpiewająco z tą kosteczką.

Ładnie się zapowiada –tylko smutne jakieś takie, bez piasku.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ godeusz - spokojnie, będzie czas i na piasek. Na tą chwilę obserwuje życie, które co chwilę się pojawia. Obecnie w akwarium jest 7 kg, a docelowo dojdzie jeszcze jakieś 2-3 kg w postaci małych kawałków. Poniżej fotka jednego z kawałków:


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kostka wszystko ładnie i schludnie dobra cyrkulacja spływ nie rzuca się w oczy na czarnym tle i dobrze, powodzenia. :thumbsup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać jakie zastosowałeś śrubunki?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 śrubunki to 20:


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, bardzo ciekawy zestawik. Skała dobrej jakości, widać, że wiesz co robisz. Powiedz jak to jest z zamocowaniem tej lampy na linkach "na przelot"? Nie ma problemu ze stabilnością? Nie jest tak, że lekko ją dotkniesz i lampa strzela salto?

Ja obecnie mam ją tak podwieszoną:

0109201103.jpg

Ale zastanawiam się jak to zrobić w przyszłej lokalizacji, gdzie też będzie wisieć, bo obecne rozwiązanie jest stosunkowo masywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ejerzyk - na początku też rozważałem rozwiązanie jak jest u Ciebie, ale stwierdziłem, że będzie za masywnie. Smiało zrób jak jest u mnie, ponieważ są dwa podstawowe plusy:

1) wygląd jest "delikatniejszy"

2) jest większa możliwość jeżeli chodzi o ustawienie lampy. Lampa jest stabilna, nic się nie buja. Po prostu sam ciężar lampy na to nie pozwala.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wstawić fotkę sumpa? Ciekawy jestem jak to wyglada od "kuchni" :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, fajna kostka. Zresztą wogóle kostki są the best :thumbup:

Cyrkulacja ustawiona identycznie jak u mnie na początku - moim zdaniem tak wyglądało najładniej. Ale niestety życie zweryfikowało - nie omiatała tak jak powinna, robiły się martwe strefy i trzeba było wprowadzić "kilka" kombinacji żeby było OK.

Powodzenia


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rigel - jest i sump:


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ładniej sklejony sump niż jak zbiornik główny. :crybaby:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dokładnie przemyślane i poukładane :thumbup: . Bardzo mi się podoba.

A o samym odpieniaczu jesteś w stanie już coś napisać. Wiem że o wydajności to jeszcze za wcześnie ale może o samej kulturze pracy - czy jest głośny i czy puszcza bańki do sumpa?

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rigel - jeżeli chodzi o kulturę pracy to jak najbardziej wszystko jest ok. Do tego stopnia (biorąc pod uwagę aspekt werbalny), że czasami otwieram szafkę, żeby sie upewnić czy na pewno pracuje :rofl:

a tak to żadnych bąbelków, tworzy drobne pęcherzyki - Polecam.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie, które raczej ma odzwierciedlenie w praktyce. Może trochę głupota, ale jednak nie daje mi spokoju:

- Do której komory w sump'ie najlepiej doprowadzać wodę z automatycznej dolewki ( z pompą powrotną czy z odpieniaczem) ?


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Do której komory w sump'ie najlepiej doprowadzać wodę z automatycznej dolewki ( z pompą powrotną czy z odpieniaczem) ?

Cześć.

Doprowadź do komory z pompą. W komorze odpieniacza powinien być stały poziom, wiec i tak woda się przeleje, a poza tym wydaje mi się, że czysta woda po osmozie może chwilowo zakłucić pracę samego odpiniacza.

Ale niech sie wypowiedzą bardziej doświadczeni

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Doprowadź do komory z pompą. W komorze odpieniacza powinien być stały poziom, wiec i tak woda się przeleje, a poza tym wydaje mi się, że czysta woda po osmozie może chwilowo zakłucić pracę samego odpiniacza.

Ale niech sie wypowiedzą bardziej doświadczeni

Pozdrawiam

Właśnie stąd moje pytanie.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewkę oraz czujniki z dolewki montujesz w ostatniej komorze z pompą obiegową bo tylko w tej komorze zmienia ci się poziom wody ( w każdej innej oraz baniaku głównym powinien być stały poziom wody )


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan - @Yarcio - Wiem, to jest oczywiste, że tylko w tej komorze zmienia się poziom wody :) Chodziło mi tylko o to, czy lepiej wężyk doprowadzić do komory z odpieniaczem czy z pompą. Bo to nie ma znaczenia do której komory będzie doprowadzona woda RO jeśli chodzi o uzupełnienie odparowanej wody. Natomiast zauważyłem, że odpieniacz się buntuje jak woda jest bezpośrednio doprowadzana do komory gdzie on się znajduje. Wczoraj przełożyłem wężyk z dolewki do komory z pompą i chyba jest już ok.

Pozdrawiam


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego napisałem że i dolewkę ( tu miałem na myśli doprowadzenie wody ) i czujniki montujemy w komorze z pompą obiegową. Zadaniem odpieniacza jest odpienianie wody z baniaka głównego. Czyta RO zaburza ten proces sprawiając że odpieniacz jest mniej wydajny.

I życzę powodzenia z kosteczką, bardzo ładnie się prezentuje i zapowiada się naprawdę super baniaczek.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yarcio - No właśnie tak przypadkiem widziałem pare razy, kiedy woda się uzupełniała, to odpieniacz jakoś przestawał pienić. Ale tak jak pisałem wyżej, wężyk przełożyłem już do komory z pompą i jest OK.

Dzięki za odpowiedź.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sobie dojrzewamy:


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.