Skocz do zawartości
dawidmNS

Problem z bąbelkami powietrza wszędzie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam problem, odkąd wsadziłem skałe mam problem w akwarium. Tzn kilka dni zajeło mi ustawienie odpieniacza bo pienił tak dużo że po kilka pojemników dziennie czyściłęm, teraz wydaje mi się że jest ok.

Ale mam tez problem typu:

img6930br.jpg

Całe akwarium jest w bąbelkach powietrza, wcześniej przed włożeniem skały tak nie było. Jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj

Odpieniacz się musi "dotrzeć" i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej nie wyrzucał bąbli, a teraz wyrzuca, to się nie dotrze. Prawdopodobnie coś przestawiłeś, może zwiększyłeś ilość podawanego powietrza i teraz wylatuje wraz z przefiltrowaną wodą. Przyjrzyj się kontrukcji odpieniacza i się zastanów. Ewentualnie napisz jaki masz odpieniacz, to może wtedy ktoś coś więcej będzie mógł doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skimmer mam z RedSea Max 130, cały komplet tej firmy.

Przestawić raczej nic nie przestawiałem, teraz tylko kręciłem by ustawić pienienie bo za bardzo wywalało piane z wodą. Wczoraj fajnie pieniło, teraz światło zgaszone i coś słabo pieni.

Poprzestawiam jeszcze i popróbuje, może jednak się dotrze i przestanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redsea_max1.jpg

nie bardzo jest opcja zeby on wywalał bąble do akwarium. nie ruszyla ci sie czasem pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok z pompą itp, teraz zauważyłem że wężyk był przygnieciony pokrywą, zobacze czy coś to zmieni.

Jak nie to mam również druga taką pompkę zapasową i zobacze czy będzie jakaś zmiana. W ostatniej komorze gdzie widać wkłady przed pompkami cyrkulacyjnymi w mojej komorze nic tam nie wkładałem.

Dam znać jak coś się zmieni, dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra rada choć nie dla każdego - rozbierz i złóż w całość raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mikrobombelki są częstym problemem w RedSea. Sprawdz ustawienie grzebienia, wyczyść wkłady. Jest też patent- przedłużyć wężami plastkikowe rurki pod pompami- ok 10 cm i trytytkami przymocować plastkiwe przedłużki (inaczej pod cięzarem odpadną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys taki odpieniacz przez kilka dni, jak jeszcze nie mialem sumpa. Nie dalo sie nic wyregulowac. Pienil na mokro i wywalal mase powietrza do akwa. Ja oddalem go do sklepu i nikomu bym go nie polecil. Nie chce cie martwic ale nie bedziesz mial z niego pozytku.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DawidmNS zauważyłem że masz wyciągnięty koszyczek spływowy a w jego miejscu jakaś płytkę.

Gdzie kupiłeś ta płytkę? Przydała by mi się ponieważ oryginalna jednak trochę światła zasłania mam taki sam baniak

Ps.: powodzenia

dodano podczas edycji:

sorry cofam pytanie, po ściągnienciu koszyczka okazało sie ze to tak po prostu wygląda

:wallbash:

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

I co poradziłeś sobie jakoś z tymi pęcherzykami powietrza?

Pytam bo mam taki sam baniak i podobny problem ale nie jest aż tak tragicznie po prostu od czasu do czasu pompa obiegowa wywala trochę powietrza.( ciągle się zabieram za założenie wężyków od spodu żeby przedłużyć wlot pompy. ciekawe czy to pomoże)

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.