Skocz do zawartości
fal

RedSkim 300 Prestige

Rekomendowane odpowiedzi

@fal i jak ma sie teraz pienidlo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę może trochę temat , wczoraj o godzinie 20 pompa RS300 zakończyła swój żywot. Jest to drugi motor na przestrzeni 3 lat który padł gdyby przeliczyć koszty to pewnie mam jeden z najdroższych pienideł na forum i to jeszcze uszkodzone :).

Postanowiłem , że nie będę kopał się z producentem bo to nie ma sensu. Wiedziałem , że muszę sobie szybko radzić sam a to dlatego , że w zbiorniku chodzą pellety + wysoka temperatura + reaktor i niskie ph grozi katastrofą po jednej nocy bez pienidła zaczęły lecieć acropory masakra jakaś ale taki jest fakt ph zaliczyło glebę rano 7,5 normalnie 8,1. Nie było na co czekać z racji tego , że mam blisko do AM dzisiaj o godzinie 9 rano wpadłem do sklepu zakupiłem pompę EcoRunner 6000 do aCone 3.0 drobne przeróbki i podpinam pompę do odpieniacza. Nie ukrywam , że do pompy podchodziłem bardzo sceptycznie , wirnik igiełkow wydawał mi się śmieszny i badziewiasty wręcz niedopracowany , jedna rzecz która mnie zaskoczyła to rozwiązanie zwężki raczej na plus. No ale podpinam pompę odpalam i kopara mi opada jak to możliwe , że są tak małe pęcherzyki , że jest ich tak dużo przecież ta pompa nie ma prawa tak pienić a jednak jest moc dlaczego ? nie mam zielonego pojęcia. Producent podaje , że pompa pobiera 2400 litra powietrza myślałem na początku , że robią sobie jaja , nie mam miernika i nie mogę zmierzyć jaki jest pobór , ale uwierzcie mi na słowo powietrza jest mnóstwo , RS3000 w życiu nie podawało tyle powietrza.

No ale w tym systemie najważniejsze jest to , że mam producenta 100 km od domu i 12 od firmy , że w każdej chwili mogę podjechać i rozwiązać problem , co do ceny to powiem tak jest śmieszna w porównaniu do pomp Royal i RS , za 900 pln mam pompę z GWARANCJĄ !!!!!!

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do RS nie pasuje motor z Laguny?

Witek2000 wymieniał - płacił za nowy coś koło 800 zł...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komarek co to ma za znaczenie czy to jest Laguna skoro nie ma serwisu i zostajesz sam z ręką w nocniku. Przy tej budowie i tak skonstruowanym wirniku pompy siadają po 1,5 roku.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie dla szukających motoru do pompy. Tylko takie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz zdjecia jak ci to wyszlo. bo mam rozumiec ze cos musiales przerabiac? ja do swojego RS250 po posypaniu sie oryginalnej pompy uzylem AquaNova 10k tez jestem zadowolony i tez praca odpieniacza jest duzo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis na miejscu ma jednak ogromne znaczenie. Jeśli padnie Ci pompa AM (odpukać) to dostaniesz nową bez gadania. Jeśli chcesz pomierzyć pobór powietrza tej pompy to wbijaj na PW. Mam elektroniczny miernik poboru powietrza ATI.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal ... dobrze wiedzieć że inna pompa daje radę bo za jakiś czas pewnie i mnie czeka wymiana ... kwestia czasu :smiling:

Tak jeszcze dodam że dwa dni temu odpaliłem filtr przepływowy z tej samej fimy i sprzet za 900 zł a woda cieknie z pod dekla nawet przy małym cieśnieniu (zarówno ze źle przyklejonego pierścienia na rurze jak i z uszczelki która przepuszcza a mocniej nie da się juz dokręcić bo trzeszczy i boję się że szczeli)

... można się załamać i powiem szczerze nie chce mieć z tym gościem już nic wspólnego.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam niemieckie pompy aquabe na wirniku delteca, mam ja piec lat i smiga ja nowa co do serwisu aquamedica to totalna amatorka i lekcewazenie klienta, nie polecam, nie oddali mi sprzętu wysłanego do reklamacji a szef nie raczyl nawet odpowiedzieć na maila odemnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam niemieckie pompy aquabe na wirniku delteca, mam ja piec lat i smiga ja nowa co do serwisu aquamedica to totalna amatorka i lekcewazenie klienta, nie polecam, nie oddali mi sprzętu wysłanego do reklamacji a szef nie raczyl nawet odpowiedzieć na maila odemnie.

Widzisz i to jest właśnie to o czym piszę , pewnie gdybym mieszkał w Krakowie to nie miał bym problemu z reklamacją , telefonicznie to można sobie nagwizdać. Ważną sprawą w mojej ocenie jest to , że możesz podjechać osobiście i tutaj już zlać ciebie nikt nie może :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - mi pomogl bardzo szybko p.Krzysztof Tryc (tak jak to napisal Komarek).

Wirnik rozwala pompy producenta po ok 2 latach uzytkowania takie sa fakty...sam odpieniacz pieni rewelacyjnie -nie zmienia to jednak faktu ,ze trzeba pomyslec o alternatywnej pompie ,lub przy najblizszej awarii wymienic odpieniacz na inny - interesujaca wyglada oferta np. SKIMZA .

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę z całą odpowiedzialnością polecić Bubble Kinga, jestem nim zachwycony, serwis wysyła części zamienne z Niemiec w ciągu 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po 24 godzinach na pompie AM , z całą pewnością jest to słabszy motor niż RS 300 tam chodziło jednak 9 tyś litrów tutaj 6 tyś , ale jakość piany jest zupełnie inna w RS piana była bardzo mokra pompa AM produkuje pianę kremową pewnie jest to uzależnione od wielkości pęcherzyków lub innej mieszanki wody z powietrzem nie znam się na tym , ale pompa robi naprawdę dobre wrażenie.

Najciekawsze rozwiązanie w mojej ocenie to jest zwężka zasysająca powietrze z wodą naprawdę świetny patent , nie wiem jak często trzeba będzie ją czyścić ale pewnie nie częściej jak RS raz w tygodniu.

No nic zobaczymy czy zapał mi nie minie po tygodniu , jak na razie jest dobrze bardzo dobrze :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal AM mozna bylo kupic wieksza np 10000...a moglbys wrzucic fotki jak ja podlaczyles do body?

I skad wziales wirnik -bo rozumiem,ze firmowy (lopatkowy) wyjales z AM..;>

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek , AM ma oryginalną pompę do odpieniaczy z wirnikiem igiełkowym przeznaczoną do nowych odpieniaczy AM aCone 3.0. Większych z wirnikiem igiełkowym nie mają gdyby były pewnie bym kupił , ale naprawdę nie ma co narzekać jest dobrze :).

Co do podłączenia ściąłem końcówkę ze starej pompy tą która wchodziła do odpieniacza i przykleiłem ją do wylotu pompy AM idelanie można wcisnąć tak jakby była specjalnie przygotowana na wypadek awarii RS :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć , że pompa AM jest świetna. Jestem zszokowany tym , że za niewielkie pieniądze ( oczywiście jak za pompę do odpieniacza ) dostaje się świetny naprawdę świetny produkt. Pompa jest cicha , zwężke ma tak zaprojektowaną , że odpieniacz nie siada po tygodniu przez zabrudzenia sama zwężka się nie syfi przez co podawana jest cały czas taka sama ilość zasysanego powietrza jestem naprawdę bardzo zaskoczony nigdy nie myślałem , że o produkcie AM będę mógł pisać w samych superlatywach.

Oczywiście czas pokaże jak z awaryjnością tych pomp , jednak sama praca to tylko zalety.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fal sorry ale najpierw pisales ze odpieniacz za***isty , pozniej ze lipa , pozniej napisales ze lipa bo pompa padla ok , wymieniles chyba na nowa , znow padla , teraz po tygodniu piszesz ze AM jest za***isty , czy nie za wczesnie znow pisac o czyms w superlatywach ? jesli mialbym kupic jakies duze pienidlo to jest to naprawde dobry wybor , owszem bardzo , podkreslam bardzo drogi ale robi robote , zreszta gdyby ta pompa padla Ci teraz pierwszy raz to i tak byla by po gwarancji bo zamowienie zlozyles w marcu 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba , ja do body odpieniacza nigdy nic nie miałem tu nie ma się co psuć. Co do pompy RS to wybacz ale servisu nie ma żadnego człowiek jest pozostawiony sam sobie. Nie może być tak , że płacisz za pompę wg AS 2230 pln i jesteś tak naprawdę z ręką w nocniku zresztą nie chce mi się o nich pisać. Dlatego piszę tutaj o zamienniku żeby ludzie wiedzieli , że można spokojnie wstawić inną pompę a pienidło będzie nadal śmigało aż miło i nawet gdyby się psuło z tą samą częstotliwością co RS to zamiast dwóch mogę w tej cenie kupić cztery pompy a to jest różnica prawda. Przy czym servis przemawia zdecydowanie za AM takie jest moje zdanie na chwilę obecną :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie ze jakis zamiennik pasuje do body i ze pienidlo smiga , chodzi mi tylko o jedno @Fal , ze wiesz jak jest na forum , jak napiszesz ze sie zesikales do baniaka i po tym acry urosly 2 razy w tydzien to mlodziaki bede tez tak robic , wiesz jak jest , bo jestesmy juz chwile na forum , mnie rowniez dziwi brak zainteresowania ze strony serwisu tym bardziej ze bylem u nich kilka razy osobiscie i to naprawde fajne chlopaki :( 3mam kciuki bo ten kawalek plastiku kosztuje kupe kasy , ale fanie ze daje znow rade , mozesz jakies fotki tak na marginesie zapodac jak tam baniak bo juz chwile nie dodawales nic :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba pewnie focie bym jakieś zapodał , ale server forum mi nie pozwala a zewnętrznych nie chce mi się szukać , rozumiesz rejestracja jakieś hasła , później zapominasz tego hasła i takie tam bzdety :).

Ogólnie baniak jakoś się kręci raz lepiej raz gorzej , niestety przez awarię pienidła poleciała mi acra , ph zaliczyło glebę i to wystarczyło , ale co tam nie pierwsza i nie ostatnia taki już jest los naszych baniaczków :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem , czasem jest roznie , wazne ze teraz jest git :) informuj co jakis czas jak tam pienidlo no i jak baniak :) 3mam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba pewnie focie bym jakieś zapodał , ale server forum mi nie pozwala a zewnętrznych nie chce mi się szukać , rozumiesz rejestracja jakieś hasła , później zapominasz tego hasła i takie tam bzdety :).

Ogólnie baniak jakoś się kręci raz lepiej raz gorzej , niestety przez awarię pienidła poleciała mi acra , ph zaliczyło glebę i to wystarczyło , ale co tam nie pierwsza i nie ostatnia taki już jest los naszych baniaczków :)

Aż tak źle nie ma,robisz fotkę,ściągasz na kompa,zmniejszasz na zmniejszacz.pl i wstawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek dzięki za wskazówkę :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.