Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Parcie na SPS-y

Rekomendowane odpowiedzi

Skad sie wzielo takie parcie na SPS-owe bniaki. Nigdy nie mialem choc wiele razy sie nad tym zastanawaialem. Czy to jakis wyznacznik kunsztu czy tylko akwarystyczny nurt. Co Wam sie podoba w SPS-ach. Czy ze szczepek idzie pokryc rachunki z prad?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to samo chciałem zapytać zakochanych w zoa i miękasach.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto przeżył bum na paletki ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszta prosze o zaletach, slabych i mocnych stronach swego roznego stylu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

a ja wolę LPSy, SPSy jakoś szczególnie mi do gustu nie przypadły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma parcia na spsy :)

kazdy ma w baniaku to co lubi :)

jesli bede chcial lpsy to zmienie korale i juz.

moim zdaniem to nie jest prestiz ale owszem , spsy o super kolorach o wiele trudniejsze w utrzymianiu niz np euphylie

kazdy ma co lubi :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: kiedys mialem miekkie bylem mega zadowolony z baniaka , teraz mam spsy bo chce sprobowac cos innego i trudniejszego , czy jest w tym cos dziwnego i szpanerskiego.................????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam wszystko podoba. najtrudniej to chyba utrzymać wszystko na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram

Najtrudniej mieć wszystko naraz, zwłaszcza gdy wszystko zaczyna żyć własnym życiem.

To samo tyczy się ryb czy reszty zycia.

Jeżeli idzie o biotopy to chyba jednak szczytem jest niefoto, a nie sps.

Sps to bardziej kwestia pieniędzy/sprzetu, niefoto ciagłej pracy.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mieszany zbiornik - mam zoa ktore mi sie podobaja, mam lpsy ktore mi sie podobaja, mam spsy ktore mi sie podobaja. Grzesiek czemu uwazasz ze jest parcie na sps`y ? :) Ja mam spsy bo mi rosna ;] ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam SPS'y bo mi się podobają kolorki i te kształty - drapaki, grabie, chrust, krzaki, itd... jak to je nazywać niektórzy śmią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś o tym myślałem o co dokładnie chodzi. Wrzuciłem kilka spsów do baniaka. Patrzę na kolorowe patyczki i nic mnie nie urzekło. Dlatego teraz chyba 80% korali to lpsy.

Zdaję sobie sprawę jak ciężko osiągnąć żywe kolory spsów w zwykłym baniaku. Dla osób które na dłuższą metę potrafią to utrzymać pełen szacun. Myślę że to wyzwanie które nie jest osiągalne dla wszystkich może przynieść trochę pozytywnej adrenalinki. Inna sprawa kiedy ktoś trzyma spsy w osobnym baniaku bez piasku, ryb z wyjałowioną wodą i trochę przegłodzonymi koralami wtedy kolory same przyjdą :)

Ja tam wolę kiedy akwarium faluje dlatego lpsy przeważają w baniaku.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja SPSów nie lubię bo są piękne. Tylko, żeby dojrzeć to piękno trzeba nos przytknąć do szyby .. A ja nie lubię obsmarkanego akwarium... ;-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu niejednokrotnie słyszałem że trochę pokryć można.Osobiście szczepki sprzedaję sporadycznie.Nie wiem co jest w SPS-ach ale kiedyś na początku zabawy ktoś mi odpowiedział na podobne pytanie jak będziesz miał sps-y to zobaczysz.Myślę,że są bardziej wymagające nie koniecznie szczyt akwarystyki bo moje zdanie na ten temat jest odmienne to nie jest trudne trzeba być systematycznym.Baniaki jak baniaki każdy coś innego lubi o gustach się nie dyskutuje.

Mam baniak wielogatunkowy i taki mi się podoba.Jednak rezygnuję z części sps-ów Montipor na żecz innych SPS-ów wolniej rosnących bo nie mogę okiełznać pszyrostów.

Skad sie wzielo takie parcie na SPS-owe bniaki. Nigdy nie mialem choc wiele razy sie nad tym zastanawaialem. Czy to jakis wyznacznik kunsztu czy tylko akwarystyczny nurt. Co Wam sie podoba w SPS-ach. Czy ze szczepek idzie pokryc rachunki z prad?


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, po prostu musisz spróbować i tyle, nie da się tego wytłumaczyć :) To tak jak spytać ludzi którzy skaczą, co jest takiego w skokach ze spadochronem, coś musi być, inaczej nikt by nie skakał :). A tak serio to coś jest, sam nie wiem co, ale coś jest, może to że bardzo potrafią pokazać że coś im nie pasuje, a jak akwarysta zrobi im dobrze to odwdzięczają się po stokroć, kiedy weźmiesz od kogoś brązowego badyla, a on u Ciebie zaczyna się robić żółty, z fioletowymi tipami i fluo zielonymi polipami, to jest jazda, możesz mi wierzyć! :smoke:

Miłego dnia :welcome:

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

kiedy weźmiesz od kogoś brązowego badyla, a on u Ciebie zaczyna się robić żółty, z fioletowymi tipami i fluo zielonymi polipami, to jest jazda, możesz mi wierzyć! :smoke:

Właśnie :D

Ach te SPS :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus hodowli sps jest, że nawet z 1 cm tkanki udaje się uratować w szybkim czasie szczepki natomiast przy lps-ach już tak hop śiup nie ma jeżeli zaczyna lecieć. Dłuuuużo wody musi się przelać przez baniak aby wrócił do pierwotnej kondycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge napisac korale dosc latwe, ale do wybarwienia trudne. Patrzac na ilosc udaje sie to garstce.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe ale jeżeli lps leci i już ciężko coś z nim zrobić a sps-a można odłamać i uratować z małego kawałka to co tu jest szczytem?


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge napisac korale dosc latwe, ale do wybarwienia trudne. Patrzac na ilosc udaje sie to garstce.

Mozesz smialo tak napisac - moje rosna calkiem dobrze - niby kolory jakis maja ale.... jak sadze i tak za duzo brazu ;] ;] A swoja droga do spsowcow - ja wylaczycie oswietlenie - to w swietle dziennym jak te wasze kolory wygladaja ? Szczegolnie zielony ? W braz czy nadal kolorowo ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to jakos tak od dziecka sie kojarzy. Rafa = twarde koralowce. Mozna miec akwarium morskie albo akwarium rafowe :) gibajace sie na falach gluty maja swoje uroki ale dla mnie rafa to drapaki i koniec :) a zawsze chcialem miec akwarium rafowe wlasnie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zielony jest zielony tylko nie taki jaskrawy bo to normalne.Jak snurkowałem w Egiptowie póżnym wieczorem też jest wszystko brązowe.Nie ma światła nie ma kolorków

Mozesz smialo tak napisac - moje rosna calkiem dobrze - niby kolory jakis maja ale.... jak sadze i tak za duzo brazu ;] ;] A swoja droga do spsowcow - ja wylaczycie oswietlenie - to w swietle dziennym jak te wasze kolory wygladaja ? Szczegolnie zielony ? W braz czy nadal kolorowo ?


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.