Skocz do zawartości
seb

Zeo - konkluzje po latach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W sumie nie wiem po co ten temat zakładam, może dlatego że temat Zeo wraca do mnie jak bumerang, znów siedzę od jakiegoś czasu na Zeovit.com i ryję :D Póki co, jak dla mnie, nie opracowano metody, która byłaby alternatywą, pomagającą osiągnąć tak spektakularne efekty, mimo ryzyka jakie ze sobą niesie - kusi jak zakazany owoc... Pytanie tylko nie czy, a kiedy spróbuję :smoke: myślę że to jakiś tam kolejny etap, kolejny stopień wtajemniczenia, każdego kto siedzi długo w akwarystyce to czeka, tak myślę. A co Wy myślicie o tej metodzie, teraz, po latach, jak już nie jest nowością i się "uleżała"?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejny stopień wtajemniczenia

To też troszkę pójście na łatwiznę - tzn na bogato - ale cóż widać, że skutecznie.

osobiście leje zeobac narazie.

alternatywą mogłoby być bluecoral method, ale ten temat już był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Bana mu, bana za spamowanie ;):p:D

:thumbsup::rofl:

poważnie ;)

@Seb ale masz na myśli wybrane produkty pod swój baniak ?

czy pełen pakiet l zeo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Booogie, nie rozumiem Twojej wypowiedzi, możesz jakoś rozwinąć, albo coś? :)

Pozdrawiam

seb

ps. Rekin, dobrze piszesz :)

ps2. Ant, nie mam na myśli suplementów KZ, tylko pełną metodę Zeovit, z kamulcami itp.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Cześć

W sumie nie wiem po co ten temat zakładam, może dlatego że temat Zeo wraca do mnie jak bumerang, znów siedzę od jakiegoś czasu na Zeovit.com i ryję :D

seb,

jeszcze za wcześnie dla Ciebie na Zeovit :welcome:

pewnie zaraz zapytasz dlaczego :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to bym odpalał drugi zbiornik :) bo jak będzie boom to będzie sraczka.....

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że wchodząc w zeo trzeba się przygotować na ciut większe wydatki. Dlaczego metoda na łatwiznę, tu troszkę ironii było, bo jest to najlepiej opisana i instruowana metoda dotychczas.

Uważam, że jedno z lepszych rozwiązań. Sam nie stosuje póki co ze względu na finanse ale w przyszłości chętnie.

dla tych, którzy nie widzieli: http://www.korallen-zucht.de/files/zeoguide_103_english-1.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... ja odkąd wrzuciłem pierwszego SPS`a studiuje to forum i samą metodę. Mam wszystko, bo gdzies tam udało sie kupic reaktor, a suplementy tak czy siak kupiłem KZ. Prawda jest taka iż metod bardzo efektywnego usuwania substancji nieorganicznych jest wiele, natomiast KZ stworzył system z poradnikiem, którego każdy inny powinien mu pozazdrościć. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego kto hoduje korale SPS. Myślę że niedoceniana przez 99% akwarstów którzy trzymają korale SPS.

Szczerze to własnie poradnik KZ pozwolił mi zrozumieć czego potrzebują korale aby pięknie

się wybarwiały. Narazie udaje się to bez kamieni ale nadal intensywnie myślę o filtracji z użyciem kamyków. Bynajmniej nie przez usuwanie PO4/NO3 a raczej poprzez żarełko które leci do wody po ich wzburzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boogie, nie myśl że wszystko jest opisane i sama instrukcja wystarczy :) Marcos, tak jak piszesz, wiele jest metod, ale tylko ta daje takie efekty...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czytalem, z wielkim zadowoleniem uzywam niektorych produktow KZ, ale dreczy mnie jedno pytanie. Oprocz wszystkich dodtkow podstawa sa bakterie i mikroorganizmy oraz pokarm dla nich. Czyli inaczaczej lub dokladnie to samo co VSV plus aminokwasy.

Po co te kamienie skoro bez tego tez sie da.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb;

nie zmienia sie funkcjonujacego systemu, chocby ten nowy obiecywal wiecej. Podnies parametry Ca, Mg i kH i sie pozbedziesz... :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Grześ, a ja właśnie myślę że nie tędy droga, to właśnie kamienie sa najważniejsze i bez nich nie da się osiągnąć takich efektów... To one "ucinają" cykl azotowy, wciągając amoniak na samym początku, bakterie sprzątają tylko resztki.

Pozdrawiam

seb

ps. Stani, mi nie chodzi o glony, mam je w nosie, przyszły - pójdą, chodzi mi o nowy baniak.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb zdaje sobie z tego sprawe, jednak w dalszym ciągu jest to najlepiej opisana metoda, i sam zestaw produktów przygotowanych pod nią.

Z mojego skromnego doświadczenia wynika również że można mieć najlepsze efekty w jakiejkolwiek hodowli zwierząt mając do tego dużo zapału i to "coś". Niektórym niestety najlepsze gadżety nie pomagają w sukcesie. Oczywiście pisze ogólnikowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja od pewnego czasu stosuje z KZ - ZEOzym (tylko to)

raz w tygodniu do baniaka porcja

i tak od stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT - rozwiń myśl. Ja od lutego stosuje KZ Coral Snow. Ale to suplementacja a nie Zeo w/g poradnika.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopy, to nie temat o poszczególnych suplementach, więc się nie rozpisujcie na ten temat, tu piszemy tylko o metodzie Zeovit jako całości please :harhar:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb wiem. Rozważam Zeo w nowym zbiorniku. Chciałbym zobaczyć efekty tej metody a nie tylko broszurkę ze strony WWW.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeo to tak troszkę jak coca-cola. myślę, że w dużej mierze sukces zawdzięcza marketingowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj myślę że trochę tak, niemniej faktem jest że takie kolory na innej metodzie osiągnąć trudno.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o skuteczności metody nie ma co dyskutować,ale komu się chce tego pilnować, lać nieskończoną ilości preparatów ,wymieniać Kamole i jeszcze to wszystko nie mało kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , co jak co ale akurat dowodów/przykładów skuteczności tej metody trzeba szukać najmniej bo jest ich najwięcej.

Być może źle się wyraziłem. Chciałbym zobaczyć akwarium prowadzone w pełni na Zeo. A do tego posłuchać o tym od kogoś w tym doświadczonego. Bo wiesz widzieć zdjęcia to jedno a porozmawiać o tym w realu to drugie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeo to tak troszkę jak coca-cola. myślę, że w dużej mierze sukces zawdzięcza marketingowi.

Marketing swoja droga jednak jak popatrzysz na ich galerie to zadna inna metoda nie daje takich efektow. Chociaz moze tylko dlatego ze jest tak dobrze opracowana.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.