Skocz do zawartości
Walker

Clavularia na szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kiedyś w sieci fotkę na której Clavularia zarastała całe tło a przynajmniej tą część która było widać. Szczerze mówiąc bardzo mi się to podobało i chciałbym u siebie zrobić coś podobnego tyle że na ściance bocznej i tu pytanko jak przymocować szczepkę Clavularii do szyby i czym ja karmić żeby szybko i ładnie rosła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu; klej typu "kropelka", jak bedzie wykrywalne NO3 i duzo swiatla, srednia cyrkulacja to trawnik murowany, karmic nie musisz specjlanie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystaw skałki z Clavularią do szyby.

Jeśli szybko rośnie i odpowiadać jej będzie szyba to na nią wlezie i będzie ją zarastać.

Jeśli nie wejdzie to raczej małe szanse na to aby chciała tam rosnąć.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystaw skałki z Clavularią do szyby.

Jeśli szybko rośnie i odpowiadać jej będzie szyba to na nią wlezie i będzie ją zarastać.

Jeśli nie wejdzie to raczej małe szanse na to aby chciała tam rosnąć.

Problem polega na tym że mam dwa rodzaje Clavularii obie (małe) szczepki wyglądają naprawę super ładnie się otwierają natomiast nie rosną :( Dlatego myślałem żeby je podkarmić czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ja mam niewykrywalne NO3 bo wygląda marnie moja Clavularia a kiedyś myślałem o tym samym. Anthelia prędzej :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka clavularia ?

Mam dwa rodzaje - zieloną fluo i brązową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna z niej pobrac szczepki? normalnie odciac kawalek skalpelem i przykleic w innym miejscu? tez mam dwa rodzaje i myslalem juz czy nie dac jej na szybe...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavularia to chwast paskudny :/ lepiej trzymac ja z dala od glownych konstrukcji skalnych. W sprzyjajacych warunkach rosnie masakrycznie szybko. Mozna ciac, dziobac, wyrywac, odlamywac i zeskrobywac :) krzywdy sie jej zrobic nie da. Ale faktycznie najlepszym pomyslem jest przytulenie skalki z clavularia do szyby. Przelezie sama. U mnie tak rosnie clavularia, zoa, xenia i ostatnio monti talezowe :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi to ty masz xenie i nic nie mówisz wrrr... A ja jej szukam od dawna i mogła by do paczki dołączyć... :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavularia to chwast paskudny :/

Chwast czy nie - mi się podoba ale nie rośnie :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sam chwast z clavularii jak z montipor ;), xeni, zoa i grzybów... każdy ma to co lubi.

co do clavu to one poza lekkim "smrodkiem" w wodzie lubią silny prąd. Mam dwie i ta która jest miotana sztormami to piękna i rośnie... druga natomiast żyje sobie w cieniu i w małym przepływie i jest wyraźnie bardziej nieszczęśliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja clavu rośnie jak monti talerzowa :harhar: nie lubi mocnego prądu wody, uwielbia za to brudną wodę.

Po za tym jeden z ładniejszych korali prostych w utrzymaniu i szybko rosnących.

A do szyby klei się sama z siebie, jak już do niej dojdzie. Na zarośniętej przez glony się trzyma, nie wiem jak na czystej...


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej mieć chwast Clavularia niż szczepke jakiegos twardego co pocieszy oko 3 miesiące i pierdolnie z byle powodu


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę między wódkę a zakąskę....ma ktoś może albo wie gdzie dostanę Clavularię viridis,odmianę fioletową z zielonym środkiem i bodajże lekko pomarańczowymi końcówkami.Nie widziałem jej na żywo ale na zdjęciach wygląda super.Jeśli ktoś ma informację to proszę o sygnał.

Oto link do tej o której mówię:

http://view.stern.de/de/original/Meerwasseraquarium-Clavularia-viridis-R%F6hrenkoralle-Blumen-des-Meeres-2209800.html

Jest ona jeszcze na zdjęciu w książce "Pierwsze akwarium morskie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę między wódkę a zakąskę....ma ktoś może albo wie gdzie dostanę Clavularię viridis,odmianę fioletową z zielonym środkiem i bodajże lekko pomarańczowymi końcówkami.Nie widziałem jej na żywo ale na zdjęciach wygląda super.Jeśli ktoś ma informację to proszę o sygnał.

Oto link do tej o której mówię:

http://view.stern.de/de/original/Meerwasseraquarium-Clavularia-viridis-R%F6hrenkoralle-Blumen-des-Meeres-2209800.html

Jest ona jeszcze na zdjęciu w książce "Pierwsze akwarium morskie".

Temacik o tym pięknym nieznajomym

http://nano-reef.pl/topic/43450-clavularia-widzial-ktos-taka-odmiane/


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę między wódkę a zakąskę....ma ktoś może albo wie gdzie dostanę Clavularię viridis,odmianę fioletową z zielonym środkiem i bodajże lekko pomarańczowymi końcówkami.Nie widziałem jej na żywo ale na zdjęciach wygląda super.Jeśli ktoś ma informację to proszę o sygnał.

Oto link do tej o której mówię:

http://view.stern.de/de/original/Meerwasseraquarium-Clavularia-viridis-R%F6hrenkoralle-Blumen-des-Meeres-2209800.html

Jest ona jeszcze na zdjęciu w książce "Pierwsze akwarium morskie".

a pochwale się... ja mam. Ale na razie za mała na szczepkowanie - odpowiadam na następne pytanie z góry :harhar:

Ale koralik bardzo wdzięczny


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam :) Kupiłam ją od forumowego kolegi w trakcie dyskusji, którą przytoczył @giant19s. Spróbuj i ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej mieć chwast Clavularia niż szczepke jakiegos twardego co pocieszy oko 3 miesiące i pierdolnie z byle powodu

Tekst wymiata, plusik za prawdę :thumbup:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nikt szczepki tego pięknisia na zbyciu :harhar:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wersje zieloną fluo przyklejoną do podstawki seriatopory :)

ale z Jarocina nie będzie się opłacało przyjeżdżać :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.