Skocz do zawartości
KAJTO

Żółtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kilka dni temu zakupiłem Żółtka ,kiedy wpuśćiłem ją do akwarium dostała białej wysypki ale zeszła po dwóch dniach .Rybka obecnie jest bardzo płochliwa i nie chce jeść .Problem jest taki,że nie wiem co zrobić żeby zaczęła jeśc! Proszę o pomoc .Z góry dzięki .Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest świeżo po dostawie. To błąd zakup takiej ryby. Nawet gdy zacznie jeść a nie masz w zbiorniku innych pokolców to nie odbuduje flory bakteryjnej i zejdzie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś kolego mnie pocieszył.Rybka miała być w super kondycji.Dzieki ,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

To żeś kolego mnie pocieszył.Rybka miała być w super kondycji.Dzieki ,pzdr.

prawie zawsze rybki w sklepach są w suuper kondycji ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie zawsze rybki w sklepach są w suuper kondycji ;):lol:

przynajmniej do czasu aż za nia zapłacisz


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w środę kupiłem zółtka w Markach.

Po aklimatyzacji która trwała prawie 3 godziny wylądował w baniaku.

Po godzinie zaczął skubać coś na skałkach a przy wieczornym karmieniu podejmował mrożonki.

W sklepie żółtków od zarąbania tak że było w czym wybierać.

Ale trzeba przyznać że niektóre były mocno szczupłe.

Spróbuj namówić go na spirulinę albo nori.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie żółtków od zarąbania tak że było w czym wybierać. - a co z zakazem exportu na hawajach? z kad oni tyle zółtkow wytrzasneli???

ja kupilem chudego ale przez 2 tygodnie w moim zaglonionym baniaku brzuch mu już urósł. niby vegetarianin a mrozonki i krill wsuwa od pierwszego karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba z tym zakazem to tak nie do końca bo cały czas są w handlu :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś kolego mnie pocieszył.Rybka miała być w super kondycji.Dzieki ,pzdr.

pv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.No właśnie zakupiłem go w Zabrzu.Miał być super a on ani myśli coś skubnąć.Karmie spiruliną a jutro skocze po algi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem podziękować kolegom Akvarius i Zielony mintaj za rady w uratowaniu rybki.

A mianowicie.Żółtkowi podałem algi oraz mrożonki nasączone w refboosterze.PODZIAŁAŁO :w00t: rybka zaczęła wcinać.Aktualnie śmiga po całym akwa i pięknie pobiera pokarm. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z zółtkiem, do zbiornika przyszedl we wtorek razem z hepatusem i w pierwszym dniu jadł spirulinę algi skubał a dzis nie chce ani mrożonek ani spiruliny ani alg, hepatus wcina mrożonki i spiruline,zółtek ma kilka kropek na ciele jakies sugestie??????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stres, potrzebuje czasu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj zapodac jedzenie z czosnkiem napewno wzmocni orgsnizm poprawi apetyt itp same zalety


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początku jak wpuściłem pokolce co dzień dostaja pokarm z czosnkiem nawet mnie zdziwiło że zółtek dostał wysypki a hepatus czysty.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że oki :thumbup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się cieszę że hepatus ok tylko troche mnie martwi zachowanie żółtka zauważyłem że lubi pływac za chelmonem, a jak jedzienie daje to pływa jakbym nic nie dodał do wody takie mam odczucie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może "się szykuje na chelmona"? Odpukać.

Jak w baniaku pojawił sie nigricans, to mój żółtek też przestał jeść tylko za nim pływał jakby się zakochał. A to było rozpracowanie przeciwnika. Jak zaczął regularnie napierdzielać nigricansa to apetyt wrócił mu momentalnie. Krew mnie zalewa jak sobie to przypomnę. Zaszczuł go w tydzień.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w środę kupiłem zółtka w Markach.

Po aklimatyzacji która trwała prawie 3 godziny wylądował w baniaku.

Po godzinie zaczął skubać coś na skałkach a przy wieczornym karmieniu podejmował mrożonki.

W sklepie żółtków od zarąbania tak że było w czym wybierać.

Ale trzeba przyznać że niektóre były mocno szczupłe.

Spróbuj namówić go na spirulinę albo nori.

Roman mógł byś mi powiedzieć jak wyglądała u ciebie aklimatyzacją,w. Sobotę będę chciał kupić żółtka i nie wiem jak do tego się zabrać,mamm doktorka w razie potrzeby i krewetki czyszczące gdyby go obsypalo,ale nie wiem jak się aklimatyzuje pokolce.To mój pierwszy.I w sumie ostatni...do czerwca.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla scopasa postawiłem osobny baniak 120L, wziąłem 40 litrów wody w której pływał. Zalałem wszystko razem z rybą do baniaka, oczywiście grzałka, mały filterek i napowietrzacz. Tak sobie pływał dobę. W drugi dzień ciurkanie wody z głównego. Potem stop na następny dzień znowu ciurkanie i tak dociurkałem jeszcze 30 litrów z głownego. W między czasie delikatne podmianki z głównego. Rybka pięknie się przyjęła (trzecia próba dlatego taka długa aklimatyzacja) Jest pierwsza do żarcia i przybiera w oczach. Cała operacja trwała jakieś 5 dni


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman mógł byś mi powiedzieć jak wyglądała u ciebie aklimatyzacją,w. Sobotę będę chciał kupić żółtka i nie wiem jak do tego się zabrać,mamm doktorka w razie potrzeby i krewetki czyszczące gdyby go obsypalo,ale nie wiem jak się aklimatyzuje pokolce.To mój pierwszy.I w sumie ostatni...do czerwca.

Ja scopasa aklimatyzowałem 20-30min w plastikowym wiadereczku. Kubeczkiem nalewałem trochę wody do wiaderka i od razu odlewałem i tak w kółko. Przyjął się bez problemowo nawet plamki nie dostał. Mam w akwarium doktorka. Ale mój scopas nie przepada za częstym myciem, bo wieczorem jak podpłynie do niego doktorek to "płaski" robi się cały czarny (chyba z nerwów :p). A ogólnie jedzenie zaczął przyjmować następnego dnia. (W pierwszym dniu po kupnie nie karmiłem). Je wszystko co w wodzie, pierwszy leci do żarcia. Mrożonki, płatki, granulki, nori i jeszcze ze skał coś sobie skubnie, więc jest dobrze wypasiony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że Ci się udało :) Ja przy trzecim scopasie wziąłem porządnie na wstrzymanie :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żółtka i scopasa aklimatyzowalem po 30 minut przyjęły się oba bez problemu

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to było tak, aklimatyzacja trwała może z 15 minut, tzn konkretniej włożenie worecza do akwarium , zrobienie małej dziurki żeby wody się zmieszaly, i siup do akwarium.Zero stresu , podpłynąć do niej doktorek , kilka razy ja okrazyl posprawdzał i poskubal. Później popłynela porozglądać się , i dałem trochę suchej spiruliny bez zakłopotania zjadła, chwile później zaczęła skubac gloniki i do tej pory pływa jak by tu była od zawsze.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.