Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

nalot bakteryjny na skale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

polimery chyba porządnie zaskoczyły parametry ok tylko problemem jest nalot bakteryjny na skale brzydko to wygląda mechanicznie schodzi zejdzie samo czy wymaga ingerencji?poprawiłem wylot z reaktora teraz pompa odpieniacza łapie chyba większośc wody,czy są realne zagrożenia z powodu tego nalotu?Dziękuje z góry za wszelkie sugestie

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero wódki,tylko polimery,powodem mogło byc to że poprzedni odpieniacz chodził ze zrzutu i urobek z reaktora szedł w baniak teraz pieni z pompą która zasysa z sumpa ale pracuje dopiero dwa tygodnie może za krótko aby nalot zszedł ze skały ale jak bezpieczne to nic nie kombinuje


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zdjęcia nalotu ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu kulek za dużo masz wsypane.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie panowie jak to wyglada, bo u mnie na skale tworzy sie brazowy "nalot" w postaci grudkowatych tworow, cyzby to bakterie?wodke leje tu i tam :whistle: i nie jest to dino ani cyjano :evil:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam nalot, praktycznie od początku wystartowania baniaka tj. od lipca 2011. Kombinowałem już z różną ilością kulek, jak było ich więcej to mleko w zbiorniku się robiło, jak mniej to PO4 skacze. Od kilku dni mam znowu więcej kulek i póki co mleka nie ma, ale nalot wciąż jest w kilku miejscach. Nie mam już pomysłu co z tym robić, więc postanowiłem nie dodawać bakterii, suplementów, itd. jedynie balling i czekać. Może ktoś ma jednak doświadczenia z takim problemem i wie jak się tego pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Panie i Panowie udzielający się na forum.

nie udzielam się na tym gremium, ponieważ nie mam zbyt wiele doświadczenia i moje wpisy (tylko po to żeby sobie statystyki podbić: czytaj zaistnieć) nie lezą w mojej naturze, powodują, że w temacie, pewnie ważnym i dla każdego "nowego zarażonego" pewnie ważnym, nikt się nie wypowiada. Jednak jak chodzi o tzw.pierdoly to nawet najwięksi się odezwą. Czy to oznacza, ze:

1. Każdy zbiornik jest inny (niż K. Tryca i Andrzeja z Grajewa)?

2. Każdy zbiornik jest inny i nie potrafimy tego zdiagnozować(tak, jak nasza służba zdrowia)?

3. czy czy wiele osób z kosmicznym doświadczeniem w naszym hobby, nie wie, jak na prawdę te żyjątka żyję w naturze i czego potrzebują?

4. dlaczego każdy "Mocarz wypisuje wiele opinii, w wielu tematach pobocznych, a nie potrafi dać jakiejkolwiek rady w "naszym" temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem polimery działają i jest to bez sprzeczne z moich obserwacji wynika że mała ilośc u mnie w systemie nie za wiele daje a przy ilosci którą mam teraz parametry są ok ale wspomniany nalot też ma się dobrze może wynika to z tego że mam jeszcze za słaby odpieniacz i nie wyłapuje wszystkiego z reaktora pelletowego by może dołożenie dodatkowej cyrkulacji rozwiązalo by problem ale wtedy z lps zostaną gołe szkielety :smoke:

poza tym ograniczyłem podawanie bakteri do zera i po dwu podmianach nalotu jest mniej odpieniacz wywala podobnie ale troszke słabiej a parametry się nie zmieniły zobacze może tędy jest droga aby skała przyzwoicie wyglądala


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zaczne, ze nie jestem zadnym specjalista - ale sporo czytam wiec gro tematow pamietam ze bylo.

A moze pokazecie zdjecie tego nalotu ? java33 taki jak tu ? http://nano-reef.pl/topic/40382-nalot-pokrywa-mi-skale/ A moze inny bialy - jak mial brzydzi http://nano-reef.pl/topic/23197-nalot/ ?? Ciezko zgadywac bo definicje "nalotu bakteryjnego" kazdy ma wlasna.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie coś jak u Jędrzeja


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR dzięki za odpowiedź, nalot jest taki jak ten w pierwszym odnośniku. Póki co zaprzestałem lania bakterii oraz innych dodatków i zmniejszyłem częstotliwość podmian, zobaczymy, czy to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

kiepsko widze fotki bo mam do dyspozycji tylko telefon :( ale z tego co udalo mi sie dopatrzec to chyba rowniez u mnie bylo cos takiego

u mnie pojawilo sie po przedobrzeniu pozywki dla bakterii

ja sobie poradzilem z tym w nastepujacy sposob, zajelo mi to okolo dwoch tygodni :)1. Lampa UV wlaczona non stop2 . zero dozowania bakterii3. zmiana ustawienia cyrkulacji co 2-3 dni4. odpieniacz na mokro5. wyczyszczenie nalotu pedzelkiem6. duza podmiana wody okolo 30-40 procent ale woda z innego zbiornika

Nie jestem swiecie przekonany ktory z wymienionych zabiegow przyniosl najlepsze efekty ale obstawiam na podmiane wody zmiane dzieki temu flory bakteryjnej u mnie w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki nalot ( plaszcze bakteryjne) pojawialy sie w miejscach najsilnieszego przeplywu kiedy przedobrzylem z wodka. Hydraulika, pompy, wirniki to norma, ale "szron" na szybach i piasku byl efektem przeholowania. Ilosc polimerow moze tu nie miec nic do rzeczy, ale ich sklad i szybkosc rozpuszczania.

Firm na rynku co raz wiecej, ale testow nie maja czasu robic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki nalot ( plaszcze bakteryjne) pojawialy sie w miejscach najsilnieszego przeplywu kiedy przedobrzylem z wodka. Hydraulika, pompy, wirniki to norma, ale "szron" na szybach i piasku byl efektem przeholowania. Ilosc polimerow moze tu nie miec nic do rzeczy, ale ich sklad i szybkosc rozpuszczania.

Firm na rynku co raz wiecej, ale testow nie maja czasu robic.

w pierwszym baniaku tez to mialem przez chwile , i na bank przez duze ilosci wodki , tyle ze nie siadaly na skale tylko na szybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.