Skocz do zawartości
snocho

Zdjęcie tygodnia

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym ogólnoakwarystycznym forum fajnie funkcjonuje pseudokonkurs na najlepszą fotkę tygodnia. Idea jest bardzo prosta: wybieramy najlepsze zdjęcie, zrobione i opublikowane w danym tygodniu. Żadnych nagród, żadnych sygnaturek itp. Głosowanie w formie ankiety (nie ma nagród, więc poziom bezpieczeństwa nie musi być nie wiadomo jaki). Zgłoszone zdjęcia muszą być "na temat" akwarystyczny (oczywiście bardzo luźno traktowany, dopuszczalne wariacje, indywidualne podejście itp.). Zwycięzca (autor najlepszego zdjęcia, wg wyników ankiety) daje temat temat na kolejny tydzień. Myślę, że harmonogram mógłby wyglądać tak:

niedziela: start "konkursu", czyli podanie nowego tematu;

niedziela - piątek: wrzucamy swoje fotki do tematu na dany tydzień;

sobota: ankieta i głosowanie.

Oczywiście fotki publikowane muszą być autorstwa osoby publikującej oraz (dla pewności) nie można czyścić danych EXIF, aby mod nadzorujący "konkurs" mógł sprawdzić, czy fota jest rzeczywiście z tego tygodnia. Przed foceniem warto sprawdzić datę ustawioną w aparacie :)

Dla porządku można wprowadzić jakieś ograniczenie dot. rozmiaru publikowanego zdjęcia, np. najdłuższy bok 1000 pixeli.

Jeśli pomysł by się przyjął to na pewno trzeba stworzyć dział lub poddział (np. poddział działu "Fotografia morska") w którym każdy nowy tydzień będzie umieszczany w nowym temacie, np. "Temat na piątek 27.04.2012 - BABKI". Foty w temacie wrzucamy do piątku, w sobotę ankieta, w niedzielę "zwycięzca" dodaje nowy temat ("Temat na piątek 04.05.2012 - X") itd.

Co Wy na to?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno proponowalem wersje miesieczna (w watku o polskim TOTM) -- czyli jest temat - zgloszenia zdjec, ankieta i przez miesiac glosowanie a w miedzyczasie juz nowy temat. Mozliwosc zgloszenia przez caly miesiac moze zwiekszy ilosc fotek ? No i dopuszczalbym fotki zrobione w roznym okresie - nie koniecznie w danym miesiacu - najwazniejszy aby zdjecie bylo zgodne z tematem np. wrzucamy temat "przyjaźń" albo "pora karmienia" "mandaryny" itp itd.

Wersja tygodniowa to za krotka - np. przyszly tydzien zwiedzam wschodnia Polske :/


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ale patrząc w stecz nie wiem czy to wypali :welcome:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki okres powoduje stosunkowo niewielką ilość zdjęć. Na forum, gdzie ten pomysł działa już dość długo, było mniej więcej do 10 zdjęć. Przez to głosowanie jest prostsze, a różnice w ocenie poszczególnych zdjęć dość znaczące, czyli nie ma sytuacji, że jest np. 40 zdjęć i każde z nich ma po 2 głosy.

Zdjęcia na pewno tylko z tego jednego tygodnia, to myślę, że zostać musi. Inaczej trzeba będzie stawać na rzęsach, żeby wykluczyć zdjęcie zassane gdzieś z sieci.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. Popieram. Choc z ta restrykcyjną metodą sprawdzania exifów to ja sie nie piszę na sprawdzanie. Piekna idea konkursu bez nagród. Wiec ktos wystawi sie na smieszność jesli drugi klubowicz sprawdzi exif, ktory bedzie z ubieglego roku, czy ktos bedzie pamietac fotke z innego starego posta :)

Baaa, dodam nawet by zwiększyć poziom fotek, proponowałbym jednak zapis "zdjęcie nie starsze niż 2-4 tygodnie od zgloszenia kolejnego tematu". Dałoby to szansę pokazania w miarę swiezego zdjęcia, a jednoczesnie najlepszego z serii autora. Takie moje zdanie. Dodałbym też, że zgłaszamy nie wiecej niz 1 zdjecie do konkursu tygodniowego.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej myslalem o problemie ze do tygodniowego konkursu zostaje wrzucone np. jedno albo dwa trzy zdjecia ;D

Dwa jak padnie np. temat "babki" to super fajne zdjecia mam -- ale poki co zadnej babki w akwarium - wiec jestem wyeliminowany :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej :) przecież to tylko zabawa a napewno urozmaici to troszkę forum i zachęci do pstrykania fotek i dzielenia się ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za.

Bardzo mi się spodobał ten pomysł i do tego urozmaici forum.

Do tego proponuje żeby podpisywać zdjęcia jaki to konkretny gatunek ( np babki ). Wyeliminuje to pytania ( ale piękna - co to za babka ) tych co nie chce się im szukać.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, jest szansa, że obejdzie się bez zbędnej spinki.

Darek - nie masz babki, to wstawisz coś w następnym konkursie, spoko ;) Poza tym co to za baniak bez babki :harhar:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fajnie by było zrobić w takiej lekkiej formule. Tak lekkiej jak miał temat CO TO?, który trzymał sporą popularność długo. Oczywiście w końcu się znudził, zapał opadł itd., ale zabawa była fajna a o to chodzi :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co to?" to był mój ulubiony topic :thumbsup:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co to?" to był mój ulubiony topic :thumbsup:

PozdrT

jak kilka osób zatęskni to wróci dzięki Waszym postom popularny niegdyś "Co to" :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za :D nawet wiem jakie to forum :p SA


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Im to bardzo fajnie wyszło i działa już dłuższy czas. Dlatego nie zmieniałbym zbyt wiele. EXIFy przeglądać trzeba, bo zabawa zabawą, ale uczciwie musi być.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, jest szansa, że obejdzie się bez zbędnej spinki.

Darek - nie masz babki, to wstawisz coś w następnym konkursie, spoko ;) Poza tym co to za baniak bez babki :harhar:

Beda z powrotem sygnigobius - ale tym razem wezme rybki z pewnego miejsca po dlugiej kwarantannie - dwa z baniaka eksmisje powoli dostaja duuuuze flatwormy - te siwoczarne z bialymi wloskami - nie zwracalem uwagi ale ostatnie dwa ktore wyciagnalem mialy mniej wiecej 10cm w postaci zwinietej - strach pomyslec ile mialy jak sie wyciagnely ;) moze temacik - wieloszczety ? :D;)

jak chcesz to utworze taki z tymi postami :) luft


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli analogowe foty sa dyskwalifikowane za brak exifu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie beda mialy zadnej iformacji:)jedynie kiedy skan robiony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tośmy poteoretyzowali :) Jak ktoś serio wrzuci dobre analogowe zdjęcie i na temat z tego tygodnia to mu stawiam dobre picie przy najbliższej okazji :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze, to jakie ma znaczenie kiedy zostało zrobione zdjęcie? Jak dla mnie to bzdurny wymóg, serio, nie fotografujemy natury w ogródku, tylko zwierzaki w akwarium, moim zdaniem wane żeby zdjęcie było na temat i tyle. Czemu to niby ma zapobiec?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie piątek, dobrze byłoby już rzucić temat pierwszej edycji od poniedziałku. Snocho czyń honory i daj pierwszy temat. Po drodze dograjcie zasady (mnie to jedno) i zobaczymy jak idea zaskoczy :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze, to jakie ma znaczenie kiedy zostało zrobione zdjęcie? Jak dla mnie to bzdurny wymóg, serio, nie fotografujemy natury w ogródku, tylko zwierzaki w akwarium, moim zdaniem wane żeby zdjęcie było na temat i tyle. Czemu to niby ma zapobiec?

Powodów jest kilka, ale najważniejszy, to bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że zdjęcie wrzucone przez jakiegoś użytkownika, a zrobione w ciągu ostatnich kilku dni, jest rzeczywiście jego autorstwa. Jak inaczej takie coś zweryfikować? W miarę łatwy sposób na weryfikację autorstwa jest IMO bardzo ważny. Ty nie wrzucisz nie swojego zdjęcia, ja też nie, 99% użytkowników NR też nie, ale zdarzy się jeden, który błyśnie ekstra fotką znalezioną w sieci. I po zabawie, nagród nie ma, ale w tym momencie cały fun się skończy. Nawet jeśli jakimś cudem ktoś skojarzy, że gdzieś fotkę kiedyś widział, to co, będziemy całymi nocami przeszukiwali wszystkie możliwe strony, żeby znaleźć oryginał? To działa też w drugą stronę. Wrzucisz swoje foty, a ktoś Ci napisze, że one nie są Twoje, bo gdzieś je już widział. Będzie Ci się chciało każdemu z wątpliwościami z osobna tłumaczyć i wysyłać oryginał? A tak sprawa prosta - fota bez EXIF lub z datą w EXIFie starszą niż ogłoszenie tematu, jest usuwana. Takie coś mogę sprawdzać, weryfikować i usuwać nawet ja, tylko potrzebuję uprawnień w poddziale "Zdjęcie tygodnia".

Oczywiście jeśli masz inny pomysł, to chętnie poczytam, sama "bzdura" nie wystarczy...

A tak poza tym wszystkim... Zdjęcie tygodnia to zdjęcie tygodnia (tego tygodnia)! Czy na konkurs "Zdjęcie roku 2011" (np. World Press Photo ;] ) wysłałbyś foty z wojny w Wietnamie?

@DebMat

Dziękuję za głos o fotkach analogowych. Poprzeglądałem trochę serwisy akwarystyczne. Są one pełne skanów analogowych fot, które zostały zrobione, wywołane i zeskanowane w ciągu ostatnich 7 dni.

@Lufcik

Masz możliwość wydzielenia w "Fotografii morskiej" poddziału "Zdjęcie tygodnia"? Ogarnę, podsumuję i spiszę zasady, a zaczynamy w niedzielę (no, może skoro będzie to pierwsza edycja, to trochę wcześniej :) ).


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddział "Zdjęcie tygodnia" może zrobić adm. Skoczek

p.s.

Snocho - mozesz juz zrobic nowy temat konkursowy. Przerzucimy go do poddziału jak Rafał go zrobi.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mnie nie przekonaliście :harhar: przecież ważne żeby był Exif i w nim zawarte informacje, które potwierdzą że zdjęcie nie zostało ściągnięte z sieci, co z różnica czy zrobiłem fotkę dziś czy miesiąc temu? No ale, nie ja ten konkurs wymyśliłem, nie ja ustalam zasady, sam konkurs mi się podoba i będę startował :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, jestem jak najbardziej za i chętnie wrzucę jakieś foto gdy załapię się na daną kategorię

( np. babki w akwarium nie mam ). A co z tego wyjdzie pokaże czas....

ps. kurcze, trochę mi szkoda że nikt nie odpowiedział na mojego posta o fotkach na największego korala

trzymanego w naszych akwariach... ale może jak wygram "zdjęcie tygodnia" to zapodam taki temat ! Yeah :harhar:

http://nano-reef.pl/topic/44645-nasze-najwieksze-zwierzeta/#entry432133

EDIT :

( np. babki w akwarium nie mam )... choć jak trochę pokombinuję : babka + akwarium :whistle:


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.