Skocz do zawartości
dawidmNS

Red Sea Max 130

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Troszke zwlekalem z wstawieniem fotek bo nie bylem pewny czy dawac czy nie, ale pomyslalem ze dodam, zawsze jakies nowe uwagi co zmienic co dadac czego nie robic a co robic. Zbiornik traktuje jako nauke ale i by tez fajnie sie prezentowal w pokoju a jak z tym wyjdzie to juz cos wiekszego ;)

Bardzo dziekuje Grzeskowi (Grzegorz Dyzma) Od niego mam wiekszosc skaly, szczepki bakterii, jak i duzo cennej wiedzy ktorej brak poczatkujacym, jeszcze raz dziekuje.

Do morskiego dosyc dlugo sie przymiezalem, strach przed kosztami? Nie pewnosc? W sumie sam nie wiem. W akwarystyce slodkiej mialem juz prawie wszystko oprocz biotopow malawi i tanganiki. Zaczynajac od akwarium 16 litrow kaczac na 650l, jednak zaden z slodkich biotopow czy tez akwarystyka roslinna tak bardzo nie wciagna mnie jak morskie. Przy morskim postawilem sobie specialne krzeselko i z twarza przyklejona do szyby mozna tak siedziec i siedziec, rodzinna zaczela robic to samo, tak bardzo jest to inne i fascynujace :)

Troche informacji o zbiorniku:

Red Sea Max 130 zestaw plug and play, caly sprzet jest za panelem. Zdecydowalem sie na tego typu sprzet, jako iz wyglada bardzo estetycznie, jeden kabelek od zestawu do pradu wszystko ukryte, jak i bardzo fajna okazja mi sie trafila na ebauy.

Cyrkulacja z zestawu okolo 1100 l/h, dokupilem Koralie 2 czyli razem cos okolo 3500 l/h.

Zywa skala to 12.5kg od Grzeska, 6kg dokupione troche pozniej czyli razem 18.5kg

Zywy piach Carib Sea w ilosci 10kg

Temperatura 26 stopni

Zasolenie 1.025, Sol Instant Ocean

Akwarium ma juz ponad miesiac, dojrzewanie sie rozpoczelo ale nie rownomiernie, jedna skale porasta zielony glon inna nie, na dnie powoli pojawia sie brazowy nalot. Jednak poki co w lagodnym stopniu. Na bierzaca staram sie czyscic szybe aby to estetycznie wygladalo.

W zbiorniku sa 2 krewetki lysmata, 3 kraby i 1 slimak, niestety drugi slimak skaczyl jako jedzenie dla kraba (krab niebieski, nie wiem jaka jest pelna nazwa) a muszla posluzyla jako nowy dom po wylince. Planuje dokupic jeszcze 3 kraby i 4 slimaki plus dorzuce kilka pustych muszli moze wtedy nie rusza slimakow? Z rybek 2 blazenki wpuszczone nie dawno, nie wytrzymalem i kupilem, jednak kolejne rybki dodam jak juz akwarium dojzeje.

Z korali narazie nic, w nastepnym tyg przyjda 3 szczepki Zoa, powoli bede dodawal cos z miekkich. Na dzien dzisiejszy w akwarium beda trzymane korale miekkie i LPS aby zdobyc wiedze a potem moze jakies montipory talezowe bo bardzo mi sie podoba efekt jaki tworza, ale to powoli.

Kilka fotek:

Tak wygladalo pierwsze ulozenie skaly a raczej drugie:

img1203q.jpg

A tak ustawilem ja dzisiaj:

img1239no.jpg

Bardziej podobalo mi sie wczesnieje ulozenie ale mialo sporo wad, pierwsza to taka ze skala byla oparta o scianke wiec nie bylo takiego przeplywu wody jaki powinnien, teraz skala nie dotyka sciany wiec jest obmywana i to dokladnie z kazdej strony. Kolejny powod to taki ze jak zaczna porostac scianke glony wapienne to w niektorych miejscach nie mialbym zadnej mozliwosci na wyczyszczenie, musialbym skale wyciagac. Ostatni powod to skala byla ustawiona bardzo pionowo malo miejsc na korale, teraz jest sporo puleczek i fajnie mozna korale powsadzac.

Fotki zwierzakow:

img1234gp.jpg

img1201sv.jpg

Za jakos zdjec przepraszam, robione z telefonu.

Krytyka i wszelkie porady mile widziane.

Pozdrawiam

Dawid :)

PS Za brak Polskiej gramatyki przepraszam, mieszkam za granica, laptop z jezykiem Angielskim i nie mam Poliskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. Więc prawdopodobnie wziąłes druga cześć skały od Grzesia :) ja wziąłem pierwsza :) ale kolejność to już tylko były właściciel zna :) powodzenia


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. Więc prawdopodobnie wziąłes druga cześć skały od Grzesia :) ja wziąłem pierwsza :) ale kolejność to już tylko były właściciel zna :) powodzenia

Tak prawdpodobnie tak bylo, po skale ktora ja wzialem zostal tylko w sumie gruz, male kawaleczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sporo czasu minelo od poprzednich fotek. Mialem powazne problemy z zielonymi nitkowatymi glonami ktore nie chcialy ustapic. Dopiero wprowadzenie wodki, slimaka sea hare i ROWA przynosi super efekty, glonow coraz mniej i nie widac nowych by rosly. Doszlo troche korali i rybek. Poki co wszystko zyje i nie mialem zadnych strat co mnie najbardziej cieszy. Dorzucilem nowy woreczek purigenu i wymienilem wegiel. Zakupilem rowniez caly zestaw RO z DI jak i wymienilem oswietlenie na bardziej rozowe :D w poniedzialek-wtorek przyjda kolejne swietlowki i zobaczymy co podpadnie mi do gustu bo to nie do konca mi sie podoba. Zaczalem rowniez lac planknton od kilku dni, zobaczymy czy jakas roznica bedzie ;)

Kilka fotek:

img3268x.jpg

img3270k.jpg

img3271no.jpg

img3272w.jpg

img3273f.jpg

img3274p.jpg

img3275p.jpg

img3276yd.jpg

img3278e.jpg

img3279k.jpg

img3282fr.jpg

Fotki robione telefonem, aparat w naprawie :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ułożenie skały.

Widzę że nie masz koszyczka przelewowego, sam się nad tym zastanawiałem.

Czy poziom wody w panelu nie jest za wysoki bez tego koszyka? i czy odpieniacz chodzi normalnie?

jak ściągam koszyczek do czyszczenia to w panelu poziom skacze dość sporo.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid ja za pare dni bede mial Dolabele. Kolega na moja prosbe kupil bo balem sie dojrzewania. U niego nie ma co jesc u mnie tym bradziej. Moge Ci pozyc, pomieszaka, posprzata i pojedzie do innego baniaka.

To chyba najlepszy glonozerca :secret:

Fajne akwarium

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skala z tego samego pochodzenia to i ja powiem ze z nitkowatymi walczę od przeszło pól roku Hihi. Chyba tez zakupie dolabelle.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, co to jest to fioletowe na pierwszym zdjęciu, jakiś miękas?

P.S trochę apitasi się chowa w glonach ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba barwiona jakimś sztucznym barwnikiem Sinularia dura/brassica.

To pewnie nic z niej nie bedzie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odwzorowanie kolorów w aparacie jest takie, albo było coś poprawiane np.: kontrast lub nasycenie albo temperatura barw.

Lub świetlówka daje takie światło.

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.