Skocz do zawartości
inmar

Swiatła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko.Mnie znów denerwują kierowcy którzy w czasie deszczu jeżdżą na halogenach źle interpretując przepis o zmniejszonej przejrzystości powietrza oraz właśnie ci z światłami do jazdy dziennej,którzy wieczorem dalej je używając nie włączając świateł mijania.

Pamiętam jeszcze czasy jak weszły ksenony i każdy im mrugał bo myśleli,że na drogowych jadą,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to nazwać

Zul czy jak

Ja jeżdżę na ksenonach 5 rok i jakoś nie widzę żeby się zuzyly

To proponuje iść do okulisty.... U mnie na gwarancji w 3 roku użytkowania zmienili jeden xenon i widać różnice.

Hehe, co ja się nasłuchałem żeby halogeny wyłączyć:) Od 4 alt jeżdżę Octaviami które mają lampy do jazdy dziennej w tm samym kloszu co przeciwmgielne.

Sorry Qlfon ale w skodzie jest wyjątkowo beznadziejne rozwiązanie ze światłami do jazdy dziennej :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam philips day light koszt ok 250 zl ale warto ładnie wyglądają, dobrze świeca, maja homologacje i sa nie zawodne


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie, ale jesli koniecznie chcesz kup produkt markowy nie bedziesz musiał zastanawiać się czy są wodoszczelne, czy przeciekną czy nie. Czy mają homologację. Stać Cię na PS to na osram czy philipsa też Ci starczy :harhar: :harhar:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie,że przy włączonych światłach przygasają kontrolki i i nie zawsze wszystko widać co jest załączone.

Jeżeli przygasają to może trzeba alternator sprawdzić bo nie daje rady? Jeśli do tego masz problemy z radiem,bo np. się wyłącza to na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie,że przy włączonych światłach przygasają kontrolki i i nie zawsze wszystko widać co jest załączone.

Jeżeli przygasają to może trzeba alternator sprawdzić bo nie daje rady? Jeśli do tego masz problemy z radiem,bo np. się wyłącza to na bank.

To jest normalna sprawa,przełączają się na świecenie nocne by nie razić kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie,że przy włączonych światłach przygasają kontrolki i i nie zawsze wszystko widać co jest załączone.

Jeżeli przygasają to może trzeba alternator sprawdzić bo nie daje rady? Jeśli do tego masz problemy z radiem,bo np. się wyłącza to na bank.

Jesli problem z przygasaniem kontrolek się pojawia to niekoniecznie wina alternatora. Bardzo łatwo to sprawdzić.

Poprawne ładowanie alternatora w samochodzie wynosi 14-14,4V. Jesli ktoś chce to sprawdzić wystarczy:

- odpalić samochód

- włączyć światła mijania

- włączyć dmuchawę (ewentualnie klimatyzację) na max

po wykonanych czynnościach otworzyć maskę i sprawdzić woltomierzem napięcie na klemach akumulatora (przy włączonym silniku).

Jeśli napięcie jest w normie czyli 14-14,4V proponuję sprawdzić akumulator.

Po odpaleniu silnika nie powinno być żadnego przygasania kontrolek!!!


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna sprawa,przełączają się na świecenie nocne by nie razić kierowcy.

Pod warunkiem że masz czujnik zmierzchu


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja piszę o przygasaniu kontrolek w momencie włączania świateł tym normalnym.W starych samochodach tak miałem nawet..Z alternatorem nie mam problemu,nie o to chodzi.Czujnik zmierzchu mam.Włączanie klimy nic nie zmienia,nawet silnik tego nie zauważa ma 210 koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dużo osób utożsamia żarówki halogenowe ze światłami przeciwmgielnymi... Przecież kiedyś na światła mijania były montowane właśnie żarówki halogenowe, np. popularne H7, czy H i inny numerek. Tak więc światła mijania też często są światłami halogenowymi. Przeciwmgielne mają przede wszystkim inną konstrukcję i moc świecenia, co sprawia, że w warunkach dobrej przejrzystości oślepiają.

Żarówka halogenowa, to po prostu nieco zmodyfikowana żarówka, która jest wypełniona oparami rtęci i halogenków metali. Sporo akwarystów ma taką nad akwarium - HQI lub w nomenklaturze ang.: metal halide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja piszę o przygasaniu kontrolek w momencie włączania świateł tym normalnym.W starych samochodach tak miałem nawet..Z alternatorem nie mam problemu,nie o to chodzi.Czujnik zmierzchu mam.Włączanie klimy nic nie zmienia,nawet silnik tego nie zauważa ma 210 koni.

Marek, chodzi mi o pomiar z największym obciążeniem dlatego pomiar jest z włączonymi światłami i z największym możliwym zużyciem prądu. To się dotyczy wszystkich samochodów.

W nowszych przy odpalaniu komputer może odcinać napięcie do reflektorów (u mnie w cytrynie tak jest) może odcinać także inne odbiorniki prądu. To w tym przypadku jest normalne. U mnie po dłuższym słuchaniu radia bez włączonego silnika komputer wyłącza radio i pokazuje napis econo mode. To samo jest przy ładowaniu telefonu. Po prostu jak spadnie napięcie na akumulatorze włącza się econo mode i koniec poboru prądu. Econo mode wyłacza się po podładowaniu akumulatora do stanu umożliwiającego odpalenie silina przy temperaturze -20st C


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tusk mówił,że będzie w Polsce druga Irlandia :evil:

tak samo jak powiedział że na jesieni wybuduje ileś tysięcy mieszkań i od 5 lat nie mamy jesieni!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Polaki Polaki .. tylko marudzicie :whistle:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w temacie o swiatlach samochodowych nie mozecie sobie odpuscic polityki :question:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co swiatla do jazdy w dzien? :D mnie przed chwila zatrzymala policja i dostalem wyklad, ze jest srodek nocy i nie szkodzi ze droga jest dobrze oswietlona - mimo wszystko powinienem wlaczyc swiatla zeby widzieli mnie inni :D jak slonce wzejdzie to moge zgasic :D ubaw po pachy :p

A ja tylko z parkingu na stacje benzynowa po cole podjechalem i mnie sie zapomnialo :D hehehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumie czemu ma służyć jazda w dzień z wł światłami mijania???

tłumaczenie, że jest się lepiej widoczny do mnie nie trafia. Jeżeli ktoś nie widzi jadącego samochodu z naprzeciw to powinien odłożyć prawo jazdy do szafy gdyż stawia zagrożenie w ruchu drogowym.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi, bo Szkoci generalnie jakoś słabo ze światłami sobie radzą, czasem jeżdżą na postojowych, czasem non stop na długich, część lampy ma poustawiane na zasadzie "jedno oko na Maroko", a czasami walą po zmroku po cimku - widać udzieliło Ci się ;)

Światła do jazdy dziennej mają jedną główną zaletę. Lustrzane odbłyśniki przynajmniej w części lamp średnio znoszą długą pracę w wysokiej temperaturze, podobnie niektóre plastiki lamp ulegają degradacji, po długotrwałym używaniu świateł mijania za dnia w nocy świecą one gorzej, niż lampy używane tylko jako oświetlenie nocne. Do tego dochodzi jeszcze mniejsze zużycie żarników, ale koszt zakupu i montażu świateł dziennych nie zawsze się zdąży zamortyzować. Na mniejsze zużycie paliwa nie ma co liczyć, przy obciążeniu silnika podczas jazdy rzędu dziesiątek kilowatów dodatkowe +/-100W nie robi żadnej różnicy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumie czemu ma służyć jazda w dzień z wł światłami mijania???

tłumaczenie, że jest się lepiej widoczny do mnie nie trafia. Jeżeli ktoś nie widzi jadącego samochodu z naprzeciw to powinien odłożyć prawo jazdy do szafy gdyż stawia zagrożenie w ruchu drogowym.

Ja widzę jeden powód - często na przełomie dnia i nocy wielu kierowców jeździło bez świateł wychodząc z błędnego założenia,że jak oni wszystko dobrze widzą ,to i sami są dobrze widziani...I nie chodzi tu o to,czy ktoś ma dobrą kondycję psycho-fizyczną,czy nie - po prostu pojazd jadący z przeciwka ma być dobrze widoczny i już. Po wprowadzeniu obowiązku jazdy na światłach w dzień nie mogłem się nadziwić (przepraszam,jeśli kogoś dotknę) półgłówkom majaczącym o zwiększonym zużyciu paliwa ( sic!!!),żarówek i akumulatora...A jeśli nawet,to zakładając,że dzięki zmienieniu przepisów uratuje się w skali kraju chociaż jedno ludzkie życie w skali roku,to taki izuloryczny wzrost kosztów nie ma żadnego znaczenia.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumie czemu ma służyć jazda w dzień z wł światłami mijania???

tłumaczenie, że jest się lepiej widoczny do mnie nie trafia. Jeżeli ktoś nie widzi jadącego samochodu z naprzeciw to powinien odłożyć prawo jazdy do szafy gdyż stawia zagrożenie w ruchu drogowym.

:) Dzieki Stary. Właśnie odebrałbyś mi narzędzie pracy. Wypalam wzrok przed komputerem, jestem zmęczony nierzadko prowadząc samochód... światła mijania bardzo mi pomagają... bezwzględnie na szosie w lesie, gdzie słońce mieni sie z cieniem jak stroboskop... przykładów jest więcej... nie mieszkamy w strefie równikowej i mało w roku jest dni tak słonecznych jak mamy dzisiaj. Gdyby nie było to przymusem, każdy by zapominał. Przeciwny jestem natomiast wysokim mandatom za brak świateł (max 50zł by wyeliminować "zapominalskich z oszczędności"). Tu chodzi o bezpieczenstwo, a ono warte jest tej niewielkiej ceny. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Dzieki Stary. WÂłaÂśnie odebraÂłbyÂś mi narzĂŞdzie pracy. Wypalam wzrok przed komputerem, jestem zmĂŞczony nierzadko prowadzÂąc samochĂłd... ÂświatÂła mijania bardzo mi pomagajÂą... bezwzglĂŞdnie na szosie w lesie, gdzie sÂłoĂące mieni sie z cieniem jak stroboskop... przykÂładĂłw jest wiĂŞcej... nie mieszkamy w strefie rĂłwnikowej i maÂło w roku jest dni tak sÂłonecznych jak mamy dzisiaj. Gdyby nie byÂło to przymusem, kaÂżdy by zapominaÂł. Przeciwny jestem natomiast wysokim mandatom za brak ÂświateÂł (max 50zÂł by wyeliminowaĂŚ "zapominalskich z oszczĂŞdnoÂści"). Tu chodzi o bezpieczenstwo, a ono warte jest tej niewielkiej ceny. Pozdro!

Lepiej tego chyba nie moÂżna ubraĂŚ w sÂłowa :)


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft

Jak wiesz światła mijania różnią się diametralnie od świateł dziennych :) Co do świateł dziennych OK mają wpływ na bezpieczeństwo ale asymetryczne mijania wątpię :p

Jeżeli jesteś przemęczony tak jak piszesz to nie powinieneś wsiadać za kierownicę gdyż stwarzasz zagrożenie :p

Dlaczego takie państwa wysoko rozwinięte jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania nie zdecydowały się na jego wprowadzanie??? Nakaz wycofano w Austrii oraz Chorwacji. Ciekawym przypadkiem jest Grecja, gdzie obowiązuje zakaz używania świateł w ciągu dnia jazda z wł światłami grozi wysokim mandatem . Warto nadmienić, że Komisja Europejska, która początkowo rekomendowała używanie świateł w ciągu dnia, wycofała się z tego pomysłu :)

Tradycyjnie w Polsce poprawia się "bezpieczeństwo" po przez Zakazy i przymuszenia, a nie równymi i bezpiecznymi drogami.

Mentalność zarządców dróg jest taka, że jak po zimie robią się ubytki w jezdni to stawia się znak ograniczenie do 30 km/h i najlepiej za znakiem fotoradar... Przecież na ograniczeniach można nieźle jeszcze zarobić więc po co naprawiać :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoje zdanie. Od kiedy w Polsce mamy nakaz jazdy na światłach 24/24h pare razy pomyślałem sobie "jak dobrze, że mamy te światła"!. Do krajów rozwiniętych się nie porównujmy :) Jesteśmy krajem rozwijającym się. Jak cudownie jedzie się w Austrii, czy takiej Szwecji, gdzie wszystkie drogi pięknie są oświetlone, a w Polsce bywa i w miastach problem... a juz poza granicami brniemy czesto w ciemnosciach. Jesli Polska wycofa się z nakazu świecenia, sam zawsze będę jeździć samochodem z włączonymi światłami. Co do mojego zmęczenia... wielu ludzi zmęczonych wraca po pracy do domu... a ich spadek koncentracji przerywa pobudzenie wkurzenia korkami (w korkach wyłączam światła :D ) i chęcią znalezienia sie juz w domu. Tyle. Jak długo będziemy pochylać się nad widzącymi inaczej, tak długo sami będziemy bezpieczniejsi na drodze. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do krajów rozwiniętych się nie porównujmy :) Jesteśmy krajem rozwijającym się.

Zasada jest prosta powinniśmy brać przykład z krajów rozwiniętych bo to jest nasz cel, a nie z Etiopii czy Białorusi...


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta powinniśmy brać przykład z krajów rozwiniętych bo to jest nasz cel, a nie z Etiopii czy Białorusi...

My Polacy bądźmy sobą, skoro o światłach już skończyliśmy. Szanuję Twoje zdanie. Mam swoje. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.