Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po zachodzie trzeciego słońca stary ryb odpoczywający pod wiekową Sinularią powiedział do swojej ryby: stary już jestem i pora abym naszym młodym rybkom przekazał wiedzę o naszym świecie.

Mnie opowiedział o tym ślimak który odszedł już na wieczną rafę a był tu od zawsze i nazywał się „Truchus- histrio”, dlatego jego opowieści nazywane są „trochę historii’

955 zachodów naszych słońc temu „Dający pokarm” napełnił wodą nasz świat.

Drugiego dnia włożył skałę i bakterie a trzeciego dnia zapalił 4 słońca na naszym niebie.

Czwartego dnia usadowił dwa wiatry na dwóch krańcach naszego świata.

Piątego umieścił na skałach życie- w tym glony, korale różne, kraby, krewetki i mnóstwo robactwa wszelakiego.

Szóstego dnia wpuścił do swojego świata nas, czyli ryby.

„Dający pokarm” nakazał aby każdy przyczyniał się do rozkwitu jego świata i poszedł odpoczywać.

Nie wszystkie stworzenia uszanowały wolę „Dającego pokarm”.

Pierwsze wyłamały się glony i spowodowały zieloną plagę. W ich ślady poszły Aiptasie które parzyły i niszczyły wszystko dokoła.

„Dający pokarm” poradził sobie z tą plagą a na walkę z Aiptasią wysłał „Zielonego łowcę” który ją pokonał.

A gdy to uczynił rzekł do niego: Brzydki jesteś i nie pasujesz do pięknych ryb, ale za to coś uczynił wdzięczność moją mieć będziesz i zostawię Cię w moim świecie do końca dni Twoich.

Potem wyszły ze skały kraby, a dzikie były bardzo i niszczyły życie w świecie naszym. Wypełzły też obrzydliwe wieloszczety a wielkie były okrutnie i też pożerały życie.

Potem nastało najgorsze i nastała plaga brązowa i wszystko stawało się dookoła brązowe.

„Dający pokarm” gasił i zapalał słońca aby unicestwić plagę, wysłał również przeciw pladze babkę-wielką koparkę a gdy i jej wielka paszcza rady nie dała, postanowił On zniszczyć ten świat który stworzył.

Przywołał mnie i rzekł do mnie „Nemo” zwołaj wszystkie dobre zwierzęta na największą skałę, albowiem chcę abyś przetrwał Ty i zwierzęta dobre, które tam zwołasz., bo wywołam suszę wielką i zniszczę wszystko co złe.

Poczem wyjął tą skałę z wszystkimi dobrymi zwierzętami i umieścił w ciemnościach.

A było to po 120 zachodach słońc od początku istnienia świata naszego. Wszystko co pozostało, wyschło na pył i zniszczone zostało.

Po kilku dniach zalał ponownie świat wodą i umieścił wielką skałę w poprawionym świecie, w którym nie było już plag żadnych, ani chorób żadnych.

Widzicie moje rybki wszystko to co umieścił w świecie naszym „Dający pokarm” jest piękne i potrzebne, nawet ta straszna krewetka co ma łapy czerwono białe i szczypce przerażające, oraz ten kolczasty co nie ma oczu i ten ukwiał co wierci się ciągle na skale, wszystko ma jakiś cel, aby być w świecie naszym.

Nie myślcie jednak że wszystko jest na zawsze. „Dający pokarm” może postanowić kiedy zechce, aby wszystko przestało istnieć i wszyscy przenieśli się na wieczna rafę.

Nie bądźcie więc pewni ni dnia ni godziny, jak mawiał stary ślimak- albowiem wszystko co dobre przemija i nastać mogą czasy gdy „Dający pokarm” zapragnie mieć inny pomysł na swój świat.

Zależni więc jesteśmy od kaprysów jego - bo on jest „Dający pokarm”


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra opowiazdka - plusik ode mnie.

Temat powinien znaleźć sie w dziale dla początkujących aby każdy nowy mógł sobie przemysleć sprawę zanim faktycznie zabierze się za planowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za pomysł :) "Dający pokarm".

Chyba musisz nick zmienieć.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna opowieść,trafne analogie,brawo!


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak .W Tarnowie mocny towar macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieścił wiatr chyba na dwóch końcach naszego więzienia-nemo chce uciekać do domu, do taty... :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az normalnie sie wzruszylam :) swietne! bardzo dobry tekst :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz ,a może pisarzem zostaniesz :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

przeczytam dziś dzieciom zamiast wieczornej bajki przed snem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, czekam na ciąg dalszy ;) No i plusik oczywiście ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reputacja wzrasta :thumbup:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mnie dreszcz przeszedl.

Brawo :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godeusz, jakiś czas temu się zastanawiałem czy nie napisać jakiejś krótkiej opowiastki posolonej, jak widać nie ja jeden, brawo! Świetnie napisane! :thumbsup:

ps. dodałem Ci coś pod nickiem :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

przeczytam dziś dzieciom zamiast wieczornej bajki przed snem :thumbsup:

musisz napisać dłuższą opowieść, nie chciały zasnąć, chciały żeby przeczytać jeszcze raz :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż

zdaje że w Tarnowie ludzie zmieniają zamiłowanie z akwarystyki na poezje

:thumbsup: :thumbsup: Brawo Godeusz tak ja DarekB30 napisał jest to świetny tekst dla dzieci. :book: :book:

no i można by do szkół to podać bo i tam jest coś o stworzeniu świata

wiec plus się należy

Edytowane przez domator1 (wyświetl historię edycji)

REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godeusz, pięknie napisane :thumbsup:

Jeszcze raz sobie przeczytam :)


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: Zapoznanie z treścią SUROWO WSKAZANE!!!

 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy zabrali głos bardzo dziękuję.-ale!

Seb- na miłość B....... oderwij to z tamtąd, nie jestem filantropem, ani matką karmiącą .

Obawiam się, abym nie zaczął otrzymywać zapytań o zapomogi. :bow

Domator1 - Do rymu jeszcze nie pisałem „bo nawet nie czuje- kiedy się rymuje”

Do dziecięcej literatury mnie nie ciągnie, do Przyjaciółki też nie zamierzam pisać, do czego poprzednio mnie namawiał jeden z kolegów. :pc:

Chcę być użyteczny dla forum i to wszystko, a że formy wyrazu są różne -bo i odbiorcy są różni.

Jeden trawi suche fakty, innemu odpowiada wersja bardziej zakamuflowana.

Ot i wszystko.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dający Pokarm :thumbsup:- gratulacje, fajny tekst - plusik


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz talent , naprawdę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.