Skocz do zawartości
lukaszra

Mandaryn wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie czy po pół roku od startu akwa mozna juz wsadzic do akwa Wspanialego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, właśnie wczoraj z chłopakami na czacie o tym pisałem. Skoro ja mogę a mam akw. 2,5 m-ca to Ty tymbardziej.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak je mrożonki, a parametry ok to spoko

Ja swojego dałem po 3 miesiącach (ale skała skąpana była w kiełżach. Do dziś - 1,5 roku nie je mrożonek)

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, u mnie kiełży lata ok 100-tka


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy owe kiełże można jakoś zaszczepić/zaimportować od kogoś czy to po prostu dobrodziejstwo skały? Czasem widuję kilka w nocy ale te kilka to dla pary mandarynów to chyba na raz:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

startowałem na suchej skale... wszelakie robaczki przyjechały ze szczepkami na podstawkach, zwłaszcza grzybowieńcy. Ich tak nie widać, ale one są :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dużo skały to nie wyjedzą ich raczej do cna. Kiełże powinny się rozmnożyć. Ja ryb nie mam i w 2,5 m-ca zrobiło się ich sporo, była zaledwie kilka. Kiełże przyjechały do mnie ze skałą. U mnie widziałem że nawet w odpieniaczu śmigały :) Jak wpuszczę ryby to będzie ich mniej.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samica mandaryna jak się dorwie do mrożonek to je jak szalona że szok :) a samiec ja dodałem mandaryna po 2 miesiącach i miał się dobrze (fakt do akwarium dodawałem widłonogi) i myślę że sobie da radę :) o ile jest dużo życia w akwarium (oczliki widłonogi kiełże itp)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zrobię spis powszechny w baniaku - zobaczymy kto się wpisze na listę. Poczekam jeszcze z tymi mandarynami ze dwa miesiące:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie kupić mandaryna i nauczyć go jeść mrożonki. Mój w ogólnym nie interesował się mrożonkami, więc wylądował w kotniku siatkowym. Na dno kotnika położyłem plexi którą docisnąłem kawałkiem skały. Kilka razy dziennie podawałem artemię w toń oraz na skałę i po kilku dniach mandarynek mógł wrócić do akwarium. Obecnie raz na dwa trzy dni dostaje mrożonki pod nos na wyłączonej cyrkulacji i wcina aż miło.

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi jedno. czy wszystkie mandaryny maja zapadniete brzuchy? tu w sklepach gdzie nie zobacze to brzuch ma mocno zapadniety i nie wiem czy to objaw glodu czy one tak maja...?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CNCRob: nie, nie wszystkie ale faktycznie w większości sklepów są zabiedzone. Poproś Adriana Potockiego o zdjęcie swojej kluchy to zobaczysz jak może wyglądać mandaryn:) Wczoraj widziałem go na żywo i bylem w szoku, gruby jak mój kciuk:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec mozna ryzykowac i brac taka mizernotke czy lepiej sobie darowac? szczerze to jeszcze nie widzialem ani jednej mandaryny z plaskim lub duzym brzuszkiem


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko że nie zacznie jeść u Ciebie. Wiesz jak jest, najlepiej poprosić w sklepie żeby pokazali że faktycznie wsuwa mrożonki czy suche i nie pluje. A już chyba najlepiej byłoby zobaczyć ze je i się wypróżnia bo samo jedzenie bez trawienia w uszkodzonym przewodzie pokarmowym na nic się nie zda:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi jedno. czy wszystkie mandaryny maja zapadniete brzuchy? tu w sklepach gdzie nie zobacze to brzuch ma mocno zapadniety i nie wiem czy to objaw glodu czy one tak maja...?

moja mandarynica splendidus ma taki basior jakby była w ciąży :D W sklepie pływała miesiąc... samców nie było, ale ryba wyglądała na zdrową więc wziąłem. Więc czasami warto zrobić rozsądny zakup niż "samiec musi być i basta :D "


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft może wrzucisz fotki bo szczerze powiedziawszy też szukałem mandaryna od jakiegoś czasu i wszystkie oferowane w sklepach miały brzuszki zapadnięte . sam się zastanawiałem czy one tak nie mają.

Dziś kupiłem pierwszego który ma mi pomóc w walce z wirkami, w sklepie coś tam na moich oczach skubnął ale brzuch tez zapadnięty wiec zobaczymy co będzie.

A tak poza tym to jak odróżnić samca od samicy ???

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samca płetwa grzbietowa jest dłuższa z "kolcem" dlatego tak się podobaja samczyki. Niektórzy importerzy obcinają ten "kolec" co może czasami wprowadzić w błąd przy wyborze parki. Jesli znajdę fotkę w archiwum galerii to wkleje. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

A tak poza tym to jak odróżnić samca od samicy ???

po płetwie górnej :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samiec ma pierwsze promienie płetwy grzbietowej dłuższe. Rozróżnienie płci może być trudne ponieważ płetwa jest dobrze widoczna dopiero jak się rybka nastroszy.

Luft może wrzucisz fotki bo szczerze powiedziawszy też szukałem mandaryna od jakiegoś czasu i wszystkie oferowane w sklepach miały brzuszki zapadnięte . sam się zastanawiałem czy one tak nie mają.

Dziś kupiłem pierwszego który ma mi pomóc w walce z wirkami, w sklepie coś tam na moich oczach skubnął ale brzuch tez zapadnięty wiec zobaczymy co będzie.

A tak poza tym to jak odróżnić samca od samicy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat żeby nie zakładać nowego :smoke:

Czy z bańce ~250 litrów(kostka 70x70x50) da rade trzymać 4 sztuki?:p

2 S. ocellatus i 2 S. splendidus

Z innych ryb będą jakieś babki, być może krewetka jakaś. Taka obsadę planuje u siebie.

Edytowane przez snajpa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym troche "odgrzać" temat:

czy w jednym zbiorniku będą się tolerowały mandaryny kilku gatunków ???

Mam już parke splendidusów , a nosze się z zamiarem dołożenia mandarynów marmurkowych czy czerwonych./

/akwa dojrzałe, w obiegu ma ok.1000 litrów , jest ponad 100kg. LR/

Moje mandarynki żerują głównie na skale , czy dołożenie ryb będących konkurencją pokarmową - może wywołać u nich agresje w stosunku do nowych osobników ? , czy może w tak sporym zbiorniku jest szansa że zaakceptują nowe towarzystwo ?

Czy ktoś ma jakieś własne doświadczenia z taką mieszaną obsadą mandarynów ???


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 850 litrach to jak dla mnie można spróbować. Nie wiem jak czerwone i marmurkowe ale splendidus pływa po całym akwarium (450l) w przeciwieństwie do takich błaznów, czy nawet salariasa,który nigdy nie podpływa na najwyzsze skałki. Więc na pewno bedą sie spotykać. Więc ryzoko jest.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T.TOM.T moja mama ma sporo mniejsze akwarium niż Twoje i ma w nim splendidusa i parkę czerwonych, nie ma żadnych wojen czy przepychanek na tle rasowym, kompletnie się ignorują. Splendidus pływa po całym akwa, natomiast czerwone nie pływają w toni, przemieszczają się po całym akwa trzymając się skał ale bardzo często na siebie wpadają i zero reakcji której kolwiek ze stron

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę ze wczoraj w trakcie zachodu słońca pierwsze tańce widziałem,fajnie to wygląda...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem również ciekaw , jaka ilość żywej skały jest potrzebna do "wyżywienia" 1 osobnika - nie pobierającego pokarmu zastępczego ???


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.