Skocz do zawartości
DeeCann

Dobór lamp(y) do delty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Delta o boku 85 (210L).

Czas na światło. Jako, że baniak nie będzie miał gornej zabudowy, kompromisem z rodziną ( dwie kobiety ) doszło do tego że lampa ma być "ładna" (dzięki bogu jej kolor został wynegocjowany na taki jaki będzie), także na ten czas DIY odpada ;)

Wybór padł na Ocean Light Plus 1x150W + 2x24W. O ile w kwestii litra na wat ma to ręce i nogi, o tyle w kwestii "pokrycia" tafli średnio.

Poczyniłem schemat - żaden ze mnie grafik ani architekt także mam to co mam

schemat

Proporcję trochę zachwiane ale problem widoczny.

L - lampa

P - pudełko przelewowe.

No i mam 3 miejsca które są nie do końca doświetlone.

Pytanie: czy ta lampa wisząca na danej wysokości da radę to doświetlić ? IMHO nie.

Jeśli nie to myślałem o pociągnięciu pojedynczych T5 po bokach (na osobnych stelażach) i nad nimi HQI ( nie zmieszcze ich w jednej płaszczyżnie ) ale nie wiem czy to nie przekąbinowane

Narazie nie poruszam tematu DIY ... to jest ostateczność.

Co wy o tym sądzicie ?

pozdrawiam

Edytowane przez DeeCann (wyświetl historię edycji)

aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie światła będzie docierać tam ilośc odpowiednia.

Jeśli nawet nie to postaw w narożnikach coś mniej światłolubnego.

Skałe będzie pewnie układa na tył więc wierzchołkowy punkt P znajdzie się pod lampą czyli wysoko czyli doświetlony.

Jeśli jednak upierasz się nad doświetleniem narożników to może zastosuj LED AquaSpot:

1600_1.jpg

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej nabyć lampę Led 120W?

Nie dość że wyjdzie cie z połowę taniej to odpada ci co półroczne wymiany świetlówek i coroczne żarnika, nadmierne ogrzewanie wody i masz mniejsze zużycie prądu :)

Do tego lampa powinna ładnie pokryć całą powierzchnię akwarium

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę pio7. Doglądam zbiornika w którym jest takowa lampa (120w led)w większym zbiorniku ale o takim samym kształcie.

Pozdrawiam

Edytowane przez lukiblack (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajjjj tam z Wami wszystkimi ... do bani ;)

Odezwał sie do mnie na prv kolega @tomasz, miszcz od lamp ledowych ... no i teraz Wy z ledami.

Dobra ... będa ledy.

Topic closed ... mać. :p


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajjjj tam z Wami wszystkimi ... do bani ;)

Odezwał sie do mnie na prv kolega @tomasz, miszcz od lamp ledowych ... no i teraz Wy z ledami.

Dobra ... będa ledy.

Topic closed ... mać. :p

Nic nie zamykać tylko napiszcie jakie macie plany na tą lampę, bo wg mnie temat LED-ów leży pomiędzy dwoma Chinami:

1. tanie niepewne chińskie lampy

2. drogie firmowe lampy, które za Chiny nie kupię za kilka tys. :)

Są jakieś inne alternatywy?

Edytowane przez And (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz tu napisać o lampach produkowanych w garażach na markowych podzespołach?

Tez jakiś czas temu stałem przed takim wyborem, gdzie alternatywą była lampa z Chin lub Diy jednego z kolegów.

Koszt Diy 120w cree ze sterowaniem, obudowanej z dwóch stron plexą, miał kosztować ok 2500zł.

Lampa Chińska była prosta, włącz wyłącz ma zegarach czasowych, za to za 1/3 ceny diy :)

Co do niepewności to nie wiedziałem co to będzie, okazało się jednak że jakością nie ustępuje markowym produktom.

Za różnicę w cenie mozna jej wybaczyć brak sterowania i diod cree :D

Dla mnie wybór był prosty :D

No ale oczywiście można wydać parę tysięcy i mieć takie same efekty :)

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie interesuje, analizowałem co ma do zaoferowania nasze popularne allegro w temacie tanich lamp:

1. Chińczyk: Lampa 1

cena: 1299,99 zł, dwa kanaly (biały, niebieski) ale brak sterowania kanałami.

2. Chińczyk: Lampa 2

cena: 1150 zł, podobnie jak wyżej dwa kanały ale niesterowane.

3. oczywiście kolejny Chińczyk: Lampa 3

cena: wow tylko 699zł i za tyle można ją kupić, dwa kanały, można ściemniać ledy! Ręcznie to ręcznie ale jest taka możliwość.

Osobiście miałem okazję widzieć dwie lampy z pozycji 2 w sklepie - świecą, wiszą dość wysoko nad wysokim akwarium ale przy niskim zawieszeniu i akwarium tak powiedzmy 50cm wysokości powinny dać radę. Co więcej dobrze to wyglądało jak dla mnie. Ale ilość światła to rzecz względna to co widzimy nie odpowiada temu co chcemy żeby docierało do akwarium - i dlatego nazwałem te lampy "niepewne". Ktoś może potwierdzić, że wszystko żyje i rośnie pod takimi lampami? Bo jak tak to na każe 60-70 cm akwarium trzeba kupić dwie lampy z pozycji nr 3 powiesić obok siebie i mamy pseudo 2x120W co już musi nieźle oświetlić baniak. Pytanie czy po roku rdza nie zacznie ich zżerać. Jeśli ktoś ma chińskie lampy i rozbierał je napiszcie czy da się to rozebrać na części pierwsze czy są to całe moduły bez możliwości np. dotarcia do pojedynczych driverów czy modułów LED. Może ktoś ma fotkę środka lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każde 80cm akwarium trzeba kupić jedną lampę. Nie może jednak ona wisieć za nisko bo poparzy korale, chyba że zostanie skręcona. to ostatnie dotyczy to każdej lampy jakiej byś nie wieszał :).

Rdzewieje wszystko, tak samo zardzewieje ci lampa za 10000 jaki za 2500 jak i ta za 700-800zł. Jak zalejesz, zmoczysz czy doprowadzisz do zawilgotnienia to każdą zniszczysz, nieżaleznie od kraju pochodzenia. Nie ma natomiast sytuacji że miesiąc po zawieszeniu masz rdzę. Sama z siebie tak szybko nie zardzewieje. Więc tu to bardziej są zabobony a nie realne problemy :)

Co do lamp, to dla mnie jak jest dostęp do serwisu to nie ma powodu przepłacać.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ma rdzewieC - plexi czy anodowane aluminium? Serwis w jeden dzień, co najmniej dwa razy światła przy tej samej mocy...

Jeśli po tylu tematach nie widzisz różnicy to chyba nigdy tego nie zrozumiesz.

PS. Poza tym jak będziesz miał maszyny za 200 000 to wstawisz je do garażu. ja je bardziej szanuje bo mnie na następne nie stać.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że tanie lampy po prostu psują ci rynek :)

Szkoda tez że nie potrafisz wyrażać swoich opinii bez obrażania innych.

Pasuje tu powiedzenie, że ""na chamie, garnitur leży dobrze dopiero w 3 pokoleniu" :D

Pzdr

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Tomasz ma rację co do mocy, stąd też moje wcześniejsze pytanie (niestety bo to dyskredytuje chińskie tanie lampy). A przekonałem się o tym przy zakupie latarki do roweru (made in Bocian, niektórzy pewnie będą wiedzieli o kogo chodzi) która w porównaniu do chińskich tanich latarek to objawienie i ludzie często się dziwią że to rower a nie motor jedzie. Mam tylko nadzieję, że aż takiej przepaści nie ma między lampami. Z prostego liczenia wychodzi, że zastosowanie 50 diod Cree które na allegro są po ok. 18-20 zł to 1000zł na same diody a reszta też musi kosztować.

Natomiast szukam alternatywy bo w przypadku wspomnianych wcześniej latarek ludzie kupują takowe u chińczyków ale od razu z diodami Cree, wprowadzają poprawki min. poprawiają odprowadzanie ciepła, zmieniają drivery i wychodzą całkiem przyzwoite źródła światła, dlatego też pytałem o możliwość rozbiórki takich lamp. Ale dla samej obudowy to chińczyka nie opłaca się kupować. Kto na forum robi lampy DIY w granicach 2tys.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz mnie rozwaliłeś swoja opiniotwórczą wypowiedzią :D

Na forum jest więcej posiadaczy lamp z chin które "dyskredytujesz" niż ich drogich odpowiedników.

Ja powiem więcej, nie brakuje akwariów w których korale lepiej rosną i wyglądają niż na markowym sprzęcie.

I to niejednego boli, że wydał w najlepszym przypadku kilka tysięcy na lampę a szału nie ma :D

Mnie to wcale nie dziwi że produkując lampy chcecie na nich zarabiać, pisząc że tanie to nie dobre.

Lampy Przemka od razu były cree? :)

Jakoś do tej pory działają, nie zjadła ich rdza, korale rosną pod światłem jakie dają.

A czym one się różnią od chińskich?

No tym że chińskie maja lepsze diody, nie jest to produkcja co z przed dekady.

Ja proponuje żeby wreszcie odwalić się od produktów ze średniej półki i zająć się producentom DIY którym sola w oku są tanie i dobre lampy ich własną produkcją. Prawda jest taka że jak by nie było to są dla niektórych maszynką do robienia kasy i gdyby ceny nie były by wyśrubowane to może część wybrała by produkt diy.

Chciwość budowniczych powoduje że nie są specjalną alternatywą dla markowego sprzętu.

A chyba nie taka była idea DIY?

Póki co, czego by nie pisać, lampa żeby była dobra nie musi być wcale z cree i nie musi kosztować ponad 1000zł.

Ja nikomu nie bronię, każdy ma wybór. Bo nadają się i jedne i drugie.

Za to nie podoba mi się brak obiektywnej oceny, która tu prezentują co poniektóre osoby.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio7 ja nie wydaje opinii - ja szukam lampy, jeśli bym wiedział, że jest miedzy nimi przepaść wydajności to już bym nie pytał o nie więcej. Jest ta przepaść czy nie? Możesz pomóc mając taką lampę a nie bić pianę lepiej niż odpieniacz? Da się to rozebrać, przeserwisować, poprawić odprowadzanie ciepła, jest dostęp do driverów - napisz coś w tym temacie a będę wdzięczny. Przykład który podałem wpływa na to co sądzę bo widzę to gołym okiem i dotyczy to diod które są również używane w lampach. Przeczytałem wątki o lampach LED na forum i nadal nie mam wyrobionej opinii na ten temat. Niech ktoś pochwali się akwarium prowadzonym dłużej na chińskich LED-ach a zawisną i u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na ledach z Chin

http://nano-reef.pl/...t/page__st__100

Co do lamp i ich budowy znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/la...2384059211.html

Jak mają serwis to pytaj u żródła.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko - bo weekendu szkoda :)

Lampa z chin 120W - konstrukcja zarówno tych ściemnialnych jak i nieścieminalnych - to niestety woła o pomstę do nieba.

Z ponad 130 szt sprzedanych w 2008 roku - prawie 70 wróciło na serwis - z czego większości nie udało się odratować.

Słabe punkty:

1) zasilacze

2) diody led - lutowane to laminatu - i chłodzone/przykręcane poprzez warstwę miki - wspólna masa wszystkich

Jeśli padną diody - to bez cięcia, rozwalania obudowy - ciężko to naprawić.

Obudowy - czarna stal malowana farbą - jak chcesz zobaczyć jak wyglądają po roku - podjedź do pewnego sklepu pod Warszawą - niestety to przypadłość wszystkich chińczyków

Diody - to diody. Jesli porównujemy dwie diody o tej samej charakterystyce spektrum(np. Royal blue ok. 450nm) - to obie emitują fale o tej samej charaketerystyce). Gdzie tkwi różnica? Ano w wydajności diod. Chińczyk da RB o wydajności 270-320mW/W - a z Cree XTE D16 - masz min. 575mW/W. Wniosek - jedna Cree wyemituje niemal tyle energi co dwa "chińczyki" - pomijając przy tym kwestę żywotności - jakości - która jest nie do pobicia w przypadku czołowych producentów(Cree, Philips, Osram).

Co do cen - cóż - wszystko zależy co chcesz mieć ... Jeśli kupujesz gotowy, "firmowy" produkt, z rachunkiem , 2 letnią gwarancją - to "uktyte" jest to w cenie. Jeśli robisz samemu sobie lampę - to nie liczysz swojego czasu - bo to zazwyczaj robi się z przyjemnością - jak się wie co się chce zrobić :)

DIY - cóż - tu zależy na kogo trafisz - czy na kogoś kto zrobi to w dobrej cenie i da gwarancję tyle co na "firmowe"(2 lata) - czy też zrobi to na "Krzysia" - bez rachunku, faktury - wtedy już conajmniej ponad 30% ceny to "oszczędność" sprzedającego - który po prostu - ani nie płaci Vatu - ani podatku dochodowego od ceny sprzedaży - przykro mi to pisać, ale niestety - jest to częsta przypadłość polskich "przedsiębiorców"..

Kupując w sklepie - u producenta - 40% kwoty którą płacisz to podatki zawarte w cenie produktu(owszem - 19% liczone jest od różnicy w kosztach uzyskania i ceny sprzedaży - podkreślę to - bo zaraz ktoś na mnie naskoczy).. :) Czyli jak do DIY doliczysz VAT i podatek - to wyjdzie czasem "firmówka"..

Dlatego też - warto obserwować co się dzieje na rynku - i porównywać miedzy sobą różne oferty..

Ja tylko po cichu mogę zdradzić - że jeśli tylko Polska wyjdzie z grupy na Euro 2012 - to z tej okazji PS w Polsce będzie oferowało najbardziej popularne modele (Metis CRP/ XM/ Hyperion) w specjalnych - niemal obniżonych o połowę cenach :)(wersja limitowana). Będzie więc np. Metis CRP 850mm(2x100W - do akwarii do 120cm długich) za ok. 2200 zł brutto!

Więc - Do boju Orły :D

pozdrawiam

Przemek

PS. Polska wyjdzie.. ;)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, te sprawy były wielokrotnie poruszane, ale po prostu jak ktoś nie chce zrozumieć to nie zrozumie i koniec. Każdą próbę porównania poprawnie zrobionej lampy do chińskiego "cuda" które akurat kupił "bo tanio" odczytuje jako atak na swoją osobę.

Ja jako "cham" :welcome: mam do kolegi tylko jedno proste pytanie (ale nie wiem czy mogę)

Otóż czy miałeś do porównania ze swoim cudem jakąkolwiek lampę firmową czy dobre diy (nie mówię że koniecznie moje, ale np Leszka z sąsiedniego forum)?

Ja miałem je wszystkie, rozbierałem i mierzyłem. Jakie są Twoje doświadczenia? Jedna lampa i już trafiłeś w tą jedyną i najlepszą?

PS. I chińczyki nie psują mi rynku bo to nie mój rynek. Składam sobie 1-2 lampy miesięcznie bo daje mi to ogromną frajdę i na zdrowie wychodzi to zbiornikowi bo do niego nie pcham łap tak często. A mój atut to możliwości jakie mam. Ale to dla kolegi zdaje się feler....westchnął seler.

Pozdrawiam

PS2. Koledze który rozpoczął temat zaproponowałem budowę lampy trójkątnej, bo to fajne wyzwanie i może wyjść coś nowatorskiego. A Ty zaproponowałeś jakieś sensowne rozwiązanie?

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek no w mojej ocenie to nawet najlepszych diy nie można stawiać w szeregu z twoimi lampami a porównanie ich do chińczyków jest miażdżące :)

W moim mniemaniu bardziej tu chodziło obiektywne opisanie lamp led z Chin a nie o ich ukoronowanie i okrzyknięcie najlepszymi z najlepszych, bo tak nie jest. To tania alternatywa dla t5/hqi.

Przecież lampy led z Chin to produkt budżetowy, zapełniający lukę w rynku.

Jest zapotrzebowanie na tanie lampy led, jakoś do tej pory nikt nie może trafić (z innych producentów) w ten target.

Jest to grupa akwarystów nie warta uwagi?

Mnie osobiście wkurza jak czytam że są złe bo z Chin.

Mają swoje wady. Wszystkie maja. Ale nie to że się nie nadają :D

Pozdrawiam

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pio7

To miłe co mówisz - lecz to nie do końca chodzi o to KTO to robi - tylko jak to jest zrobione i z czego..

Jeśli policzysz, że co rok-dwa lata może będziesz zmuszony ZMIENIĆ lampę(bo serwisu w Polsce nie zapewnia ŻADEN z dystrybutorów BSLED czy Mvawa - czyli popularnych 120W chińczyków) - to już nie jest "tania alternatywa" dla HQI+T5....

Wszystko jest ok - gdy jest OK..

Każdy produkt się psuje - i pytanie - co zrobisz jak lampa Ci padnie - albo zacznie świecić na różowo? Będziesz czekał na support sprzedawcy dwa miesiące - by potem "dowiedzieć" się - że to wina Royal Blue(święcących na "różowo") ... :thumbup:

Kto się zna - to tego nie kupi - kto nie - to łyknie jak młody pelikan...

Wyobrażasz sobie wysyłać taką lampę na serwis do Chin?(przesylka do 10kg - 600zł)?

Dlatego - to nie jest tak że "fe" jest wszystko z Chin - ale jak zaczniesz porównywać "jabłka z jabłkami"(lampy o tych samych/zbliżonych parametrach) - to już nie będzie tak "różowo".. :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wkurza jak czyta żem są złe bo z Chin.....A co to nie prawda że chińskie wyroby w 90% są do duszy robią dużo tanio i do no wiadomo do czego się nadają :whistle:


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio toteż atakujesz mnie i obrażasz a okazuje się że jednak naprawdę nic nie rozumiesz z tego co czytasz. Wielokrotnie powtarzałem że nadają się wszystkie ledy które mają odpowiednią barwę (a o to akurat nie trudno) jednak albo jest to ekonomicznie nie uzasadnione albo wręcz chybione. Ekonomicznie.

Uchylasz się od mojego pytania czy go nie rozumiesz? Krytykujesz więc coś czego nigdy na oczy nie widziałeś? Gratuluję.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek, no masz rację, oczywiście jak wszystko może się popsuć. Gdybym co rok lub dwa musiał ją zmieniać, to by było gorzej.

Przez 4 lata chińczycy mogli jednak tez usprawnić swój produkt :D

Gdyby natomiast okazało się że będzie świecić dwa lata i się nie popsuje ,

to mogło by się również okazać, że alternatywne oświetlenie u kolegi t5 4x24w kosztowało go 800zł (same 4 świetlówki co pół roku) podczas gdy u mnie tyle samo by kosztowała lampa w chwili zakupu.

To najbardziej wyrażna oszczędność, poza zużyciem prądu.

Bezsprzecznie prym wiodą tu lampy na diodach cree, których zarówno budowa jak i cen a jest o wiele bardziej skomplikowana z wielu powodów.

I lampy z chin nigdy nie zastąpią cree, moga za to śmiało zastąpić t5 i hqi.

Jak kogoś stać i ma potrzebę to pewnie że lepiej kupić cree ale nie można pisac że albo led cree albo wcale.

Bo to nie prawda.

Normalnie jakaś batalia z tego wyszła :D

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio toteż atakujesz mnie i obrażasz a okazuje się że jednak naprawdę nic nie rozumiesz z tego co czytasz. Wielokrotnie powtarzałem że nadają się wszystkie ledy które mają odpowiednią barwę (a o to akurat nie trudno) jednak albo jest to ekonomicznie nie uzasadnione albo wręcz chybione. Ekonomicznie.

Uchylasz się od mojego pytania czy go nie rozumiesz? Krytykujesz więc coś czego nigdy na oczy nie widziałeś? Gratuluję.

Przepraszam ale wkurzyłeś mnie, wbrew temu co myślisz to doskonale cię rozumiem i nawet w części podzielam twoje zdanie.

Zwłaszcza to, że nadają się obie lampy :D

Wkurzyłem się bo to już kolejny raz w swojej wypowiedzi, mam nadzieje że nieświadomie, sformułowałeś ją tak niefortunnie że poczułem się urażony. Pudelkiem bynajmniej nie jestem ale są pewne granice :).

Pozdrawiam


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale już zgłupiałem. Pewnie teraz się obrazisz ale nic na to nie poradzę, jednak coś Ci wyjaśnię:

Ja wiele rzeczy nie rozumiem, ubolewam nad tym ale trudno, tak to już jest. Ale musiałbym mieć zdrowo nierówno pod sufitem żeby obrazić się gdy ktoś mi powie że nie rozumiem czegoś co wielokrotnie było tłumaczone. Nie wiem co niefortunnego powiedziałem. Dziękuję i pozdrawiam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.