Skocz do zawartości
Mihau

Iglicznia i Mandaryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Kupując iglicznię do Reefmaxa dostałem informację, że albo ona albo mandaryn. Czy one nie mogą żyć razem ze sobą.

Będą wyjadać sobie pokarm lub coś w tym stylu?


Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mandaryn wykosi ci wszystkie kiełże i lasonogi, które są świetnym pokarmem dla igliczni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który mandaryn, bo jak ten Wspaniały to w 100L po paru miesiącach padnie z głodu...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który mandaryn, bo jak ten Wspaniały to w 100L po paru miesiącach padnie z głodu...

moj 1,5 roku w 100 l, ale skały mam b duzo


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Luft - wszystko zależy od ilości skały w baniaku - ja mam od roku parkę Picturatusów w 100L i dopóki nie kupiłem Armatusa to miałem równowagę w baniaku i nie musiałem specjalnie dokarmiać. Teraz raz na dwa dni dokarmiam mrożonkami aby były grube kluchy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który mandaryn, bo jak ten Wspaniały to w 100L po paru miesiącach padnie z głodu...

Znam jednego który wcina mrożonki i jest upasiony jak świnka :)więc nie masz racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mówię o Picturatus tylko o Synchiropus splendidus.

PIcturatus jest prostym w hodowli gatunkiem, nie spotakłem kogoś kto by miał problemy z jego wyżywieniem. Nie jest tak wybredny jak splendidus. Ja miałem Splendidusa ponad rok i wcinał mrożonki bez problemu, został zgładzony przez garbika Chrysiptera parasema.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mówię o Picturatus tylko o Synchiropus splendidus.

PIcturatus jest prostym w hodowli gatunkiem, nie spotakłem kogoś kto by miał problemy z jego wyżywieniem. Nie jest tak wybredny jak splendidus. Ja miałem Splendidusa ponad rok i wcinał mrożonki bez problemu, został zgładzony przez garbika Chrysiptera parasema.

Chwalisz się, czy żalisz?

Sorki za :offtopic:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:

Czyli Picturatus może być a Splendidus już nie?


Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:

Czyli Picturatus może być a Splendidus już nie?

Nie, w małych zbiornikach szanse utrzymania mandaryna zależą w dużej mierze od przyjmowania pokarmu zastępczego, a nie od gatunku. Wśród obu tych gatunków niektóre egzemplarze jest bardzo ciężko przestawić na mrożonki, wtedy z braku naturalnego pokarmu ryba może paść z głodu. Za to po przestawieniu na mrożonki mogą żyć nawet w 100l (pozostaje oczywiście kwestia "komfortu" takiego zbiornika). Uzależnianie jedzenia mrożonek od gatunku mandaryna to całkowite nieporozumienie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o to że jak żaden z nich nie będzie jadł mrożonek to nici :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował to dokładnie się przyjrzyj jak wygląda,czy nie jest chudy.Poproś sprzedawcę żeby spróbował go nakarmić.Jeśli będzie zero zainteresowania żarciem odpuść

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.