Skocz do zawartości
luft

Nowy baniak, czy podróż życia

Wybór  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podró? ?ycia (rafa na ?ywo), czy nowy baniak?

    • Baniak
      32
    • Podró?
      43


Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś miał/a do wyboru przeznaczyć przykładowo 20 tys. na podróż życia, nurkowanie, super rafy na żywo vs postawienie baniaka za tą kwotę jaki padłby wybór. Pierwsza myśl (bez dzielenia skóry na niedźwiedziu). Ankieta anonimowa.

Pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw kwote bo to an baniaka ani wakacji porzadnych :D sie ludzie nie rozmarza za bardzo :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Polski :strutin


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że na podróż pojedziesz i wrócisz a baniak jak postawisz to później trzeba się liczyć z kosztami jego utrzymania !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z podrózy mozna przywieźć tropikalną chorobę i wydać kasę na leczenie albo zakończyć żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja jedno i drugie ?

Z podrózy mozna przywieźć tropikalną chorobę i wydać kasę na leczenie albo zakończyć żywot.

Bez przesadyzmu, niema ryzyka niema zabawy>>>B)


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Z podrózy mozna przywieźć tropikalną chorobę i wydać kasę na leczenie albo zakończyć żywot.

Luft mówił o wakacjach na rafie, a nie w Bangkoku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając polską mentalność i możliwości to za te 20 tyś to przeciętny polak ogarnąłby i nowy baniak i wyjazd :p

Weźmy jednak po uwagę że z tych 20kk państwo swojej doli w postaci podatku nie weźmie :D


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft mówił o wakacjach na rafie, a nie w Bangkoku ;)

:rofl:

Nie rozwaliłbym takiej kwoty na jedną rzecz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A długie te wakacje??.....bo ktoś tu kiedyś pisał że za 7 tys to miesiąc z nurkowaniem w Tajlandi? :thumbup::unworthy::thumbup:

Chyba wybrał bym wczasy za tą kasę.....bo na baniak i tak bym musiał uskładać za wszelką cenę albo pożyczyć :whistle: a taki wyjazd nie zkakup pierwszej potrzeby :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica jest taka, że podróż to wydatek jednorazowy, a baniak za 20 tys będzie Cię doił latami ;)

Edytowane przez Jader (wyświetl historię edycji)

miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrotu do pracy po wakacjach za 20 tyś. chyba bym nie przeżył... :wacko:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie podróż, a baniak prędzej czy później i tak bym postawił :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podróż. Nowy baniak to mniej kwestia kasy, bardziej sprawa miejsca, czasochłonności, wytrzymałości domowników etc.

Edytowane przez wojtos (wyświetl historię edycji)

1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak to by pojechał na wakacje i jeszcze korali/zwierzaków za 40 tys przywiózł w małej walizce :)

1-sza myśl baniak.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza myśl to podróż! Bez 2 zdań.

A po powrocie martwiłbym się za co postawić baniak :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze za 20tysi to mam egipt i super baniak :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróż :)

Baniak tak czy inaczej stanie :p W końcu morszczyzna uczy cierpliwości :D:)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba podróż :) Baniak dziś jest a jutro może już zniknąć.To co przeżyjemy to nasze na wieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

taki wybór to spory dylemat,

w pierwszej chwili przyszedł mi do głowy "nowy baniak" ,

:question: jednak po paru sekundach zdałem sobie sprawe że byłby to z mojej strony wielki egoizm wobec mojej rodziny wydając jednorazowo taką kasę na swoje hobby . Więc stawiam na wyjazd z żoną ! :yes


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już stałem przed wyborem, czy stawiać większy baniak czy wyjazd z rodziną na wakacje. Wygrał Egipt, już niedługo wylot:)

Edytowane przez 3PIOTR4 (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania baniak..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy wprowadzili całkowity zakaz palenia w samolotach, to latam wtedy kiedy muszę. A że wyjazd byłby z własnej woli, to po co się męczyć? Więc wybieram baniak.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że w tej kwocie zmieściłbym się z przeprowadzką do puerto escondido i tam założył baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.