Skocz do zawartości
emler233

135 l dla konikow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przedstawić relacje z powstawania mojego drugiego akwarium przeznaczonego dla koników.

Akwarium o wymiarach 50x60x45 co daje 135l przednia i prawa szyba opti gr.10mm komin zewnetrzny

Sump 40x40x40 64l z dwiema przegrodami

Oświetlenie prawdopodobnie 4x 24w t5

Odpieniacz jeszcze się zastanawiam

post-9590-0-93988900-1338730796_thumb.jpgpost-9590-0-40464400-1338730945_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z tymi odpieniaczami dla koników to jak to mówią- wróżyła babka na dwóch.

Jedni są zwolennikami, drudzy przeciwni temu.

Może dobrym wyjściem będzie czasowe jego włączanie, tylko w nocy.

Chodzi o to żeby nie wybić pokarmu ale też wody nie możesz zasyfić.

135 litrów nie wymaga wielkiej besti. Jeśli zadbasz o ekipa sprzątającą to może malutki Blau Nano skin zda egzamin. Szkół jest wiele, Tunze 9002 czy tez Hydor Slim skin nano powinien być odpowiedni.

Swoją drogą skąd jesteś dokładnie ?

Kolega axela1 jest świeżo upieczonym konikarzem, może coś podpowie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid, jak możesz proponować wyłączanie odpieniacza na noc? Masz na uwadze mniejsze natlenianie wody i jeszcze większy spadek pH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem na temat odpieniaczy. Jestem z rejonów od rybnika do mikołowa. Narazie odpale baniak bez odpieniacza i zobacze jak będzie z parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid, jak możesz proponować wyłączanie odpieniacza na noc? Masz na uwadze mniejsze natlenianie wody i jeszcze większy spadek pH?

Może dobrym wyjściem będzie czasowe jego włączanie, tylko w nocy- według mnie brzmi jasno, że ma być 'ON' w nocy.

Rybnik, bywałem bywałem. Jeśli skałe będziesz miał i wode z działającego zbiornik to faktycznie, początkowo dasz rade bez odpienacza ale jeśli wszystko świeże to łuhuhu, syf syf syf.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, źle przeczytałem, chociaż i tak uważam, że jeżeli odpieniacz jest, to powinien pracować cały czas. Jeżeli już, to powinien być słabszy, niż zalecany do takiego zbiorniczka.

Edit: Oczywiście z tych samych powodów, o których pisałem wcześniej.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz tego spiąć z drugim działającym akwarium? ... odpieniacz musi być konie jedzą dużo brudzą bardzo a cyrkulacja i obieg (slabiutkie) nie załatwią ci sprawy


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpiac pod drugie tylko mam za mały sump i nie przyjmnie tyle wody jak braknie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie propagowałbym podłączenia konikarium. Koniki są wrażliwsze. Jeden sump ale zwiększone ryzyko.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział ci ze wrażliwsze ... To ze anemiki :rolleyes: nie znaczy ze wrażliwsze ... Na forach w US ludzie podają takie warunki ze pokolce dawno wybrałaby się na wieczną rafę ... A stabilność w małym konikarium bardzo ciężko utrzymać

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim odpieniaczu Reef Octopus - PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Skleilem hydraulike i zaczynam zalewac.

Pompa powrotna eheim compact+ 2000.

post-9590-0-19461100-1339055565_thumb.jpg

post-9590-0-61951400-1339055595_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak da rade to obracaj zdjęcia i może trochę zmniejszaj :whistle:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Chciałem podpiac pod drugie tylko mam za mały sump i nie przyjmnie tyle wody jak braknie prądu.

Możesz zrobić drugi sump na tym samym poziomie co pierwszy i je połączyć.

Koniki są twarde. Ale bardzo wrażliwe na uszkodzenie pancerza. A cała trudność w ich hodowli polega na tym że trzeba im dostarczyć żywy, gruby pokarm. Jeśli chcesz je hodować zacznij od hodowli pokarmu - kiełży, krewetek, lasonogów. Ja też się szykuję na koniki i zakładam właśnie hodowlę żywego żarcia dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcę że najpierw trzeba mieć odpowiedni pokarm potem można śmiało startować z konikami

ja też jestem przed zakładaniem konikarium ale najpierw udoskonalam hodowlę żywych pokarmów by moi podopieczni mieli wszystko to co jest im potrzebne :)

PS a co planujesz z obsady?? korale, glony??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam takie pytanie czy oświetlenie 4 x 24w t5 wystarczy dla konikow i korali miękkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczy. Akwarium bardzo wysokie nie jest, będzie dobrze :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy będzie różnica jak swietlowki będą w poprzek akwarium a nie wzdłuż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie przeszkadzać Tobie w obsłudze to można.

Wtedy przód i tył akwa będzie doświetlony a nie boki :)

Sprawdź PW

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie zestawienie świetlówek będzie dobre. 1 x ATI CORAL PLUS, 2 x ATI ACTINIC BLUE, 1 x ATI PURPLE PLUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tak konikarium?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przez ostatni miesiąc nie miałem zbytnio czasu żeby dokończyć konikarium. W końcu znalazłem trochę czasu i wymieniłem w działającym akwarium stary sump i odpieniacz na nowy. I teraz zabieram się za konikarium . Zastanawiam się nad skala czy dac żywą czy suchą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje plany opierałem na połączeniu akwarium z głównym zbiornikiem,ale znalazłem dwa problemy.Jeden,to chyba nie rosły by mi glony wyższe,którymi planowałem zasiedlić zbiornik z powodu zerowego NO3 i PO4.Drugi problem,to jednak nie miałbym dla nich pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek zalałem akwa woda z podmianki od kolegi, a wczoraj kupiłem trochę skały i jakoś ja tam ułożyłem. Ale chyba trochę za mało jej jest. Teraz tylko zaczekać aż się parametry ustabilizuja.post-9590-0-87670000-1353490818_thumb.jpgpost-9590-0-76711700-1353490838_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.