Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja proponuje praktyczne rozwiązanie. Mając dostęp do tylnej ściany akwarium pomyśl o tle które można zdemontować np. nakładana czarna pleksa, w razie potrzeby będziesz mógł zajrzeć za tylne zakamarki skały, gdzie w innym przypadku jest to niemożliwe.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, tylko wałeczek, inaczej sobie tego nie wyobrażam.

Może trochę opisu - założenia.

Odpieniacz:

produkcja Gienek, kawał odpieniacza, według starej sprawdzonej metody - długa rura "reakcyjna" + dysza, bez żadnych magicznych wirników itp.

10786443951.jpg

Utrzymanie wapna i magnezu oraz kH

Reaktor wapnia - produkcja Gienek - reaktor sporych rozmiarów, średnica rury 300mm i wysoki, chyba, 800mm ale sprawdzę.

Mikser wapienny deltec

thumb134689790811594583.jpg

Mikroelementy:

pompa dozująca + ABC lub inne dostępne na rynku

Oświetlenie:

LEDy ok 400w

Podłoże filtracyjne:

W głównym zbiorniku sucha skała ok 60kg + jeden bok z ceramiki + w obiegu jedna kuweta z żywą skała ok. 70kg + siporax ok 5L. Całość wpięta w refugium. Nad bilansem bakteryjnym będzie czuwać nasza rodzima wódka.

Co do reszty chemii, według zapotrzebowań, może nie będzie trzeba ;)

@kirko dobry pomysł, muszę to rozwiązanie przemyśleć !

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek ma racje. Dokladana tylna scianka bedzie chyba najlepszym rozwiazaniem. Bedziesz mogl zdemontowac i obslugiwac zbiornik z "kanciapy" np czyscic. Przy zamalowanym czy zaklejonym tle nie bedziesz widzial co sie dzieje w akwarium bedac na zapleczu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pokoik z klamką tylko od środka - marzenie:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Maciek ja już drugi raz malowałem farbą Tikkurila optiva 5 - co znaczy głęboki mat :)

Pozdrawiam,


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ty bedziesz grzebal w zbiorniku "od tylu"

a to się wydało że Kiflu lubi od tyłu :smoke:

PozdrT

P.S.

projekcik bajka...

Edytowane przez tomiooo (wyświetl historię edycji)

zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię sprowadzę na ziemię w Wdzydzach :harhar:

Projekt petarda!


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu przed Wdzydzami mialem okazje widziec projekt w powijakach. Willa Kiflowka w stanie surowym, a dzis juz widac kafelki.

Calosc zaprojektowna pod filtrownie i akwarium :thumbsup: Przy czyms takim moglbym codziennie slyszec ZA KARE MARSZ DO SWOJEGO POKOJU

Kiflu planuj tak zeby chociaz ze dwa krzesla weszly i mala chlodziarka na browar.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma się co podniecać, na razie mamy pomieszczenie i baniaczek. Od projektu do realizacji daleka droga, krok po kroku i może na wiosnę w przyszłym roku wprowadzę zwierzaki. Problemów związanych z budową jest dużo, wiele rzeczy musi być dograne, dopilnowane itp, dziś mój pokój jest tłem do całej budowy ;)

Same akwarium z filtrownią wiele się nie różni od innych realizacji, ja miałem to szczęście że dom zacząłem projektować od kuchni salonu i pokoiku. Myślę że wiele osób na forum, budujących dom, rozważało takie rozwiązanie, tylko często, niestety, filtrownia zabiera powierzchni mieszkalnej - coś za coś - oczywiście mam na myśli realizacje gdzie liczy się każdy dodatkowy m2.

@tomiooo kurde, a miała to być NASZA tajemnica harhar.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, to po kolei,

Panowie od instalacji dorobili mi w skrzynce dodatkowy obieg do ewentualnego grzania akwarium. Stelaż ustawiony, przykręcony i wypoziomowany. Szyby boczne pomalowane na czarno, wałeczkiem według wskazówek, tylna szyba nie malowana - będzie ściągana blenda według propozycji @kmirko. Blat przykręcony, pianka ułożona i meritum... akwarium wstawione na swoje miejsce ).gif

Mała foto relacja

wp000190b.jpg

wp000188.jpg

wp000191.jpg

wp000192y.jpg

wp000193.jpg

wp000012a.jpg

Dziękuję za pomoc @krzlew i @Jarkowi Grzeszczak z forum oraz moim bracią unworthy.gif.

Samo wrzucenie baniaka okazało się bardzo proste ale sam bym tego nie zrobił help.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo - byle do przodu :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie, brat to ten pierwszy po lewej - takie lustrzane odbicie ).gif, a drugi brat "przyszywany" to pierwszy po prawej. W dżokejce to @krzlew i ostatni to @jarek


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nic nowego, czekam na ramę od stolarza wykańczającą od strony salonu oraz spawa się rama pod sump ;) Jak tylko coś ruszy fizycznie na budowie to załączę foto


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś drgnęło w temacie baniaka, może nie wiele ale mi sprawia dużą radość :D

Jest rama, jest wstawiona - powiedzmy obejście finiszuje.

Na dniach odbieram ramkę na sumpy, więc coś ruszy do przodu :)

img0580fs.jpg

img0581nn.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek dopadł Cię już ten etap zakładania akwarium, że zaczynasz się zastanawiać czemu nie postawiłeś większego? :D

Fajnie się zapowiada, byle by tylko nie zginęło w tle jak masz duży salon :( hehe


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr krewetka :p ja ten etap mam od samego początku - mogło być większe ale mam żonę która, jak każda, wie lepiej :crazy:

A czy zginie, się zobaczy, zależy co tam w środku uda mi się pociągnąć :ice:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu zalejesz przed Wdzydzami 2013?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleje robaka - to na pewno :smiling:

Jest szansa - jak się wprowadzę zgodnie z planem w grudniu, to myślę że zaleję :sweat:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i do Krakowa nie udalo sie dojechac :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.