Skocz do zawartości
maskonur

Dekapitacja Dziobka

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze dla wiedzy potomnych...

Otoz cyrkulacja Tunze 6065, w przeciwienstwie do konkurecji ma katke wylotowa z duzymi otowrami... jak sie okazuje mozna kupic gesta kratke za 30 pare zlotych. Co sie dzieje jesli nie pomysli sie o tym ?

Wiec scenariusz jest taki:

Energetyka wylacza prad (jak to na wsi bywa), pompa przestaje dzialac, maly pokolec (zwany przez cala rodzine Dziobkiem bo ma slodki pyszczek i jest wyjatkowo towarzyski) widzac smaczne geste glony wplywa do srodka, z trudem ale wplywa (a w zasadzie wklada glowe bo tulow sie nie do konca miesci), energetyka wlacza prad i CIACH... zmielona glowa odplywa w glab akwarium a zdekapitowane cialko trzepocze sie zaklinowane w kratce...

Potem oczywiscie pytania dzieci "tato dlaczego dlaczego??" uroczysty pogrzeb w ogrodzie itp itd...

Jednym slowem kolejny przyklad na to ze w tym hobby nie warto oszczedzac...

Pozdrawiam

Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puent mozna by dopisac wiele. No zycie, czlowiek uczy sie zwlaszcza na wlasnych doswiadczeniach. Jak nie ryba, to mniejszego dziada typu ukwial mozna przemielic. Nie ma co sie obwiniac. Historia pogrzebu fajna


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wavebox z podobnym skutkiem zrobił sałatkę krewetkową... Żagiewka była zachwycona.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką kratkę mogliby dawać od razu w zestawie..

nie zazdroszczę widoku ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kratki sa w kazdym zestawie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kratki sa w kazdym zestawie.

No własnie tak mi sie wydaje ze daja kratki na wylot do wszystkich pomp Tunzego ale i tak szkoda rybki.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrazy współczucia, dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze te kratki sa przynajmnniej w mniejszych modelach


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze te kratki sa przynajmnniej w mniejszych modelach

W 6065 też jest. Wiem, miałem. Teraz ma kto inny.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Te kratki sa w kazdym zestawie.

Do 6055 miałem w komplecie.

tunze-nanostream-6025-lg.jpg

Ale kto wie jak to sprzedają w PL, z tego co widzę u nich magnesy to dodatkowa opcja w JVP, a na wyspach masz magnes i przyssawki w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

maskonur - szkoda zwierzaka, widok pewnie też nie zbyt przyjemny. Jest nauczka na przyszłość, aż zerknąłem jak u mnie ta sprawa wygląda.

Co do JVP - Kapitan ma rację, nie dość że magnes to jedna z dwóch opcji to jeszcze kiedyś kupując 3szt. tylko jedna miała trzpień ceramiczny - na to również trzeba zwrócić uwagę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Tunze bylo z 2giej reki i kratki nie bylo :/

Na stronach sklepow sa zdjecia bez kratki wiec myslalem ze tak byc ...

nanostream6025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oszczedzania na morszczyznie nie da sie zaoszczedzic :wacko:

Bez przesady, mam 2 chinki i jedna koralie która kupiłem aby sprawdzić różnice , różnica jest , ale tylko taka ze koralia kosztowała

10 chinek... Na innym sprzęcie nie zwracalem uwagi na oszczędności a może trzeba było ...


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędności oszczędnościami.

Pytanie z jakiej okazji ( i kto za to odpowiada ) że TEN SAM towar w PL jest uboższy o elementy dodatkowe niż w innym państwie ...

Coś mi się wydaje że ktoś czerpie dodatkową kasę na sprzedaży elementów zestawu które normalnie wchodzą w skład paczki startowej ...


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Oszczędności oszczędnościami.

Pytanie z jakiej okazji ( i kto za to odpowiada ) że TEN SAM towar w PL jest uboższy o elementy dodatkowe niż w innym państwie ...

Coś mi się wydaje że ktoś czerpie dodatkową kasę na sprzedaży elementów zestawu które normalnie wchodzą w skład paczki startowej ...

Swoją drogą wczoraj szukałem (może źle szukałem) i nie znalazłem tych nakładek (sitek) do Tunze nigdzie w sklepach ani nawet na stronce Tunze...

Może bez nakładki jest 2zł taniej, a wiadomo jacy ludzie są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, mam 2 chinki i jedna koralie która kupiłem aby sprawdzić różnice , różnica jest , ale tylko taka ze koralia kosztowała

10 chinek... Na innym sprzęcie nie zwracalem uwagi na oszczędności a może trzeba było ...

Co do koralii to smigaja u mnie 2szt. juz 3 lata, dodatkowo mialem mocniejsza chinke ktora wymienialem juz chyba z 4 razy az w koncu kupilem trzecia koralke.

Czemu wymienialem chinki?

Powod prosty 2 razy zmeczenie materialu przewodu zasilajacego (zaczela odchodzic izolacja przy samej pompie) i 2 razy zmeczenie nie mam pojecia czego ale zaczynaly startowac po pewnym czasie juz tylko wstecz :).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wczoraj szukałem (może źle szukałem) i nie znalazłem tych nakładek (sitek) do Tunze nigdzie w sklepach ani nawet na stronce Tunze...

Może bez nakładki jest 2zł taniej, a wiadomo jacy ludzie są...

http://www.tunze.com/149.html?&L=1&C=00&user_tunzeprod_pi1%5Bpredid%5D=-infoxspare_9999.999


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

W nowych pompach sa zawsze w pudelku kratki

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan pieniaczu kolega kupil z drugiej reki. W kazdym sklepie nawet POLSKIM kupujac nowa dostajesz kompletna.

Patrze Ci na stopke i mysle ze chyba Cie stac, z reszta jak wolisz ryzykowac zycie ryby ktore bezcenne - nie kupujwallbash.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mam kratki :)

Ale zasugerowałem się postem Piostu i zrozumiałem go tak, że on widział taki zestaw bez w PL.

Więc dorobiłem sobie teorię że importer PL zamawia bez kratek żeby zbić nieco cenę :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan pieniaczu kolega kupil z drugiej reki. W kazdym sklepie nawet POLSKIM kupujac nowa dostajesz kompletna.

Patrze Ci na stopke i mysle ze chyba Cie stac, z reszta jak wolisz ryzykowac zycie ryby ktore bezcenne - nie kupujwallbash.gif

Grzegorz, a pokaż mi to miejsce w pierwszym poście które wskazuje na to że ten cyrkulator był "z drugiej reki" ?

Ja tez po przeczytaniu pierwszego posta byłem pewien że maskonur kupił taką nówkę stąd moja teoria że ktoś chce urwać trochę grosza.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuuufff......szkoda slow coffee.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.