Skocz do zawartości
mareko1

Jaki wynik ma mieć woda po RO/DI przy zalewaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Zywica jest tania wiec moze wymien całą . Ja tak zrobilem i jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz pomyślałem, że płucząc filtry nie zdjąłem ogranicznika przepływu ( wyczytałem w niby instrukcji, że aby wypłukać membranę należy zdjąć ogranicznik przepływu). Może jeszcze raz przepłukać bez tego ogranicznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeżeli masz po RO 007 to żywica powinna spokojnie to wyzerować . Tez go nie zdjąłem i u mnie działa . Jedynie co zmodyfikowałem u siebie to dołożyłem przed membranę puszkę z filtrem 1 mikron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabster u mnie niestety po RO jest 020, 007 jest po RODI, więc lipa :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , kupiłem taki zestaw po samym Ro miałem około 16 ppm i tyle samo po DI. Wyczytałem że może membrana uszkodzona . Załatwiłem nowa i po przelaniu może 50 litrów pokazała 024 ppm . Normalnie wkur.. na maksa ale zmieniłem żywice i po DI mam 000 ppm. Ostatnio sprawdzałem i po samym RO mam 16 ppm więc spada cały czas pewnie się "układa" . Żywica u Ciebie zbije to do 000 ppm.

Więc zakup i wymień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po RO ponad 20 to wysoki wynik ,,, moze gdzies przepruszcza bokiem i idzie woda prosto z miasta na zywice ,, u mnie tak bylo guma na okolo membramy nie trzymala i czesc wody na zywice szla bezposrednio z rur ,, i wedy bylo cos kolo 20 po RO a po zywicy ok 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po ro/di jest 003. Ale przed wszystkim woda ma 800-900. Jak będę dalej mieszkał w centrum i zacznę się zastanawiać na akwarium z bardziej wymagającymi zwierzakami to pomyślę o dwóch filtrach di podłączonych jeden po drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jak ma wyglądać "ułożenie się" żywicy w filtrze, bo zauważyłem, że teraz żywica jest ułożona, że jest jej na dole bardzo mało a reszta jest na górze filtra z żywicą i teraz pomiar TDS daje wynik 002 - może to jest kluczem do rozwiązania mojego problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywica ma byc upchana na ciasno.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciasno tzn. że ma być wypełniony cały pojemnik żywicą, bo jeśli tak to u mnie tak nie jest. Dzisiaj dzwoniłem do pomocy technicznej tego filtra i Pan specjalista z pomocy stwierdził cutuję " w przyrodzie nie ma możliwości osiągnięcia wody tak aby TDS pokazywał 000 - jest to niemożliwe", dodał, że mogę spróbować zmniejszyć ciśnienie wody bo wtedy będzie wolniej zachodziła reakcja wody z żywicą albo żebym dokupił drugi filtr DI, ale i tak nie uzyskam wody 000 ppm; tak więc wiele mi ten "specjalista" nie pomógł. Tak apropo to dziś pomiar stanął na magicznej liczbie 002 :wallbash: . Dokupię tą żywicę i spróbuje wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mu powiedziec ode mnie ze jest idiota ,,,

w przyrodzie nikt nie uzywa filtra DI a woda nie ma w sobie chloru i miliona innych badziewi ktore czlowiek pompuje w nia ,,

tds musi pokazywac 0 znam jednego forumowicza u toregojuz przed DI jest 0 jego wszyscy znaja :)

jest to bez problemu mozliwe ,,, u niego sa 3 komory przez DI i juz woda na zywice wplywa o wartosci 0

tds ma kilka procent mozliwej pomylki wiec jesli pokazuje 0 to i tak moze miec powyzej zera ,,, wiec nie ma innej opcji zebys wpuszczal co innego niz wode o wartosci 0 na tdsie

zywica upakowana na sztywno ,,, jak sciana do srodka ,,, jak ja podmieniam to wsypuje i ugniatam ja co chwila takim speudo tloczkiem az pod sama gore ,, jak puszcze wode to nic sie nie rozjezdza i daje odrazu wynik 0

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciasno tzn. że ma być wypełniony cały pojemnik żywicą, bo jeśli tak to u mnie tak nie jest. Dzisiaj dzwoniłem do pomocy technicznej tego filtra i Pan specjalista z pomocy stwierdził cutuję " w przyrodzie nie ma możliwości osiągnięcia wody tak aby TDS pokazywał 000 - jest to niemożliwe", dodał, że mogę spróbować zmniejszyć ciśnienie wody bo wtedy będzie wolniej zachodziła reakcja wody z żywicą albo żebym dokupił drugi filtr DI, ale i tak nie uzyskam wody 000 ppm; tak więc wiele mi ten "specjalista" nie pomógł. Tak apropo to dziś pomiar stanął na magicznej liczbie 002 :wallbash: . Dokupię tą żywicę i spróbuje wymienić.

A ja to mam jeszcze takie coś do zaproponowania weź ze sobą TDS jak będziesz szedł do sklepu akwarystycznego i poproś żeby pozwolili ci zmierzyć swoją wode po RoDi


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Tak mi przyszło jeszcze do głowy, że może mam te prefiltry żle zamontowane - pierwszy, który idzie bezpośrednio z kranu to taki: http://zapodaj.net/0ee95a5cdd902.jpg.html

później woda idzie do drugiego filtru, takiego:

http://zapodaj.net/f426747cf013c.jpg.html

następnie idzie na membranę po czym do DI ( całość była już tak zmontowana, nic nie zmieniałem).

I drugie pytanie jak myślicie lepiej kupić samą żywicę i wymienić czy kupić po prostu dodatkowy filtr DI i mieć podłączone dwa filtry DI. Doradźcie jak lepiej zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Tak mi przyszło jeszcze do głowy, że może mam te prefiltry żle zamontowane - pierwszy, który idzie bezpośrednio z kranu to taki: http://zapodaj.net/0ee95a5cdd902.jpg.html

później woda idzie do drugiego filtru, takiego:

http://zapodaj.net/f426747cf013c.jpg.html

następnie idzie na membranę po czym do DI ( całość była już tak zmontowana, nic nie zmieniałem).

I drugie pytanie jak myślicie lepiej kupić samą żywicę i wymienić czy kupić po prostu dodatkowy filtr DI i mieć podłączone dwa filtry DI. Doradźcie jak lepiej zrobić.

\

japierw zrob tak zeby po RO bylo ok 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\

japierw zrob tak zeby po RO bylo ok 5

Tylko jak to zrobić, żeby po Ro było 5? Filtry i membrana dwa razy płukane - pierwszy raz ok 20 min drugi prawie 1 godzinę i nic :(. A zakup drugiego filtra DI nie zbije tego 002 do 000?

Edytowane przez mareko1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zrobić, żeby po Ro było 5? Filtry i membrana dwa razy płukane - pierwszy raz ok 20 min drugi prawie 1 godzinę i nic :(. A zakup drugiego filtra DI nie zbije tego 002 do 000?

pewnie zbije ,, tylko co jesli ten pierwszy zacznie robic lipe coraz bdziej ,,, i zacznie puszczac 10 pozniej 15 20 itp ,,,,, nie wiadomo co jest grane ,, ja obstawiam ze puszcza wode z rur u mnie byly bdzo podobne wyniki jak guma nie trzymala ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zbije ,, tylko co jesli ten pierwszy zacznie robic lipe coraz bdziej ,,, i zacznie puszczac 10 pozniej 15 20 itp ,,,,, nie wiadomo co jest grane ,, ja obstawiam ze puszcza wode z rur u mnie byly bdzo podobne wyniki jak guma nie trzymala ,,

luakszra chodzi ci o gumę na membranie - te dwa oringi? Jeśli tak to czy mogę je wymienić bo wydaje mi się, że są to dwie gumowe uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy, mianowicie może za słabo skręciłem klosz filtra RO, w zestawie nie było żadnego klucza, więc skręcany był ręcznie. Co o tym sądzicie? Można ten klosz jakoś inaczej skręcić niż za pomocą tego specjalnego klucza?

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym zakrecilismy filtr nia ma nic do rzeczy. Wazne zeby byl poprawnie zlozony. Dalej stawiam na nie upchana na maksa zywice, ewentyalnie na jaj slaba jakosc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jeszcze jedna sprawa, która mi się przypomniała, otóż przewracając cały komplet RODI do góry nogami czasami słyszę jakby uciekające gdzieś powietrze, takie głośne syczenie, może coś gdzieś jest nieszczelne, tylko pytanie co?

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa membrana - "piszczy"

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przy podmiance tds pokazal mi 001 wiec wymienilem (po pol roku uzywania i jakis 700l jakie przelecialo przez membrane) i prefiltry i zywice i od razu jest 000 :) , a zywicie naladowalem na maxa i ubilem jeszcze gabeczkami na wlocie i wylocie , leci wolniej niz poprzednio kiedy byla troche luzna zywica ale mysle ze filtruje lepiej :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.