Skocz do zawartości
mareko1

Jaki wynik ma mieć woda po RO/DI przy zalewaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W końcu mi się dzisiaj udało zainstalować filtr RO/DI, niestety pomimo tego, że woda leci z niego już kilka godzin TDS pokazuje mi teraz 003 PPm ( wcześniej było 008, potem 006 ppm). I tu pytanie do Was czy taką wodą z wynikiem TDS 003 mogę zalewać akwarium? Nie wiem tak apropo czemu nie chce zejść do 000 ppm, co z filtrem RODI jest nie tak.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pokazuje TDS przed DI? Jeśli pokazuje poniżej 10 to z membraną powinno być ok. Co możesz sprawdzić to dokładność montażu puszki z żywicą. Czasem ta gumowa uszczelka nie przylega dokładnie przy skręcaniu i woda idzie trochę bokiem. nie lej 003 ja trochę lałem do dolewki i po jakimś czasie z 002-003 zrobiło mi się w zbiorniku z dolewką 038:( I akwa wygląda jak śmietnik:( PO raz kolejny cierpliwość i dokładność w tym hobby okazują się niezbędne:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po RO mam 020 a po DI 000 . Może żywica do wymiany badż masz za malo. Ja kupiłem tak nowy zestaw i okazało się że zywica jest do wymiany .

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wypłukałeś dokładnie przed montażem?jak filtr jest nowy to musi być po Di 000


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed montażem płukałem jakieś 20 min. Filtr jest nowy, dzisiaj założony. Po RO prawdę mówiąc nie wiem ile jest - zaraz sprawdzę; przy okazji jak się odłącza te wężyki, ciągnie się je na siłę czy jest jakiś inny sposób, bo nie chce od razu czegoś popsuć sprawdzając po RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ciągnij na siłę,spokojnie masz małą zawleczkę na każdym zaworku i po jej ściągnięciu zejdzie spokojnie bez szarpania.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz docisnąć ten kołnierz i wyciągnąć rurkę inaczej to popsujesz :)jeśli jest zawleczka to ją wyjmij . tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyciągnąłem tą zawleczkę i nie daje rady go wyciągnąć :wallbash: , ciągnąć na siłę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie weź paznokciem wciśnij tą objemke co wchodzi w nią węzyk i powinien wyjść


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dociśnij kołnierz na złączce przytrzymaj i dopiero wtedy ciągnij za rurkę.

o widzisz Darek bardziej fachowo to określił :thumbsup:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem - po RO ma 20. Wogóle jakaś dziwna rzecz, wcześniej miałem 003, więc wyjąłem membranę i włożyłem ją jeszcze raz no i teraz pokazuje po RODI 007. Jakieś rady? Może za małe ciśnienie - może mieć jakiś wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywica wymień albo dosyp . Mam tak samo 20 po RO a 000 po DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mało żywicy w tym filtrze. Ty masz żywice MB-400, ja zawsze kupuję MB-20. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale może ma:)


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weź zrób tak puść wode niech sobie leci z 30 min i dopiero sprawdź,ciśnienie nie ma nic do rzeczy moze jeszcze dokładnie nie filtruje daj mu chwile i sprawdź dopiero


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wynik po RO to 4 czasem 3 ,,,, po zywicy w ciagu secundy wsakkuje 0 0 0 .. ale jak byla zywica ktora dostala juz troche powietrza a lezala w worku z zamknieciem to trzeba bylo poczekac zanim sie zmienilo na 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że w nowym zestawie może być od razu za mało żywicy? Już mnie to prawdę mówiąc wk..... Gdzie mogę taką żywicę kupić może ktoś wie (poza Allegro)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że w nowym zestawie może być od razu za mało żywicy? Już mnie to prawdę mówiąc wk..... Gdzie mogę taką żywicę kupić może ktoś wie (poza Allegro)?

Popytaj w akwarystycznym ale naj[pierw zrób tak jak mówiłem wcześniej niech zleci kilka litrów i sprawdź jeszcze raz i daj znać


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja kupiłem nowy zestaw i miałem tak na oko poł tego pojemnika. Nasypałem pełen pojemnik nowej i wszystko jest ok po 10 minutach po RODI 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić - poczekam :wallbash: . A jak myślicie dlaczego wcześniej już mi pokazywało 003 a po wyjęciu i ponownym założeniu membrany wskoczyło na 007. Może jeszcze raz spróbować wyjąc i włożyć membranę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobrze tą membrane wcisnąłeś??


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalem gdzieś na forum że membrana musi się ułożyć ( przelać odpowiednia ilość wody). Wymiana żywicy tylko . Lać dalej wodę chyba nie ma sensu .

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze wcisnąłem - tym gumowymi oringami do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja kupiłem nowy zestaw i miałem tak na oko poł tego pojemnika. Nasypałem pełen pojemnik nowej i wszystko jest ok po 10 minutach po RODI 000.

trzymaj

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=%C5%BCywica

ja mam ta w srodku na niej odrazu 000 wskakuje

szczerze u mnie z 1 filtrem skonczylo sie na wymianie na nastepnym bo mialem ten z tymi wkladami takimi jak pociski balistyczne :)

przepuszczalo i walilo syf na membrame ,,, wszystkow kibel ,, wiec kupilem ten taki duzy zestaw ,, inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.