Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No Adam, krabik przepiękny - normalnie nie wierzę, że takie foty można robić :baby:

Szczerze gratuluję całego projektu - podziwiam i kibicuję :czapki z głów:)

pozdrawiam

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, masz niedaleko, weź body to sobie postrzelasz krabika, obiektyw leży u mnie. Szukam tylko pierścieni Kenko, bo chcę gagatka podejść bliżej. Krabiszon wygląda jak biały ninja.

Jadę do Wdzydz (chyba, że mnie szlachta morska na liście uczestników zbanuje ;-), wracam tam prawie jak w rodzinne strony, bo ja z pomorza środkowego. Aparat i osprzęt biorę, bo mnie cały czas fotki kręcą. Kręci mnie też mikroskop stereoskopowy, ale na to musze poczekać. Mam parę pomysłów na fotki, ale to na razie tajemnca.

Jarek dzięki jeszcze mam nadzieję, że mu szkiełkiem do buźki zajżę ;-)

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze mam nadzieję, że mu szkiełkiem do buźki zajżę ;-)

:Winner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze mam nadzieję, że mu szkiełkiem do buźki zajżę ;-)

:Winner

Jarek brakuje mi rozdzielczości, pierścieni Kenko i szczepki tego korala w którym mieszka krab. Do tego parę diodowych źródeł światła (mam namiar od Imperatora), kalka techniczna lub flanela jako dyfuzor i akwarium 10 x 10 x 10 cm jako studio fotograficzne i można zrobić super sesję. Na załaczonym zdjęciu masz go bez powiększania kardu a jest to powierzchnia około 1/9 korala.

Czyli wniosek prosty fotka jest do zrobienia.

crab_04.jpg

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt z pierścieniami musi być świetny, moja nakładka niestety tylko do 16 cm ostrzy :(


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja jestem kompletnym laikiem w tym temacie, a Twoje foty robią na mnie potężne wrażenie, a ten krabik... jak sztuczny, skurczybyk taki piękny.

Zresztą podziwiam Cię też za to, że nie będąc emerytem potrafisz znaleźć w sumie sporo czasu, by oprócz pielęgnacji swojego baniaczka i wielu rzeczowych porad, wnieść coś sensownego w to piękne hobby (np. filmy z instrukcjami testów).

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja jestem kompletnym laikiem w tym temacie, a Twoje foty robią na mnie potężne wrażenie, a ten krabik... jak sztuczny, skurczybyk taki piękny.

Zresztą podziwiam Cię też za to, że nie będąc emerytem potrafisz znaleźć w sumie sporo czasu, by oprócz pielęgnacji swojego baniaczka i wielu rzeczowych porad, wnieść coś sensownego w to piękne hobby (np. filmy z instrukcjami testów).

Dziękuję staram się jak mogę, jednak moja żona jest innego zdania ;-), co do czasu masz 23.20, a ja nadal przy komputerze ;-).

Ps. Pewien człowiek którego dażę bardzo wielkim szacunkiem powiedział mi kiedyś: "człowiek, który nie ma pasji, posiada pustkę w sobie" i staram się tą pustkę w sobie zapełnić...

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka krabika

crab_03.jpg

wprost niemożliwe jak ten krabik wygląda niczym japońska plastikowa zabawka pokemon , a przypadkiem junior nie wrzucił go do wody bawiąc się , a tak na serio to już choruję na takie porcelanopodobne maleństwo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprost niemożliwe jak ten krabik wygląda niczym japońska plastikowa zabawka pokemon , a przypadkiem junior nie wrzucił go do wody bawiąc się , a tak na serio to już choruję na takie porcelanopodobne maleństwo .

Choruj, choruj, to jest zdrowa choroba, stawiaj baniak i przyjeżdzaj po langustę bo krewetki mi wyjada... Junior gra w Minecraft'a i akwarium jest u niego na drugim planie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja przed moją połówką gęsto muszę się tłumaczyć dlaczego właśnie takie hobby sobie znalazłem... :rant:

Odnośnie pracy to wierz mi - dla mnie też to chleb codzienny/nocny :blink:

Sorki - zaśmiecam Ci wątek...

Jeszcze raz :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjeżdzaj po langustę bo krewetki mi wyjada. Junior gra w Minecraft'a .

to może worek koktajlowych podrzucę zamiast boksującej ?

Minecraft - aktualna zmora juniorów , nieuleczalna , łatwiej plagi zwalczyć w zbiorniku niż wyleczyć uzależnionego od Minecrafta - aczkolwiek jest metoda - zainstaluj mu GTA4 , będzie jakaś zmiana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiąc się zmieniło. Langusta wywę∂rowała do @presidento. Absorber fosforanów działa, glony się może nie cofają, ale nie rozrastają co mnie cieszy. Wczoraj uruchomiłem "fito reaktor" zobaczymy co z tgo wyjdzie.

Film o reaktorku fito:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam filmik super ale uważaj abyś kiedyś nie zakropił fito wrotką to będzie lipa.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, gdzie będę jeździł po fito od nowego roku :)

Adam jak tam Ledy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam filmik super ale uważaj abyś kiedyś nie zakropił fito wrotką to będzie lipa.

Dzięki (lepiej oglądać niż czytać - takie czasy). Przegrody pomiędzy komorami są wyższe od frontu i tyłu, nakryte do tego szczelnie plexi, gdzie tylko jest otworek na rurki napowietrzania.

Teraz już wiem, gdzie będę jeździł po fito od nowego roku :)

Adam jak tam Ledy ??

Jak się uda to zapraszam szpinakowej na fito nie będę gotował więc starczy dla wszystkich znajomych.

Ledy świecą i baniak odżył, jeszcze jadą dwie lampy więc w sumie będzie 4. Po przemeblowaniu konfiguracja światła będzie wyglądać tak:

4x80W T5 (20K blue)

4x 120W LED (white/blue)

2x150 HQI (16K aquamedic)

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stawianie wrotek obok fito jest złym pomysłem wiem to z własnego doświadczenia .Z czasem tak czy tak wrotka opanuje Ci fito.

Ja bym zostawił baniak tylko na "zielona wodę" a wrotki dał jak najdalej do jakiegoś wiaderka po soli i lekko przykrył z zachowaniem cyrkulacji...zresztą sam się przekonasz :geek:

Edytowane przez rufio (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ruflo - tak podejrzewam może się stać, wszystko jest przykryte poliwęglanem w miarę szczelnie, będę się starał aby tak się nie stało, bo nie mam już wolnej komory.

Mój baniak dostał prezent od Mikołaja - właśnie w piątek domontowałem oświetlenie (i zaktualizowałem stopkę). Więc wklejam filmik z moimi wizualnymi wrażeniami z miksowania światła. Mam nadzieję, że baniakowi wyjdzie to na dobre. Wszystkie znaki tak wskazują na poprawę - pH wg. Profilux'a utrzymywało się na poziomie 7,9 a teraz wraca do poziomu 8,1. Filmik najlepiej oglądać w HD.

PS. Spokojnych, radosnych i zdrowych świąt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:pirate: szacunek robi wrażenie i daje przegląd sytuacji

gratulacje pięknego i zadbanego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:pirate: szacunek robi wrażenie i daje przegląd sytuacji

gratulacje pięknego i zadbanego zbiornika

Dzięki Radek, glony nie dają mi spokoju więc zawsze coś jest do zrobienia

Brawo Adas

Dla mnie najladniej jak wszystko swieci razem :)

Dzięki Bartek. Profilux na dzień dzisiejszy został ustawiony w następujący sposób:

05.00-22.00 - T5 (4x80W) - bilans 320W

06.00-20.00 - Blue LED (4x60W) - bilans 560W

07.00-19.00 - White LED (4x60W) - bilans 800W

10.00-14.00 - HQI (3x150W) - bilans 1250W

Zobaczymy jak to będzie hulać. Zbieram dane w Profiluxie i chcę zapodać wykresy pH w zależności od światła w okresie dobowym. Dostaję co godzinę maila z danymi z baniaka i spadało mi nawet do 7,7-7,8 a teraz nie schodzi poniżej 8,0. Dane opublikuje pod koniec stycznia. Takie dane miesięczne już są wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ledy zamontowałeś?

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Adam, a ten krabik(gratki za zdjecie:)) nie podrażnia korala ?

Możesz zapodać fote całego korala ?

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo!! :thumbsup: długo czekałem, żeby gdzieś zobaczyć tak fajnie zrobione porównanie, pełna profeska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.