Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na dwa ostatnie zdjęcia, to "pomalutku" to chyba taki eufemizm od "zapie...la".

Pięknieje baniaczek nie ma co. :thumbsup::clap:

Mam na dzieję że jak mi za trzy tygodnie przywiozą mój nowy baniak, to za rok będzie powód cię zaprosić żebyś mi zrobił szkolenie z robienia fotek.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że baniaczek cały czas idzie do przodu, coś z Pokolców będziesz dokładał ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że baniaczek cały czas idzie do przodu, coś z Pokolców będziesz dokładał ?

Nie planuję. Cztery polokce mi wystarczą. Szukam pary mandarynów wspaniałych i samicy salariasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się Chelmon u ciebie sprawuje - czy oprócz różyczek zajada się innymi koralowcami? Przyjmuje inny pokarm?

Pytam bo rozważam zakup chelmona lub Forcipiger'a.

Zapraszam do siebie - zielona talerzówka cały czas czeka i rośnie ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się Chelmon u ciebie sprawuje - czy oprócz różyczek zajada się innymi koralowcami? Przyjmuje inny pokarm?

Pytam bo rozważam zakup chelmona lub Forcipiger'a.

Zapraszam do siebie - zielona talerzówka cały czas czeka i rośnie ;)

Chelmon ma się wyśmienicie, koralowce są bezpieczne. Przysmakiem mojego są aiptasie i wieloszczety. Co do wizyty u Ciebie to się musimy zdzwonić.

chelmon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Adamie poleciałeś do przodu jak działo, a że działo to ARMATA ;) Ani nie ma czasu zadzwonić i pogadać...jak byś był w okolicy to wiesz... ja w przyszłym tygodniu dopiero zalewam... :)


Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ znam ten zbiornik, Powiem tak.

Żadna fota nawet takiego fachmana jak Adam nie odda uroku tego jamnika.

To trzeba zobaczyć. A że się kwitnąco rozwija to już inna bajka..


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci Adam że naprawde ładnie to zaczyna rosnąć no i wyglądać- tak trzymać pewno na żywe wygląda o wiele lepiej


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne porównanie :thumbup:


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie - rośnie i o to chodzi. Jedyne co mnie martwi to zaczynająca się plaga miękasów, bo LPS i twardziele się tak nie panoszą po akwa. Odpieniek co tydzień teraz średnio wywala mi 2 litry urobku. Karmię średnio 10 kostek dziennie. Czasami mają post jednodniowy np. dziś nie karmiłem. Daję jeszcze stynki dla kometki, wężowidła, quadri (nawet się podzielił ostatni i mam dwa) oraz stichodactyli (bo inaczej łazi po akwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z miękasem. Mam Cladiellę, która chyba już za bardzo się rozrosła (ponad 40cm). Ma ktoś jakiś pomysł co z takim wielkim miękasem zrobić. Szkoda, aby parzyła się z innymi.

koral_01.jpg

koral_02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- odsunąć inne korale ,bo taki miękas to skarb danego zbiornika

- przenieść w inne miejsce ,gdzie dalej będzie spokojnie rósł

- wymienić na 20 szt krewetek palaemon elegance :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie mam go gdzie przenieść. Przycinałem go już wielokrotnie i rozdawałem szczepki. Co do całkowitego wydania, to szkoda, bo mimo że wg. niektórych teorii to miękki chwast, ale go lubię bo falluje jak diabli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam znow go potnij , i tak na okretke jak znow odrosnie to znow tnij , szkoda takiego korala , miekasy sa naprawde super i nieraz daja duzo wiecej frajdy niz sps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tnij ,wielki koral w dużym zbiorniku to skarb aranżancji ,dekoracji i hodowcy ,nie sztuka mieć 100 szczepek korali ale sukces mieć 5 korali wielkości zbliżonej do natury.

Zrobisz jak uważasz ,pociąć można zawsze i w każdej chwili .........................................................


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Cladiella, a Klyxum simplex - bardzo fajny koral, dawno temu go miałem - jest możliwość zakupu szczepki tego korala? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Cladiella, a Klyxum simplex - bardzo fajny koral, dawno temu go miałem - jest możliwość zakupu szczepki tego korala? :)

To była ,jest i będzie cladiella ,nie jednego litra wypiłem o zakład na tego korala :animier:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam do zoo daj pewnie chętnie przyjmą

Smyropad


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ,jest i będzie cladiella ,nie jednego litra wypiłem o zakład na tego korala :animier:

No to miałeś dużo szczęścia albo zakładałeś się z odpowiednimi ludźmi, czyli takimi którzy nie byli pewni znajomości tematu.

Raffy 14 ma rację. To Klyxum simplex. Ale jest nazywany również Cladiellą i jest to ogólnie przyjęte i dopuszczalne. Z tym że nawet jeśli tak jest nazywany, to gatunkowo nie jest to Cladiella.

Koral bardzo fajny i rzeczywiście zapierdziela aż miło. Miałem go w poprzednim baniaku. Ze szczepki wielkości piąstki dziecka, w rok czasu urósł do rozmiarów podobnych jak opisał Adam. Jak się napompował to w ciągu dnia zajmował mi 30% powierzchni zbiornika 540 litrów. Borsuk uwielbiał się w nim chować.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za rady. Trochę go przytnę. Adam jak chcesz to podjedź, to dostaniesz szczepkę. Jacek jak sobie życzysz do baniaka, to powiedź - przywiozę jak będzie już można już zasiedlać Twoje królestwo.

Maciek co do zoo to się chyba tam w końcu wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś dużo szczęścia albo zakładałeś się z odpowiednimi ludźmi, czyli takimi którzy nie byli pewni znajomości tematu.

Ja nie miał bym odwagi opiniować ich wiedzy ,są to ludzie którzy zawodowo żyją z tematu ale ...........

a ja jestem tylko zwykłym akwarystą i uczę się od nich :coffee:

sorki za offtopa :bow


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,gdyby zostalo cos z przycinki to chetnie kupil bym mala szczepke,Michal pewnie tez by sie ucieszyl,pozdrawiam Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.