Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

adam_s wydaje mi sié,że tej euphylii z 7 zdjécia troche za bardzo wieje a może mi sie wydaje tylko:) fajna bańka pozdro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam_s wydaje mi sié,że tej euphylii z 7 zdjécia troche za bardzo wieje a może mi sie wydaje tylko:) fajna bańka pozdro

Czasami jej wieje, to zależy na ile która cyrkulacja chodzi. Mam ustawiony tryb losowy w profiluxie i pompki chodzą prawie chaotycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas,

ladne akwa, ale powoli wyprowadzaj ksenie, bo Cie zje. Do sumpa z nia lub wogole dla poczatkujacych.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"....Dawno nie pisałem o akwarium. W majówkę czyściłem trochę w zbiorniku i prawie po roku znalazłem nowego lokatora. Jest nim niewielki około 3-4cm krab z pomponami. Krab patriota ma biało-czerwony pancerzyk. Miła niespodzianka zobaczcie sami tego gagatka. Mieszka koło wężowidła.''''"

Tak jak napisał presidento kraby były uratowane w trakcie przeprowadzki o mały włos nie skonczyłyby w kanale osobiscie dwie sztuki z beczki na dnie wybierałem .

Edytowane przez Czerest (wyświetl historię edycji)

 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się rozrasta :thumbsup: Obsada rybek rewelacyjna, w takim litrażu mogłeś poszaleć :thumbup:

Agnieszko dzięki, jakoś rośnie. Może mało kolorowo, ale pomalutku, pomalutku. Film na roczek będzie tak jak pisałem, teraz na majówke nie wyrobiłem się ;-(

Adas,

ladne akwa, ale powoli wyprowadzaj ksenie, bo Cie zje. Do sumpa z nia lub wogole dla poczatkujacych.

Stani, xenia to jest jak skrzyp w trawie, cięzko się jej pozbyć jak baniak zapuścisz. Nie mam innego wyboru rurówki mi zarasta.

Tak jak napisał presidento kraby były uratowane w trakcie przeprowadzki o mały włos nie skonczyłyby w kanale osobiscie dwie sztuki z beczki na dnie wybierałem .

Darek jak była przeprowadzka, to ja w amoku byłem. Rok temu to mi się korale z rybami mieszały, a co dopiero dwa kraby pomponiaste ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega zajefajny zbiornik. ile ja bym dał zeby mieć wizję z 3 stron:( ale kobieta nie chce się zgodzić na wywalenie ściany między sypialnia a salonem:(

adam powiedz mi na pv co to za rybcia pływa z xanturum na 5tym zdjęciu??????


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam powiedz mi na pv co to za rybcia pływa z xanturum na 5tym zdjęciu??????

Pokolec Ctenochaetus tominiensis. Fotka mojego poniżej:

Ctenochaetus_tominiensis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam posiadasz zbiornik do pozazdroszczenia. :clap: Krabik baz biletu... fajna sprawa.

Muszę dodać że Twoje rybcie to już w innym zbiorniku by miały ciężko, jak by przyzwyczajenia używały za dużo PS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam coraz lepsze foty Ci wychodzą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam, dawno temu miałem c. tominiesisa - był niesamowity, niby buras a tu nagle płetwy pomarańczowe i ogonek biały :) Jak skubał glony po szybie, to zostawiał na nich 'ślady'. Malutki i pocieszny pokolec, zastanawiam się nad następnym i kusisz mnie tymi fotkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam jak chcesz je w jednym miejscu do zdjęcia zebrać to weź jakąś Obrotówkę lub Kopyto w kolorze żółtym lub Czerwono żółtym wszystkie się zlecą, ja patrzyłem jak przynęta pracuje w Wodzie to ryby w jednym miejscu spoglądały co to za dziwna Ryba tam koło nich pływa :) ale glony u ciebie ustąpiły i wszystko pięknie rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam , Adam , niedługo będzie rocznica jamnika o imieniu "Grunwald 1410 L" , czy planujesz huczne urodziny baniaka czy bardziej kameralne ? rozsyłasz już wejściówki na uroczystość chrzestu jednolatka , czy czekasz na spontan gości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium. :clap: Może czas na aktualizację ? Z chęcią zobaczę nowe zdjęcia .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił bym update, ale rypię po 12 godzin i czasu nie mam. Chcę zmontować materiał na którym pokażę różnicę w rocznej działalności akwarium. Proszę o cierpliwość. W pracy mam "sezon", więc na forum jest mniej mojej aktywności. Trzeba na prąd i sól zarabiać :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wieczorem trochę czasu i przed 22, niczym włączy się nocne zrobiłem parę fotek. Zbiornik ma się dobrze. Strata taka, że poleciała mi parka ukochanych mandarynów. Wszystko rośnie sobie pomalutku. Zdjęcia wyszły trochę niebiesko, bo zbiornik był tylko oświetlony niebieskimi ledami. Pod fotkami linki do zdjęć w większej rozdzielczości, aby nie mulić na forum. To 13 miesiąc tego zbiornika ;-)

Zdjęcie od tyłu zbiornika (gabinet):

grunwald_2013_07_24_00_s.jpg

większa rozdzielczość (plik: 7,4MB)

Zdjęcie od frontu (korytarz):

grunwald_2013_07_24_01_s.jpg

większa rozdzielczość (plik: 9,4MB)

No i wyrywkowo widok na baniaczek:

grunwald_2013_07_24_02_s.jpg

większa rozdzielczość (plik: 21MB)

grunwald_2013_07_24_03_s.jpg

większa rozdzielczość (plik: 17MB)

grunwald_2013_07_24_04_s.jpg

większa rozdzielczość (plik: 27MB)

grunwald_2013_07_24_05_s.jpg

większa rozdzielczość (plik: 18MB)

grunwald_2013_07_24_06_s.jpg

większa rozdzielczość (plik: 15MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże przecież tu nic nie widać :) małe jest piękne ale lubię duże zbiorniki :thumbup: pełne życia .


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże przecież tu nic nie widać :) małe jest piękne ale lubię duże zbiorniki :thumbup: pełne życia .

Nie dokupuje życia, czekam aż urośnie to co jest. Zapraszam w realu wygląda trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie wiem jak by się robiło fotki?jakim sprzętem?to i tak nie widać w dużych zbiornikach mnogości życia i wielkości na zdjęciach czy filmach,tylko real i około 2 godzin a i nocne życie zmienia akwarium.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 lipca pokazałem aktualne foty. Dziś przewrotnie pokazuje front i tył zbiornika w panoramie z perspektywy paru ponad roku. Oceńcie sami różnicę. Dla mnie jest kolosalna, a co najważniejsze, cały czas rośnie. Zapraszam również do blogu powiązanego z akwarium link w stopce - właśnie dzisiaj wystartowałem.

Gabinet: 20.07.2012

compare_2012_07_20_G.jpg

Gabinet: 19.10.2012

compare_2012_10_19_G.jpg

Gabinet: 07.12.2012

compare_2012_12_07_G.jpg

Gabinet: 23.12.2012

compare_2012_12_23_G.jpg

Gabinet: 24.07.2013

compare_2013_07_24_G.jpg

Gabinet: 03.09.2013

compare_2013_09_03_G.jpg

A teraz od drugiej strony:

Recepcja: 20.07.2012

compare_2012_07_20_R.jpg

Recepcja: 19.10.2012

compare_2012_10_19_R.jpg

Recepcja: 23.12.2012

compare_2012_12_23_R.jpg

Recepcja: 11.05.2013

compare_2013_05_11_R.jpg

Recepcja: 24.07.2013

compare_2013_07_24_R.jpg

Recepcja: 03.09.2013

compare_2013_09_03_R.jpg

Uff, dość spamowania, już nie doklejam... Od początku baniaka przeżyłem: cyjano, dino, mega fosforany i mega glony. Teraz już jest czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zbiornik dojrzał i jest stabilny,widać tyle czasu potrzebne było.

Bardzo ładnie wygląda kiedy nie ma prześwitu :thumbsup::clap:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zbiornik dojrzał i jest stabilny,widać tyle czasu potrzebne było.

Bardzo ładnie wygląda kiedy nie ma prześwitu :thumbsup::clap:

No właśnie czas i spokój to podstawa. Dla porównania wstawiam jeszcze 3 przykłady rozrostów:

compare_01_A.jpg

compare_01_B.jpg

compare_02_A.jpg

compare_02_B.jpg

compare_03_A.jpg

compare_03_B.jpg

Pomalutku wszystko rośnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.